Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę mi wskazać podstawowy pakiet, gdzie jest dostępny TVN24. U większości operatorów jest w pakietach średnich (nieco droższych od podstawowych).

W Polsat Box jest w pakiecie M, w C+ jest w pakiecie Extra. Wyjątkiem jest chyba Orange, które daje w swoim standardzie, ale jednocześnie pakiet jest odpowiednio droższy (brak ofert budżetowych, socjalnych).

TVN24 jest traktowany jako kanał kodowany, dodatkowo płatny. Aby mieć do niego dostęp należy za niego ZAPŁACIĆ abonament/subskrypcję. 

Dla porównania CNN z różnych mutacji językowych (Turcja, Czechy, Portugalia) jest dostępny bez opłat na ich stronie lub na YouTube. CNN i TVN24 należą do tej samej grupy medialnej. Wychodzi, że przyzwyczaili Polaków do abonentów i do płacenia za informacje. Czech ma bezpłatny dostęp do CNN Prima News w naziemnej i na stronie www. Nie wiem jak im się to spina finansowo. Czechów jest 4 razy mniej od Polaków, więc reklamy docierają do mniejszej liczby odbiorców (potencjalnie mniejszy zysk). U nas nie dość, że mamy reklamy, to jeszcze każą nam płacić za oglądanie.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

TVN24 jest najdroższym w Polsce kanałem płatnym w formule opłat od "gniazdka".  Taki przychód + przychód z reklam przy bardzo wysokiej oglądalności = kura znosząca złote jajka :)

Ile teraz sobie życzą od operatorów od gniazdka? Czy jest to cena za dwa kanały TVN24 i TVN24 BIS? Czy osobno kasują za TVN24 i za TVN24 BIS?

 

W Polsce jest 10 mln użytkowników telewizji kablowych i satelitarnych. Zgaduję, że 70% ma dostęp do pakietów z TVN24. To daje 7 mln x cena od gniazdka.

 

Fani TVN24 mogą wykupywać TVN24 GO jako dobrowolną składkę na "wolne media". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Proszę mi wskazać podstawowy pakiet, gdzie jest dostępny TVN24. U większości operatorów jest w pakietach średnich (nieco droższych od podstawowych).

W Polsat Box jest w pakiecie M, w C+ jest w pakiecie Extra.

W C+ jest dostępny od pakietu Relax+ za 24,99zł/mies. Co prawda nie jest on widoczny bezpośrednio na stronie internetowej, ale wciąż jest dostępny w sprzedaży. Przy ofercie on-line z zobowiązaniem od pakietu CANAL+Seriale i Filmy Fun&News za 29zł/mies.

W Polsat Box natomiast dodatkowo jest on również dostępny w pakiecie Sport i Informacje za 30zł/mies. - w ofercie TV naziemnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, swordfish napisał(a):

Fani TVN24 mogą wykupywać TVN24 GO jako dobrowolną składkę na "wolne media". 

Jest to najtańsza forma otrzymania informacji i komentarza na przyzwoitym poziomie, których nie można otrzymać od ogólnopolskiego TVP Info za który każdy płaci obowiązkowy podatek. Choć teraz po podwyżce do 150zł na rok, z kwoty 8,33zł miesięcznie, robi się skok do 12,5zł miesięcznie. To sporo.

Jeszcze przez spory okres czasu jadę na subskrypcji za 100zł rocznie. Czy przedłużę zobaczymy. Wiele zależy zapewne od tego czy TVP Info wróci do normalności jako kanał informacyjny, czy nadal będzie to tabloid.

Z tego punktu widzenia podwyżki uważam za dość ryzykowne, bo część widowni może wrócić do TVP Info.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza forma otrzymania informacji i komentarzy na przyzwoitym poziomie to ... YouTube. Tam za darmo jest dostępnych mnóstwo kanałów informacyjnych w j. angielskim - Sky News, GB News, CBS News, abc news, Euronews, Bloomberg. Często poruszają kwestie, które nie pojawiają się na TVN24. 

Nie wiem, czemu TVN24 chowa swój kontent za pay-wallem. Za to w j. polskim bez żadnych przeszkód jest dostęp do TVP Info, TV Republika, wPolsce, TV MN. Republika próbowała wprowadzać subskrypcje, ale z tego zrezygnowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... ;) Wiadomo. :)

 

Wrzucenie TVN24 do youtube spowodowałoby brak wpływu "od gniazdka". A ta stacja jest jedną z najchętniej oglądanych i najbardziej pożądanych przez widzów. 

Póki będzie z tego kasa - żadnego youtube'a nie będzie. 

Zresztą - nawet Polsat ostatnio zmienił politykę w tej kwestii. 

 

Poza tym nie ma co porównywać kanałów z zagranicy. Jednak u nas zainteresowanie kanałami informacyjnymi jest znacznie większe niż chociażby w Niemczech. 

 

Ciekawe jak ich usługa TVN24 GO. W sumie wydawało mi się, że szybko się z niej wycofają, bo zapotrzebowania nie będzie. A jednak nadal jest. Nawet znam kilka osób, które to subskrybują. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest coraz mniej poważna stacja informacyjna a co bardziej happeningowa. Informacji to trzeba szukać w internecie a nie w Telewizji. Mam wrażenie że ona zyje dzięki temu jest przeciwwagą dla TVP info. I tylko dzięki temu. Jak TVP stworzy normalny kanał info to TVN24 zejdzie na drugi plan. Ludzie kochają oglądać akcje i reakcje a te dwie stacje pasują w tej kwestii do siebie idealnie 

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

Wczoraj transmitowali rozdanie nagród im. Andrzeja Woyciechowskiego. Wśród nominowanych wyłącznie reportaże rozliczające rządy PiS. Innych tematów brak. Strasznie są monotematyczni.

Mówisz o nominacjach do nagrody głównej? Bo ja tam widzę też nominację za publikacje o granicy z Białorusią, tekst o domu zakonnym jezuitów, w którym działy się potworne rzeczy oraz serial radiowy "Podziemie", który opowiada o stosowaniu niepotwierdzonych naukowo procedur do leczenia Boreliozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...