Skocz do zawartości

Cinemax i Cinemax 2


Diavolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premiery w Cinemax 26.01-1.02.2015

 

Poniedziałek 26 stycznia

20:00 Dzikie dziecko - dramat obyczajowy, Francja 1970 Cinemax

 

Środa 28 stycznia

20:30 Tygrysie oczy - dramat obyczajowy, USA 2012 Cinemax

 

Piątek 30 stycznia

20:00 Madame Sousatzka - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 1988 Cinemax

23:25 Gry intymne - komedia erotyczna, Wielka Brytania 1976 Cinemax

 

Niedziela 1 lutego

20:00 Popołudniowa igraszka - komediodramat, USA 2013 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 2-8.02.2015

 

Środa 4 lutego

20:15 Tam, gdzie kwitną lilie - dramat obyczajowy, USA 1974 Cinemax

 

Piątek 6 lutego

22:20 Powrót przyjaciół - dramat obyczajowy, Japonia 1996 Cinemax

 

Sobota 7 lutego

20:00 Jack Reacher: Jednym strzałem - sensacyjny, USA 2012 Cinemax

 

Niedziela 8 lutego

20:00 Techniczny - komediodramat, USA 2011 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 9-15.02.2015

 

Poniedziałek 9 lutego

20:00 Całe nasze życie - melodramat, Francja/Włochy 1974 Cinemax

 

Środa 11 lutego

20:15 W jego oczach - dramat obyczajowy, Brazylia 2014 Cinemax

 

Piątek 13 lutego

20:00 Bogata, wolna, samotna - komedia romantyczna, USA 1971 Cinemax

23:35 Chłodnia - thriller, USA 2014 Cinemax

 

Sobota 14 lutego

22:55 Lot - dramat obyczajowy, USA 2012 Cinemax

 

Niedziela 15 lutego

20:00 Remanent - komediodramat, USA 2012 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekaliśmy się napisów w Cinemax. Stało się to dzięki sympatycznej i kompetentnej osobie z HBO, którą udało mi si poinformować o tym problemie. Osobiście się tym zajeła i wszystkiego dopilnowała. Na razie nie ma na napisów na Cinemax 2 ale to kwestia dni.

No to teraz tylko Ale Kino wreszcie powinno wprowadzić napisy do wszystkich premier i będziemy mieć komplet najważniejszych kanałów z nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 16-22.02.2015

 

Środa 18 lutego

20:15 Baczność, spocznij, ommm! - komedia, Szwajcaria 2013 Cinemax

 

Piątek 20 lutego

20:00 Walka o ogień - dramat przygodowy, Francja/Kanada/USA 1981 Cinemax

23:35 Drugie życie Richarda Kempa - kryminalny, Francja 2013 Cinemax

 

Sobota 21 lutego

20:15 Kurier - komedia kryminalna, Australia 2014 Cinemax

 

Niedziela 22 lutego

20:00 Droga Halimy - dramat obyczajowy, Słowenia/Bośnia i Hercegowina/Chorwacja 2012 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj te dwa kanały i jestem trochę (ale tylko trochę) zażenowany ramówką. Spodziewałem się lepszych produkcji. Wertując epg przyuważyłem kilka filmów, które już widziałem w CBS Europa. Dużo jest też produkcji z państw nieco egzotycznych oraz anonimowych filmów prosto z USA. Dzisiaj np. natknąłem się na 70-letniego Al'a Pacino w roli "doktora śmierć" w obrazie o eutanazji. Widzę, że na dniach poleci też film z Kevinem Baconem o jakiejś traumie/nastrojach żołnierzy walczących chyba w Zatoce.

 

Mój poprzedni raz z tym kanałem był nieco inny. Więcej było produkcji amerykańskich, bardziej znanych produkcji (niekoniecznie nowych).

 

Pod moją nieobecność Cinemaxy przeszły jakąś delikatną metamorfozę? Ostatni raz kiedy oglądałem te kanały w ramówce widniały takie filmy jak m.in. "Smętarz dla zwierzaków", "Smętarz dla zwierzaków 2", "Rybka zwana Wandą", "Lemur zwany Rollo", "Bez wyjścia" z Costnerem.

 

Z takich pozycji, które na ten moment mnie zainteresują to: "Bafta: Życie na ekranie", "12 małp", "Kamerdyner", "Lokator", "Sto dni w Palermo", "Siedmiu wspaniałych", "Lot", "Fruitvale", "Czarna niedziela", "Gangster Squad. Pogromcy mafii", "Gwiezdny przybysz", "Nowi Centurionowie", Dzień szarańczy" choć wiele z tych filmów już widziałem.

 

Ostrze sobie zęby zwłaszcza na "Sto dni w Palermo" bo lubię filmy o włoskiej mafii. Kiedyś takie produkcje oglądało się na dawnej Europie/Zone Europie. Później już nikt nie puszczał, więc duży plus dla Cinemax. Good job.

 

Co mnie jeszcze niesamowicie (pozytywnie) zaskoczyło to widok w ramówce "Czarnej niedzieli" i "Dnia szarańczy". Nawet nie wiecie ile ja się kiedyś tych filmów naszukałem w necie, a już o wersji z lektorem mogłem tylko pomarzyć. Nie wiem czy to czasem nie jest polska premiera tych dwóch dzieł amerykańskiej kinematografii. Jestem fanem kina z tamtych lat. Nawet ostatnio w TCM pokazywali fragmenty tych dwóch filmów w cyklu: "Pod napięciem: w świecie thrillerów".

 

"Siedmiu wspaniałych" - wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy tego filmu nie oglądałem.

"Gwiezdny przybysz" Carpentera - to samo.

 

Mam takie pytanie: Jak długo te filmy będą zasilać ramówkę Cinemaxów? Co jaki czas następują nowości/rotacja?

 

Czy Cinemax powraca czasem do filmów które już pokazywał kilka lat temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiery w Cinemax 23.02-1.03.2015

 

Poniedziałek 23 lutego

20:00 Bank do obrobienia - komedia kryminalna, USA 1974 Cinemax

 

Środa 25 lutego

20:30 Studium zwierzęcych zachowań - komedia romantyczna, Urugwaj 2013 Cinemax

 

Piątek 27 lutego

20:00 Tajna placówka - thriller, Wielka Brytania 1990 Cinemax

23:25 Świeże mięso - horror komediowy, Nowa Zelandia 2012 Cinemax

 

Sobota 28 lutego

20:30 Sobowtór - komediodramat, Wielka Brytania 2013 Cinemax

 

Niedziela 1 marca

20:00 Wielki dom - dramat obyczajowy, Brazylia 2014 Cinemax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te filmy serwowane na Cinemaxach. Obejrzałem już chyba z pięć.

 

Niektóre były stosunkowo nowe, inne kilka dekad starsze. A propos tych nowości to zauważyłem w ramówce film "Ona" - ubiegłorocznego zdobywcę Oscara w kategorii 'najlepszy scenariusz oryginalny'. Był już ten film czy to będzie premiera?

 

Aha i jeszcze takie pytanko. Jak długo taki film zaraz po premierze powtarzany jest na Cinemaxach? Bo przegapiłem kilka, między innymi "Kuriera".

 

PS. Przyznaję, że na początku mojej poprzedniej wypowiedzi trochę zbyt surowo potraktowałem ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san - :shock: , no to bardzo szybko jak na standardy do jakich przywykłem. Cieszy mnie to bardzo. Właściwie to tą wypowiedzią udzieliłeś mi też odpowiedzi na moje drugie pytanie. Dzięki!

 

Jak to z tymi Cinemaxami właściwie jest. Wiem, że są one powiązane z HBO, a jak wygląda sytuacja z Canal+ czy niektóre filmy z C+ pojawiają się czasami na Cinemax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest tego w stanie zrozumieć- czasem jakieś perełki trafiają najpierw do Cinwmaxa, żeby podnieść prestiż tego niby premium. Jak już wielokrotnie pisałem te kanały powstały tylko po to by dodatkowo drenować nasze kieszenie. Przez to traci na prestiżu też HBO, bo kilka filmów typu American Hustle, Ona czy Kamerdyner powinno mieć premierę w HBO, podobnie np. seriale typu świetny The Knick. Wzorcowa jest współpraca Canal+ i Ale kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...