Skocz do zawartości

Przyszłość 4K w Polsat Box


patryszq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co wy chcecie oglądać w tym 4K? CANAL+ ?? Eleven ?? Gdzie sport jest mocno ograniczony przez COVID-19 a nawet Eleven ogranicza się tylko do F1 a reszta to upscaling o czym było głośno, czy Funboxa nawet nie po polsku?

 

Póki co Cyfrowy Polsat idzie w dobrym kierunku i powinien się skupiać na tym co najważniejsze czyli rozwiązaniach sieciowych, nie reklamuje już Evoboxa PVR z dyskiem który się zużywa tylko małymi kroczkami „chyba” przymierza się do nPVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, aster napisał:

Jak sądzicie, pchać się w nową umowę teraz (chyba tylko 2-letnie obecnie robią) czy jednak jest szansa, że w 2021 pojawi się nowy dekoder z 4K?

Ja osobiście w obecnej chwili nie podpisywał bym umowy na 24 miesiące. Też czuję, że w tym roku pojawi się dekoder 4K, bynajmniej mam taką nadzieję gdyż jestem w niezłym położeniu z racji tego, że moja umowa dobiega końca w grudniu obecnego roku. Myślę, że nowy dekoder jeżeli takowy ma się pojawić to na przełomie wiosny i lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 10727/H na HB czekają 4K Universe i TravelXP 4K. Na 12539/H Love Nature 4K, MyZen 4K i Insight TV UHD (tu jest nawet polska ścieżka).

Dla chcącego nic trudnego, zarówno w przypadku CP jak i PC+ :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czerstwy napisał:

Tak?A miejsce na satelicie?

Cytat

Na 10911- 74% wolnej przestrzeni, ponad 42 mega

na 12265-73%- prawie 42

na 12 284- 22%- prawie 13

no i... 12188- pusty jak murzyński bęben, wolnych 57 co razem daje 154 mega, weź se kolego podziel to na ewentualne kanały 4K to jakbyś nie liczył i tak wyjdzie ładnych kilka a przy zdolnościach upychających techników CP ;) może być kilkanaście :!:

Po coś to wszystko musi być- przecież Solorz nie jest kolekcjonerem transponderów.

 

Może to jest jakaś opcja?, także wzorem RAI praktycznie bezbólowe przekształcenie Super HD w 4K oraz to co wyżej @bugmenot wspomniał.

Tak że trzeba chcieć dać dekoder 4K a kanały i to na całkiem mocny pakiet się znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekształcenie Super HD w 4K? 

3 minuty temu, OlafS napisał:

Może to jest jakaś opcja?, także wzorem RAI praktycznie bezbólowe przekształcenie Super HD w 4K oraz to co wyżej @bugmenot wspomniał.

Tak że trzeba chcieć dać dekoder 4K a kanały i to na całkiem mocny pakiet się znajdą.

Przekształcenie Super HD w 4K?Teraz jak im się kończą prawa do LM? i żadnej pownośći czy znowu nabędą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czerstwy napisał:

Tak?A miejsce na satelicie?

Miałem na myśli ofertę CP przez internet. :-)

na infrastrukturze Netii lub jak Play " prawie" 4K .

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paweł 68 napisał:

Jak mnie pamięć nie myli, to cyfrowy polsat 3-4 lata temu przeprowadzał jakieś testy w 4K.

Dodać należy, że CP mógłby również  temat 4K bardziej ruszyć w kontekście aplikacji Ipla.

Okazjonalnie kilka meczów to trochę za mało i tylko dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Polsat sam nie stworzy własnego kontentu na 4K to inne kanały mogą tu sporo namieszać.

 

Np. gdyby Eurosport zaoferował 4K na naszym rynku i byłoby to dostępne w ofercie C+, ale nie w CP z uwagi na brak odpowiedniego sprzętu, to CP byłby pod ogromną presją ze strony fanów sportu by dogonić konkurencję. Wyobraźcie sobie reklamy C+ ze skokami narciarskimi, tenisem wielkoszlemowym, snookerem, itd. w 4K.

 

Druga strona medalu to tak naprawdę jaki procent widzów ma już w domu telewizor z 4K?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Nie wnikajmy w szczegóły co dla kogo jest przyzwoite, ważne w tym aspekcie jest że format 4K w odbiornikach stał się faktem i nic już tego nie zmieni gorzej że technika telewizyjna tak bardzo wyprzedziła technikę nadawczą, przy przechodzeniu z SD na HD ta tendencja była znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...