Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Jacek3 napisał:

Co jest nieuniknione? Że nowy soft obniża rozdzielczość materiałów z nc+ GO z 4k UHD na HD? 

Nowy soft jest nieunikniony. 

Zgadzam się z kolegą @lakiman i też czekam na potwierdzenie od innych z tym 4k

 

@PawelTy masz chyba nowy soft. Jak to wygląda?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zażenowany

Dzień dobry

Podłączyłem swój Dekoder 4K ULTRABOX+ przewodem optycznym do mojego wzmacniacza Yamaha MusicCast R-N803D ale brak jest dźwięku, co może być przyczyną? podłączenie i wybranie gniazda Optycznego w zestawie audio jest prawidłowe bo słucham muzyki z CD na sąsiednim gnieździe. Telewizor TCL C725 mam połączony tylko przez HDMI może tu jest problem bo dźwięk przesyłany jest po hdmi? W opcjach dekodera nie znalazłem funkcji gniazda optycznego, pilot mam od starszego dekodera BoxWiFi , będę musiał odkupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już opcji TAK jest teraz ZAWSZE, PRZELOTOWO lub NIE.

Nie zależnie co wybierze sygnał na tym wyjściu jest, przy ostatnim tylko stereo ale to nawet opis tłumaczy.

 

Może problem jest w samym przewodzie optycznym? Odepnij ten od CD, podłącz go do dekodera i zobacz czy gra.

 

Edytowane przez Dr.STech
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele telewizorów kastruje dźwięk wchodzący przez HDMI i wychodzący optycznym do DD2.1. Dlatego przy przesyłaniu dźwięku do amplitunera kablem optycznym najbezpieczniej jest gdy  dekoder z amplitunerem jest połączony bezpośrednio.
 

Sprawdź na jakimś materiale DD5.1 z dekodera, czy przy takim połączeniu jak masz teraz, grają Ci tylne głośniki.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 20:26, ircios napisał:

Chyba raczej nie dobrze, skoro już narzekasz. 

 

No właśnie dobrze że nie wziąłem 24 msc :)) Trochę siara że platforma premium daje takiego bubla trochę. Oczywiście przyzwyczaję się.

 

Kolejny minus to dogadywanie się dekodera z TV i pilotem od TV. Przy Evoboks z moim TV LG 65NANO913NA tak się dogadywały, że wszystko obsługiwałem pilotem od telewizora. Jak włączyłem wejście na dekoder to automatycznie pilot od TV sterował i wywoływał funkcje z dekodera. Normalnie pilotem od TV przełączałem kanały, włączałem EPG z dekodera, chodziłem po menu dekodera, wywoływałem opis kanału czy ustawiałem sobie nagrania. Przy dekoderze Canal+ jedyne dogadywanie się TV + dekoder, to kwestia wspólnego włączania się i wyłączania urządzeń. Brak jest możliwości sterowania dekoderem pilotem od TV. :( Trzeba wrócić do używania dwóch pilotów.

 

Przy Evoboksie mogłem wszystko robić jednym pilotem od TV LG. Jak wszedłem w funkcje smart TV czy jakąś aplikację to automatycznie pilot od TV przestawał obsługiwać dekoder. Jak tylko wróciłem do satelity to pilot telewizora zaczynał obsługiwać dekoder. To było tak płynne i intuicyjne... niezauważalne, że odnosiło się wręcz wrażenie że dekoder i TV to jedno urządzenie. Szkoda że z tym od Canal+ tak się nie da.

Edytowane przez stonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może coś muszę jeszcze ustawić w opcjach? Sam nie wiem... jutro pogrzebię to może rzeczywiście zacznie śmigać z tym pilotem od LG tak jak Evo?

 

Tak z tym nagrywaniem to też racja, brakuje tego. Oprócz tego jak wyświetli się listę kanałów z klawisza ok... to brakuje mi opisów co aktualnie leci i będzie jako następne na danym kanale.

Edytowane przez stonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ircios napisał:

Ja pilotem od dekodera steruje tv. ;-)

Jest to jakieś rozwiązanie, ale dla mnie było by to mało wygodne bo 1  pilotem od TV LG steruje tunerem amplitunerem nawet xbox-em. Wszystkie urządzenia  włączam / wyłączam  jednym kliknięciem co jest dużym plusem że jeden pilot jest to wszystkich urządzeń podłączonych do HDMI.   A co do fukcjonlości tunera canal+ 4k trochę brakuje mu funkcji z evoboxa, ale to jest kwestia przestawiania a może dodania paru funkcji bo nagrywanie jest bardzo słabe. 

Edytowane przez manguscik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Zapytam w tym wątku który dekoder 4k Waszym zdaniem jest stabilniejszy?

Ten od ADB czy Technicolor?

 

Jakiś czas temu czytałem opinię, że Technicolor jest stabilniejszy. 

Niemniej, upłynęło sporo czasu - jak teraz wygląda sytuacja pod tym względem?

 

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 16:28, Heimdall9 napisał:

No właśnie u mnie np. zniknęły albo soft jest tak [beep] że nie wiem gdzie tego szukać. Materiały nawet te z C+ które wcześniej odpalaly sie w 4k teraz widzę jako "Canal+ VOD" i po odpaleniu lecą w HD. 

 

Czy użytkownicy dekoderów ADB z nowym oprogramowaniem mogliby sprawdzić i dać znać czy opisany przez Heimdall9 problem u nich też występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest, że po włączeniu kanału 144 (Polsat Cafe) dekoder nie reaguje na pilota?

Tydzień temu u mnie była taka akcja: ojciec jak zwykle nie widzi przycisków na pilocie (potrafi przypadkiem włączyć nagrywanie) i wybrał numer 144. Dekoder nie reagował na pilota, obraz i dźwięk były. Tylko wyłączenie go z prądu pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 20:39, manguscik napisał:

@stonka u mnie pilot od TV LG OLED C9 bez problemu steruje tunerem i wszystkimi jego funkcjami więc to pewnie jest to kwestia oprogramowania telewizora. U mnie jedynie co mnie wkurza to brak możliwości zadania nagrywania nagraj sezon czy nagraj serie tak jak to było w evoboxie. 

Działa Ci opcja "cofnij"? Mam B9 i działa wszystko poza tym jednym przyciskiem. Jedynie długie przytrzymanie strzałki wstecz powoduje zamknięcie wszystkiego i powrót do ostatnio oglądanego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Adam.kaslewicz napisał:

Czy u Was też tak jest, że po włączeniu kanału 144 (Polsat Cafe) dekoder nie reaguje na pilota?

Tydzień temu u mnie była taka akcja: ojciec jak zwykle nie widzi przycisków na pilocie (potrafi przypadkiem włączyć nagrywanie) i wybrał numer 144. Dekoder nie reagował na pilota, obraz i dźwięk były. Tylko wyłączenie go z prądu pomogło.

U mnie nic takiego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bomel91 napisał:

Działa Ci opcja "cofnij"? Mam B9 i działa wszystko poza tym jednym przyciskiem. Jedynie długie przytrzymanie strzałki wstecz powoduje zamknięcie wszystkiego i powrót do ostatnio oglądanego kanału.

Tak u mnie jest tak samo. Pewnie to poprawią bo w evoboxie kiedyś miałem ten sam problem ale z czasem poprawili.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam.kaslewicz napisał:

Czy u Was też tak jest, że po włączeniu kanału 144 (Polsat Cafe) dekoder nie reaguje na pilota?

Tydzień temu u mnie była taka akcja: ojciec jak zwykle nie widzi przycisków na pilocie (potrafi przypadkiem włączyć nagrywanie) i wybrał numer 144. Dekoder nie reagował na pilota, obraz i dźwięk były. Tylko wyłączenie go z prądu pomogło.

Sprawdziłem, u mnie jest ok. Być może to wina samego pilota, który też czasem mnie wk....a i nie reaguje. Dopiero strzał o kolano pomaga.

Edytowane przez pawel73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie jak zrobić hard reset dekodera 4K Ultrabox+? 

Widzę tylko czarny ekran. Jakiś sygnał jest bo tv nie "krzyczy" że brak sygnału. Ale cokolwiek wcisnę na pilocie, biała dioda tylko mignie i nic się nie dzieje. 

 

PS. Jeśli temat był poruszany przepraszam i proszę admina o nakierowanie na konkretny dział forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...