Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy taki jak podałeś. Oczywiście należy dokonać ponownej instalacji wybierając nowy typ konwertera.Nie ma potrzeby przywracania ustawień fabrycznych. Wifibox zadziała bez ponownej instalacji. Do jego podłączenia wykorzystasz wyjście Legacy konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robertokot25 napisał:

czyli ten co podałem to jest 4-zakresowy? np. można nagrywac z 2 kanałów jednoczesnie, na 3 oglądać i szybkie przełączanie będzie? przy ponownej instalacji bedzie do wyboru taki typ konwertera? czy trzeba ręcznie wprowadzić częstotliwości?

 

Za niewiele wiecej mozesz dostac opticuma 8 kanalowego ktorego sam mam i polecam.

43 minuty temu, emarti napisał:

A na tą chwilę przy przedłużeniu umowy i wymiany na dekoder 4K z dyskiem na jaką wersję prawdopodobnie bym się załapał? Lepiej też zdecydować się na odbiór w punkcie czy przesłanie kurierem? 

W punkcie zawsze mozesz zapytac o dekoder ktory chcesz (ADB czy Technicolor) Ja kilka miesiecy temu zapytalem o odlozenie Technicolora i taki tez otrzymalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciekmm napisał:

 

Za niewiele wiecej mozesz dostac opticuma 8 kanalowego ktorego sam mam i polecam.

W punkcie zawsze mozesz zapytac o dekoder ktory chcesz (ADB czy Technicolor) Ja kilka miesiecy temu zapytalem o odlozenie Technicolora i taki tez otrzymalem. 

to taki będzie? :

https://allegro.pl/oferta/konwerter-opticum-unicable-1-2-multiroom-4k-1268-8732902172

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, robertokot25 napisał:

czyli ten co podałem to jest 4-zakresowy? np. można nagrywac z 2 kanałów jednoczesnie, na 3 oglądać i szybkie przełączanie będzie? przy ponownej instalacji bedzie do wyboru taki typ konwertera? czy trzeba ręcznie wprowadzić częstotliwości?

Jest gotowy profil na ten konwerter.Możesz sobie podejrzeć w menu dekodera.

Jak wykorzystasz 3 tunery do nagrywania to nie będzie szybkiego przełączania, bo do dyspozycji pozostanie jeden tuner.

2 godziny temu, maciekmm napisał:

 

Za niewiele wiecej mozesz dostac opticuma 8 kanalowego ktorego sam mam i polecam.

To niewiele to 50 % więcej ;) Ale też twierdzę, że jak już wymieniać to na 8 kanałowy.

 

Godzinę temu, robertokot25 napisał:

Bedzie dobry.Mam taki sam od kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawel napisał:

Jest gotowy profil na ten konwerter.Możesz sobie podejrzeć w menu dekodera.

Jak wykorzystasz 3 tunery do nagrywania to nie będzie szybkiego przełączania, bo do dyspozycji pozostanie jeden tuner.

To niewiele to 50 % więcej ;) Ale też twierdzę, że jak już wymieniać to na 8 kanałowy.

 

Bedzie dobry.Mam taki sam od kilku tygodni.

ok, ale np w tym 4-kanałowym będę nagrywał z 1 kanału, na drugim będę oglądał, to do szybkiego przełączania zostają 2 kanały? nawet jakby były zajętę wszystkie kanały i fast zapping by nie było to i tak nie będzie przełączał wolniej niż mój stary konwerter typu QUAD (odbywało się dosyć szybko na starym konwerterze)? bo w sumie nie sądzy abym nagrywal więcej niż jeden program jednocześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie zauważysz różnicy w przełączaniu kanałów pomiędzy dotychczasowym konwerterem a unicable. Przynajmniej na ja swoim Technicolorze nie zauważyłem po wymianie z twina. Jeśli ono jest to niezauważalne.Nawet na starym konwerterze kanały przelączanie były zdecydowanie szyszej niż na turboboxie.Ja też nie przykładam do tego aż takiej wagi. Nie siedzę z pilotem przelatując w górę i w dół listę kanałów. Częściej wybieram klawiszami numerycznymi lub poprzez EPG, więc ułamki sekund nie robią dla mnie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wygląda troszkę inaczej. To nie jest tak, że pojedynczy konwerter odbiera 1 kanał, a podwójny (twin) odbiera 2 kanały. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku dekoder również odbiera do 8 kanałów jednocześnie, o ile wszystkie te kanały są na tej samej polaryzacji lub części pasma.

 

Tutaj macie listę kanałów dla PC+: https://pl.kingofsat.net/pack-ncplus.php

Interesują was dwa parametry: częstotliwość (frequence) do 11700.00 to pasmo dolne, zaś od 11700.00 to pasmo górne oraz polaryzacja. V to polaryzacja pionowa, zaś H pozioma.

 

Przy zwykłym konwerterze na jednym kablu dekoder ma do dyspozycji 1/4 sygnału z danej pozycji satelitarnej (polaryzacja pionowa/pozioma, pasmo dolne/górne). W przypadku konwertera twin, czyli podłączenia dwóch zwykłych kabli dekoder ma do dyspozycji już połowę sygnału (czyli całe pasmo dolne/górne lub całą polaryzacja pionowa/pozioma). Jeżeli więc poszczególne kanały znajdą się w takiej grupie, to dekoder będzie się zachowywać tak samo, jak w przypadku konwertera Unicable czy Wideband.

 

Problem pojawia się w sytuacji, gdy dekoder musi zmienić polaryzację lub część pasma. Wtedy zmienia napięcie lub nadaje sygnał 22 kHz, co w połączeniu z demodulacją trwa 1-2 sekundy, stąd opóźnienie w przełączeniu kanałów.

 

I akurat tak się składa, że w PC+ pierwsze bodaj 45 kanałów na liście, oprócz TVP2 HD są w paśmie dolnym, dlatego mając konwerter twin nie poczujemy różnicy przełączając między kanałami 1-11, 13-45. Mając konwerter pojedynczy nie poczujemy zaś różnicy np. przy pierwszych 10 kanałach, bo kanały 1-10 są wszystkie w paśmie dolnym na polaryzacji pionowej (a tak w ogóle kanały 1-6 są na jednym transponderze TVN-u).

 

Jeżeli chcemy sprawdzić różnicę w przełączaniu, to proponuję testować na kanałach dziecięcych.

 

PS. Dla porządku: konwerter Wideband dostarcza całe pasmo (w jednym kablu całą polaryzację pionową, w drugim poziomą), Unicable dostarcza poszczególne transpondery z dowolnej częstotliwości na żądanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, emarti napisał:

@maciekmm A tak w skrócie czym się różnią te dekodery ADB i Technicolor? Nowszy z produkcji jest ADB czyli niejako następca Technicolora. Dlaczego więc Ty zdecydowałeś się na starszy dekoder?

Wg mnie Technicolor wydaje sie byc bardziej stabilniejszy i mniej problemowy (wczesniejszy wniosek z opinii uzytkownikow). ADB nie posiadaly rowniez aplikacji Netflix . 

Wybor jednak nalezy do Ciebie bo nie sa to jakies kolosalne roznice. Techicolora posiadam od lutego i sprawuje sie super. Zero problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi potwierdzić, który to jest Technicolor i ADB? USW4001NCP i NCP-3670SF
Chcę zamówić dekoder 4K UltraBox i zastanawiam się który wybrać i czy jest jakaś możliwość wyboru. Wydaje mi się ze więcej osób poleca Technicolor bardziej niż ADB
Znajomy ma USW4001NCP ale ma problem z podłączeniem TV i projektora z dekoderem przez Ampli Onkyo. Podobno wyskakuje jakiś komunikat błędu na TV This content cannot be displayed on your tv (sub). please make sure hdmi connection on your hdcp 2.2 capable tv .
Problem podobno znany szerzej?! Zastanawiam się czy problem ten występuje też przy NCP-3670SF
97474213_2680029922321508_36745072322690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciekmm napisał:

Wg mnie Technicolor wydaje sie byc bardziej stabilniejszy i mniej problemowy (wczesniejszy wniosek z opinii uzytkownikow). ADB nie posiadaly rowniez aplikacji Netflix . 

Wybor jednak nalezy do Ciebie bo nie sa to jakies kolosalne roznice. Techicolora posiadam od lutego i sprawuje sie super. Zero problemow.

Tylko tak sobie myślę że decydując się na Technicolor mamy praktycznie 100% szans że otrzymamy egzemplarz używany po zwrocie abonenta. ADB jest aktualnym dostawcą więc mamy szansę na nówkę no i mój poprzedni i aktualny dekoder również był od ADB (turbobox i Mediabox) gdzie ogólny komfort użytkowania mogę ocenić na dobry+. Tak więc jestem w kropce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kristiano Rinaldo napisał:

Witam ma ktoś też taki komunikat przy przełączaniu kanałów? Dzwoniłem na infolinię wysłali jakis pakiet aktywacyjny i dalej to samo. https://ibb.co/KxTDRGJ

 

Masz kartę nieaktywną. Pisze jak byk co masz zrobić. Ustaw na kanał tvp 1 - pozycja 11 i zadzwoń lub przez ICA dokonac reaktywacji karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...