Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat u mnie nie zawsze tak było. Czasami włączał się od razu a innym razem właśnie po kilku sekundach. Chodzi mi jednak o to jakie to ma praktyczne znaczenie - tylko niech ktoś nie wyliczy, że przez 10 lat straci w ten sposób godzinę życia na włączaniu.. :-) Są znacznie ważniejsze rzeczy użytkowe niż czas włączenia - tym bardziej jeśli mówimy o 2 czy 3 sekundach różnicy. Jeśli miałoby mnie np. nie wyrzucać co chwilę z Netflixa, to niech on się uruchamia nawet 10 sekund :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet nie chodzi o czas włączania. 

Wcześniej dioda od razu zmieniała się kolor biały i było wiadomo, że pilot zadziałał. Mama naciska kilka razy power, nie wiadomo czy power na pilocie zadziałał. A z działaniem pilota też bywa różnie, wymiana baterii nic nie zmieniła.

 

 

Edytowane przez DarPuszczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie sugeruję nie wyłączanie dekodera. Oszczędność prądu żadna, a jak się pilot rozładuje po zgaszeniu dekodera, to mama zostanie bez telewizji. 

Godzinę temu, Alcatraz napisał(a):

A amplituner jest na... gaz :-)


Jasne, że jest na prąd, ale amplituner pobiera go znacznie mniej niż telewizor, a poza tym ma u mnie dodatkowe zastosowanie - jest ulubionym miejscem, na którym wygrzewa się moja kotka.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 14:28, floro napisał(a):

Witam, udało się komuś rozwiązać problem pikselowania obrazu? Dodam że mam bardzo dobrze ustawioną antenę. Problem pojawił się po aktualizacji nowego softu. Pisałem do działu technicznego, to mi odpisali żeby zrobić diagnostykę w dekoderze. Robiłem to juz wcześniej oraz nawet ustawienia fabryczne dekodera.

Mam tak samo od tej kolejnej super aktualizacji, pikseluje czasami na kilku kanałach, chociaż instalacja praktycznie nowa po całkowitej modernizacji i na innym dekoderze w MR działająca bez żadnych problemów. To w sumie sztuka jak skopać fajnie, na początku, działający dekoder. Pierwsza aktualizacja zadała mu mocny cios, a ta ostatnia dobiła. Tyle rzeczy zaczęło "niedomagać" że nawet szkoda już pisać. Niestety, ci programiści spadli na dno i wiercą jeszcze głębiej...

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Ja mam dekoder 4K UltraBox+ produkcji Technicolor i mam po aktualizacji te same objawy co powyżej napisane z powolnym poruszaniem się w menu po nagraniach/planowaniem nagrań, w tym dłuższe oczekiwanie na załączenie się dekodera. U mnie w Technicolor po ostatniej aktualizacji ucina także tytuły kolejnych audycji po kliknięciu klawisza w prawo, a tego problemu nie było.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne poruszanie się po menu jest od początku aktualizacji do graphyne. Soft jest przeciążony zbędnymi grafikami. Pisałem o tym od samego początku ale ogólnie był zachwyt bo nowe i kolorowe. Czy teraz jest jeszcze wolniej ?Nie zauważyłem, mimo, że rzadko wchodzę w menu. "Sypanie się grafiki" zauważyłem pierwszego dnia. Nawet wrzuciłem screen. Soft wygląda na nietestowany, bo takie kwiatki wychodzą przy normalnym użytkowaniu. Wystarczy wejść w opisy audycji i poklikać lewo/prawo. No chyba, że oni świadomie takiego gniota wypuszczają.

Na szczęście nie skopano odbioru kanałów jak w adb i to miałem przede wszystkim na myśli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maniek357 napisał(a):

Ja akurat nie zauważyłem po aktualizacji problemów z odbiorem kanałów.

Też nie zauważyłem. Mam Relax+ i C+4K.

Jeśli chodzi o soft, menu i grafikę nie uważam, żeby to jakoś zbyt wolno chodziło, sypało się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie po aktualizacji wychodząc z netfliksa zamiast po prostu trafić na program tv, wyświetla mi się kanał 88 i świeci się okienko, że jak chcę wejść do aplikacji netfliks to muszę nacisnąć ok. 

Naciskajac ok ląduje z powrotem na netfliksie. 

Żeby wyjść ostatecznie muszę zamiast przycisku ok nacisnąć jakiś przycisk z nr programu.

Wiem, wiem pierdoła i można z tym żyć, ale do poprawy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...