Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to dobry wątek, ale chciałbym zapytać o problem z nowym softem.

Uprzednio oglądając coś z nagrywania jednocześnie nagrywał się kanał na którym był odpalony dekoder, wiec po wyjściu z moich nagrań można było cofnąć i oglądać. Teraz jak sie ogląda coś z moich nagrań i wraca do dekodera nie ma możliwości cofnięcia.

Tak ma być , czy może czegoś nie wiem.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Urzytkownik 4k multibox nc napisał:

 

 

Mam to samo I w ten sam sposob testowalem. Zaplanowane nagrywanie kanalow tvn nie dziala poprawnie/wcale

Dodam ze konplet ie nic nie bylo zmieniane, dodawane, przestawiane itp/itd. Po prostu od chyba 4 maja 2022 nagle nie moglismy ogladac zaplanowanych nagran a zawsze dzialalo normalnie. 

Czy ktos juz rozwiazal ten problem? Pytam tu zanim spedze "ze 2 dni na sluchawce sluchajac melodyjek" by mi powiedzieli wylacz dekoder z pradu na 1-5min I uruchom ponownie. (Juz tak robilem I nic nie pomoglo) pomoc  pls :-(

Nie chcę zapeszyć, ale u mnie już działa poprawnie. Nagrywa wszystko ok, nawet tvn, tvn7, ttv, czy tvn turbo. U mnie restart nie pomagał, ale po kilku dniach samo się naprawiało. Wczorajsze nagrania nagrały się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do wszystkich użytkowników dekoderów 4k platformy Canal+. Podczas użytkowania dekodera np przez godzinę, następnie przełączy się na dowolny kanał 4K np Canal+4K lub inny 4K i po 4 sekundach nadusi się przycisk EPG lub MENU, to co się u Was dzieje z dekoderem? Pytam bo ja mam problem z dekoderem który się zawiesza. Czy u Was też takie rzeczy się dzieją po aktualizacji oprogramowania? Napiszcie proszę jak to wygląda u Was? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, raffpak napisał:

...

Uprzednio oglądając coś z nagrywania jednocześnie nagrywał się kanał na którym był odpalony dekoder, wiec po wyjściu z moich nagrań można było cofnąć i oglądać. ...

Nie nagrywał tylko buforował (timeshift) dlatego mogłeś się cofnąć a klikając REC nagrać "zbuforowane"treści. Teraz widać wejście w funkcję moje nagrania czyści bufor timeshiftingu.

Jeśli tak jest faktycznie to lipa i tzw. kolejny kwiatek w nowym sofcie. Też zdarzało mi się korzystać z w/w funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel napisał:

Nie nagrywał tylko buforował (timeshift) dlatego mogłeś się cofnąć a klikając REC nagrać "zbuforowane"treści. Teraz widać wejście w funkcję moje nagrania czyści bufor timeshiftingu.

Jeśli tak jest faktycznie to lipa i tzw. kolejny kwiatek w nowym sofcie. Też zdarzało mi się korzystać z w/w funkcjonalności.

 

Tak jest faktycznie. Pisałem o tym pkt 9 listy uwag. Link w sygnaturce.

 

W nowym sofcie włączenie jakiegoś nagrania własnego kasuje bufor timeshiftingu. Spory błąd, bardzo utrudniający życie takim jak ja, co mają prawie cały dysk zajęty i aby coś nagrać muszą coś usunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam niezadowolonych z nowego firmware do składania reklamacji, jest nadzieja, że to skłoni spółkę ITI do wprowadzenia szybkich poprawek do tego niedopracowanego oprogramowania.

 

Osobiście reklamowałem znikającą listę kanałów ulubionych po podłączeniu dekodera do sieci internet (bezprzewodowo i kablem).

Technicy ITI twierdzą, że trzeba utworzyć listę ulubionych dla każdego ze stanów dekodera (podłączony do internetu i niepodłączony), ale wg. mnie jest to kompletnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że nie ma pewności, że i te listy z jakiegoś powodu nie znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Dwie kwestie, nie ma już spółki ITI i technicy ITI nie odpowiadają za to oprogramowanie.

 

Natomiast pisanie uwag do operatora to właściwa droga, aby wymusić poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2022 o 20:51, PawelTSW napisał:

U mnie zawsze był taki oraz, więc nie widzę różnicy:) 

Nie wiem od czego to zależy

Zarówno od dekodera jak i od telewizora, ale również od percepcji oceniającego. Podłącz do innego odbiornika i porównaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

Dwie kwestie, nie ma już spółki ITI i technicy ITI nie odpowiadają za to oprogramowanie.

Masz rację, choć zmiana jest w istocie jedynie semantyczna, jako że w praktyce to nadal ten sam kapitał, zarządzany z tej samej siedziby, dlatego dla mnie i jak się okazuje dla nich (moje przelewy dotąd szły z tytułem ITI S.A.), jakoś nikt od nich nie protestował, tylko księgował należne kwoty. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joca napisał:

Zachęcam niezadowolonych z nowego firmware do składania reklamacji, jest nadzieja, że to skłoni spółkę ITI do wprowadzenia szybkich poprawek do tego niedopracowanego oprogramowania.

 

Osobiście reklamowałem znikającą listę kanałów ulubionych po podłączeniu dekodera do sieci internet (bezprzewodowo i kablem).

Technicy ITI twierdzą, że trzeba utworzyć listę ulubionych dla każdego ze stanów dekodera (podłączony do internetu i niepodłączony), ale wg. mnie jest to kompletnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że nie ma pewności, że i te listy z jakiegoś powodu nie znikną.

 

14 godzin temu, Jacek3 napisał:

 

Tak jest faktycznie. Pisałem o tym pkt 9 listy uwag. Link w sygnaturce.

 

W nowym sofcie włączenie jakiegoś nagrania własnego kasuje bufor timeshiftingu. Spory błąd, bardzo utrudniający życie takim jak ja, co mają prawie cały dysk zajęty i aby coś nagrać muszą coś usunąć. 

 

Mając jeszcze Polsat i starego Pace cieszyłem się z wyższości Canal+ w tym zakresie. Dekoder Polsatu też usuwa timeshift po wejściu w  nagrania. Może to znak czasu i zapowiedź w przyszłości nagrań "w chmurze" w C+.... oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daro1 napisał:

Czy u Was też dekoder 4k się zawiesza na kanałach 4k np canal+4K, lub innym kanale 4k? 

U mnie się nie zawiesza na kanałach 4k.

22 godziny temu, Saturn45 napisał:

Czy ponowne uruchomienie dekodera po nowym sofcie usuwa listę ulubionych kanałów tv ?

Dzisiaj zrobiłem ponowne uruchomienie dekodera z opcji diagnostyka i wszystko jest tak jak było, nic nie zostało usunięte.

Czy zmiana z formatu standardowego na ulepszony ma sens ?HDMI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia z multiroomu niezaleznego przeszedlem na multiroom w sieci i mam 2 dekodery 4K, dziś z powodu tymczasowego braku prądu dekodery były odłączone od sieci na jakieś 30min. Po przywróceniu prądu włączyłem dekodery i na głównym dekoderze wyswietla sie ekran aktywacyjny i nic nie można zrobić , podany jest tylko poziom i jakość sygnału i że trzeba czekać 24h na otrzymanie uprawnień, a ten dodatkowy dekoder w multiroomie normalnie przeszedł ekran aktywacyjny i można ogladać kanały. Od 2h nadal jest to samo , nie da sie pominąć ekranu aktywacyjnego. Czy ktoś wiec co trzeba zrobić? To by było troche dziwne ze prądu nie było 30 min i nagle mam 24h czekac na przywrocenie uprawnień no i dość irytujące jeśli po każdym wyłączeniu z prądu mam czekać na przywrócenie uprawnień. Tylko zastanawia mnie to że na głównym ten ekran aktywacyjny wisi a na dodatkowym dekoderze normalnie mozna ogladac tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo? czy u pozostałych użytkowników dekodera 4K po włączeniu dowolnego kanału 4k a następnie naciśnięciu przycisku EPG dekoder się zawiesza? Wypowiada się tu tyle osób i nikt niestety nie potrafi sprawdzić i odpowiedzieć. Bardzo proszę o pomoc niech każdy sprawdzi u siebie i napisze tak dekoder się zawiesza lub nie wszystko działa jak należy. Z góry dziękuję i czekam na wypowiedzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daro1 napisał:

Halo? czy u pozostałych użytkowników dekodera 4K po włączeniu dowolnego kanału 4k a następnie naciśnięciu przycisku EPG dekoder się zawiesza?

Nie zawiesza się, niemniej nie wiem dlaczego jest tylko jeden jedyniesłuszny tryb EPG ?

W poprzednim firmware można było wybierać tryb wyświetlania EPG, a w tym niestety nie, chyba że czegoś nie wiem (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...