Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie nowego softu to jak ze wszystkim, trzeba się przyzwyczaić. Wycięcie opisanych wcześniej, przydatnych niektórym funkcji było niepotrzebne. Mi tak na szybko to przeszkadza jedna rzecz. Gdy sobie coś oglądam i chcę zobaczyć bez przełączania co leci na innych kanałach. Wcześniej odbywało się to w dolnej części ekranu, teraz loga stacji przelatują przez środek ekranu od góry do dołu. Bez sensu. Zaburza całkowicie oglądanie. A do innych zmian z czasem przywyknę. Jak zawsze.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukx95 napisał:

@finch_wwa W nowym oprogramowaniu ma być wdrożona możliwość "Nagrywania wg czasu" oraz wyszukiwania podobnych audycji "Znajdź podobne" w EPG. Taka informacja widnieje pod linkiem: https://pl.canalplus.com/pomoc/1nagrywanie

 

I to jest najlepsza wiadomość dzisiejszego dnia!
 

Przy okazji dodania nagrywania wg czasu bardzo przydałaby się możliwość nadawania własnych nazw takim nagraniom (tak jak to było w poprzednim sofcie).

A co do krótkiego (tylko 8 godzinnego)  przedziału czasu w jakim są dostępne audycje w usłudze Replay TV, to wystarczyłoby dodać możliwość zgrywania na dysk audycji, które są jeszcze dostępne w Replay TV, ale nie mamy czasu ich oglądnąć albo zależy nam aby mieć je zarchiwizowane.

 

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Jedyny błąd, który zauważyłem obecnie to kanał 222 - Netflix. Pojawia się plansza o braku uprawnień, a z poziomu MENU aplikacja działa. 

 

Lista kanałów zrobiona i w końcu jest własna numeracja. Szkoda, że nie można robić pustych miejsc między kanałami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka słów o nowym sofcie.... Kolega pyta ile List ulubionych można stworzyć - jedną i jest to najgorsze rozwiązanie powrót do softu z lat 90 w dekoderach analogowych Pioneer ...zaznaczanie gwiazdką kanałów ulubionych... to totalna porażka. W starym sofcie mogłeś tworzyć ile bądź list i każdą sobie nazwać tutaj nie ma takiej opcji, dodatkowo po nagłej utracie zasilania kanały ulubione znikają i wszystko trzeba zaznaczać od nowa... świetnie rozwiązane  zwłaszcza dla starszych osób które oglądały kilka najbardziej potrzebnych kanałów plus sport , film i jakieś edukacyjne ( Discovery itp.) teraz niech sobie dziadek szuka na kolorowej osi przez cały ekran co chce oglądać... tak trzymać podziękowania dla Pana programisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ozzy666 napisał:

 Soft ma też wiele niedociągnięć, pierwsze jakie rzuciło mi się w oczy to żądanie kodu PIN na kanałach 18+. Na starym sofcie jak wiemy każda zmiana z kanału erotycznego na drugi wymagała potwierdzenia kodem PIN, na nowym nie zawsze jest on wymagany. Mogli albo zostawić jak było albo to dopracować i pozwolić zmieniać kanały 18+ bez podawania PINu.

 

Jest jeszcze jeden bug na kanałach 18+. Ponowne żądanie PIN pojawia się, gdy wg EPG na kanale wskakuje kolejna pozycja programowa. A zatem nie woła o PIN przy powrocie na taki kanał, ale jeśli nie zmieniasz kanału, ale skończy się jeden film i zacznie drugi, to wyskakuje ponowne żądanie PIN-u.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak oceniam w skali 2-5 aplikację Android TV na 4 a na Apple TV na 2+ (plus za to, że się włącza ale obraz szarpie i to niemiłosiernie irytuje) to najnowsze oprogramowanie oceniłbym na 5-. Minus bo jakieś tam niedociągnięcia są, chaotyczne pokazywanie nagrań ale wszystko działa szybko i zgrabnie. Bogaty interfejs, szybkie działanie, czytelne EPG i wreszcie możliwość cofania. Po Canal+ spodziewałem się czegoś na 3 a jest spore zaskoczenie i to naprawdę pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Nie-dźwiedź napisał:

 

Jest jeszcze jeden bug na kanałach 18+. Ponowne żądanie PIN pojawia się, gdy wg EPG na kanale wskakuje kolejna pozycja programowa. A zatem nie woła o PIN przy powrocie na taki kanał, ale jeśli nie zmieniasz kanału, ale skończy się jeden film i zacznie drugi, to wyskakuje ponowne żądanie PIN-u.

Jak można sesyjnosc nazwać bugiem?

Przecież tak to działa do tej pory w mediaboxie czy turboboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sofcie tak nie było. Mam też szczerą wątpliwość co do mediabox, którego używałem do 2020.

Poza tym wyjaśnij mi, jaka logika jest w eliminowaniu konieczności ponownego wpisywania PIN-u, gdy zmieniasz kanał, przy jednoczesnym wymuszaniu tej czynności, gdy wchodzi kolejna pozycja programowa z EPG na tym samym kanale (przy czym obie są oznaczone jako 18+)?

Edytowane przez Nie-dźwiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi podpowiedzieć jak w nowym sofcie oglądając coś z przesunięciem czasowym (z bufora timeshiftingu) sprawdzić jakie mam opóźnienie w stosunku do programu live?  W turbodekoderze informacja ta była zawsze wyświetlana na panelu frontowym dekodera, w starym sofcie ultraboxa obok paska postępu, wywoływanego klawiszem INFO. A jak wyświetlić tę informację w nowym sofcie?

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sławek72 napisał:

Też tak macie w nowym sofcie że oglądając kolekcje VoD odcinki seriali np. na HBO są ucięte w końcówce o 2-3 minuty? Oglądałem Odwilż i wszystkie 6 odcinków ucina te 2-3 minuty przed końcem, to samo z innymi serialami...

Dziwne, że niektórzy katują wzrok i pozycje z HBO Max oglądają na tym dekoderze, czy bezpośrednio z aplikacji C+ Online. Były takie sygnały, że ucina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nie-dźwiedź napisał:

W poprzednim sofcie tak nie było. Mam też szczerą wątpliwość co do mediabox, którego używałem do 2020.

Poza tym wyjaśnij mi, jaka logika jest w eliminowaniu konieczności ponownego wpisywania PIN-u, gdy zmieniasz kanał, przy jednoczesnym wymuszaniu tej czynności, gdy wchodzi kolejna pozycja programowa z EPG na tym samym kanale (przy czym obie są oznaczone jako 18+)?

Sesyjność oznacza, że odblokowujesz pinem daną audycję do końca czasu jej trwania lub do wyłączenia dekodera. Świadomie wybierasz, że ta konkretna pozycja ma być bez blokady. Proste jak budowa cepa i tak to działa na starszych dekoderach. Jak się przesiadłem z mediaboxa to strasznie mnie to denerwowało, że za każdym przełączeniem muszę podawać pin, ponieważ tylko na chwilę zmieniłem kanał, żeby sprawdzić co jest na innej stacji. Teraz w końcu znów to wróciło do normalnej obsługi, moim zdaniem tak jak powinno być zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem logikę, natomiast moim zdaniem brak spójności w temacie polega na tym, że dotyczy to tylko kanałów XXX. Jeśli z poziomu dekodera masz wyłączoną blokadę rodzicielską (w obecnym sofcie dostępna tylko z uwagi na wiek, bez możliwości blokowania wybranych kanałów - zmiana na minus IMO), to na innych kanałach w przypadku audycji oznaczonej jako 18+ dekoder nie żąda wprowadzenia PIN-u. W przypadku kanałów XXX - dostępnych wyłącznie po wpisaniu PIN, niezależnie od ustawień blokady rodzicielskiej - moim zdaniem powinno być analogicznie. A zatem odblokowujesz kanał (do momentu wyłączenia dekodera), a nie daną pozycję programową.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...