Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.04.2022 o 19:49, _Artek_ napisał:

Nowy soft ma na celu unifikacje ui dekoderów z ui c+ online( na tyle na ile się da wiec wcale mnie to nie zdziwi jeśli takie mało znaczące funkcje odpadną….

 

A jaki to ma sens?


Przecież te usługi mają różne grupy docelowe.


Z aplikacji sieciowych korzystają głównie młodzi. Telewizja linearna jest bardziej istotna dla osób starszych.

Zrobienie z dekodera satelitarnego urządzenia do odtwarzania materiałów z internetu przy równoczesnym pogorszeniu jego funkcjonalności jako odbiornika telewizji linearnej to strzał w stopę. Starszych zniechęci do platformy, a wielu młodych nie przyciągnie, bo dla nich dużo wygodniejsze do oglądania treści, które ich interesują, są własne urządzenia, w tym głównie urządzenia mobilne.

 

Oczywiście można było rozszerzyć dekoder o funkcje sieciowe, ale bez niszczenia lub pogarszania jego dotychczasowego sposobu działania. Wystarczyło poprzez EPG lub INFO umożliwić dostęp do audycji z ostatnich 8 godzin. Można było dodać to Replay TV bez robienia z menu śmietnika pełnego nieczytelnych ikonek.  Nie było potrzeby ani niszczenia logicznego i przejrzystego menu, ani usuwania niektórych funkcji dekodera, takich jak slowmotion, nagrywanie wg czasu czy możliwości tworzenia własnych nazw nagrań.

 

A i te nowo dodane funkcje są mocno niedopracowane. Czemu na przykład nie da się nagrać na dysk audycji, która jest jeszcze dostępna on-line? O ile można to jeszcze zrozumieć w Replay TV w sieci UPC, gdzie audycje w Replay TV są dostępne 7 dni, to w C+ gdzie są dostępne tylko 8 godzin jest to spore ograniczenie. 

Edytowane przez Jacek3
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem bardzo niezadowolony z nowego oprogramowania na tym dekoderze, jeszcze bardziej załamany jestem traktowaniem przez Canal +. No moje uwagi odpowiedzieli że generalnie mają mnie gdzieś żadna z funkcji na której mi zależało nie zostanie przywrócona, nie jest możliwy również powrót do poprzedniej wersji. Jestem traktowany jak tester tego bubla, poprzednie oprogramowanie było bardzo dobre to obecne to syf jakich mało.

Co do meritum brak programu EPG występuję na wielu kanałach np TVN, Polsat. TVP1. TVP2,Polsat Sport Premium 1 czy Polsat Sport Premium 2, zdarzają się również braki pozycji na Canal + premium, Canal+ sport.   Brak możliwości cyklicznego nagrywania audycji  Mało czytelne menu z nagranymi audycjami (poprzednio był krótki fragment nagranej audycji zamiast obrazka) Brak możliwość nastawienia nagrywania programu dla którego nie ma EPG (ustawienie nagrywania dla wybranego programu i zakresu godzin) Brak możliwości stworzenia wielu list ulubionych programów Brak możliwości cofnięcia audycji która leci na programie lecącym w tle podczas oglądania innej nagranej audycji. Dodatkowo funkcja oglądaj od początku, którą chwalą się tak bardzo nie jest dostępna dla wszystkich kanałów ( a nawet dla tych dla których jest dostępna nie zawsze działa - czasem występuję błąd)

 

Szczęśliwi Ci którzy mają jeszcze stare oprogramowanie.

 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem filmiki na YT to wiedziałem, że będzie lipa z tym softem. Nie sadziłem jednak, że zostanie tak okrojony z funkcji które posiadał dotychczas.  Na szczęście nagrywam ostatnio coraz mniej ale jak ktoś płaci za dysk czyli de facto funkcję nagrywania szlag go może trafić.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arzak napisał:

A można zostać przy starym jak pojawi się dostępna nowa wersja?

 

Dość ciężkie do zrealizowania, ale nie niewykonalne.


Musiałbyś:
1. nigdy nie gasić dekodera.
2. dodatkowo codziennie o 4:00 z pilota nacisnąć klawisz strzałka (w lewo lub w prawo) i klawisz OK. 

 

Co do pierwszego, to nie jest to żaden problem. O ile nie korzystasz z opcji maksymalnego oszczędzania energii, to dekoder pobiera dokładnie tyle samo prądu czy jest włączony czy zgaszony. Od kiedy to zauważyłem, nigdy go nie gaszę, gaszę tylko telewizor i amplituner. Mam przez to zawsze ostatnie 2 godziny wybranego kanału w buforze timeshiftingu.

Co do drugiego, to chodzi o to, by podziękować za automatyczne szukanie uaktualnienia, które zawsze poprzedza plansza na ekranie pozwalająca na ominięcie tego wyszukania.

 

Oczywiście nawet jak ktoś o 4:00 nie śpi, to ciężko byłoby dopilnować, aby przez dłuższy czas nie dopuścić do update'u.  

 

Ale myślę, że tematem warto zainteresować autora programu "Pilot enka 2". Chodzi o androidowy program, który prowadzi wszystkie funkcje pilota do ultraboxa. Sądzę, że autor tego programu potrafiłby dopisać funkcję, która codziennie o 4:00:10 wysyłałaby do dekodera sekwencję -> OK.

 

Jeśli mamy w domu stały zewnętrzny adres IP, to program "Pilot enka 2" da się skonfigurować tak, aby sterował dekoderem także spoza sieci wewnętrznej. Czyli nawet gdyby telefon był o 4-tej poza domem, nie byłoby problemu z dotarciem do dekodera sekwencji odkładającej aktualizację.  

 

==

Rozszerza się lista problemów, jakie pojawiły się w nowym sofcie:
 

1. chaos w menu, nieczytelne informacje (zbyt małe literki, wyśrodkowanie tekstów jak dla dzieci)
2. brak możliwości odtwarzania w zwolnionym tempie,
3. brak możliwości robienia nagrań wg czasu: chodzi o możliwość nagrywania fragmentów audycji, lub w ogóle nagrywania kanałów mających problem z EPG,
4. brak możliwości zlecenie nagrywania seriali (audycji cyklicznych),
5. brak możliwości nadawania nagraniom własnych nazw,
6. nieczytelne ekran nagrań własnych, brak sensownego sposobu ich sortowania
7. kasowanie się bufora timeshiftingu gdy wejdzie się do listy nagrań i choć na moment uruchomi jakieś nagranie
(Bardzo denerwujący błąd. Dotąd, jako, że zawsze brakuje mi miejsca na dysku, przed nagraniem czegoś nowego wchodziłem do listy nagrań, sprawdzałem (włączając poszczególne nagrania), co mogę usunąć, usuwałem jakieś i dopiero włączałem nagrywanie audycji, która jest w buforze timeshiftingu. W nowym sofcie bufor w takiej sytuacji sam się kasuje).
8. możliwość tworzenia tylko jednej listy ulubionych; a co z preferencjami innych domowników?

9. brak możliwości zrobienia stopklatki bez zaśmiecających ją elementów graficznych 
 

Edytowane przez Jacek3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawel napisał:

Sposobów jest więcej. Wystarczy na noc odłączać antenę od dekodera. Dla pewności wyłączać też internet gdyby mu przyszło do głowy pobierać przez net ;) . Drugi sposób to ustawienia nagrywania na noc i dekoder teoretycznie nie powinien się zrestartować.

 

W starym sofcie może być z tym problem. Jeśli odłączysz anteny, to po ich podłączeniu możesz nie mieć uprawnień, a jak pojawi się ekran je ściągający, to pierwsze co zrobi, to  ściągnie nowy soft.

7 minut temu, Paweł 68 napisał:

Potem elektrownia znienacka wyłączy prąd i cały misterny plan w pi....u.

 

W ostatnich kilku latach nie zdarzył mi się jakoś zanik zasilania, ale jak ktoś takie miewa, to wystarczy zaopatrzyć się w najtańszy UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacek3 napisał:

 

W starym sofcie może być z tym problem. Jeśli odłączysz anteny, to po ich podłączeniu możesz nie mieć uprawnień, ...

Pierwsze słyszę. Uprawnienia są na karcie i jak zostały pobrane to nie znikają. Ja nigdy nie spotkałem sytuacji, by po odłączeniu anteny brakowało uprawnień. A w czasie burzy czy ulewy gdy znika sygnał też woła o uprawnienia ?

BTW przerost formy nad treścią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pawel napisał:

Pierwsze słyszę. Uprawnienia są na karcie i jak zostały pobrane to nie znikają. Ja nigdy nie spotkałem sytuacji, by po odłączeniu anteny brakowało uprawnień. A w czasie burzy czy ulewy gdy znika sygnał też woła o uprawnienia ?


Mi się raz tak zdarzyło, że dekoder po wkręceniu anten wszedł na ekran aktywacyjny, z tym, że był ponad dobę bez anten. 
Prawdopodobnie ma przewidziane jakieś okresowe odnawianie uprawnień i jeśli zbyt długo nie jest w stanie ich odnowić, to przechodzi do ekranu aktywacyjnego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

Uprawnienia pobierane są za pomocą anteny. To mało wiesz widocznie. 

Wiem, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ale wyjaśnię. Sugerowałem odłączanie anteny na noc. Uprawnienia spokojnie dojdą w dzień. Gdybyś przeczytał całość postu a nie pierwsze zdanie nie pisałbyś takich głupot.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...