Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, czy to było wcześniej, a jeśli nie, to czy "Red" nie ma związku czasem z nowym softem, który w grafice ma czerwone akcenty... Może to faktycznie soft przygotowujący dek do zgodności z nowym oprogramowaniem? 

Ale tak tylko zgaduję, nie mam żadnego info :-)

Edytowane przez axelmateuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kilka tygodni temu pisaliśmy o RoHS, dziś dołączamy do tego Dyrektywę RED pamiętając, że parametry urządzeń radiowych muszą zgadzać się również z innymi dyrektywami. Ponieważ żadne urządzenie nie może zgodnie z prawem zakłócać pracy innych urządzeń (posiadać kompatybilność elektromagnetyczną) to oprócz wymogów z Dyrektywy RED warto pamiętać o dyrektywie niskonapięciowej (LVD) oraz właśnie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC)."

 

https://chiny24.com/abc-importu/co-to-jest-dyrektywa-red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

"Kilka tygodni temu pisaliśmy o RoHS, dziś dołączamy do tego Dyrektywę RED pamiętając, że parametry urządzeń radiowych muszą zgadzać się również z innymi dyrektywami. Ponieważ żadne urządzenie nie może zgodnie z prawem zakłócać pracy innych urządzeń (posiadać kompatybilność elektromagnetyczną) to oprócz wymogów z Dyrektywy RED warto pamiętać o dyrektywie niskonapięciowej (LVD) oraz właśnie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC)."

 

https://chiny24.com/abc-importu/co-to-jest-dyrektywa-red

No to moja teza legła w gruzach, dzięki za wyjaśnienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten ciemny obraz problemy z HLG to bez zmian. Aktualizacja nic nie dała.

Edytowane przez Sentence
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny obraz i wyprane kolory to problem telewizora, a nie dekodera. U mnie na Samsungu Q80A wszystko jest super ale u siostry też na Samsungu ale KS8000 kolory są blade. Dodatkowo sprawdziłem podpinając jej TV z CAM i tak samo, więc to definitywnie problem danych modeli TV z HDR HLG. W przypadku KS8000 obawiam się, że on po prostu nie obsługuje tego typu HDRa. Czytałem w necie, że np. TV z serii JS mają HDR ale tylko na wejściu antenowym, a przez HDMI już nie (lub odwrotnie, nie pamiętam jakieś 4 lata temu to szukałem dla znajomego).

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

To ciekawe, ponieważ gdy nadawał TVP 4K po początkowych problemach z tym kanałem praktycznie  nikt nie narzekał na słabe kolory, "ciemnicę" jak to niektórzy nazywają.

Tam nie było HDR HLG? 🤔

Może kiedyś kanał powróci i będzie można porównać wtedy odpowiednie parametry...

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor hisense, który według testerów z hdtv: "Wyniki jasności HDR ma wręcz rewelacyjne. Ze średnią na poziomie 750 nitów Hisense może konkurować z najwyższymi modelami prestiżowych marek".  Oglądam płyty 4 k - obraz super. Oglądam netflixa dolby vision i 4 k, obraz bardzo dobry. Oglądam amazon - tam gdzie jest naprawdę 4k obraz bardzo dobry. Oglądam nawet eleven4 k - jeśli tam się pojawia 4 k, to obraz przynajmniej dobry czasami do bardzo dobrego. Oglądam canal+ 4k - tego nie da się oglądać. Niezależnie czy to film czy sport. Ciemno, wyprane kolory, zmiany ustawień nie pomagają. Wzywam serwis, obawiając się, że po prostu mój egzemplarz telewizora jest wadliwy. Przychodzi człowiek z serwisu. Przez 40 minut ogląda, zmienia ustawienia i twierdzi, że telewizor jest ok, a ten przyciemniony obraz to wina canal +. Następnie czytam różne fora i okazuje się, że nie tylko moja, ale i inne marki telewizorów mają ten sam problem. Tylko dlaczego płacę za to 4k, jeśli jego jakość jest nie do przyjęcia i dlaczego nie udaje się im tego naprawić?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze to nie wina tv, u mnie 1000 nitów i na TVP 4K ktory tez nadawał w ulg był super obraz. Na tym kanale jest masakra. Tydzień temu w piątek coś testowali i pierwsza połowa była super a potem dodali swoje logo i poszedł chyba przekaz przez Warszawę z tymi ich zepsutym ustawieniami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...