Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.01.2021 o 13:44, mdmdm napisał:

Też macie tak, że przy nagrywaniu cyklicznym nie działa opcja z nagrywaniem +5min przed i po?

Przy pojedynczym nagrywaniu działa.

Czy ktoś może sprawdzić u siebie?

Chciałbym się dowiedzieć czy to jest taka "funkcja" czy błąd u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam ten dekoder, jak na razie jest „nieprzwidywany” co rusz jakiś problem. Jakoś daje się z niego korzystać więc na razie nie o tym. Ucieszyłem się z zainstalowanego media playera jako, źe posiadam sporo własnego materiału video. Niestety poza zdjęciami nie jestem w stanie oglądnąć żadnego filmiku, po prostu player nie widzi żadnego pliku video, które nagrywałem różnym sprzętem w najbardziej popularnych formatach. Czy ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji telewizora Sony do wersji androida 9, przestał działać poprawnie CEC. Ultrabox włącza telewizor, ale nie wyłącza. Więc zacząłem „bawić się” w programowanie pilota dekodera . Najpierw kodowanie dwucyfrowe, potem trzycyfrowe z tabeli w instrukcji ultraboxa i nic. Potem metoda 02 i 03 bez skutku. Czy ktoś zna kody na pilota dekodera dla Sony AF8, by zechciał się wyłączać jak przed zmianą wersji androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony do posiadania tego dekodera od grudnia gdzie wcześniej całe życie funkcjonowałem na modułach. Na szczęście wczoraj udało mi wymienić dekoder na moduł co nie było takie łątwe b w umowie agencyjne docelowo może być tylko dekoder.
Podziałała argumentacja, że mam TV Sony i przez dekoder są problemy z komunikacją na linii TV - Soundbar Sony - Dekoder oraz słynne problemy z HDR na C+ 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafus napisał:

Widać same problemy z tym dekoderem i telewizorami Sony. Ja mam Technicolora i telewizor Samsunga i wszystko śmiga jak ta lala.

Coś za coś, w Samsungu masz problem z Dolby Vision i Dolby Atmos oraz dużo gorsze parametry matryc.

 

36 minut temu, Saturn45 napisał:

A ja właśnie zamówiłem wczoraj oleda Sony, zobaczymy jak będzie  😊

Zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 22:18, DaroL napisał:

Witam forumowiczów. Zanim zdecydowałem się na zamianę Mediaboxa na Dekoder 4K ULTRABOX+ ,przeczytałem wszystkie wątki z tego tematu. Dało mi to pogląd na temat użytkowania i historii naprawiania błędów oprogramowania w tym urządzeniu. Doszedłszy do ostatnich postów stwierdziłem ,że chyba już warto i się skusiłem ;).Bardzo Wam dziękuję za cenne wskazówki i miejcie satysfakcję z faktu ,że bardzo ludziom pomagacie. Teraz moje odczucia. Zmieniłem konwerter na 8 kanałowy i dziś przetestowane nagrywanie z trzech kanałów (w domu była wieczna wojna, jak nagrania nachodziły na siebie, a jako mężczyzna musiałem zawsze ustępować moim paniom ). Wszystko pięknie działa. Ogólnie treści internetowe szybko się wczytują i widać spory skok wydajności sprzętu. Obraz w porównaniu do poprzednika na duży plus. Ostry i lepsze nasycenie kolorów. Mam na tym punkcie skrzywienie ,więc [beep] uśmiechnięta. Nie zauważyłem natomiast, szybszego przełączania kanałów mimo tych ośmiu głowic w sprzęcie. Mam go od dwóch dni ,więc może się coś poprawi po wgraniu wszystkiego co potrzebuje ,bo ciężko pracuje i ciągle gorący. Brakuje mi wyświetlacza. Może to dziwne, ale służył mi za zegar w pokoju i zawsze spoglądałem ile czasu leci zatrzymany program. Plusem jest Netflix .Co prawda uznaję wyższość Nvidia SHIELD TV PRO ( ten pod względem skalowania obrazu ,ogólnej jakości i dźwięku wymiata),ale tu też jako dodatek,  jest nieźle. Pilot ma mały zasięg i brak mi przycisku " LISTA " nagranych programów. Zawsze można wejść w menu ,ale niesmak pozostał. Jak u Was z tym zasięgiem ? U siebie muszę wycelować w tuner. Co prawda to ze 4 metry, ale poprzednik był o niebo lepszy i szybko łapał. Poza tym zaraz po włączeniu tunera, po wciśnięciu Menu, mam taką jakby zwiechę zanim załapie , tzn. wciskam Menu, widzę nagrania i dalej przez jakiś czas nie reaguje na OK. Na strzałki w prawo, lewo także. Programy natomiast przełączają się normalnie. Zastanawiam się czy po włączeniu, tuner potrzebuje czasu na przygotowanie się do pracy? Oszczędzanie energii przestawione na normalne. Poprzednik reagował od razu. Dzięki też dla mikoko za zasugerowanie słabszego koreańskiego kanału do ustawiania anteny , 100/100 więc lepiej być nie może .Chciałem wstawić fotę ,ale nie wiem jak :( .Byłbym wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania .Dzięki !

Ma jakim kanale ustawiałem antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bushiken napisał:

Coś za coś, w Samsungu masz problem z Dolby Vision i Dolby Atmos oraz dużo gorsze parametry matryc.

 

Zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o markę.

A mi Samsung pasuje choć też mam trochę sprzętu Sony, choćby Kamerę i odtwarzacz Ultra HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bushiken napisał:

Coś za coś, w Samsungu masz problem z Dolby Vision i Dolby Atmos oraz dużo gorsze parametry matryc.

 

Zdecydowanie najlepszy wybór jeśli chodzi o markę.

A od którego roku Sony wsadza w swoje ramki inne metryce niż Samsung?. Czy Sony może sam zaczął produkcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bushiken napisał:

Coś za coś, w Samsungu masz problem z Dolby Vision i Dolby Atmos oraz dużo gorsze parametry matryc.

 

Jaki w szajsungu jest problem z Dolby Atmos? Ja używam szajsunga i żadnego problemu z DA nie mam... nie mówiąc już o tym, że ten dekoder nie obsługuje Dolby Atmos.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...