Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2020 o 22:29, kodif napisał:

U mnie nie wykrywa żadnego dekodera.

 

Dla potomnych: NC+Go Pilot działa tylko wtedy, gdy dekoder jest podłączony do routera przez WiFi, po podłączeniu kablem nic z tego. Dziwne, ale prawdziwe. Być może komunikacja odbywa się poprzez WiFi Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2020 at 1:06 PM, lolekbass said:

Witam!

Kilka dni temu wymieniłem dekoder na nowy (UltraBox+) i pojawi mi nie bardzo dziwny problem z dźwiękiem.

Dotychczas miałem podłączony poprzedni dekoder do TV poprzez kabel HDMI a TV był podłączony do Kina domowego również poprzez HDMI (ARC). W TV uaktywniona była opcja HDMI-CEC - co pozwala na włączenie  amplitunera razem z TV, wyciszenie TV i puszczenie dźwięku z amplitunera.

Włączałem TV pilotem w tym samym czasie włączał się amplituner (jednocześnie wyciszając głos na TV) a potem odpalałem telewizje z satelity albo naziemną albo cos z USB i wszystko ładnie działało - dźwięk leciał z kina domowego.

 

Po wymianie dekodera na UltraBox+ jest niestety brak dźwięku przy tej samej konfiguracji.

W momęcie włączenia TV włącza się amplituner i wycisza dźwięk na TV. Obraz jest o.k. ale dźwięku z amplitunera brak. 

Dodam że z każdego źródła znika dźwięk (naziemna, sat, USB) niezależnie co włączę.

 

Jeżeli wszystko wyłącze i odepnę kabel HDMI z dekodera, włączę ponownie TV/amplituner podepnę kabel HDMI do dekodera, włączę dekoder to wszstko śmiga jak trzeba. Jeżeli jeszcze raz wszytko wyłączę i włączę ponownie z podpiętym HDMI do dekodera to dźwięku znów niema.

Ta konfiguracja dział tylko jak odepnę kabel HDMI od dekodera podczas włączania TV/amplitunera.

 

dekoder podłączałem do tego TV z odłączonym amplitunerem i dźwięk działa bez problem na TV, testowałem też na innym TV bez kina domowego i też działa.

 

Jeżeli odepnę UltraBoxa+ i podepnę stary dekoder to wszytko działa poprawnie

 

Sprzęt to:

TV - Samsung UE55JU6800

Kino - Marantz NR1403

Dekoder - UltraBox+

TV I dekoder mają ostatnie aktualizację

 

Ma ktoś z was może jakiś pomysł co może być nie tak ?

Pozdrawia i góry dzięki

 

 

Witam!

W razie gdyby kotos inny miał podobne problemy w przyszłości, chciałbym dać znać że po wyłączeniu oszczędzania energii w dekoderze problemy z dźwiękiem zniknęły.

Dostałem tą sugestię od maks27 w związku z uporczywym sprawdzanie aktualizacji i rozwiązało to również moje problemy z dźwiękiem. 

 

Dzięki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony dekoder przez gniazdko sterowane z pilota, żeby go i tv wyłączać na noc, bo jest w sypialni i nie chcę, żeby mi jakieś diody świeciły ;)

Co ciekawe po wyłączeniu gniazdka i zgaśnięciu czerwonej diody na dekoderze co kilka minut dioda błyśnie na biało... Super efekt w ciemnym pokoju.

Spotkał się ktoś z takim zachowaniem tunera?

Po włączeniu, za każdym razem wyszukuje aktualizacje i trwa to wieki, po czym się wyłącza. Poprzedni Pace po prostu się włączał. Da się go zmusić, żeby sobie darował to wyszukiwanie aktualizacji za każdym razem?

W sumie ta biała dioda jest dość mocna i oglądając tv w ciemnym pokoju przeszkadza - można ja wyłączyć? Bo nie znalazłem takiej opcji w menu.

Da się ustawić kanał na którym tuner się będzie uruchamiał po włączeniu? Bo mi startuje zawsze na TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Co ciekawe po wyłączeniu gniazdka i zgaśnięciu czerwonej diody na dekoderze co kilka minut dioda błyśnie na biało...

 

Znaczy błyska w dekoderze który jest odłączony od zasilania?? Magia.

 

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Po włączeniu, za każdym razem wyszukuje aktualizacje i trwa to wieki, po czym się wyłącza

 

Po uruchomieniu deka, gdy był odłączony od zasilania zawsze następuje pełny boot, nie przeskoczysz tego. I nie trwa wieki, ale 2 minuty - sprawdziłem. Coś za coś.

 

 

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

W sumie ta biała dioda jest dość mocna i oglądając tv w ciemnym pokoju przeszkadza - można ja wyłączyć?

 

Nie można, tylko wtyczka z gniazdka rozwiązuje ten problem.

 

 

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Da się ustawić kanał na którym tuner się będzie uruchamiał po włączeniu?

Nie da się.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kodif napisał:

Znaczy błyska w dekoderze który jest odłączony od zasilania?? Magia.

Dokładnie, przypuszczam że to gniazdko przepuszcza jakiś minimalny prąd i nie wiem dlaczego prowadzi to do takiego efektu. Ładuje się jakiś kondensator i dekoder próbuje się uruchomić a starcza mu energii tylko na błyśnięcie diodą? Nie wiem, nie znam się na elektryce.

 

Wychodzi na to, że będę musiał zrezygnować z tego gniazdka i mieć cały czas tuner włączony do zasilania.

Przy Pace sprawdzało się takie rozwiązanie idealnie i na dodatek wolałem go wyłączać na noc, bo mu się mocno grzał zasilacz.

Tylko, że Pace po włączeniu startował i zostawał włączony, tak samo jak telewizor i to było wygodne rozwiązanie. A jak teraz tuner wstaje po czym i tak się wyłącza, czyni to rozwiązanie kłopotliwym. A tak sugerują wyłączać wszystko z prądu, gdy jest nieużywane, żeby prądu nie żarło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej w ADB jest prawidłowe zachowanie.Wyłączasz tuner z gniazdka, więc po ponownym włączeniu prądu wraca do ostatniego stanu. Jeśli był wyłączony do standby wraca do standby.To logiczne rozwiązanie. Jeśli Pace czy jeszcze gorzej telewizor po zaniku prądu uruchamia się i tak zostaje to jest bezsens.

 

Co do gniazdka sterowanego zdalnie.Używam takowego od kilku miesięcy i nie zaobserwowałem błyśnięć diody.Tyle, że ja mam Technicolora ale na wszystkich sprzetach podlaczonych pod gniazdko gasną diody i nic się nie wzbudza.Nawet nie powinno. Może coś z tym przełącznikiem jest nie tak ?W środku jest przekaźnik który powinien odciąć obie żyły zasilające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Pawel napisał:

Jeśli był wyłączony do standby wraca do standby.

No tak, Pace traktowałem brutalnie i wyłączałem zasilanie na gniazdku bez wyłączania tunera.

W sumie jeśli tak samo potraktować Ultraboxa, to rzeczywiście po włączeniu zasilania wraca do ostatniego stanu, czyli pozostaje włączony, ale nie uruchamia się na ostatnim włączonym kanale, tak jak to robił Pace. Dodatkowo przy wyłączaniu prądu następuje taki przykry pisk dysku... Wszystkie dyski w ultraboxach tak piszczą przy odcięciu zasilania? Nie ważne czy odcinam mu prąd jak jest uruchomiony czy wyłączony - zawsze piszczy.

Telewizor LG mi się właśnie dziwnie zachowuje - czy go wyłączę, czy nie , to po odcięciu zasilania i powrocie, to on się włącza. Głupie, ale właśnie podłączenie przez zdalnie sterowane gniazdko, likwiduje możliwość bezsensownego włączenia się po zaniku i powrocie zasilania, bo gniazdko samo się nie włączy.

Będę jeszcze testował inne gniazdka, czy mruganie diody występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ozzy666 napisał:

Te dekodery aż tyle prądu biorą by je odcinać od zasilania?

 

Pobór mocy mają18W gdy działają, 0.5W w trybie głębokiego uśpienia. W płytkim nadal 18W. Oznacza to że

 

1. Wychodząc do roboty, to jest tak jakbym zostawiał dwie żarówki po 8W zapalone w kiblu, a niech se świecą. 

2. 18W razy, powiedzmy 200.000 użytkowników dekoderów którym przeszkadza 2-minutowe oczekiwanie na start dekodera, oznacza 3.600.000W, czyli 3.6MWh marnowanej energii elektrycznej.

 

Sorry, ale to nie dla mnie. Mam zbyt pro-ekologiczne podejście do świata. Wytrzymam te 2 minuty wieczorem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 22:40, Grzegorz Zabłocki napisał:

Nie o konwerter tu chodzi. Mam od dwóch lat Unicable II INVERTO. Plansza " Aktywacja 60 " pojawiła się w wakacje tego roku. Przez dwa lata chodziło wszystko ok. Dziś wymieniłem Technicolora na ADB ( innych w Lublinie już nie ma ). Wymiana spowodowana częstym zawieszaniem dekodera - czarny obraz lub jak kto woli brak obrazu ( wymagany reset prądowy ). Problem pojawił się tydzień temu. Wymiana od ręki. ADB działa od kilku godzin. Na razie wszystko ok.

Ja tak miałem na ultraboxie adb. Przez pierwszy miesiąc bardzo często potem się uspokoiło. Teraz jest bez zarzutu, może raz na miesiąc plansza mignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ozzy666 napisał:

Nie wydaje mi się by takie traktowanie pozytywnie wpływało na żywotność sprzętu. Te dekodery aż tyle prądu biorą by je odcinać od zasilania?

Też wolałbym wyłączać go normalnie, ale nie wiem czy była to cecha wszystkich Pace, czy akurat mój tak działał od początku, ale po wyłączeniu go pilotem dioda zapalała się na czerwono, by po chwili znów zaświecić na niebiesko i uruchomić dysk, który wydawał z siebie różne dźwięki. A ponieważ tuner jest w sypialni, więc odłączałem go z prądu.

Kolejnego dnia włączał się w różny sposób. Raz się włączył, raz się włączył po czym wyłączył i nigdy nie wiedziałem co zrobi. Przyciskałem kolejny raz power na pilocie i czasem go wyłączyłem, bo jeszcze myślał nad uruchomieniem, a czasem dopiero wtedy się włączał. Odkryłem, że jak go odłączę podczas pracy i następnie włączę, to za każdym razem się włącza i robi to całkiem sprawnie i na wybranym kanale, więc tak już zostało.

 

Testowałem drugie gniazdko tego samego typu i inne sonoffa - na obu dalej występują błyski po wyłączeniu. Trzeba będzie jakoś inaczej podłączenie rozwiązać. Trochę to bez sensu zrobili - tuner nie ma wyświetlacza, ale ma gigantyczny wskaźnik led. Byłaby mała dioda, to by mi nie przeszkadzała ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rallyrychu napisał:

W sumie ta biała dioda jest dość mocna i oglądając tv w ciemnym pokoju przeszkadza - można ja wyłączyć? Bo nie znalazłem takiej opcji w menu.

 

W wersji ADB przesadzili z mocą tej diody, nieźle uderza po oczach. Z kolei wyłączony dekoder z czerwoną diodą wygląda jakby wpadł w tryb "piekło".

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyłączaniem dekodera z prądu to radziłbym uważać. Czytałem, że konwerter pozostawiony zasilania zimą może przez noc zamarznąć w środku i uszkodzić się. W sensie zamarza wilgoć znajdująca się wewnątrz. Jeśli zaś konwerter ma zasilanie, to nie będzie to mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem posiadaczem tegoż sprzętu. Po dwóch godzinach zabawy mogę napisać że fajnie działa. Mam go podłączonego do konwertera unicable z 4 nośnymi. Nie wiem jak działa fast zapping u konkurencji ale tutaj działa fajnie, o wiele szybciej przerzuca kanały niż Wifi Premium Box. Trochę dziwnym efektem jest zamrażanie obrazu przy zmianie kanału, ale to jest do przyzwyczajenia. Co najbardziej mnie cieszy- nagrywanie 3 kanałów jednocześnie działa znakomicie. Teraz pytanie, długo trwa pobranie wszystkich dodatków od Canal+? Póki co kanały nie mają logotypów, nie ma też aplikacji Start. Długo się to wszystko pobiera?


Aktualizacja:

logotypy już się pobrały, aplikacja Start też już się pojawiła.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ichniejszej instrukcji ten dekoder ma slow motion:

 

Cytat

SLOW MOTION – funkcja umożliwia
odtwarzanie emitowanej audycji
w zwolnionym tempie.
W trakcie oglądania naciśnij [pauza], a następnie
kursor w PRAWO. Każde kolejne naciśnięcie
przycisku kursora w PRAWO zwiększy
prędkość odtwarzania (dostępne są
prędkości odtwarzania: 1/16, 1/8, 1/4, 1/2
z dźwiękiem). Aby powrócić do oglądania
kanału w czasie rzeczywistym, naciśnij >

 

Działa to komuś prawidłowo?

Jedyne co jestem w stanie uzyskać to 1/2 prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...