Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (ADB NCP-3670SF, JADA)


g0nz0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem  dzisiaj trochę czasu na małe testy i zabawę z tunerem ;-) Zacząłem od swojej listy kanałów. Dla kogoś, kto ostatnie 15 lat używał tunerów niezależnych producentów jest to pewna "osobliwość"... Już sama zmiana kolejności kanałów na liście ulubionych jest osobliwa - odbywa się pojedynczo. Nie można zaznaczyć trzech czy pięciu kanałów i ich przesunąć. Druga sprawa - wystarczy raz wcisnąć klawisz numeryczny a tym samym wybrać numer kanału i już domyślną listą kanałów nie jest nasza "ulubiona" ;-) Wynika to jak sądzę z priorytetu listy operatora nad naszą. Ostatnia rzecz w tym temacie, to brak możliwości zapisania (zgrania) ułożonej listy - jak sądzę aktualizacji lub inne resety wysyłają naszą listę w kosmos?

 

Wypróbowałem nagrywanie poprzez zaznaczenie w nc+GO. Zadziałało, tuner przyjął zlecenie ale już samo nagranie wygląda dziwnie. Pierwsze 5 minut ciemność i cisza, nie biegnie też czas nagrania. Ręczny skok o 5 minut do przodu pozwala na oglądanie. Nie wiem w czym tutaj był problem. W ustawieniach mam +5 minut z przodu i 5 z tyłu ale to nie powinno mieć znaczenia. Konwerter na razie twin (scr2 zamówiony).

 

Co jakiś czas na różnych kanałach, po przełączeniu wyskakuje mi komunikat w stylu "żeby pobrać pełne uprawnienia, przełącz na kanał tvp1 i pozostaw na kilka godzin." O jakich pełnych uprawnieniach mówi komunikat, nie wiem. Wcześniej przy instalacji czekałem około 10 minut na planszy z poziomem sygnału i uprawnienia zostały pobrane.

 

I jeszcze takie pytanie. Skoro na instalacji SCR2 (8 częstotliwości), tuner może nagrywać jednocześnie 3 dowolne programy a czwarty możemy oglądać, to czy możemy również nagrywać jednocześnie 4 dowolne programy, przy założeniu oglądania jednego z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Alcatraz napisał:

... Druga sprawa - wystarczy raz wcisnąć klawisz numeryczny a tym samym wybrać numer kanału i już domyślną listą kanałów nie jest nasza "ulubiona" ;-) Wynika to jak sądzę z priorytetu listy operatora nad naszą. Ostatnia rzecz w tym temacie, to brak możliwości zapisania (zgrania) ułożonej listy - jak sądzę aktualizacji lub inne resety wysyłają naszą listę w kosmos?

 

I jeszcze takie pytanie. Skoro na instalacji SCR2 (8 częstotliwości), tuner może nagrywać jednocześnie 3 dowolne programy a czwarty możemy oglądać, to czy możemy również nagrywać jednocześnie 4 dowolne programy, przy założeniu oglądania jednego z nich?

Pierwszy przypadek ma miejsce tylko wtedy gdy wybierzesz klawiszami numerycznymi kanał spoza listy ulubionej.W innym przypadku nadal aktywna pozostaje wybrana lista ulubiona.

 

Na instalacji SCR i SCR2 można jednocześnie nagrywać 3 różne kanały i oglądać czwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model Technicolora i tam listy ulubione działają jak we wcześniejszych dekoderach ADB.Nie sadziłem, że w ultraboxie jest inaczej.Nikt nie meldował takich anomalii.

Może przejdzie.Nagrywasz 3 rożne a 4 możesz nagrać wykorzystując bufor timeshiftu.Tylko trzeba włączyć nagrywanie z bufora po zakończeniu nagrywania jednej z 3 pozycji. Taki myk działał w turboboxie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna cecha, do której nie jestem przyzwyczajony...;-) Nagrania na liście są odtwarzane automatycznie przy przeglądaniu listy i nie można chyba tego zmienić. Pawel z tymi kanałami, o których pisałem wyżej - dzisiaj chyba przeszło. Wybieram  numerycznie jeden z listy ulubionych i pozostaję na tej liście. Wczoraj z niej wyskakiwał.

 

Trzeba przyznać, że dyskiem to ten dekoder kręci bez przerwy :-) W dzień tego nie słychać ale w nocy coś tam chrupie non stop. Na szczęście w porównaniu z Arivą TT tego dysku praktycznie nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś rozwiązanie na blokadę na m.in kanałach XXX, w mediaboxie wystarczyło wpisać PIN raz, dekoder zapamiętywał i do wyłączenia dekodera nie trzeba było wpisywać ponownie, w ultraboxie każde przełączenie kanału skutkuje pytaniem o PIN, jest to dość uciążliwe (blokada rodzicielska wyłączona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 23:00 na kanałach TVP oraz TV Puls (pozycje 17-20) wyskakiwał komunikat "ten kanał nie jest obecnie nadawany". Po kilku minutach odbiór wrócił. Sygnał z anteny bez zmian. Może to krótkie testy ECP? Podobnie kiedyś było na Muzeum 4K. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alcatraz napisał:

Jeszcze jedna cecha, do której nie jestem przyzwyczajony...;-) Nagrania na liście są odtwarzane automatycznie przy przeglądaniu listy i nie można chyba tego zmienić. Pawel z tymi kanałami, o których pisałem wyżej - dzisiaj chyba przeszło. Wybieram  numerycznie jeden z listy ulubionych i pozostaję na tej liście. Wczoraj z niej wyskakiwał.

 

Trzeba przyznać, że dyskiem to ten dekoder kręci bez przerwy :-) W dzień tego nie słychać ale w nocy coś tam chrupie non stop. Na szczęście w porównaniu z Arivą TT tego dysku praktycznie nie słychać.

Odtwarzania nagrania raczej nie wyłączysz.Mnie to nie przeszkadza a nawet się przydaje, bo bez wchodzenia w nagranie wiesz, że się nagrało ;)

 

Dysk się uspokoi jak ściągnie kolekcję VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, patryszq napisał:

nie ma na to sposobu , prace reczne wpierw na pilocie a pozniej kontynuacja prac  ?

 

9 godzin temu, kingofsouth napisał:

Dojladnie tak jak pisze @patryszq, nie ma na to rozwiązania. @fmac  czeka cię tzw. stosunek przerywany ? ;)

 

Dzięki Panowie, na Was zawsze można liczyć ?

 

W każdym razie poprawy nie będzie ponieważ: "informuję, ze opisane działanie nie jest błędem, a celowym elementem oprogramowania. Kanały erotyczne niezależnie od spersonalizowanych ustawień dekodera zawsze są chronione kodem PIN. Każde przełączenie między kanałami zawsze wymusza jego wprowadzenie celem uzyskania dostępu."

 

Także tego, to Platforma Canal+ decyduję co i w jakiej formie abonent może oglądać, tak jakby się nie dało dodać opcji włącz/wyłącz w menu ustawień zabezpieczonej kodem PIN.

 

P.S.

Że też się taki bug ostał w mediaboxie tyle lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dysk twardy - czy wg Was głośność pracy jest w jakiś sposób uciążliwa? Mam nieciekawe doświadczenia z PACE PVR 500, teraz robię wymianę na tego ADB i grubo się zastanawiam czy brać w ogóle z dyskiem - ogólnie jest mi niepotrzebny, rzadko coś nagrywam, chociaż ktoś powie, że może żałuję niepotrzebnie 5 zł (bo taka jest różnica w cenie między "gołym" (5 zł) i z dyskiem (10 zł/mies.).

 

Druga sprawa - jeśli nie wezmę z dyskiem, a w przyszłości chciałbym skorzystać z wszystkich funkcji to czy mogę podłączyć inny dysk do tego złącza eSATA i będzie działał tak, jak ten ich firmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, beavis napisał:

Mam pytanie o dysk twardy - czy wg Was głośność pracy jest w jakiś sposób uciążliwa?

Nie jest. U mnie dekoder jest w salonie. I w niczym mi to nie przeszkadza.

Chcesz coś naprawdę głośnego? Kup sobie PS4 PRO to będzie uciążliwe. :lol2:  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. PS to może pod koniec roku... albo Xbox ;). Ale wracając do tematu po prostu niby dyskusja o niczym, bo o 60 zł/rok (5 zł x 12) tylko skoro praktycznie nie korzystam to myślę czy w ogóle brać ten dysk. Podejrzewam, że za rok przy przedłużeniu umowy będzie już nowy sprzęt, bo jakby nie patrzeć - ten Ultrabox to już staroć - czy ktoś się z tym, zgadza, czy nie. 3 lata to wieczność w sprzęcie elektronicznym.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie pracę sieci wifi vs. lan przewodowy w tym dekoderze? Teoretyczna prędkość po wifi 5 GHz jest większa niż 100Mbit/s, które oferuje ethernet ale co ze stabilnością połączenia itp.? W tej chwili odpaliłem wifi 5 GHz i dzisiaj testowałem trochę rzeczy vod. Generalnie jest świetnie, tylko na vod Paramount zauważyłem takie pół sekundowe "pixelozy" na filmie co jakiś czas. Nie wiem czy wynika to z mojej sieci, czy raczej rzecz jest po drugiej stronie. A może to chwilowe.

 

Edit:

Jeszcze jedna rzecz. Kilka dni temu ułożyłem swoją listę ulubionych. Dziś sprawdzałem coś przy ustawieniu konwertera i... tuner pobrał ponownie listę kanałów, usuwając mi jednocześnie wszystkie ulubione... Sama lista została, tyle że pusta. Normalnie "wielkie brawa" dla tego, który to wymyśli ;-) Czyli jeśli w ofercie pojawi się jakiś kanał lub zmieni się ich kolejność i tuner pobierze nową listę, to zawsze oznacza usunięcie ulubionych!?

 

I dodatkowe pytanie się urodziło ;-) W tej chwili mam podłączony konwerter twin (SCR2 czeka w pudełku). Na czaszy 90 cm, tuner pokazuje jakość sygnału na poziomie 90-100% (domyślam się, że pomiar odnosi się do aktualnie wybranego kanału). Dzisiaj, oglądają Eleven Sports 1, nagle zaczął pojawiać się komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT1" ale oglądany kanał działał normalnie. Wyłączyłem tuner a po włączeniu pojawił się komunikat "Brak sygnału na wejściu ANT2", przy nadal "świecącym" Eleven. Domyśliłem się, że pewnie mocno pochmurna pogoda przesłoniła niebo bo po chwili wszystko wróciło do normy. Pozostaje pytanie - po co pojawia się komunikat dla drugiego wejścia, skoro aktualnie oglądany kanał ma wystarczające parametry? Tuner pewnie cały czas analizuje oba sygnały. Zastanawiam się jak będzie w przypadku konwertera Unicable - czy tam po "utracie" jednej nośnej z powodu pogody od razu będzie ten komunikat na 1/4 ekranu...?

Edytowane przez Alcatraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zadziałało. Trochę będzie dziobania. Szkoda, że nie można tego zmienić w menu dla wszystkich kanałów.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...