Skocz do zawartości

Muzyczne stacje telewizyjne


Oliver S-c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry, które podałeś są dokładnie takie same jak na stronie ocko i jakie wcześniej znalazłem na lyngsat.com. Niestety dalej bryndza. W dekoderze mam zapisane satelity: Astra 1 (19.2°E) lub Astra 3 (23.5°E). Mogę "z ręki" ustawić tylko częstotliwość, SR i FEC. Wpisanie ich zarówno przy jednym jak i drugim satelicie nie zmienia podanych wcześniej wyników wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie programy muzyczne (nazwa - satelita) nadawane są w lepszej od standardu jakości?

To znaczy format obrazu 16:9, lub dźwięk jeśli już stereo to co najmniej 320kBit/s.

Na przykład: DeLuxe Music, NRJ Hits.

 

Format 16:9 wcale nie musi oznaczać lepszej jakości obrazu. Przykładem mogą być muzyczne kanały z pozycji 28°E. Większość z nich nadawana jest właśnie 16:9, ale ich bitrate kształtuje się w okolicach 3 Mbps i generalnie nie wygląda to za dobrze.

Innych kanałów muzycznych w formacie 16:9 jakoś nie mogę skojarzyć.

Z tych nadających w 4:3 to ostatnio jakościowo znacznie polepszyła się MTV Italia na 12°W — bitrate >7 Mbps, dźwięk 384 kbps. Nieco gorsze parametry (~5 Mbps) ma ukraiński Enter na 5°E, ale ekran prawie cały czas jest obklejony różnym badziewiem (reklamy) i raczej źle się to ogląda. Dosyć dobrze (zwłaszcza pod względem zawartości muzycznej) kształtuje się jeszcze VH1 na 30°W — bitrate około 4 Mbps, a dźwięk "zwykłe" 192 kbps (prawdę mówiąc nie słyszę tu różnicy względem wyższych wartości, ale może mam za słaby sprzęt grający).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad kilku niekodowanych stacji muzycznych. Dane kanalu zawarte sa w nazwie pliku

Dzięki, aby odebrać niektóre programy z pozycji 36E (polaryzacja kołowa) musi się przerobić konwerter. Na mojej 120 ze zwykłym liniowym H/V są nie osiągalne.

Czy ktoś odbiera Poverkhnos z przerobionym konwerterem i małą anteną np. po Wizji albo Cyfrze, mam ich kilka mógłbym się pobawić?

@mprw dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przerobiony konwerter na antenie 90 cm. Jest zamontowany jako "zez" w odległości 6 stopni (czyli efektywność jak na antenie 70 - 80 cm.). Ogólnie z odbiorem nie ma problemu, jednak ostatnimi czasy "siadał" sygnał z 12303.

Ogólnie - antena 60 cm. może się nadać do tego celu. Spróbuj ustawić antenę przy pomocy konwertera liniowego, a później podmień na kołowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, nie było też reklam tych głupawych dzwonków do telefonów komórkowych, a same reklamy trwały znacznie krócej i były rzadziej emitowane. Mam na VHS nagrane 6 godzin z życia VIVY z roku 1994, kolejne 3 z 1996, i jeszcze 4 z 2002 - nawet w 2002 roku nie było jeszcze źle - dałoby się to wytrzymać. Niestety później nastąpił wyraźny upadek VIVY, zniszczenie VIVY Zwei (a następnie likwidacja VIVY Plus), trochę "pomógł" w tym Viacom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodziło jak bylo w polskiej vivie bo teraz jest tragicznie. Obecnie viva polska jest w czołówce stacji młodzieżowych ale cos czuje że gdy eska tv wystartuje a planeta tv i rmf maxxx tv ruszą z przekazem sat. to viva juz bedzie tak tv trwam.ps odpowiedzcie jak bylo z nią Zanim zostala wykupiona przez viacom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dotyczy to wszystkich VIV :lol: BTW: ciekawostka apropos niemieckiej jeszcze - w 2005 roku dostali czerwoną kartkę od regulatora w Niemczech. Dozwolone jest 12 minut reklam na godzinę, tymczasem VIVA nadawała nawet po ponad 18 minut, tj. praktycznie 1/5 programu to były reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, aby odebrać niektóre programy z pozycji 36E (polaryzacja kołowa) musi się przerobić konwerter. Na mojej 120 ze zwykłym liniowym H/V są nie osiągalne.

Czy ktoś odbiera Poverkhnos z przerobionym konwerterem i małą anteną np. po Wizji albo Cyfrze, mam ich kilka mógłbym się pobawić?

@mprw dziękuję.

 

Przerobiony albo kupiony. Ja przerobilem 5letniego sharpa. Nasadka feeda jest w nich ruchoma wiec latwo podsadzajac ja zdjac jak i zalozyc na powrot.

Przez jakis czas odbieralem 36e na antenie 70cm i sygnal zawsze mial spory zapas, tak wiec 60cm w zupelnosci wystarczy (od wschodu do Wisly).

Natomiast na antenie 70cm odbior z 53e jest na granicy. Zapas mocy sygnalu jest niewielki.

 

 

 

Viakom zni[beep] prawie wszysko co dostal w swoje rece. Jakosc dzwieku tragiczna. Rozdzielczosc obrazu zminimalizowana. Jakosc obrazu bardzo slaba.

Do tego na ogolnych kanalach wprowadza rozne idiotyczne gry , osd .

No i te glupie SMSy. Ruski to z nimi na glowe upadli co widac na MuzTV , MTV i VH1. Zupelnie nie rozumiem co ludzi w tych smsach kreci aby wysylac je na kanal muzyczny??? Za malo komunikatorow ? Zauwazylem ze na naszym 4fun pojawi sie smssow jaby mniej. Moze ta glupia moda przemija ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna twierdzę, że mając ileś tam kanów "muzycznych" do wyboru, nie mam co oglądać. Żadnej muzy, tylko reklamy, reklamy i sms'y. Ja [beep]ę takie kanały muzyczne. Nie ma na nich czego posłuchać. Dzięki ci panie za you tube i internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zrobię burzy ale ja lubię oglądać muzyczny kanał Mezopotania na HB - na ekranie oznaczony MMC. Nadają chyba muzykę kurdyjską w nurcie "world music".Poziom obrazu i muzyki oceniam wysoko.Nie mogę zdobyć dokładnych informacji o nadawcach.Może ktoś wie wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba pozostaje nam czekac na klony NRJ Hit, ktore zapowiedzial nadawca. Niestety nic nie wiadomo kiedy i ile ich bedzie.

Z drugiej strony, jak juz zainwestuja w caly taki pakiet, to prawdopodobienstwo ze calosc pozostanie niekodowana jest bliskie zeru.

 

Co wiec lepiej , miec niekodowany NRJ Hit z 100ma teledyskami puszczanym ciagle , na okraglo , dzien w dzien i tydzien w tydzien, czy kilka kanalow byc moze z wyborem z 1000 klipow , ale wszystko kodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrych kanałów muzycznych o profilu rockowym/metalowym. Są takie? :>

Jeśli nie to przynajmniej takie na których jest puszczana dość często tego typu muzyki. Pozycje, które mnie interesują to głównie Hotbird i Astra, nie obrażę się też na poboczne satelity.

Może jakaś dobra dusza się zlituje i napiszę co wie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo teledysków ściąganych z internetu posiada logo MTV2, nawet puszczane są teledyski zespołu Marduk, lub podobnych. Niestety w CP nie ma MTV2 :] Koło 15 lat temu, albo lepiej na MTV był odpowiedni program, gdzie leciały metalowe teledyski. W tym czasie, w Polsce wydarzeniem był teledysk zespołu Vader (fajny jak na te czasy, pamiętam, że wtedy ze 100 razy go obejrzałem :smile: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11012V, 27500, 3/4 - Nadaje tu muzyczny kanał Number One Channel. Kanał jest identyfikowany jako VideoBergamo i prezentuję muzykę z tzw. złotych lat muzyki. Niestety jest to kanał włoski, dlatego jakość nie jest zbyt rewelacyjna i jest duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości podzieli los poprzedników i zmieni się w kanał z sextelefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było wspominane o kanałach o tej tematyce, ale gdzie... :roll:

Ogólnie z tego co pamiętam to na 28E angielski kanał "Scuzz" oraz rosyjski A-One na 36E (polaryzacja kołowa) oraz 5E.

 

Poczytałem trochę, ale nie za wiele informacji znalazłem.

Scuzz - ktoś ma do niego dostęp z forum? Jakie puszczają teledyski, jakieś przykładowe nazwy kapel, których teledyski często puszczają. Jeśli ktoś ma dostęp do niego to prosiłbym o informację.

A-One - ze względu na polaryzację kołową odpada.

??? na 5E - ktoś się orientuje co to za kanał? i jak się on prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...