Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Telewizja ma na siebie zarabiać, dlatego puszcza przez długi czas produkcje które są tanie, a dodatkowo przyciągną zadowalającą widownię. Takimi produkcjami są właśnie wszelkie paradokumenty, jako taki typowy odmóżdżacz. Nikt nie stworzy materiałów poważniejszych, bo finansowo się to nie spina. Widać to nawet po takim Discovery, które przed laty oferowało ogromną gamę super programów popularnonaukowych, a dziś... w zasadzie szkoda gadać.

Co do młodych to oczywistym jest, że nie wrócą do telewizji. Serwisy streamingowe są bardziej przyjazne użytkownikowi, a żyjemy obecnie w społeczeństwie, który mocno ceni sobie wygodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizje właśnie robią wszystko, aby nie płakać bez oglądalności. Środek dnia w dni powszednie to w zasadzie czas śmieciowy, którego nie ogląda nikt poza emerytami, czy bezrobotnymi. Stąd ciężko oczekiwać, że pokażą wówczas jakikolwiek poważny i wartościowy materiał. Co jak co, ale emeryci zazwyczaj po prostu włączają sobie coś, aby grało i takie [beep] programy są do tego idealne.

Młodzi ludzie tak i tak od telewizji by się odwrócili, to dość prosta i naturalna kolej rzeczy. Internet, serwisy streamingowe dają dużo więcej możliwości, dostępu do szybkiej rozrywki która jest dziś najmilej widziana. Ciężko oczekiwać, aby taki nastolatek, czy młody dorosły chciał oglądać filmy, dokumenty, czy cokolwiek innego z toną reklam i innych zapychaczy, skoro to samo może zrobić w internecie bez reklam, kiedy chce i na czym chce.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozwaliło mnie to zdanie byłego prezesa TVP

Cytat

"Warto pamiętać, że TVN7 nie jest tzw. kanałem powtórkowym. Tam produkowane są premierowe seriale i inne, oryginalne  programy, które wymagają niebagatelnego wkładu finansowego. Zakładając zatem, że z końcem lutego TVN zniknie z nadawania naziemnego i przejdzie na satelitarne (w co nie wierzę, bo opamiętanie członków KRRiT musi nadejść) oferta programowa kanału będzie musiała być inaczej sformatowana. Mniej będzie premier, a więcej powtórek."

 

W siódemce obecnie powtórki stanowią większość niż premiery własne stacji.

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie TVN HD ale nie sądzę żeby tak się stało.

MUX 2 nie miał konkursu każdy nadawca dostał wtedy po dwa miejsca.

Polsat, TV 4, TVN i Puls każdy nich mógł być w HD ale nadawcy wybrali wariant drugi czyli dodatkowy program.

W praktyce oznacza to iż jeśli TVN 7 zostanie zamknięta naziemne to TVN będzie mógł nadawać główny program w HD jest jedno ale KRRiT może odebrać TVN slot po siódemce i rozpisać konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiler napisał:

Trzeba jednak przyznać, że TVN 7 ostatnio zaczął pokazywać produkcje własne, jako premiery i tylko na tym kanale. Zatem w/w słowa nie są aż tak bardzo górnolotne i nieprawdziwe. 

Ba, niektóre programy to nawet przejęto z głównego TVNu, jak "Projekt Lady" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia", tak więc to nie jest tak, że lecą same powtórki. Powiedziałbym nawet, że niekiedy także oferta filmowa jest ambitniejsza niż głównego TVNu, dziś na przykład będzie "Czas mroku" o 20:40, a nie kojarzę emisji tego obrazu na głównej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać są gusta i guściki. Dla mnie TVN 7 mógłby nie istnieć, ponieważ od ponad kilkunastu miesięcy (żeby nie napisać kilku lat), a na pewno ponad roku, ani jeden raz, nawet na moment, nie przełączyłem na Siódemkę. Dla mnie nie ma tam nic interesującego. Więc czy będzie w naziemnej, czy nie - dla mnie bez różnicy. Przejdzie jak zniknięcie ATM - bez echa i żalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - ja tylko odniosłem się do ostatnich 6 wpisów. To że rozgrywa się tę sprawę politycznie też mi się nie podoba, ponieważ nie tak powinna wyglądać wolność mediów oraz wolność prowadzenia działalności gospodarczej, a przede wszystkim ciągłość prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...