Skocz do zawartości

Powolny upadek telewizji satelitarnej


djadijos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po podłączeniu mojej miejscowości do światłowodu biję się z myślami czy wraz z zakończeniem umowy z PC+ przejść na IPTV. Ale boję się uzależnić się od jednego operatora, mała awaria i człowiek jest odcięty od TV i internetu. Instalację satelitarną modernizowałem rok temu i nie mam z nią żadnych problemów, to kolejny argument by nie rezygnować z SATki. Myślę że wiele osób myśli podobnie jak ja i dzięki nim TV satelitarna nie umrze tak szybko jak to niektórzy przewidują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena ma 90 cm i też zdarzają się zaniki przy wyjątkowo ciężkich warunkach atmosferycznych. Przykładowo w grudniu gdy padał lepki śnieg, oblepił antenę i nie było sygnału ale i tu ciekawostka tylko z Hot Birda, Astra odbierała w miarę bezproblemowo. Uważam takie „awarie” za zupełnie normalne i do przełknięcia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ozzy666 napisał:

Moja antena ma 90 cm i też zdarzają się zaniki przy wyjątkowo ciężkich warunkach atmosferycznych. Przykładowo w grudniu gdy padał lepki śnieg, oblepił antenę i nie było sygnału ale i tu ciekawostka tylko z Hot Birda, Astra odbierała w miarę bezproblemowo. Uważam takie „awarie” za zupełnie normalne i do przełknięcia.

Rozmiar to nie zawsze wszystko liczy sie też zysk anteny. Ja miałem taki przypadek jak Twój na starej antenie.Na Laminasie którego mam od 19 roku nie przypominam sobie zaników. Ale tv aż tak dużo nie oglądam.Raczej wieczorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE jak każda technologia radiowa jest zawodna. Liczy się tylko FTTx. A dzięki popc jest tego coraz więcej.
Jak już każdy znajdzie się w zasięgu dobrej kablówki lub światłowodu w przystępnej cenie wtedy streaming zacznie mieć sens. Reszta to wasze myślenie życzeniowe. Poza tym "fajnie" mieć światłowód i oglądać w Viaplay mecze w HDReady jak naście lat temu. Takie cofnięcie w czasie. Chyba że z nutką nowocześnosci, na smartfonie, tu pasuje jak ulał. Jednak wolę satkę, straszliwe warunki pogodowe to taki straszak. Dobra antena, prawidłowy montaż i jak zauważył czerstwy przerwy nieznaczne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny na nowych osiedlach zamontowane na balkonach czy loggiach  to trochę obciach.

Ok, jak jest zbiorcza instalacja a niektórzy i tak na przekór montują swoje talerze.

Na szczęście są to jednostkowe przypadki.

Nie wiem, może chcą oglądać darmowe telezakupy z Astry...

 

Jei chodzi o telewizję satelitarną to moim zdaniem za dużo jest kanałów w skandalicznie niskiej jakości SD, a część przez światłowód ma lepszy bitrate niż na satelicie.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny to obciach, takie rzeczy tylko tutaj można poczytać, piszą userzy nie posiadający satki i subskrybujący Viaplay nadający praktycznie wszystko w HDReady z niewielkim bitrate i dużo większym opóźnieniem względem satelity. Dla mnie taki streaming to obciach. Piję do Viaplay bo jesteśmy na niego skazani, macie swój przyszłościowy streaming. Dochodzi poprawianie płynności przez wcale nie tani Apple TV (co sam robię żeby było oglądalne). W Niemczech anteny widziałem prawie wszędzie, ale oni są zacofani, nie znają najnowszych trendów, bo nie czytają satkurier



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając nasze polskie narzekanie, nawet gdyby stream sportowy był w lepszej jakości od tradycyjnej telewizji, to 5- 10 sekundowe opóźnienie będzie na kolejnym celowniku do lamentowania.

A może powód jest taki, że przy rozdrabnianiu praw telewizyjnych- sportowych ludzie nie chcą płacić więcej, obawiają się podpinania kart itd..?

 

Telewizja sat, tradycyjna długu nie upadnie bo najzwyczajniej jest dużo osób niezaradnych, starszych dla których zarejestrowanie konta, korzystanie z usług online jest nie do przeskoczenia.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lakiman napisał:

Nie wiem, może chcą oglądać darmowe telezakupy z Astry...

 

Chyba nie miałeś ustawionej anteny na tej pozycji. Jest tam dużo dobrych, niemieckich kanałów w solidnej jakości. Jeśli tyko ktoś zna język to sporo tam obejrzy. 

 

Ja cały czas mam przeczucie, że streaming to będzie dodatek dla większości ludzi, a nie sprawa pierwszej potrzeby. Jeśli ktoś lubi Internet to pójdzie w stream, ale satelita pozostanie z nami na wiele lat. ;) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Anteny na nowych osiedlach zamontowane na balkonach czy loggiach  to trochę obciach.

...

Nie wiem, może chcą oglądać darmowe telezakupy z Astry...

A może mają ustawione 4,8E? W Polsce może mieszkać nawet milion Ukraińców. Jak mają oglądać swoją tv? Najtaniej i najprościej przez satelitę. Tak samo swego czasu robili Polacy na Wyspach. Musieli mieć swoje, większe anteny bo te brytyjskie były małe i ustawione na Astrę 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może mają ale nie zapominaj, że istnieje coś takiego jak Naziemna Telewizja Cyfrowa. Wśród ludzi w okolicach trzydziestki telewizja satelitarna to już raczej rzadkość, a przynajmniej wśród moich znajomych. Jeśli oglądają telewizję to podstawowe kanały, które mają bez konieczności kupowania tv satelitarnej a reszta to streaming.

Nikt nie twierdzi, że telewizja satelitarna to relikt przeszłości już teraz albo wydarzy się to za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
19 minut temu, Kiler napisał:

No dobrze, a czy zwykłej telewizji nie ma tych 55% ludzi?

71% ma jedno i drugie, 10% tylko telewizję, a 19% tylko streaming. Dla 55% z 71%, posiadających obie opcje, pierwszym wyborem jest streaming.

22 minuty temu, Ramirez napisał:

Taa, gdzieś za granicą w bliżej nieokreślonym kraju.

W USA, a jak wiadomo, nowe technologie właśnie od nich idą w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko operatorzy satelitarni ale też kablówki, najlepszym przykładem jest UPC ( 2 co do wielkości kablówka w kraju) coraz bardziej inwestują w usługi internetowe-stream. Brak nowego dekodera  DVB-C, a do telewizji proponowana jest przystawka internetowa.

Pomału zacierają się granice między internetem a tradycyjną telewizją: promowane są usługi internetowe, VOD, re-play, dołączanie dostępu do aplikacji w dekoderach w atrakcyjnej cenie , oglądanie wybranych programów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...