Skocz do zawartości

Lista programów w dekoderze Evobox


viperx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory byłem przez wiele lat abonentem Cyfry+, NC+ ale akurat zmieniłem platformę to na Polsat. Moje pytanie brzmi: czy CP zawsze traktuje swoich abonentów jako umysłowo niedorozwiniętych? Dlaczego na liście programów te same programy powtarzają się kilka razy (np. TVP1, HBO etc) zanim dojdzie się do programów, które się nie powtarzają (np. TV Puls). To jest normalna praktyka CP? Nie potrafią zrobić listy programów, na której nie będzie powtórzeń?? W dodatku nie ma żadnej możliwości ułożenia własnej listy czy dodania programów Astry (mam dwa konwertery). Czy ja jeszcze czegoś nie wiem i są na to sposoby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym masz problem?

W dekoderach Evobox masz pełną możliwość ułożenia własnej listy kanałów według swoich preferencji tj. kolejności i numeracji.

Zrób to i nie męcz innych.  Opcja Szukaj działa na forum, a temat układania własnych list przewija się co chwila.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostało po czasach,gdy kanały SD i HD były w innych pakietach,dziś to faktycznie już bezsens gdyż większość kanałów już przeszła na HD i tym sposobem namnożyło się tych dubli, listę mogli by wreszcie uaktualnić,ale widocznie jakiś powód mają że tego nie robią- ty natomiast możesz będąc w CP zrobić to co ci wyżej @support458 zaproponował a czego nigdy na żadnym dekoderze w nc+ prawa zrobić nie miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dekoderze Evobox PVR temat już mamy i w nim wielokrotnie została opisana "procedura" tworzenia własnej listy kanałów: https://forum.satkurier.pl/topic/21917-dekoder-evobox-pvr-dyskusja-ogólna/ W prawym, górnym rogu jest wyszukiwarka. Można temat przeszukać. Jest też film @Mr. Orbita.

 

O liście kanałów Cyfrowego Polsatu też: https://forum.satkurier.pl/topic/3359-układ-kanałów-cyfrowego-polsatu-–-dyskusja-ogólna/?page=62

 

 

 

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik prezentuje jak ustawić w konfiguracji anteny satelitę Hot Bird 13E i Astra 19,2E w Evobox PVR.

Jeśli ktoś ma dwa przewody z anteny, to musi pamiętać, że obydwa kable muszą dostarczać sygnał dla Hot Bird i dla Astry.

Wtedy do konfiguracji anteny należy zmodyfikować ustawienia DiseqC dla obydwu wejśc SAT.

Film pokazuje konfigurację Astry tylko dla jednego wejścia. Po skonfigurowaniu anteny należy samodzielnie wyszukać kanały z Astry.

 

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie:

 

Istniejejakiś łatwiejszy sposób ustawienia kolejności kanałów? Na przykład Export/Import listy na USB przez PC albo coś podobnego?

 

Mam Astrę i Hotbird, ustawianie kolejności pilotem i kanał po kanale przesuwając w lewo i prawo zajmie mi co najmniej miesiąc!!!

 

Dekoder EVOBOX PVR

Edytowane przez Andre1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zbudowania listy ulubionych kanałów, należy najpierw wejść w Menu-> KANAŁY TV-> OK, a później nacisnąć przycisk Opcje i z listy, która się wyświetli, wybrać pozycję LISTA-> OK-> NOWA-> OK.

 

Następnie będzie trzeba wprowadzić jej nazwę i w celu zatwierdzenia wybrać opcję Akceptuj.

 

Na koniec aby dodać kanały do listy ulubionych, należy nacisnąć EPG-> strzałka w prawo (Kanały TV/Wszystkie), następnie wybrać pozycję i kliknąć w pole ,,Dodaj do ulubionych''.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

W celu zbudowania listy ulubionych kanałów, należy najpierw wejść w Menu-> KANAŁY TV-> OK, a później nacisnąć przycisk Opcje i z listy, która się wyświetli, wybrać pozycję LISTA-> OK-> NOWA-> OK.

 

Następnie będzie trzeba wprowadzić jej nazwę i w celu zatwierdzenia wybrać opcję Akceptuj.

 

Na koniec aby dodać kanały do listy ulubionych, należy nacisnąć EPG-> strzałka w prawo (Kanały TV/Wszystkie), następnie wybrać pozycję i kliknąć w pole ,,Dodaj do ulubionych''.

Mam w ulubionych swoje programy, czy można ustawić swoją kolejność tych programów? Zamienić pozycjami jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sihaja napisał:

Mam w ulubionych swoje programy, czy można ustawić swoją kolejność tych programów? Zamienić pozycjami jakoś?

W celu zmiany kolejności kanałów na liście ulubionej należy wybrać niebieski przycisk (Ulubione) na pilocie od dekodera. Następnie - nazwa listy do edycji i zatwierdź. Używając przycisku Opcje oraz strzałek kierunkowych wejdź w Akcje -> Kolejność. Kolejno wybierając dany kanał przesuń go w miejsce docelowe i kliknij Potwierdź. Na miniaturze będą widniały strzałki informujące, w którą stronę można przesunąć program. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 30.03.2020 o 12:48, vielebny napisał:

Własnie dostałem Evobox HD. Szlag mnie trafia jak widze ile się musze naklikac pilotem żeby ustawić jeden program na swojej liście w miejscu w ktorym chce żeby był. [beep]iane oprogramowanie.

No ale jak w Evobox HD ustawić tą kolejność? utworzyłem listę, dodałem kanały, ale one i tak wyświetlają się w takiej kolejności jakiej były na liście głównej. Nie ma strzałek jak w poprzednim dekoderze, z możliwością sortowania ustawiania miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej80 napisał:

No ale jak w Evobox HD ustawić tą kolejność? utworzyłem listę, dodałem kanały, ale one i tak wyświetlają się w takiej kolejności jakiej były na liście głównej. Nie ma strzałek jak w poprzednim dekoderze, z możliwością sortowania ustawiania miejsca?

Przyklejam swój komentarz dotyczący Evobox PVR, odnoszę wrażenie, że zasada będzie taka sama:

 

 

Układanie własnej listy kanałów na tym pożal się boże dekoderze to masochizm. Tworząc własną listę, dodając kanał za kanałem ustawiają się one w kolejności występowania na głównej liście CP. Czyli jak dodam TVP1, TVP 2, Polsat to Polsat i tak wskoczy jako 1.

W ten sposób trzeba dodawać kanały pojedynczo ?

 

 

Czyli jeśli dodajesz kanał, który jest na dalszej pozycji na liście CP, a następnie ten który jest wcześniej, to przed jego dodaniem musisz zapisać listę np. dodajesz TVP 1, TVP2 zapisujesz, dodajesz Polsat itd.

 

Oczywiście kanały można przesuwać, ale mało jest to intuicyjne.

 

Powodzenia :)

Edytowane przez sgoodman
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...