Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając na ziemię po powyższym poście :Szpak strasznie poleciał i juz wlasciwie wszystkie kursy sa powyzej 100 :(
Co do kursów jeszcze to mysle ze bardzo niedoszacowane sa Węgry i będą o wiele wyzej niz to 19. miejsce. 

W Grecji wycięli tą prezentacje "Grey People" i puscili zamaist tego reklamy.
Link trzeba wrzucic tak jak ja w tlumacza, no chyba ze znacie grecki. 
http://www.nooz.gr/greece/to-vinteo-tis-eurovision-gia-tous-prosfuges--pou-den-eidame

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że o Rumunii nie zapomnieli  :jupi: Szkoda tylko, że wyrzucili ją z EBU 3 tygodnie przed Eurowizją...  :/ (choć gdyby była, to i tak zapewne awansu by nie wywalczyła)

 

Moje typy na dzisiejszy wieczór to natomiast: Łotwa, Szwajcaria, Serbia, Litwa, Australia, Bułgaria, Dania, Ukraina, Norwegia i - oczywiście - Polska. Swoją drogą, to będzie próba dla TVP - na konkurs patrzę raczej pod kątem muzycznym, ale gdyby Michał Szpak nie awansował do finału, to byłby dowód na to, że #dobrazmiana z wyboru wewnętrznego na preselekcje do udanych nie należy...

Ewentualnie zamiast któregoś z 10 wymienionych wyżej państw stawiałbym na Gruzję (jednakże nie wiem, czy piosenka Young Georgian Lolitaz by się przyjęła wśród Europejczyków i Australijczyków) lub Izrael (mimo że wolałem poprzednią wersję "Made of Stars", to jednak wydaje mi się, że piosenka jakieś szanse na awans jeszcze ma)

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bukmacherów jesteśmy obecnie na 23 miejscu, a tylko 34 kraje zostały na placu boju o eurowizyjne Grand Prix. Mimo tego do finału według buków się dostaniemy. Mam takie wrażenie oglądając próby Szpaka i komentarze, że jest jak zawsze. TVP wysyła reprezentanta, niech sobie zaśpiewa, może awansuje do finału, ale pieniędzy na przygotowanie mu jakiegoś świetnego występu nie będzie... Niech sobie radzi sam. Liczyłem, że Szpak zrobi jakieś większe show w Sztokholmie, ale będzie to samo co w preselekcjach, a szkoda, bo na samej piosence trudno w tej Eurowizji być wysoko, Izrael był daleko w ogonie, po świetnych próbach jest już w TOP10 bukmacherów, a piosenka według mnie nieco lepsza od naszej.

W zeszłym roku wygrała Szwecja z przeciętną piosenką, w tym roku pewnie wygra Rusek - znajdę 10 lepszych w moim guście utworów, ale występem Rosja odjechała. 

Moi faworyci na dzisiaj: Australia, Izrael, Łotwa, Polska, Szwajcaria, Serbia, Bułgaria, Dania, Norwegia, Ukraina. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpak raczej nie wejdzie. Nie ma specjalnego show, nie umie się sprzedać. Na TVP nie było sensu liczyć, bo sama ma z tym jeszcze większy problem.

 

EDIT:

Tak jak myślałem. Szpak wypadł nudno, mało dynamicznie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że Polska jest w finale tegorocznej Eurowizji. :)

Piosenka Michała Szpaka, jak dla mnie, nie jest może "porywająca", ale nawet mi się podoba. :) Znacznie bardziej, niż w zeszłym roku utwór Moniki Kuszyńskiej. Tamto niestety, jak dla mnie, było smętne. :?

Gdy przed chwilą podawali wyniki to aż się bałem, że Polski w finale nie będzie, ale jednak jest. Super! :)

Z pozostałych utworów prezentowanych dzisiaj podobał mi się utwór Izraela, Macedonii i Litwy.

Utwór Ukrainy wydaje mi się też być dosyć smętnym. :roll: W mojej ocenie Ukraina w tym roku nie powinna wejść do finału Eurowizji. Ale wiadomo, każdy ma swój gust. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym półfinale, w porównaniu z pierwszym, było mniej zabawy grafiką (był tylko chyba jeden występ z hologramami), również z trikami realizacyjnymi nie przesadzali (tylko odbicie lustrzane i większa ilość klatek na sekundę u Gruzinów), ale mimo wszystko ten półfinał nie był gorszy od pierwszego. Interval Act niezły, nawet lepszy niż we wtorek

 

Trafiłem 7/10, choć moje przypuszczenia co do Gruzji i Izraela kilka postów wcześniej były słuszne - w ich przypadku występy były lepsze i bardziej przekonywujące niż np. u Szwajcarki czy Duńczyków. Szpakowi - zgodnie z przewidywaniami - się udało, i dobrze, bo Polska już trzeci rok z rzędu będzie w finale. Po raz drugi z rzędu awans mają Łotwa, Izrael, Gruzja, Belgia, Litwa i Serbia, Australia - wiadomo, Ukraina jak zawsze w finale, natomiast Bułgaria po raz pierwszy od 2007 r. w finale. Co ważne, w finale z nordyckich krajów będzie tylko gospodarz - Szwecja. Innymi słowy, finał w sobotę będzie ciekawy, nie tylko ze względu na piosenki, które się dostały, ale też i ze względu na zmianę sposobu zliczania punktów

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...