Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaśpiewała tak jak umiała, nigdy by lepiej tego nie zaspiewala, zreszta sama o tym mowila jaki to "trudny" utwór. Ta piosenka wygrałaby Eurowizję, ale tylko piosenka zaspiewana przez kogos kto ma jakis nawet średni głos.

Ogladalem jeszcze raz wystep ze wczoraj i teraz patrząc chlodnym okiem to Margaret zmasakrowala to po calosci, nawet z pomocą chórku ktory dospiewywal jej czesc refrenu (te babeczki-krzykaczki wyglądały komicznie). Edzia bardzo siłowała się na poczatku piosenki i miala problem z emisja głosu, porównujac do wykonania z ESC1994 to słabo. Szpak powinien podziekować obu bo te wpadki otworzyły mu drogę na Eurowizję.

 

Mimo tej kompromitacji na zywo, fani Margaret rozkrecaja jakas żenujaca petycję żeby to jednak ja poslac do Sztokholmu

W przypadku Szpaka liczę na jakieś 10 miejsce każde wyżej będzie sukcesem.

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper130700, tu się mylisz. To nie jest ten typ artysty, który mógłby lepiej. Poza tym ani ona urodziwa, ani ona uzdolniona, ot przeciętna pyza wykreowana przez wytwórnię płytową do zarabiania sałaty. Nagrywa lekkie, łatwe i nieskomplikowane utwory, które mają duży potencjał, aby stać się radiowym hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na moje odczucia odnośnie preselekcji. Show które raziło zasadą "zróbmy to szybko" wypadło całkiem nieźle jak na warunki TVP. Po raz kolejny doceniono możliwości hali TVP choć scena prawdopodobnie była w innym miejscu niż wcześniej. Scena sama wyglądała na dopracowaną choć przy logu Eurowizji na bimie źle napisano nazwę koncertu.

Od strony grafiki to wszystko było z innej parafii (m.in pocztówki ze spotu, zapowiedzi międzynarodowe z grafiki eurowizyjnej czy wreszcie czołówka wykonana własnoręcznie) ale na plus zasługują belki robione na podstawie grafiki TVP1.

To były pierwsze preselekcje bez płci pięknej w roli prowadzącej a szkoda bo można było wziąć Annę Will czy Paulinę Chylewską albo chociaż Olę Rosiak. Orzech jakoś ciągnął to show choć z tym sposobem na Eurowizję zrobił z siebie idiotę. Uratował się jednak z prezentacjami zagranicznymi ze słynną wpadką w grafice przy przedstawieniu Albanii. Kamerowo wszystko trzymało się raczej kupy choć te częste przedstawienia siedziby TVP mnie irytowały - wyglądało to na to jakby chcieli pochwalić się swoją zamkową siedzibą przed Europą.

Od strony organizatorskiej poirytował mnie też brak rezultatów dla miejsc 4 - 9 które były w poprzednich latach. Daje to nieklarowany obraz naszych preselekcji.

Teraz pora na utwory:

Taraka - zwyczajny folkowy występ ale nieco sztywny niż na przykład dania w ich miejscu Eneja

Napoli - dla mnie absolutne zaskoczenie tych eliminacji zgodnie ze słowami lektora w pocztówce. Występ znacznie lepszy od tego na Białorusi zarówno od strony wokalnej jak i... pod kątem kostiumu gdyż obszerną suknie zastąpił nieco bardziej lekki strój za który Napoli wyprzedił konkurencje z wynikowego TOP3 w rankingu za najlepszy strój.

Natalia Szroeder - bardzo ciekawy i przyjemny ale raczej niczym nie wyróżniający się występ

Dorota Osińska - tu kolejne po Napoli zaskoczenie wieczoru aczkolwiek momentami Dorota zaczynała się siłować z piosenką

Kasia Moś - chyba najbardziej sztywny (po Tarace) występ wieczoru. Absolutnie piosenka wraz z występem nie umywa się do pierwszej propozycji Kasi z 2006 roku.

Ola Gintrowska - ta powinna dostać nagrodę za największą żenadę roku a konkretniej za pomysł z tą syrenką. Na plus jedynie solówka na gitarze.

Michał Szpak - późniejszy zwycięzca preselekcji zaśpiewał chyba najlepiej podczas całego wieczoru co potem zwróciło mu się w postaci wygranej. Nawet TVP kamerowo się postarała pokazując serca i fanów śpiewających wraz z Michałem.

Margaret - z tego występu sztuczność lała się strumieniami bo o ile Margaret starała się ze śpiewem o tyle przez jej ruchy TVP nie wyrabiała z kamerami

Edyta Górniak - diva dała z siebie wszystkiego aczkolwiek z drzeniem się chciała zrobić z Grateful drugie To nie ja co zostało odnotowane.

Na koniec jeszcze ocenie poza konkursowego Piaska - bardzo fajny występ który to podobno był nagrywany z puszki przez co zaraz po deklaracji wokalisty o głosowania mieliśmy info o zakończonym głosowaniu co po poprostu wyglądało śmiesznie.

Równie śmieszne wyglądało przekazywanie wyników z wozu transmisyjnego przez podwórko do siedziby Telewizji Polskiej jakby nie mogli wszystkiego na bimie wyświetlić. Miło jednak że to Monika Kuszyńska (której to występ na początku koncertu był prawie kalką występu z Wiednia - rzecz jasna z różnicą w formie wersji językowej piosenki) miała okazje przedstawić swojego następce na eurowizyjnej scenie. Miło było zobaczyć pierwsze przemówienie Michała i występ na bis do którego to nawet publiczność się włączyła.

A tutaj ocena piosenek od Anny Will z Radiowej Jedynki: http://www.polskieradio.pl/7/Audycja/10109,MUZYKA-PRZED-SWITEM (wydanie z 6 marca o 5:10)

zaś tutaj w połowie materiału (lub trochę dalej) jest prezentacja piosenek w Radiu International: http://www.radiointernational.tk/images/showarchive/ri16-03-02-1.mp3

a tutaj komentarz Wiwibloggs:

(oceny piosenek) i https://www.youtube.com/watch?v=9cDxkoKSg-M (refleksja po preselekcjach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje odczucia,  oglądając występ Margaret miałem spory niesmak, słaby głos, choreografia do bani... Byłem mile zaskoczony, że wygrał Szpak, bo takiej Margaret jak w preselekcjach oglądać bym nie chciał, a tym bardziej nie chciałbym oglądać w Sztokholmie Edyty Górniak, która by tam na pewno przepadła. Teraz możemy być spokojni, że klapy nie będzie, mamy artystę z dobrym głosem, który na żywo wypada bardzo dobrze, jeśli uda się jeszcze coś poprawić w piosence i występie możemy być bardzo wysoko. Liczę na TOP10, a może nawet i TOP5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bukmacherów nie ma tez jakiegoś dramatu, spadlismy na 5. miejsce.

http://eurovisionworld.com/?odds=eurovision

 

Wcześniej był dużo większy spadek, a teraz niejako "odbijamy się z dna" z powodu takiego, a nie innego wyboru.

Wykres dotyczący Polski (z lewej % szans na zwycięstwo w danym okresie, a z prawej obroty - nieistotne dla nas):

https://sportsiteexweb.betfair.com/betting/LoadRunnerInfoChartAction.do?marketId=121834194&selectionId=17764&logarithmic=true

A jak ktoś chce wykres na kursach to tu ma:

https://www.betfair.com/exchange/special-bets/marketactivity?id=1.121834194&selectionId=17764

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...