Skocz do zawartości

Eurowizja


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2024 o 18:17, Poland napisał(a):

Hiszpania chyba się dowiedziała nad czym myśli Polska i wystawiła mającą 55 lat wokalistkę z bopem. 

Przetłumaczcie sobie tekst utworu na polski. Można być w szoku. Dodam, że słowo "Zorra" jest wulgarnym odpowiednikiem kobiety z najstarszym zawodem świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc „Zorra" może być takim hiszpańskim odpowiednikiem słowiańskiego, wulgarnego słowa na literę K o którym to Tadeusz Kwinta z krakowskiej Piwnicy pod Baranami. 

Tymczasem Finlandia na Eurowizję wysyła człowieka mającego w pseudonimie... Windows 95: 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został wybrany reprezentant Polski w konkursie Piosenki Eurowizji w Malmo, natomiast kiedy zostanie ogłoszony - albo w piątek, albo po weekendzie. 

https://eurowizja.org/eurowizja-2024-kiedy-wyniki-polskich-preselekcji/

 

Jestem ciekawy wyboru, kto został wybrany, konkurencja jest spora w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentant Polski na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji 2024 w szwedzkim Malmö zostanie  ogłoszony wraz z jego utworem w poniedziałek 19 lutego po godzinie 9:00 w „Pytaniu na Śniadanie" na antenie TVP2. 

Fani Eurowizji obstawiają trzy opcje:

1. Justyna Steczkowska

2. Luna

3. Ktoś spoza ujawnionej puli zgłoszeń. 

Raczej niestawiają na tych którzy ujawnili swoją piosenkę ale to może być błąd z ich strony gdyż TVP lubi zaskakiwać. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na profilu Konkursu Piosenki Eurowizji w serwisie Youtube pojawiło się już powiadomienie dotyczące polskiej piosenki nastawione na godzinę 09:00 rano w poniedziałek. 

Portale plotkarskie podobnie jak fani widowiska prześcigają się w ustalaniu kto pojedzie do Malmö. Najmniej wiarygodnym tutaj jest „Świat Gwiazd" który to z czapy wskszuje... Macieja Musiałowskiego.

Po przeciwnej stronie barykady od „Świata Gwiazd" jest „Pomponik" który to wskazuje na Lunę w której to obecnie stronę skręcają typowania fanów Eurowizji mimo że początkowo w typowaniach (oraz topkach) zajmowała drugie miejsce za Justyną Steczkowską.

W przypadku byłej reprezentantki z 1995 roku zaniepokojenie stanowią ujawnione plany koncertowe na początek maja które to wskazują koncerty w kraju zamiast zarezerwowany czas na Eurowizję. 

Co ciekawe największym zaskoczeniem jest odkryty przez Jacka Tomkowicza i radio RMF FM który to jest nie tylko sporym odkryciem preselekcji ale gulity pleasure fanów Eurowizji a ostatnio też czarnym koniem rywalizacji i laureatem okolic trzeciego miejsca w plebiscytach fanów Eurowizji i osób reagujących na polskie piosenki preselekcyjne. 

Oto notowania największych mediów eurowizyjnych oraz niektórych dziennikarzy:

Misja Eurowizja:

OGAE Polska: 

Dziennik Eurowizyjny:

Miechulec:

Pavel Shutta:

Dodatkowo portal eurowizja org jak i wznowiony wczoraj projekt „Dobry Wieczór Europo" Maćka Mazańskiego zorganizowali ciekawe live'y na temat preselekcji:

Na plus spisało się Radio Eska które to opublikowało ciekawe materiały z udziałem faworytów preselekcji:

Jeżeli chodzi o moich faworytów to ja wskazuje kogoś z tej poniższej listy:

Moja Topka wewnętrznego Tu Bije Serce Europy 2024 
01. Justyna Steczkowska - Witch-er Tarohoro
02. LUNA - The Tower
03. Sonia Maselik - A Warrior
04. Dominika Kwiatkowska - To ja?
05. Pan Savyan - W kolorku Amaretto
06. Bryska - Obca
07. Sara Chmiel - Dokąd
08. Nita - Thunder
09. Alexxandra - Vibe
10.  LoLa - Zabawa
---
11. Daria - Feelings
12. Izabela Zabielska - Nowhere to go
13. Coals - Nowy Świat
14. Anna Jurksztowicz feat. Chris Schittulli - Varsovie
15. Sebastian Machalski - I Blame You
16. Stashka - Nie sny
17. Żaneta Chełminiak - Na moment
18. Kayah & Dagadana - Jesień. Tańcuj

Kto faktycznie pojedzie do Malmö? Tego dowiemy się już pojutrze na antenie telewizyjnej Dwójki :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Wybór według mnie nielegalny.

Z jakiego powodu sądzisz, że to jest nielegalne?

13 minut temu, white snake napisał(a):

Bardziej mi się podoba utwór pani Steczkowskiej.

Też na miarę finału Eurowizji.

Finał byśmy mieli niezależnie od tego, kogo by wybrano, bo mamy dość korzystny układ krajów, które będą mogły na nas głosować, między innymi Ukraina, Litwa, Litwa i Irlandia oraz Wielka Brytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kirk napisał(a):

Z jakiego powodu sądzisz, że to jest nielegalne?

Szczególnie, że chyba nie ma żadnych wytycznych kto w takim jury ma się znaleźć i mogli sobie dobierać według własnego "widzi mi się". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie utwór Luny - "The Tower" totalnie nie robi. Utwór jak milion innych, niczym na ich tle specjalnie się nie wyróżnia. Jednym uchem wpada, drugim wypada i szybko się w ogóle o nim zapomina. Dziwi trochę, ponieważ Luna dotychczas nie była zbyt komercyjną artystką, a jej muzyka jakoś specjalnie nie przewijała się przez stacje pokroju RMF FM, i tu wyskoczyła z takim nijakim "The Tower" skrojonym pod komercyjne rozgłośnie radiowe i Eurowizję. Myślę, że już bardziej wyróżnia się tu utwór Justyny Steczkowskiej, chociażby ze względu na swój etniczny sznyt i energię, która z niego bije przez co przykuwa uwagę. Uważam, że trzeba było wysłać Steczkowską, to mielibyśmy większe szanse, a tak to "The Tower" Luny podejrzewam przepadnie.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Pan Adamczyk go nie powołał gdyż tak naprawdę były prezenter „Wiadomości' nie jest prezesem TVP a jego powołanie jest efektem urojonej wyobraźni Rady Mediów Narodowych. 

14 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Skandalem jest brak przedstawiciela Polskiego Radia, a obecność dyrektora Radia Zet i dziennikarza muzycznego Eski w komisji.

Wybór według mnie nielegalny.

 

Ja bym się bardziej czepiał że w jury nie było przedstawiciela RMF FM (Pana Czerwińskiego) bo Polskie Radio było w osobie Piotra Klatta który to reprezentował warszawskie Radio dla Ciebie. Poza tym rok temu w koncercie preselekcjnym był dyrektor Radiowej Jedynki i niestety jego obecność podobnie jak reszty jurorów zakończyła się skandalem. 

40 minut temu, Bloo411 napisał(a):

Mnie utwór Luny - "The Tower" totalnie nie robi. Utwór jak milion innych, niczym na ich tle specjalnie się nie wyróżnia. Jednym uchem wpada, drugim wypada i szybko się w ogóle o nim zapomina. Dziwi trochę, ponieważ Luna dotychczas nie była zbyt komercyjną artystką, a jej muzyka jakoś specjalnie nie przewijała się przez stacje pokroju RMF FM, i tu wyskoczyła z takim nijakim "The Tower" skrojonym pod komercyjne rozgłośnie radiowe i Eurowizję. Myślę, że już bardziej wyróżnia się tu utwór Justyny Steczkowskiej, chociażby ze względu na swój etniczny sznyt i energię, która z niego bije przez co przykuwa uwagę. Uważam, że trzeba było wysłać Steczkowską, to mielibyśmy większe szanse, a tak to "The Tower" Luny podejrzewam przepadnie.

Problem Steczkowskiej był taki że etniczność utworu skończyła się na Sylwestrze gdzie widziałem jeden wielki dancebreak przypominający to co było w preselekcjach Ukrainy z 2019 roku zakończonych anulowaniem przez ten kraj udziału w konkursie. Gdyby to co było na Sylwestrze trafiło do Malmö mielibyśmy coś drastycznego dla zwyczajnego widza Eurowizji. 

14 godzin temu, Kiler napisał(a):

Ponoć Justyna Steczkowska przegrała jednym głosem, więc zażarta rywalizacja. :) Ja jestem na tak. Podoba mi się ta piosenka i jak dla mnie finał gwarantowany. 

Mało tego zmieniono zasady głosowania zapominając uwzględnić to w regulaminie: https://dziennik-eurowizyjny.pl/2024/02/19/eurowizja-skandal-w-tvp-nieregulaminowy-przebieg-glosowania-na-reprezentanta-polski-kto-jest-winien-zamieszania-i-jak-glosowali-jurorzy/

Jurorzy preselekcji (zwłaszcza Panowie Hanczak (z Eski) i Szczęsny (przedstawiciel mediów eurowizyjnych) który to zresztą gościł na livie u Marii z OGAE Polska) zapowiedzieli zgodę na transparentność ich głosowań poprzez ich publikacje. Problemem dla TVP która to może zrobić mogą być jednak artyści którzy nie ogłaszali w mediach swojego udziału w preselekcjach. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Ja bym się bardziej czepiał że w jury nie było przedstawiciela RMF FM (Pana Czerwińskiego) bo Polskie Radio było w osobie Piotra Klatta który to reprezentował warszawskie Radio dla Ciebie

Przypominam iz Radio Dla Ciebie nie jest częścią Polskiego Radia S.A. Klatt był jako przedstawiciel TVP nie Radia dla Ciebie.

Stacje regionalne nie są w EBU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bloo411 napisał(a):

Mnie utwór Luny - "The Tower" totalnie nie robi. Utwór jak milion innych, niczym na ich tle specjalnie się nie wyróżnia. Jednym uchem wpada, drugim wypada i szybko się w ogóle o nim zapomina.

Tyle że Eurowizja już dawno nie jest konkursem piosenki ambitnej. Tam wygrywają piosenki umcy, umcy ;)

Nie znałem utworu który wygrał, ale wczoraj sobie go odsłuchałem i na Eurowizję się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tyle że Eurowizja już dawno nie jest konkursem piosenki ambitnej. Tam wygrywają piosenki umcy, umcy

Kwestia, czy piosenki na Eurowizji są ambitne, czy nie, jest dyskusyjna, bo to zależy od gustów i od tego, co jest prezentowane, a tam jest naprawdę spory wachlarz gatunków. Natomiast choćby wygrana zespołu Maneskin w 2021 czy Loreen w 2023 nieco zaprzecza tezie, że tam się wygrywa tylko jakimś "umcy umcy".

 

Natomiast jeśli chodzi o naszą propozycję, a nawet szerzej, o podejście Polski do tego konkursu, to widzę tu inny problem. My generalnie wpadliśmy w manierę, by wybierać reprezentanta na zasadzie "jakoś to będzie". I to niezależnie od tego, czy odbywa się to w ramach wyboru wewnętrznego, czy też urządza się głosowania telewidzów. To jest wybór piosenki z myślą tylko o wejściu do finału, a nie z nastawieniem na wygraną. Dopóki to się nie zmieni, dopóki się nie dopracuje tego elementu, to będzie tak jak było - wejście do finału traktowane będzie jako sukces, a lepsze miejsce w televotingu będzie ogłaszane jako niebywałe osiągnięcie, pomijając to że jury oceniło nas bardziej surowo. Trochę tak jak z Blanką było w 2023 (gdzie w pewnej mierze do finału doszliśmy dlatego, że mieliśmy słabych rywali w półfinale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...