Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Pronciak napisał:

No spoko tylko ze ja mam na najgorszych kanałach na evoboxie ,kanal sbc hd sila 68%  jakosc 61 % a na nie evoboxach sila-100% jakosc-88% . A na najlepszych amc hd sila -86% jakosc-73% na evoboxie , a na nie evoboxach 100% sila i 100% jakosc .

Tak wiec sa duże odchylenia wartości. 

Nowa antena nowe kable i wtyki i takie wartości na konwerterach uniwersalnych.Mam dwa konwertery uniwersalne ale tez sprawdzałem u rodziców i na hd5000 najgorszym kanale  ma 86 sila 86 jakosc a evobox hd cos kolo 60%  jakosc i sila .A mogli wielcy wszechstronnie wiedzacy z cp powiedzieć że do odbioru na nowych evoboxach potrzeba konwertera unicable do poprawnego odbioru i to jeszcze ze tylko podłączając do wyjścia żółtego konwertera będzie dobrze odbierać.

Tak jak ci napisałem na uniwersalnym konwenterze miałem bardzo niskie wartości siły i jakości sygnału tak na HD 5000 jak na evobox hd a po zmianie konventera na unicable wartości znacznie wzrosły tylko przy konwenterze unicable trzeba w ustawieniach tunera ustawić z jakiego konwentera na danym tunerze korzystasz . Dodatkowo żadne mocne opady śniegu ani deszczu nie powodują przy unicable żadnych zaników obrazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kwankrzy napisał:

Dodatkowo żadne mocne opady śniegu ani deszczu nie powodują przy unicable żadnych zaników obrazu

Konwerter Unicable nie zagwarantuje stabilnego odbioru w trudnych warunkach atmosferycznych. To bardziej zależy od wielkości anteny i jej precyzyjnego ustawienia. A zdarza się, że i na antenach  2-3 m bywają problemy z odbiorem lub nadawaniem sygnału.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, K63 napisał:

Konwerter Unicable nie zagwarantuje stabilnego odbioru w trudnych warunkach atmosferycznych. To bardziej zależy od wielkości anteny i jej precyzyjnego ustawienia. A zdarza się, że i na antenach  2-3 m bywają problemy z odbiorem lub nadawaniem sygnału.

U mnie jakoś po zmianie konwentera na unicable wszelki duże opady śniegu ,obfitego deszczy nie powodują już kostkowania obrazu a wcześniej  miałem z tym notoryczny problem. Pronciak zrobi jak będzie chciał pisałem mu zresztą żeby poszukał sklepu w którym zapłaci za konwenter ale nie będzie brał paragonu i go wypróbuję. Przrz internet też może kupić i ma 14 dni na zwrot konwentera więc nic nie traci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wytłumaczyć Ci dlaczego tak się stało? Wystarczy że stary konwerter był źle skręcony w uchwycie i już miałeś niższy MER nawet o kilka dB. Nowy konwerter założyłeś inaczej, udało Ci się ze skosem i ot twój sukces. Na starym byłoby to samo, no chyba że był już popękanym i wygrzanym złomem ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kfm877 napisał:

A wytłumaczyć Ci dlaczego tak się stało? Wystarczy że stary konwerter był źle skręcony w uchwycie i już miałeś niższy MER nawet o kilka dB. Nowy konwerter założyłeś inaczej, udało Ci się ze skosem i ot twój sukces. Na starym byłoby to samo, no chyba że był już popękanym i wygrzanym złomem ;)
 

Jaki stary konwenter on miał półtora roku i też czasze wymieniałem zresztą Prąciak też wszystko na nowe wymienił więc twoje wpisy nic nie wnoszą do jego problemu zrobi jak będzie uważał nic nie traci a może zyskać spokój z klatkowaniem.

2 minuty temu, kwankrzy napisał:

Jaki stary konwenter on miał półtora roku i też czasze wymieniałem zresztą Prąciak też wszystko na nowe wymienił więc twoje wpisy nic nie wnoszą do jego problemu zrobi jak będzie uważał nic nie traci a może zyskać spokój z klatkowaniem.U mnie montaż wszystkiego przeprowadził gościu który już tym się zajmuję że dwadzieścia lat bo czasze mam na kominie więc sam jestem ob[beep]y na myśl o wyjściu tam . Zresztą doradcy z CP też tak doradzają jak ty instalacja winna nic innego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chciałem tylko obalić waszą z palca wyssaną tezę, że konwerter unicable załatwia problem ze słabą jakością odbioru, bo tak nie jest.
Może się tak jedynie stać w opisanych przez mnie wyżej okolicznościach.
Także podsumowując gdy jest słaby sygnał z sat to nie idziemy kupić konwerter unicable tylko dokładniej ustawiamy antenę i skręcamy konwerter w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 19:15, kwankrzy napisał:

Dodatkowo żadne mocne opady śniegu ani deszczu nie powodują przy unicable żadnych zaników obrazu .

Czyli wszyscy mamy wymienić na unicable bo będzie lepszy sygnał? Po co te bzdury? Poczytaj co to jest unicable i do czego taki konwerter się stosuje. Zapewniam Cię że Ci co mają trochę wiedzy nie kupili go dlatego żeby mieć lepszy sygnał, a całkowicie w innym celu. :) Ktoś już wcześniej pisał o tym, że poprawienie ustawienia anteny i odpowiednie ustawienie skrętu konwertera w takich przypadkach załatwia problem, a nie zakup unicable który służy do czegoś zupełnie innego. Jeśli nie korzystasz z możliwości takiego konwertera, to po prostu wydałeś niepotrzebnie pieniądze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kfm877 napisał:

Ok. Chciałem tylko obalić waszą z palca wyssaną tezę, że konwerter unicable załatwia problem ze słabą jakością odbioru, bo tak nie jest.
Może się tak jedynie stać w opisanych przez mnie wyżej okolicznościach.
Także podsumowując gdy jest słaby sygnał z sat to nie idziemy kupić konwerter unicable tylko dokładniej ustawiamy antenę i skręcamy konwerter w uchwycie.
 

Ale wy nic nie rozumiecie nikt nikomu nie nakazuje wymiany konwentera na unicable miał  gość problem z siłą i jakością sygnału na evobox hd a na tunerze HD 5000 siła i jakość była prawidłowa doradziłem mu że u mnie wymiana na unicable poprawiła siłę i jakość a w dodatku nie ma klatkowania on zrobi jak będzie chciał próba może go nie kosztować nic jeżeli kupi konwenter przez neta bo moze go zwrócić . Nikt nie widział  jego instalacji sat a wszyscy z góry zakładają że ma tak a nie inaczej  konwenter w uchwycie  przekręcony lub antenę ma minimalnie odchyloną. Jak on ma dokładniej antenę ustawić skoro sygnał i siłę na uniwersalnym konwenterze i tunerze HD 5000 miał dobrą obraz mu nie klatkował przynajmniej tak to opisywał u każdego może przyczyną niskich wartości być co innego.Ja opisałem co mi pomogło w ustabilizowaniu obrazu w czasie śnieżycy czy dużych opadów deszczu .

15 godzin temu, tail# napisał:

Czyli wszyscy mamy wymienić na unicable bo będzie lepszy sygnał? Po co te bzdury? Poczytaj co to jest unicable i do czego taki konwerter się stosuje. Zapewniam Cię że Ci co mają trochę wiedzy nie kupili go dlatego żeby mieć lepszy sygnał, a całkowicie w innym celu. :) Ktoś już wcześniej pisał o tym, że poprawienie ustawienia anteny i odpowiednie ustawienie skrętu konwertera w takich przypadkach załatwia problem, a nie zakup unicable który służy do czegoś zupełnie innego. Jeśli nie korzystasz z możliwości takiego konwertera, to po prostu wydałeś niepotrzebnie pieniądze.

 Widziałeś jego instalacje ja nie widziałem  mi pomogła wymiana konwentera obraz na evobox hd i evobox litle jest w takiej jakości jak powinien być przy śnieżycy i  dużych opadach deszczu wcześniej na tunerze HD 5000 na konwenterze uniwersalnym miałem zaniki obrazu podczas śnieżycy i dużego deszczu a teraz tego nie mam. A  ja konwenter wymieniłem bo nosze sie z zamiarem wymiany głównego tunera na tuner CP z dyskiem twardym .

14 godzin temu, Pronciak napisał:

Chciałbym wtrącić swoje 3 grosze ,niech sie znajdzie osoba co ma konwertery uniwersalne lub unicable +uniwersal ale podlaczane pod uniwersal a nie unicabl i maja na evoboxie hd lub lite dobry sygnal 

Pronciak weź sobie profesjonalnego montera z dobrym miernikiem sygnału niech ci wszystko ustawi .Mi taki gościu właśnie pomógł . Przyczyną takich problemów jak masz ty u każdego użytkownika tv sat może być co innego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie konkretnie udzielić tutaj odp na moje pytanie? : Czy dekoder Evobox HD pozwala i wyszukuje kanały FTA z satelity Astra 28,2E? Konkretnie chodzi o muzyczne stacje The Box, Kiss? Tp 11264H, 2/3, Astra 28,2E Czy ktoś odbiera na tym dekoderze te stacje? A jeżeli nie to może to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko słyszałem, że w dekoderze Evobox HD wygląda to inaczej niż np w przypadku HD5000 czy HD6000. Tutaj podobno CP zaznacza, które kanały dekoder może wyszukać i są FTA, a których nie, jeżeli operator te kanały oznaczy jako kodowane mimo iż są FTA to dekoder ich nie wyszuka, bo nie wczytuje na listę kanałów kodowanych. Czy ktoś mógłby to sprawdzić? Tak jak pisałem chodzi o tp 11264H, 2/3, Astra 28,2E. Zależy mi na sprawdzonej informacji, ponieważ zamierzam podpisać umowę z CP z dekoderem Evobox HD i uzależniam to od dostępu do tych stacji z poziomu tego dekodera. Proszę o informację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum posiadających evobox HD ze skopanym softem polsatu ! odnośnie czarnego ekranu co dwie godziny, czas się przesuwa się każdego dnia o pięć minut podam przykładowo czas ze 03-02-2021r. godzina 8:40, 10:40, itd,04-02-2021r. godzina 8:45, 10:45 itd.

Winne temu są klucze nagra przesyłane przez polsat co dwie godziny  od 2002r. aby zlikwidować piractwo teraz przesyłają klucze przez satelitę i internet coś się kopie w sofcie i stąd te zwiechy, aby tego uniknąć to oglądany kanał  cofnąć o 15 do 20sekund i nie ma zwiech dopóki nie zmieni się programu po zmianie kanału trzeba powtórzyć cofnięcie. W takiej sytuacji program ogląda się z sieci a nie ze satelity. To na tyle pozdrowienia

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 12:40, satmaniak2000 napisał:

Czy ktoś jest w stanie konkretnie udzielić tutaj odp na moje pytanie? : Czy dekoder Evobox HD pozwala i wyszukuje kanały FTA z satelity Astra 28,2E? Konkretnie chodzi o muzyczne stacje The Box, Kiss? Tp 11264H, 2/3, Astra 28,2E Czy ktoś odbiera na tym dekoderze te stacje? A jeżeli nie to może to sprawdzić? 

odbieram te kanały bez żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Usługa dostępna jest dla kanałów:

13 Ulica HD

AMC HD

Animal Planet HD

AXN Black

AXN HD

AXN Spin HD

AXN White

BBC Brit HD

BBC CBeebies

BBC Earth HD

BBC HD

BBC Lifestyle HD

Boomerang

Cartoon Network HD

Comedy Central Family HD

Comedy Central HD

Discovery Channel HD

Discovery Historia

Discovery Life HD

Discovery Science HD

DTX HD

E! Entertainment

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

Extreme Sports Channel HD

Golf Channel Polska (HD)

H2 HD

History HD

HBO 2 HD

HBO 3 HD

HBO HD

ID HD

Kino Polska

Kino Polska Muzyka

Kino TV

Lifetime HD

MTV Live HD

MTV Music

MTV Polska HD

MTV 90s

Nick Jr.

Nickelodeon

Nicktoons (HD)

Paramount Channel HD

Polsat Crime & Investigation

Polsat Viasat Explore HD

Polsat Viasat History HD

Polsat Viasat Nature HD

SciFi HD

TLC HD

TNT HD

TV Republika

VH1

Polsat Sport Premium 1

Polsat Sport Premium 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 14:42, bugmenot napisał:

A Polsaty od głownego po Sport nie mają catchupu na satelicie? Bo w OTT i IP mają.

witam. polsat hd sport, polsat extra sport, sport sport news, mają  u mnie catchup  pakiet L

W dniu 12.02.2021 o 14:41, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witam. Usługa dostępna jest dla kanałów:

13 Ulica HD

AMC HD

Animal Planet HD

AXN Black

AXN HD

AXN Spin HD

AXN White

BBC Brit HD

BBC CBeebies

BBC Earth HD

BBC HD

BBC Lifestyle HD

Boomerang

Cartoon Network HD

Comedy Central Family HD

Comedy Central HD

Discovery Channel HD

Discovery Historia

Discovery Life HD

Discovery Science HD

DTX HD

E! Entertainment

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

Extreme Sports Channel HD

Golf Channel Polska (HD)

H2 HD

History HD

HBO 2 HD

HBO 3 HD

HBO HD

ID HD

Kino Polska

Kino Polska Muzyka

Kino TV

Lifetime HD

MTV Live HD

MTV Music

MTV Polska HD

MTV 90s

Nick Jr.

Nickelodeon

Nicktoons (HD)

Paramount Channel HD

Polsat Crime & Investigation

Polsat Viasat Explore HD

Polsat Viasat History HD

Polsat Viasat Nature HD

SciFi HD

TLC HD

TNT HD

TV Republika

VH1

Polsat Sport Premium 1

Polsat Sport Premium 2

lista nie jest pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, OlafS napisał:

Zwykły konwerter to se daruj, talerz możesz wziąć większy, ale Polsatowski swobodnie temat ogarnia

To jaki konwerter polecasz do polsatowskiego talerza i czy będzie nadawał się do większej anteny 80, jakbym chciał zmieniać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...