Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX HD - dyskusja ogólna


miras00001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@jaszek, nie pozostaje Ci nic innego, jak zmiana operatora po zakończeniu obecnego kontraktu. Po co się męczyć? Po co płacić za coś, co nie działa jak należy? Nie od dziś wiadomo, że CP to kolos na glinianych nogach. Sieć komórkowa Plus też się popsuła, odkąd przeszła pod skrzydła CP. Szczytem bezczelności jest reklama: masz problem z zasięgiem, przejdź do Plusa, gdzie Plus ma najgorszy zasięg pośród wszystkich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć. W lipcu 2019 Bóg odebrał można chwilę rozum i podpisałem aneks na 3 lata... To oczywiste, że zmienię operatora.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idio.ta się wiąże. Jak wspomniałem Bóg odebrał ninja chwilę rozum.

 

Zmyliło mnie to, że na HD5500s działało. Namówili mnie przy aneksie na ten szajs, żebym z kartami nie musiał biegać.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszek, no nic, może będziesz miał szczęście i CP usunie jakiś kanał z oferty, lub jakiś kanał zakończy nadawanie na polskim rynku (kanał gwarantowany w umowie), więc będziesz mógł szybciej się uwolnić. Musisz obserwować sytuację, może szczęście Ci dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 1.4.3 nowa aktualizacja i trwała 33 minuty. Tak na szybko  artefakty na 94 i 101 kanale zniknely , ale problem z przełączaniem kanałów z 61 na 66 i 116 na 115 są dalej ,czyli ciemny ekran i napis format video nie obsługiwany. Te same problemy z przełączaniem kanałów przyciskiem plus-minus miałem w poprzednim dekoderze.evobox hd ,który wymieniłem miesiąc temu. Na tej samej instalancji dekoder HD 5500 i 4k ultrabox pracują prawidłowo.

Edytowane przez marik
Doprecyzowanie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniejsza aktualizacja (wersja 1.4.2) poprawiła kilka problemów z kanałami. Moim zdaniem, problem na kanałach (mam na myśli te z bajkami), to nie wina samego dekodera, tylko problem po stronie nadawczej i to niekoniecznie po stronie CP, bo na problematyczne kanały nie leżą na transponderach CP. To, że na infolinii każą wymieniać dekodery, to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł :)

Edytowane przez Januszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Januszewski napisał:

o nie wina samego dekodera, tylko problem po stronie nadawczej i to niekoniecznie po stronie CP

Tak? To dlaczego nie ma tych problemów na HD5500s, czy Evobox PRV? W CANAL+ też nic takiego się nie dzieje, na jakimkolwiek dekoderze.

16 godzin temu, marik napisał:

ale problem z przełączaniem kanałów z 61 na 66 i 116 na 115 są dalej ,czyli ciemny ekran i napis format video nie obsługiwan

A masz problem ginących uprawnień na kanałach od Nickelodeon? Np. Nick Jr? Jak włączysz i pooglądasz kilkanaście minut nie wyskakuje komunikat o braku uprawnień?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder HD5500 , 4K od konkurencji a nawet pożyczyłem od sąsiada HD7000 działały prawidłowo bez żadnych usterek  występujących w dekoderze evobox HD. Te dekodery mają inny system kodowania niż evobox HD .Artefakty praktycznie znikły . Kanał nick jr u mnie po 40 minutach jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to wina Cyfrowego Polsatu, a nie nadawców. Zresztą co mnie obchodzą nadawcy? Ja mam umowę z Cyfrowym Polsatem. To on ma mi dostarczyć usługę do telewizora, a nie nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszek napisał:

Tak? To dlaczego nie ma tych problemów na HD5500s, czy Evobox PRV? W CANAL+ też nic takiego się nie dzieje, na jakimkolwiek dekoderze.

Dokładnie tak jak napisał @marik, są różne systemy kodowania dla tych dekoderów, Nagravision i Irdeto.

 

25 minut temu, jaszek napisał:

Więc to wina Cyfrowego Polsatu, a nie nadawców. Zresztą co mnie obchodzą nadawcy? Ja mam umowę z Cyfrowym Polsatem. To on ma mi dostarczyć usługę do telewizora, a nie nadawca.

No nie do końca wina CP jeżeli problem jest po stronie dostawców, ale tak, masz umowę z CP i powinni to ogarnąć z nadawcami, jeżeli u nich jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdźcie proszę, czy nadal macie problemy - "Błąd odczytu", "ginące uprawnienia, zawieszanie się dekodera, ginące EPG. Wg moich informacji problem powinien ustąpić. Za kilka dni, jak potwierdzimy wspólnie, że jest OK, napiszę więcej.

 

Jak coś można do mnie napisać PW. Będę mógł powiedzieć coś więcej wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak teraz działa ten dekoder ?

Chodzi o: restart, timeshift, catchup.

Chciałbym się dowiedzieć czy na kanale romance tv działa catchup, i na jakich kanałach wogóle działa catchup ?

Nie mam multiroomu dekoder byłby wymieniony na przedłużenie umowy i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ten dekoder jest dobry czy nie intersują mnie tę fumkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, napisz do mnie wiadomość prywatną. Usługa CatchUP TV dostępna jest dla kanałów: 

13 Ulica HD

AMC HD

Animal Planet HD

AXN Black

AXN HD

AXN Spin HD

AXN White

BBC Brit HD

BBC CBeebies

BBC Earth HD

BBC HD

BBC Lifestyle HD

Boomerang

Cartoon Network HD

Comedy Central Family HD

Comedy Central HD

Discovery Channel HD

Discovery Historia

Discovery Life HD

Discovery Science HD

DTX HD

E! Entertainment

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

Extreme Sports Channel HD

Golf Channel Polska (HD)

H2 HD

History HD

HBO 2 HD

HBO 3 HD

HBO HD

ID HD

Kino Polska

Kino Polska Muzyka

Kino TV

Lifetime HD

MTV Live HD

MTV Music

MTV Polska HD

MTV Rocks

Nick Jr.

Nickelodeon

Nicktoons (HD)

Paramount Channel HD

Polsat Crime & Investigation

Polsat Viasat Explore HD

Polsat Viasat History HD

Polsat Viasat Nature HD

SciFi HD

TLC HD

TNT HD

TV Republika

VH1

Polsat Sport Premium 1

Polsat Sport Premium 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 18:17, Matt-1 napisał:

A czy usługa catchup działa na kanałach:polsat sport HD, polsat sport extra HD, polsat sport news ?

Bo w inea to działa.

I jeszcze czy na kanale national geograhic wild jest catchup czy nie ?

Cz na kanale 4fun tv jest catchup czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy dekoder Evobox HD ma większe wymagania odnośnie sygnału niż HD 5500s?. Pytam, ponieważ używam anteny, kabla i konwertera po Wizji TV i co może być dziwne sprawuję się to dobrze, tylko jak mocno popada to sygnał zanika na pare minut. Na kanałach, które nadawane są w modulacji DVB-S QPSK obraz potrafi być pomimo silnej ulewy, musi być oberwanie chmury aby zanikło całkowicie. Gdy deszcz pada normalnie to mam sygnał nawet na słabym transponderze 12476MHz, co prawda co jaki czas zrobią się puzle ale ogólnie jest w miare stabilnie. Musi być naprawdę porządna ulewa aby sygnał zanikł na kanałach nadających w modulacji DVBS2-8PSK, która przecież wymaga wiecej decybeli sygnału. Dodam jeszcze, że instalacja pochodzi z 1998 r. i była ustawiana bez żadnych mierników, wg wskaźnika sygnału w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.08.2020 o 08:41, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witam. Jeśli jesteś zainteresowany przedłużeniem, napisz do mnie wiadomość prywatną. Usługa CatchUP TV dostępna jest dla kanałów: 

13 Ulica HD

AMC HD

Animal Planet HD

AXN Black

AXN HD

AXN Spin HD

AXN White

BBC Brit HD

BBC CBeebies

BBC Earth HD

BBC HD

BBC Lifestyle HD

Boomerang

Cartoon Network HD

Comedy Central Family HD

Comedy Central HD

Discovery Channel HD

Discovery Historia

Discovery Life HD

Discovery Science HD

DTX HD

E! Entertainment

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

Extreme Sports Channel HD

Golf Channel Polska (HD)

H2 HD

History HD

HBO 2 HD

HBO 3 HD

HBO HD

ID HD

Kino Polska

Kino Polska Muzyka

Kino TV

Lifetime HD

MTV Live HD

MTV Music

MTV Polska HD

MTV Rocks

Nick Jr.

Nickelodeon

Nicktoons (HD)

Paramount Channel HD

Polsat Crime & Investigation

Polsat Viasat Explore HD

Polsat Viasat History HD

Polsat Viasat Nature HD

SciFi HD

TLC HD

TNT HD

TV Republika

VH1

Polsat Sport Premium 1

Polsat Sport Premium 2

A czy opcja restart jest dostępna tylko na wymienionych kanałach czy na wszystkich kanałach w dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matt-1Witam. Nie, usługa reStart jest dostępna na kanałach:
13 Ulica HD

AMC HD

Animal Planet HD

AXN Black

AXN HD

AXN Spin HD

AXN White

BBC Brit HD

BBC CBeebies

BBC Earth HD

BBC HD

BBC Lifestyle HD

Comedy Central Family HD

Comedy Central HD

Discovery Channel HD

Discovery Historia

Discovery Life HD

Discovery Science HD

DTX HD

E! Entertainment

Eurosport 1 HD

Eurosport 2 HD

Extreme Sports Channel HD

Golf Channel Polska (HD)

H2 HD

History HD

HBO 2 HD

HBO 3 HD

HBO HD

ID HD

Kino Polska

Kino Polska Muzyka

Kino TV

Lifetime HD

MTV Live HD

MTV Music

MTV Polska HD

MTV Rocks

Nick Jr.

Nickelodeon

Nicktoons (HD)

Paramount Channel HD

Polsat Crime & Investigation

Polsat Viasat Explore HD

Polsat Viasat History HD

Polsat Viasat Nature HD

SciFi HD

TLC HD

TV Republika

VH1

Polsat Sport Premium 1

Polsat Sport Premium 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...