Skocz do zawartości

Forum SAT Kurier: dyskusja, propozycje


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poruszyć temat czego jestem świadkiem nagminnie, tj. wycinania przez moderatora postów wielu osób z powodu rzekomego dublowania się, że dany temat był już poruszany w innym temacie.

Tak ciężko jest zrozumieć, iż różni forumowicze nie muszą śledzić każdego tematu i nie wiedzą o podaniu informacji 5 minut wcześniej w innym miejscu.

Nie rzadko też jakaś informacja pasuje do 2 różnych tematów i powinna być w obu, ponieważ w zależności od kontekstu ktoś może śledzić tylko 1.

Idealnym przykładem jest informacja o pożegnaniu Justyny Kostyry dziennikarki Viaplay która odchodzi z redakcji i koledzy ze studia podziękowali jej za współpracę.

Post wrzucony przez jednego użytkownika w temacie o Viaplay pozostał ponieważ był pierwszy. Niestety powtórzenie tej informacji przez innego użytkownika w temacie o "Prawach i komentatorach w Polskich stacjach sportowych" zostało już wycięte z powodu powtórzenia tematu.
Czy tak ciężko zrozumieć, że mogą być osoby których nie interesuje Viaplay i nie śledzą tego tematu ale śledzą temat "praw i komentatorów"  gdyż chcą wiedzieć o transferach wśród dziennikarzy i np. chcą wiedzieć gdzie pracować będzie Justyna Kostyra. Niestety nie dowiedzą się tego z dedykowanego tematu na forum ponieważ się dubluje. A wygrywa kto pierwszy ten lepszy.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krrudn

Niestety moderatorzy tutaj nie zawsze kasują posty te które powinni, przykładem z mojej strony niech będzie temat MUXu L3, gdzie moja wypowiedź krytykująca usuwanie dobrych kanałów muzycznych i nie tylko w zamian za kanały polityczne została usunięta, natomiast w wielu miejscach forum dyskusje polityczne aż wrą, w temacie MUXu L3 chyba też, przestałem tam zaglądać. Proszę jako zwykły użytkownik, nie zróbmy z tego forum drugiego portalu z którego naśmiewa się cały internet "Temat już był poruszany, użyj opcji Szukaj, zamykam". W tym temacie w którym poruszane są wątki dotyczące funkcjonowania forum nie powinno dochodzić do edycji i kasowania wpisów, ludzie powinni móc spokojnie publicznie zadać pytanie "Dlaczego tak?" i uzyskać na nie odpowiedź, bez wywalania dyskusji do kosza. Co do przedmówcy - zgadzam się, są wątki gdzie pojawienie się informacji w dwóch różnych tematach wcale by nie zaszkodziło, przykładowo ja szybciej zajrzę w wątek o platformach niż o komentatorach. Gdyby sytuacja była odwrotna, tj. wypowiedź o odejściu pojawiła się najpierw w temacie o komentatorach, a potem ktoś usunąłby ją z wątku o platformie, prawdopodobnie bym się tego nie dowiedział- bo nie każdy wertuje całe forum od deski do deski, ja nie zaglądam w wątki o prawach i komentatorach.

Dodam osobno żeby nie edytować kolejny raz tamtej wypowiedzi skoro już ktoś ją ocenił: Podam przykład z pewnego innego forum na którym się udzielam. Bardzo hermetyczna i niewielka grupka ludzi, zupełnie niezwiązane z tematyką mediów i telewizji, ale dla zrozumienia skali- tak jakby powstało forum przeznaczone dla ludzi zajmujących się modyfikowaniem konwerterów LNB w Polsce, z podziałem na sekcje typu modyfikacje mechaniczne, wymiana kwarców, modyfikacje elektroniki. No grono wyspecjalizowane i bardzo małe. Tam też mamy jednego moderatora który chyba każdemu już zaszedł za skórę, krytykuje wypowiedzi każdego, jeśli ktoś używa emotikon od razu jest na celowniku tegoż jegomościa bo według niego "Co ma niby znaczyć dwukropek nawias zamknięty?", czas na poprawienie posta który jemu się nie spodoba masz góra parę godzin od kiedy moderator oznaczy go do poprawy, to nie jest ważne że Ciebie nie ma na stronie, jeśli nie poprawisz posta ten wylatuje niezależnie od istotności wypowiedzi, a powody potrafią być tak banalne jak użycie skróconej nazwy zamiast pełnej (gdzie obie są jak najbardziej zrozumiałe i poprawne, coś jak VW i Volkswagen dla przykładu), człowiek ten potrafił nawet nadużywać błędów w skrypcie strony żeby "karać" użytkowników którzy go nie słuchali, wprowadzając zamieszanie na całej stronie. Niestety jest to osoba zasłużona dla strony i nikt się nie kwapi odebrać mu "lejców". Co zrobili ludzie? Niektórzy zaczęli odchodzić, inni przestali się wypowiadać. Małe i hermetyczne grono stało się jeszcze bardziej hermetyczne, ludzie wolą działać na własną rękę. Nie pozwólmy doprowadzić do takiego poziomu tutaj...

Edytowane przez Kirk
Usunięto komentowanie decyzji moderacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken jest punkt regulaminu, który o tym mówi, więc nie rozumiem pretensji. Teraz sobie pomyśl, że 10 osób pisze o tym samym w 10 różnych wątkach, bo oni śledzą tylko ten jeden, a reszty nie. Przed dodaniem postu należy sprawdzić czy dana informacja jest już umieszczona na forum.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krrudn

Raczej nie byłoby takiego tematu żeby było to aż dziesięć wątków w dziesięciu miejscach, dwa-trzy w różnych działach jestem w stanie zrozumieć. Przykładowo- w dziale Viaplay i  w temacie o komentatorach. Jak najbardziej rozumiem, informacja dotyczy i jednego i drugiego, to są różne działy ale temat zbieżny. Nie widzę problemu. Dodatkowo jeśli pomiędzy dodaniem jednego i drugiego minął niedługi odstęp czasu to zrozumiałe że ktoś chciał podać informację od razu. Gdyby w jednym temacie dyskusja toczyła się już dzień, dwa, a potem nagle ktoś by dodał to w drugim, można by się doczepić że już to było, ale po 5 minutach... Nie przesadzajmy, bo ludzie się zniechęcą do udzielania jak zobaczą że napisali coś ciekawego i ktoś im to skasował. Stwierdzą że następnym razem nie ma sensu pisać.

Edytowane przez krrudn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni rozumiem takie skrajne przypadki jak podałeś 10 postów o tym samym. Jednakże fakt, że coś jest w regulaminie nie oznacza, iż trzeba jak służbista wykorzystywać to i kasować posty w sytuacjach gdy jest racja bytu aby dana informacja była w 2 różnych wątkach. Idealnie pokazuje to przytaczana sytuacja  pożegnania Pani Kostyry. Kogoś może nie interesować Viaplay ale już to że Pani Kostyra zmienia miejsce zatrudnienia lub to że może pójść do TV którą on ogląda a Pani Kostyry by tam nie chciał już go interesuje. Regulamin regulaminem ale do wszystkiego trzeba "po ludzku" podchodzić.
W takim razie jak kasujemy to nie tak aby zostawić najwcześniejszy post ale aby zostawić ten który jest w najodpowiedniejszym, najbardziej ogólnym temacie.

Hipotetyczny przykład z niedalekiej przyszłości, Polsat potwierdza wreszcie fakt, że zakupił prawa do LE i LKE. Ktoś wrzuca te informacje w temacie kanałów Polsatu a kolejny w temat ogólny praw i komentatorów. Bardziej pasuje aby dyskusja toczyła się w dziale ogólnym a nie tylko kanałów Polsatu. Ktoś nie śledzi tematu o Polsacie bo go nie abonuje ale interesuje go ogólnie podział praw. I może mu temat umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krrudn

Nie no, jakby się HotBird albo Astra samoczynnie deorbitowały to by może i w 10 miejscach się o tym pojawiła informacja... Ciekaw jestem co by się tu wtedy działo 😅 Tak pół żartem pół serio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bushiken uwierz mi, że ten post o odejściu Pani Kostury został zgłoszony przez użytkownika i zgodnie z regulaminem go usunąłem. Nie mogę olewać regulaminu, bo minęło 5 minut między postami. Ja się cieszę, że jest w miarę dobry porządek z postami i tematami i da się to forum przeglądać, a nie, że po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę jest kilka tematów o tym samym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś rzadko zdarza się powielanie informacji i przeważnie tyczy się to tematu konkretnego nadawcy i tematu praw sportowych i komentatorów. To chyba nie jest zbyt skomplikowane rzucić szybko oki na 2 tematy czy przypadkiem nic o tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopiero problemem było pisanie w 10 wątkach o tym samym po chwili okazuje sie że to tylko niby dwa wątki. Jak wątki sie dublują to usunąć zbędne. Przynajmniej nie będzie tłumaczenia że inne wątki zaśmiecone bo nie było czasu czytać.

Edytowane przez Kirk
Czy możesz się nauczyć stawiać normalnie kropki zamiast emotek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kiler napisał(a):

@Bushiken uwierz mi, że ten post o odejściu Pani Kostury został zgłoszony przez użytkownika i zgodnie z regulaminem go usunąłem. Nie mogę olewać regulaminu, bo minęło 5 minut między postami. Ja się cieszę, że jest w miarę dobry porządek z postami i tematami i da się to forum przeglądać, a nie, że po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę jest kilka tematów o tym samym.

No dobra, to weźmy scenariusz, że temat Pani Kostyry jest rozwijany w temacie VPL i w dyskusji ktoś spekuluje, że może ona trafić do redakcji Polsatu. Usuwasz te posty czy zostawiasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te odnośnie praw itp pasują zawsze do minimum dwóch jak nie więcej. Bo każda oferta ma swój wątek czy kanał. A w takim C+ jest jeszcze nowości stan aktualny gdzie np. Nabycie jakiś praw ma więcej wspólnego z wątkiem niz ostatnie kilka postów. Przynajmniej czytając pierwszy post autora tego wątku.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, domin107 napisał(a):

No dobra, to weźmy scenariusz, że temat Pani Kostyry jest rozwijany w temacie VPL i w dyskusji ktoś spekuluje, że może ona trafić do redakcji Polsatu. Usuwasz te posty czy zostawiasz ?

Można zostawić posty i potem przenieść dyskusję do odpowiedniego wątku.

 

Kończąc zbędne przepychanki. Sprawa jest zgłoszona i  @Anita Kaźmierska  na pewno się do niej ustosunkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wezmy scenariusz, ze forum jest do dyskutowania i to czy ma to miejsce w jednym watku, czy tez w dwoch czy trzech nie ma wiekszego znaczenia? Powiem wiecej, satkurier powinien sie cieszyc, bo to generuje ruch na stronie/na forum. Nie pierwszy raz mamy tutaj do czynienia z usuwaniem postow, cenzura, checia kontrolowania doslownie wszystkiego. Cos, co w "starym internecie" bylo nie do pomyslenia.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TimesSquare napisał(a):

A moze wezmy scenariusz, ze forum jest do dyskutowania i to czy ma to miejsce w jednym watku, czy tez w dwoch czy trzech nie ma wiekszego znaczenia? Powiem wiecej, satkurier powinien sie cieszyc, bo to generuje ruch na stronie/na forum. Nie pierwszy raz mamy tutaj do czynienia z usuwaniem postow, cenzura, checia kontrolowania doslownie wszystkiego.

Regulamin jest jasny i od wielu lat wiadomo, o czym można pisać, a co jest zabronione. Zaś kwestia powielania wątków ma znaczenie, bo jak ktoś szuka jakiejś konkretnej informacji, to lepiej żeby to miał w jednym wątku, a nie w kilku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krrudn

Proszę o odpowiedź na pytanie jak usunąć tu konto, nie mogę tego nigdzie znaleźć w ustawieniach profilu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...