Skocz do zawartości

Format obrazu 16:9


Spektrum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda. Tylko nie wszędzie jest taki przycisk (ja mam i bardzo sobie cenię ;) ). Jak nie ma przycisku to trzeba więcej "kliknięć". A najgorsza lipa jest wtedy jak żadne ustawienie nie robi tego co chcemy - ja np. nie mogę zwęzić obrazu 4:3 rozciągniętego do 16:9 przez nadawcę (pozdrawiam TVS) ani zoomować obrazu 4:3 na kanałach HD (to się chyba zowie Pan-Scan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
ja np. nie mogę zwęzić obrazu 4:3 rozciągniętego do 16:9 przez nadawcę (pozdrawiam TVS) ani zoomować obrazu 4:3 na kanałach HD (to się chyba zowie Pan-Scan).

1. Wystarczy zmienić proporcje pilotem od telewizora. ;)

2. Tu trzeba się lepiej bawić: podłączyć dekoder pod EuroScart (zależy też w jakim dekoderze) i ustawić format telewizora na 4:3, po czym wybrać funkcję Pan&Scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy zmienić proporcje pilotem od telewizora. ;)

Mam lepsze wyjście: nie oglądam tvs 8)

2. Tu trzeba się lepiej bawić: podłączyć dekoder pod EuroScart (zależy też w jakim dekoderze) i ustawić format telewizora na 4:3, po czym wybrać funkcję Pan&Scan.

Hmm... Może kiedyś spróbuję jak się będę bardzo nudził... Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stacji nadających w 4:3 cały czas ubywa... Wczoraj 13 Ulica, a wkrótce Discovery Turbo Xtra, Sci-Fi Universal, AXN Black (po AXN Sci-Fi). ;)

Teraz jeszcze TCM, CN, Boomerang, stacje Disney'a, Nick Jr, Filmbox Family, Discovery Historia, Animal Planet, Travel Channel, Da Vinci Learning, Polsat JimJam, Extreme Sports, SuperStacja, Baby TV i CBSy Drama/Europa/Action. Czekamy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam The Final Countdown czyli polskie/po polsku kanały w formacie 4:3 (stan na 20.09.2013):

 

1. Animal Planet

2. AXN Sci-Fi

3. Baby TV

4. Boomerang

5. Cartoon Network

6. CBS Action

7. CBS Drama

8. CBS Europa

9. Da Vinci Learning

10. Discovery Historia

11. Disney Channel

12. Disney Junior

13. Disney XD

14. Extreme Sports

15. Filmbox Family

16. Nick Junior

17. Polsat JimJam

18. Superstacja

19. TCM

20. Travel Channel

 

1 października format (i nazwę) zmienia AXN Sci-Fi. Pozostała 19. brak informacji o przewidywanej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomerang to raczej nie przejdzie na 16:9. Tam i tak lecą w większości starsze kreskówki w 4:3, więc nie miałoby to sensu. Zresztą patrząc na ich postęp techniczny, to i tak są baaardzo daleko od nadawania w 16:9 (rozmazany obraz, dźwięk w mono (!)).

Za to reszta kanałów dziecięcych mogłaby spokojnie wreszcie nadawać w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam The Final Countdown czyli polskie/po polsku kanały w formacie 4:3 (stan na 20.09.2013):

 

1. Animal Planet

2. AXN Sci-Fi

3. Baby TV

4. Boomerang

5. Cartoon Network

6. CBS Action

7. CBS Drama

8. CBS Europa

9. Da Vinci Learning

10. Discovery Historia

11. Disney Channel

12. Disney Junior

13. Disney XD

14. Extreme Sports

15. Filmbox Family

16. Nick Junior

17. Polsat JimJam

18. Superstacja

19. TCM

20. Travel Channel

 

1 października format (i nazwę) zmienia AXN Sci-Fi. Pozostała 19. brak informacji o przewidywanej zmianie.

Takich kanałów jest jednak o kilka więcej niż tylko 20 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich kanałów jest jednak o kilka więcej niż tylko 20 ;)

 

Jesteś w błędzie

Wyobraź sobie, ze sam prowadzę swój wykaz i kontroluję to na bieżąco :>

Zapomniałeś o:

Duck TV

Baby First TV

Kids.CO (kanał cały czas ma polską ścieżkę dźwiękową)

 

Zresztą znajdą się jeszcze kanały regionalne w 4:3 i polskie stacje jak Polvision nadające w Stanach Zjednoczonych :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...