Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też sam opłacam plan 4K... ;).

Kwota jest jak najbardziej adekwatna do zawartości i jakości. Wypożyczenie pojedynczego filmu na VOD kosztuje 10-15 zł, DVD z nowym filmem w SD 30-50 zł. Pojedyncze sezony seriali dostępnych w całości na NFLX jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, connor07 napisał:

Wystarczy, że jedna osoba z takiego dzielonego konta wykupi samodzielnie to już są na 0.

Reszta wykupi inny serwis i do Netflixa nie wróci a tort do dzielenia coraz mniejszy, bo graczy coraz więcej. Po drugie znacznie trudniejsze będzie pozyskanie nowego klienta. Pomijam już kwestię, że sami "rozkręcili" biznes dzielenia kont a nikt nie lubi jak mu się coś zabiera ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat maili weryfikacyjnych pojawił się z pół roku temu i jeśli ktoś nie dzieli się kontem z totalnie obcymi ludźmi (czytaj nie sprzedaje go na Allegro itp) to nawet jeśli zostanie wprowadzony szerzej to w żaden sposób to negatywnie na niego nie wpłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spotify napisał:

Nie wiem dlaczego Netflix nie zrobi abo 4K na jedno urządzenie w granicach 30zl to by ludzie nie kombinowali z dzieleniem. A oni dają w tej cenie 480p….

No już nie przesadzajmy z tym 4K za 30zł, ale mimo wszystko myślę, że proponowanie jakości SD - nawet w najtańszym pakiecie, gdy telewizory HD są standardem jest mega słabe. Niech będzie 29zł i jeden ekran, ale w jakości HD. Może wtedy też ludzie nie dzielili tak chętnie kont albo częściej decydowali się na subskrypcje. Sam kiedyś kupiłem ten najniższy pakiet - i o ile jeszcze na telefonie dało radę jakoś oglądać to już na TV - absolutnie nie. Po miesiącu musiałem podwyższyć pakiet i przejść na 2 ekrany, pomimo że sam z tego korzystam. 

2 godziny temu, Pawop napisał:

Ja również sam opłacam plan 4K. Od 2 miesięcy płace 37 dzięki C+ Online

To jest bardzo fajna opcja od C+. Mam nadzieję, że przy wejściu Disney+ też zaproponują jakąś łączoną ofertę - tak, jak we Francji. Ogólnie patrząc na to, że korzystam już praktycznie w całości z streamingu - prawdopodobnie obecna umowa na TV, którą mam do listopada będzie ostatnią jaką mam. A takie łączone promocje są jak najbardziej na plus. No i zobowiązania nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał:

Jasne, bo każdego spotkanego człowieka pytasz czy płaci za Netflixa

Nie muszę. Sami się o tym mówią. W pracy biznesowej często są rozmowy na tematy poboczne jak sport polityka muzyka film itp 

 

51 minut temu, Pawel napisał:

Reszta wykupi inny serwis i do Netflixa nie wróci a tort do dzielenia coraz mniejszy, bo graczy coraz więcej. Po drugie znacznie trudniejsze będzie pozyskanie nowego klienta. Pomijam już kwestię, że sami "rozkręcili" biznes dzielenia kont a nikt nie lubi jak mu się coś zabiera ;)

Przy tak dużej konkurencji i w cenie za 60zl spokojnie można mieć dwa różne serwisy (chociażby Disney + HBO Max bo wg plotek wychodzi to razem ciut więcej niż 60zl), wiec co najmniej połowa zrezygnuje całkowicie. 

Rozkręcili biznes bo chcieli jak najszybciej zdobyć świat ilością userow. Najpierw dostałeś cukierka ale za sklep będziesz musiał zapłacić. Najpierw ludzi przyzwyczaili (niektórych uzależnili) a teraz chcą zabrać ;) 

Tak czy siak - dzielenie konta to również tak samo okradanie Netflixa jak pobieranie z torrentow. Regulamin zawsze był a jedynie przymykali na to oko. Niektórzy i tak będą dalej kombinować i się znajdzie nie jeden sposób na obejście 

Szkoda tylko ze ludzie nadal nie czują co to jest subskrypcja i ze nie podpisuje się umowy na rok czy na dwa lata. Przecież nie trzeba mieć NF cały czas, podobnie jak inne streamingi. Chyba ze przysłowiowe 15zl to tyle co nic i każdy machał ręka „zawsze się co tam znajdzie za te grosze” Może teraz będą do tego inaczej podchodzić, gdy nie będzie za grosze? 

Mnie tam rybka - i tak jak tylko wyczyszczę moją listę rezygnuje a dla kilku filmów czy seriali w roku na poziomie (z roku na rok coraz mniej) to mogę wziąć na miesiąc albo innymi kanałami to zdobyć. Wole płacić konkurencji nawet 30-35zl miesięcznie niż NF te grosze ;), gdzie na innych pomimo ogólnie mniej premier i tak mam więcej do oglądania 

1 minutę temu, kamil2505 napisał:

No już nie przesadzajmy z tym 4K za 30zł, ale mimo wszystko myślę, że proponowanie jakości SD - nawet w najtańszym pakiecie, gdy telewizory HD są standardem jest mega slabe.Niech będzie 29zł i jeden ekran, ale w jakości HD.

Bo cała konkurencja w 4K na co najmniej dwa ekrany ma poniżej lub ciut wyżej 30zl 

Dotyczy to Apple Amazon - podobna cena ma być za HBO Max 

No i Disney ze Star niewiele więcej jak 30zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta wykupi inny serwis i do Netflixa nie wróci a tort do dzielenia coraz mniejszy, bo graczy coraz więcej. Po drugie znacznie trudniejsze będzie pozyskanie nowego klienta. Pomijam już kwestię, że sami "rozkręcili" biznes dzielenia kont a nikt nie lubi jak mu się coś zabiera
Właśnie tort do dzielenia będzie coraz wiekszy. Rynek serwisów VOD będzie rósł kosztem kablówek i tv sat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spotify napisał:

 

Bo cała konkurencja w 4K na co najmniej dwa ekrany ma poniżej lub ciut wyżej 30zl 

Dotyczy to Apple Amazon - podobna cena ma być za HBO Max 

No i Disney ze Star niewiele więcej jak 30zl 

Póki co niech chociaż zapewnią standard, a tym w dzisiejszych czasach jest HD, a nie SD. Za 29zł - 1 ekran i do tego HD to chyba nie są niestandardowe wymagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja SD to zaszłość historyczna, wynikająca z bardzo długiego stażu Netflixa na rynku. Jednak jeśli ktoś ogląda serwis na komórce, laptopie czy 32" telewizorze hd ready to bazowy plan jest wystarczający, a i 14 zł miesięcznie zostaje w kieszeni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zmiany cennika mogli też zmienić standardy z SD na HD (mamy rok 2022 w końcu) i skończyć z tą "zaszłością historyczną". Może i problem współdzielenia kont byłby mniejszy. Nie wiem jak jest z najniższym planem na 32", ale na 40" jest bardzo słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest adekwatna do oferty. Jeśli Netflix miałby kosztować 29 zł za plan HD przy dostępności prawie 5200 tytułów, to HBO GO z 1600 tytułami w tym zero w 4K powinno kosztować mniej niż dychę.

Nie mówiąc już o takim CDA które teraz wycenia sie na 24 zł... A co powoduje ciągłe obniżanie ceny widzimy dobitnie na przykładzie Canal+.

Ogólnie cieszmy się, że ceny są i tak nie dotknięte przez inflację ;).

Tylko efekt skali sprawia, że ceny są dalej jakie są.

Nowe serwisy nie od wielkich korpo przy obecnych cenach prądu i dostępności sprzętu nie mają szans na profesjonalny start i wybicie się. W jednych z dużych warszawskich datacenter ceny wzrosły od nowego roku o 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym czy cena jest adekwatna do oferty każdy ocenia według swoich preferencji.

Co z tego, że tytułów ponad 5000 tysięcy jak jakość w SD. W 2022 roku każdy serwis streamingowy powinien minimum oferować jakość HD, bo taki jest dziś standard urządzeń z jakich korzystają klienci tego typu usług ( z resztą nie tylko takich - telewizor HD to chyba już w każdym domu jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czerstwy napisał:

Dokładnie .W dzisiejszych czasach oferować wersję SD to kiepski żart.

Nic dodać, nic ująć. 

Teraz, czerstwy napisał:

Tylko  29 zeta za HD na jedno urządzenie. A nie dzielenia na dwie osoby. 

Oczywiście o takim rozwiązaniu piszę. 1 ekran, 29zł, ale w HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, kamil2505 said:

O tym czy cena jest adekwatna do oferty każdy ocenia według swoich preferencji.

O tym, że jest adekwatna wiemy dzięki Gemiusowi i niezmiennemu liderowaniu Netflixa w tych badaniach. 12 milonów real users vs. 4 mln drugiego w kolejności Playera. Pozostań może przy doradzaniu Viaplayowi jeśli chodzi o strategię. Netflix nie musi się starać o pierwsze miejsce ;).

 

 

9 minutes ago, kamil2505 said:

Co z tego, że tytułów ponad 5000 tysięcy jak jakość w SD. W 2022 roku każdy serwis streamingowy powinien minimum oferować jakość HD, bo taki jest dziś standard urządzeń z jakich korzystają klienci tego typu usług ( z resztą nie tylko takich - telewizor HD to chyba już w każdym domu jest).

SD nie jest jedyną oferowaną jakością, a jedynie opcją, z której można skorzystać.

Co do telewizorów HD to być może, ale jak na razie to 30% gospodarstw domowych w Polsce jeśli chodzi o telewizję korzysta tylko z DVB-T, które nadaje większość oferty w tym Polsat i TVN w SD.

Taki Youtube nie dość, że oferuje SD, to ma nawet jakość 240p do wyboru. W 2022 roku! :D

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bgmnt napisał:

 

O tym, że jest adekwatna wiemy dzięki Gemiusowi i niezmiennemu liderowaniu Netflixa w tych badaniach. 12 milonów real users vs. 4 mln drugiego w kolejności Playera.

O tych badaniach Gemiusa to już wiele było pisane na tym forum - szczególnie przy okazji ostatnich wyników Viaplay, które miały spaść trochę później, a jednak spadły wcześniej. :)

Druga kwestia - to badanie nie odpowiada na pytanie ile faktycznie osób decyduje się na zakup danej usługi i z jakiego pakietu korzysta. Nawet nie do końca wiadomo ile korzysta. 

Ogólnie w tej kwestii potrzeba wielu zmian i poprawek żeby te badania były czytelniejsze i odzwierciedlały faktyczny stan.

20 minut temu, bgmnt napisał:

SD nie jest jedyną oferowaną jakością, a jedynie opcją, z której można skorzystać.

Tylko osoba, która chciałaby sama korzystać z usługi i zapłacić za 1 ekran jest zmuszona do oglądania jakości SD. Za 29zł. Ewentualnie może dostać jeden niepotrzebny ekran i jakość HD dopłacając 14zł. Albo to co najczęściej jest zapewne w takich sytuacjach wybierane, czyli za 15zł dołączy do kogoś innego (albo skorzysta z pewnych ofert na pewnych portalach za jeszcze niższą cenę). 

20 minut temu, bgmnt napisał:

Co do telewizorów HD to być może, ale jak na razie to 30% ludzi w Polsce jeśli chodzi o telewizję korzysta tylko z DVB-T, które nadaje większość oferty w tym Polsat i TVN w SD.

Skoro im to wystarcza to ich sprawa. Jest sporo ludzi, którzy mają naziemną jako dodatek, a i tak najczęściej korzystają na TV z usług multimedialnych. Z usługi TV korzystają bardzo rzadko albo wcale. Albo też i tacy, którym "M jak miłość" czy "Ukryta prawda" w zupełności wystarcza do relaksu przed TV i żadne serwisy streamingowe nie są im potrzebne. Poza tym mówimy o bezpłatnej TV-naziemnej, a nie o płatnym serwisie streamingowym. 

21 minut temu, bgmnt napisał:

Taki Youtube nie dość, że oferuje SD, to ma nawet jakość 240p do wyboru. W 2022 roku! :D

A niech sobie YouTube oferuje co chce. Ja jak coś oglądam na YouTube to nie płacę za to 29zł. Poza tym są już takie serwisy, które oferują przynajmniej HD i chyba do takich powinno się przyrównywać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, kamil2505 said:

O tych badaniach Gemiusa to już wiele było pisane na tym forum - szczególnie przy okazji ostatnich wyników Viaplay, które miały spaść trochę później, a jednak spadły wcześniej. :)

Druga kwestia - to badanie nie odpowiada na pytanie ile faktycznie osób decyduje się na zakup danej usługi i z jakiego pakietu korzysta. Nawet nie do końca wiadomo ile korzysta. 

Tak, było pisanych dużo bzdur i półprawd, jak to często bywa. Kurski też na Nielsena narzeka. Ale fakty są jakie są - Gemius to jest uznawane przez czołowe firmy na rynku badanie Internetu i Netflix jest w nim kilka długości przed wszystkimi - mierzonymi na identycznych zasadach.

 

11 minutes ago, kamil2505 said:

Skoro im to wystarcza to ich sprawa. Jest sporo ludzi, którzy mają naziemną jako dodatek, a i tak najczęściej korzystają na TV z usług multimedialnych. Z usługi TV korzystają bardzo rzadko albo wcale. Albo też i tacy, którym "M jak miłość" czy "Ukryta prawda" w zupełności wystarcza do relaksu przed TV i żadne serwisy streamingowe nie są im potrzebne. Poza tym mówimy o bezpłatnej TV-naziemnej, a nie o płatnym serwisie streamingowym.

No i widzisz. Są też tacy, którym wystarcza plan SD w Netflixie.

 

11 minutes ago, kamil2505 said:

A niech sobie YouTube oferuje co chce. Ja jak coś oglądam na YouTube to nie płacę za to 29zł. Poza tym są już takie serwisy, które oferują przynajmniej HD i chyba do takich powinno się przyrównywać. 

Płacisz oglądając dziesiątki reklam. Albo kupujesz Youtube Premium za 24 zł, żeby oglądać to samo bez nich. A YT to kontent tworzony tylko przez użytkowników. Jednocześnie chciałbyś mieć Netflixa z masą wyprodukowanych i licencjonowanych seriali i flmów za 29 zł w HD... ;).

Sytuacja na rynku jest taka, że są już wprowadzane abonamenty z reklamami - np. HBO Max na rynek USA w wersji z reklamami kosztujące 10 dolarów i takie bez za 15. Podobna sytuacja z Hulu, Peacock itd.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bgmnt napisał:

Tak, było pisanych dużo bzdur i półprawd, jak to często bywa. Kurski też na Nielsena narzeka. Ale fakty są jakie są - Gemius to jest uznawane przez czołowe firmy na rynku badanie Internetu i Netflix jest w nim kilka długości przed wszystkimi - mierzonymi na identycznych zasadach.

Ale ja nigdzie nie twierdziłem, że te badania nie są uznawane. Może i są, ale tak jak powiedziałem są dalekie od ideału. Jeżeli ja wchodzę na stronę chociażby Viaplay z kilku urządzeń i też jestem zliczany jako "real user" bez subskrypcji to cóż to badanie nam mówi? Niewiele.

8 minut temu, bgmnt napisał:

 

No i widzisz. Są też tacy, którym wystarcza plan SD w Netflixie.

Pewnie są. Pytanie jaka to część z kupujących? Na to pytanie badanie Gemiusa nam juz nie odpowie. Właściciel też jakoś chwalić się nie chce. Jednocześnie próbuje walczyć z dzieleniem kont. Może gdyby oferował jakość HD już od najniższego pakietu to nie musiałby się bawić w wysyłki  powiadomień do współdzielących? 

Temat od lat wałkowany już, więc chyba ich to uwiera jednak. :)

13 minut temu, bgmnt napisał:

Płacisz oglądając dziesiątki reklam. Albo kupujesz Youtube Premium za 24 zł, żeby oglądać to samo bez nich. A YT to kontent tworzony tylko przez użytkowników. Jednocześnie chciałbyś mieć Netflixa z masą wyprodukowanych i licencjonowanych seriali i flmów za 29 zł w HD... ;).

Chyba inne filmy na YouTube oglądamy. Ja jak już coś tam oglądam to są max 2 reklamy po 5 sekund każda. Głównie na początku, w trakcie tylko przy dłuższych materiałach, ale ich długość i ilość jest podobna. Jak ktoś chce płacić, bo mu to przeszkadza to niech płaci. Ja jakoś te 10 sekund wytrzymam. :)

 

A co do Netflixa nie musi być tam "masa wyprodukowanych i licencjonowanych seriali i flmów" - wystarczyłoby kilka, ale dobrych. Tym bardziej jak się ogląda kilka razy w miesiącu maksymalnie. No i już niech im będzie - mogli zostawić te 34zł, ale dać to HD. :)

A nie cena w dół,  a jakość taka słaba jak była taka jest. Więc jak ktoś korzysta sam to albo jest skazany na oglądanie na komórce albo dopłaci 14zł ekstra i dostanie kolejny ekran, który nie jest mu potrzeby. Chyba, że ten subskrybent ma po prostu zwiększyć "kolejnym ekranem" ilość real userów, bo może jednak znajdzie kogoś do współdzielenia. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kamil2505 said:

Ale ja nigdzie nie twierdziłem, że te badania nie są uznawane. Może i są, ale tak jak powiedziałem są dalekie od ideału. Jeżeli ja wchodzę na stronę chociażby Viaplay z kilku urządzeń i też jestem zliczany jako "real user" bez subskrypcji to cóż to badanie nam mówi? Niewiele.

 

Badanie pozwala porównać popularność danych usług i jasno widać, że ma przełozenie na rzeczywistość - patrz wzrosty Amazon Prime Video po wprowadzeniu ostatniej promocji.

 

1 minute ago, kamil2505 said:

Pewnie są. Pytanie jaka to część z kupujących? Na to pytanie badanie Gemiusa nam juz nie odpowie. Właściciel też jakoś chwalić się nie chce. Jednocześnie próbuje walczyć z dzieleniem kont. Może gdyby oferował jakość HD już od najniższego pakietu to nie musiałby się bawić w wysyłki  powiadomień do współdzielących? 

 

Gdyby chciał z tym ostro walczyć to zrobiłby blokadę na urządzenia tak jak chociażby jest w HBO GO, PBG itd. Weryfikacja mailowa jest utrudnieniem jedynie dla kont sprzedawanych na Allegro itp o czym już pisałem.

 

1 minute ago, kamil2505 said:

Chyba inne filmy na YouTube oglądamy. Ja jak już coś tam oglądam to są max 2 reklamy po 5 sekund każda. Głównie na początku, w trakcie tylko przy dłuższych materiałach, ale ich długość i ilość jest podobna. Jak ktoś chce płacić, bo mu to przeszkadza to niech płaci. Ja jakoś te 10 sekund wytrzymam. :)

 

Każdy "monetyzowany" dłuższy niż kilka minut film na YT ma obligatoryjnie reklamy przed, w trakcie i po. Dodatkowe mogą byc jeszcze dodawane przez autorów.

 

1 minute ago, kamil2505 said:

A co do Netflixa nie musi być tam "masa wyprodukowanych i licencjonowanych seriali i flmów" - wystarczyłoby kilka, ale dobrych. Tym bardziej jak się ogląda kilka razy w miesiącu maksymalnie. No i już niech im będzie - mogli zostawić te 34zł, ale dać to HD. :)

 

Nie, nie wystarczyłoby to aby utrzymać największy i najpopularniejszy serwis SVOD na świecie.

 

1 minute ago, kamil2505 said:

A nie cena w dół,  a jakość taka słaba jak była taka jest. Więc jak ktoś korzysta sam to albo jest skazany na oglądanie na komórce albo dopłaci 14zł ekstra i dostanie kolejny ekran, który nie jest mu potrzeby. Chyba, że ten subskrybent ma po prostu zwiększyć "kolejnym ekranem" ilość real userów, bo może jednak znajdzie kogoś do współdzielenia. 😂

 

No i widzisz, coraz logiczniej rozumujesz.

Netflix nie działa charytatywnie a będąc rynkowym hegemonem nie musi obniżać cen, robić promocji itd.

Na tej samej zasadzie nie musi robić ich Apple na kosztujące 5 tysięcy iPhony czy Macbooki za 15 tysięcy. I tak się doskonale sprzedaja ;).

Jeśli sytuacja rynkowa się zmieni i ktoś rzeczywiście im realnie zagrozi to oczywiście się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 16:37, spotify napisał:

Nie znam takich ludzi co płacą 60zl sami.

No to już jedną znasz.

Chociaż może nie do końca, bo dostaję od kolegi HBO GO w zamian za Netflixa. Ale przez pewien czas płaciłem sam za max pakiet dla 4K.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...