Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

14 minutes ago, Arkon said:

Nie jestem przewrażliwiony, wyrażam swoją opinię. Jeśli według Ciebie i innych cena 60 zł za Netflixa jest spoko, nie mam pytań. To sorry, myślałem że Upflix podaje sprawdzone dane. Na szczęście tak jak pisałem każdy może wyrazić swoją opinię. Tak przy okazji jest wiele głosów fanów "Wiedźmina", że szkoda iż tej produkcji nie przejął HBO, bo patrząc choćby na "The Last of us"- to jest przepaść i nie tylko ja "przewrażliwiony" tak uważam. :)

 

Tyle dziś kosztuje duża pizza w sieciówce. Bo 60 zł dziś to ponad 15% mniej niż jeszcze rok temu ;). Więc narzekanie na to 60 zł za 4K i 4 sloty patrząc na bibliotekę Netflixa, to ile produkują w naszym kraju, jest śmieszne.

Na szczeście nie ma obowiązku abonowania, demokracja jak wspomniałeś.

Można delektować się jednym serialem w 4K na 2 miesiące, wypuszczanym odcinek po odcinku (mimo, że recenzenci dawno mogli sobie obejrzeć wszystkie) w HBO Max za jedyne 30 zł, demokracja ... :)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał(a):

Dziwne, że HBO Max czy Disney mogą kosztować poniżej 30 zł. Do tego nie walczą z dzieleniem kont. :)

 

Bo HBO Max to tylko dodatek do większego biznesu Warner Bros Discovery, podobnie jak Disney+ to tylko dodatek do całego biznesu pod marką Disney (raptem kilkanaście proc. przychodów grupy, według ostatnich danych). Dlaczego Amazon Prime Video jest taki tani? Bo ma budować lojalność klientów dla głównego biznesu, czyli platformy sprzedażowej Amazon. Natomiast dla Netflixa ich platforma streamingowa to główny biznes.

 

Dla przeciętnego Kowalskiego Netflix / HBO Max / Disney+ to niby to samo, bo to wszystko platformy sVOD. Ale biznesowo to zupełnie coś innego, i tak na to trzeba spoglądać, debatując o cenach itd.

 

Co nie zmienia faktu, że pakietyzacja Netflixa dla indywidualnego użytkownika niekoniecznie jest atrakcyjna. Kiedyś były plany wprowadzenia tańszego abonamentu z rocznym zobowiązaniem, i wyprzedził ich Viaplay :)

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy No taki smiech przez łzy, bo wczoraj widzialem dwulitrową cole w Lewiatanie w Wawie za prawie 11 zł ;)...

A tu cena subskrybcji stoi w miejscu, a de facto to spada (dodajmy do tego przejście z SD na HD w planie za 29 zł, spatial audio i 6 urządzeń offline w najwyższym itd). 

Serwisu ze znajomymi nie dzielę, opłacam go sam, jak podwyższą cenę na tyle, że przekroczą mój "próg bólu" to przejdę na niższy plan, albo zrezygnuje.

Choć patrząc na to ile oglądam rzeczy w Netflixie, a ile np. w D+ czy HBO Max, to na dziś najpierw te ostatnie serwisy by poleciały z comiesięcznej subskrybcji.

 

Na dziś w porównaniu do konkurencji to 60 zł dla mnie daje doskonały przelicznik cena/jakość - zarówno subiektywnie i obiektywnie patrząc na ofertę, jakość, apkę itd w porównaniu do reszty.

Coś jak pojedyczny Canal+ w latach 90, który też kosztował bodajże 35 zł (i ile to wtedy pensji było średniej, 5-10%?), a było więcej do oglądania niż teraz w całej paczce :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Warszawie to są troche inne realia i zarobki wiec to 60 zeta fakt wychodzi nie dużo. Same duże miasta u nas serwsisu nie utrzymają. Ja też sam opłacam Netflix,Amazon,HBO Max C+,PB Viaplay mam za free przy C+. Ludzie nauczeni dzielić koszta za ten serwis nie zapłaca pełnej stawki. Przynajmniej duza ich część.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Arkon napisał(a):

Zauważyłem już, że każdy negatywny komentarz o amerykańskim gigancie na tym forum nie jest mile widziany. Na szczęście jeszcze mamy w Polsce resztki demokracji, więc mogę mieć swoje zdanie. :)

Podlega ocenie jak każdy inny serwis.

 

 

17 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Obecnie płace 60 zł i też korzystam z jednego konta.

To tak jak podoba się najbardziej Netflixowi. Ale po zmianach zyskasz tylko ewentualną uciążliwość z kodami, bo coś pisałeś, że często korzystasz poza domem. Nie muszę dodawać, że piraci i inni źli ludzie jak zwykle sobie poradzą.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Też jestem za tym, by Netflix ukrócił proceder. Dla Netflixa to ważna sprawa, bo oni żyją głównie ze streamingu. 

W USA nadal wypożyczają płyty DVD przez wysyłkę pocztą. W tej formie są dostępne często filmy niedostępne w streamingu. Na płycie DVD zdarzają się dodatki typu komentarze twórców lub bonusowe sceny.

Plus wprowadzają pakiety z reklamami, więc jeszcze planują zarobek na reklamach.

 

Wprowadzają najwięcej orginalsów ze wszystkich serwisów. W samej Polsce obecnie produkują rocznie ok. 20 nowych tytułów. Zdecydowanie więcej od Canal+, TVN i Polsat. Licząc same filmy i seriale. Jedynie więcej ma TVP. Ale jak przy TVP odejmiemy filmy dokumentalne i zostaniemy przy samych nowych fabułach, to na tym polu Netflix okaże się, że ma jednak więcej. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale Netflix w ostatnich 2-3 latach wyraźnie przyspieszył. Zresztą wystarczy popatrzeć teraz tylko na sam luty. W lutym na Netflix zadebiutuje "Dziewczyna i kosmonauta" i "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Teraz wymieńcie jakie premiery własne (krajowe) mają w lutym Canal+, HBO, TVP, TVN Player i Polsat Box? Kontynuacji telenowel proszę nie brać pod uwagę. TVN Player ma "Listy do M. 5". W TVP pojawi się jeden spektakl Teatru TV. Czy jeszcze coś pojawi się nowego z Polski w innych serwisach? Chodzi o bieżący miesiąc luty. Jak widać Netflix tylko w tym miesiącu daje dwie premiery polskie własne - pozostali gracze nic lub po 1 tytule.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współdziele Netflix z 3 innymi osobami bo nikt z naszej czwórki nie zapłaci sam 60 zł. Tak Netflix jest już 60 zł do przodu bo gdyby nie dzielenie konta nie miałby nic. Takich grupek jest mnóstwo i Netflix wychodzi na tym na swoje. Skoro oglądam jednocześnie na 1 urządzeniu to nie mam zamiaru płacić za 4 urządzenia. Jak ktoś opłaca sam to jego sprawa i tak samo jak ktoś dzieli konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Przecież nie chodzi o skrojenie oferty pod klienta tylko skrojenie klienta na ile się da.

 

11 godzin temu, Pawop napisał(a):

Nie musisz abonować, to nie jest obowiązkowe.

Taka prawda, że w wypadku, gdy ktoś chce sam oglądać to jeszcze do niedawna był skazany na jakość SD lub wykupienie slotu z 4 kontami - gdy mu niepotrzebne. Teraz wreszcie łaskawie dali możliwość oglądania w HD, chociaż nadal nie jest to full HD. Prokliencko byłaby możliwość zaoferowania jednego slotu trochę drożej, ale w większej jakości. 

8 godzin temu, swordfish napisał(a):

Wprowadzają najwięcej orginalsów ze wszystkich serwisów. W samej Polsce obecnie produkują rocznie ok. 20 nowych tytułów. Zdecydowanie więcej od Canal+, TVN i Polsat. Licząc same filmy i seriale. Jedynie więcej ma TVP. Ale jak przy TVP odejmiemy filmy dokumentalne i zostaniemy przy samych nowych fabułach, to na tym polu Netflix okaże się, że ma jednak więcej. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale Netflix w ostatnich 2-3 latach wyraźnie przyspieszył. Zresztą wystarczy popatrzeć teraz tylko na sam luty. W lutym na Netflix zadebiutuje "Dziewczyna i kosmonauta" i "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Teraz wymieńcie jakie premiery własne (krajowe) mają w lutym Canal+, HBO, TVP, TVN Player i Polsat Box? Kontynuacji telenowel proszę nie brać pod uwagę. TVN Player ma "Listy do M. 5". W TVP pojawi się jeden spektakl Teatru TV. Czy jeszcze coś pojawi się nowego z Polski w innych serwisach? Chodzi o bieżący miesiąc luty. Jak widać Netflix tylko w tym miesiącu daje dwie premiery polskie własne - pozostali gracze nic lub po 1 tytule.

 No i co z tego, jak to raczej "masówka" i kiepskie produkcje? Super nowość - kolejna część "Miłości do kwadratu", której pierwsza część została określana jako "paździerz". No, ale skoro "365 dni" i kolejne części tego "wspaniałego dzieła" są tak popularne na tej platformie to widocznie jej widz tego typu produkcji oczekuje ;). W końcu w telewizji też najpopularniejszą pozycją tygodnia jest "M jak miłość", a czy to jest dobre? Kwestia co najmniej dyskusyjna ;). Ale jak to się mówi - o gustach się nie dyskutuje ;). 

 

Sam korzystam z wielu serwisów, ale o dziwo z Netflixa najmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 25zł... to byłaby akceptowalna cena za 4K na jedno urządzenie (bez żadnych profili). Ta usługa, pomimo tego, że dużo produkuje, nie jest więcej warta. Ostatnio to tylko "Wednesday" była dobra i długo nic. Nie ukrywajmy że 70% materiału to szambo. Moim  zdaniem póki do tego nie dorosną (1 urządzenie 4K), to stracą ... a nawet zbankrutują bo już balansują na skraju przepaści. Umożliwienie założenia 5 profili od podstaw miało nakręcać do dzielenia, przyzwyczaić i w końcu zablokować. To trochę jak z Allegro - wyobrażacie sobie jak teraz w Smart ktoś by wam doliczał za paczkę? Może na innym rynku... ale nie za 60zł u Nas. Jak zablokują to mogą się u Nas zwijać. Wszyscy uciekną to zatoki. A oni o tym dobrze wiedzą... bo u Nas prawie 100% dzieli konto.
 

11 godzin temu, 2PaC napisał(a):

Te myślenie życzeniowe powinno się skończyć... Netflix nigdy nie da 4K na jedno urządzenie...byliby w plecy gorzej niż są obecnie.



Rynek rynkowi nie jest równy... u Nas Netflix temu działa bo da się go podzielić (prawie 100% dzieli w PL konto). Realnych płacących mamy 2 miliony, a około 10 milionów leci na waleta. Czyli jeśli zaczną mieszać to już rozmawialiśmy o tym że "może" zostanie 20% - czyli zostanie około 3 miliony płacących. Tylko tu jest myk najlepszy, bo zakładamy że będą płacić całe 60zł. Ale są różne pakiety i większość zejdzie z ceny (bo już nie będzie dzielił), więc cały szum i zarobek jest BEZ SENSU.

A teraz bomba... jeśli dadzą pakiet za 25zł (1U 4K), to stawiam skrzynkę piwa że wyjdą na tym 10 razy lepiej. Booooo... mało tego że ci co płacili i mają w rodzinie pakiet za 60zł to będą dalej płacić (tak jak w pomyśle wyżej) a do tego wszyscy uciekający - liczymy już koło 8 milionów zostaną i będą płacić za jeden TV po 25zł.

A teraz pytanie do matematyków i znawców biznesu... kiedy zarobią więcej a kiedy stracą? Czekam na odpowiedzi... :)
 

Edytowane przez Kiler
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, swordfish said:

Wprowadzają najwięcej orginalsów ze wszystkich serwisów. W samej Polsce obecnie produkują rocznie ok. 20 nowych tytułów. Zdecydowanie więcej od Canal+, TVN i Polsat. Licząc same filmy i seriale. Jedynie więcej ma TVP. Ale jak przy TVP odejmiemy filmy dokumentalne i zostaniemy przy samych nowych fabułach, to na tym polu Netflix okaże się, że ma jednak więcej. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale Netflix w ostatnich 2-3 latach wyraźnie przyspieszył. Zresztą wystarczy popatrzeć teraz tylko na sam luty. W lutym na Netflix zadebiutuje "Dziewczyna i kosmonauta" i "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Teraz wymieńcie jakie premiery własne (krajowe) mają w lutym Canal+, HBO, TVP, TVN Player i Polsat Box? Kontynuacji telenowel proszę nie brać pod uwagę. TVN Player ma "Listy do M. 5". W TVP pojawi się jeden spektakl Teatru TV. Czy jeszcze coś pojawi się nowego z Polski w innych serwisach? Chodzi o bieżący miesiąc luty. Jak widać Netflix tylko w tym miesiącu daje dwie premiery polskie własne - pozostali gracze nic lub po 1 tytule.

O to chodzi i też już o tym pisałem. W marcu z kolei mamy już zapowiedziany film "Dzisiaj śpisz ze mną".

Oczywiście, zaraz pojawiają się argumenty koneserów, że te produkcje to nie nowy "Człowiek z marmuru", ale takie filmy powstają raz na 10 lat ;).

A patrząc na seriale to chociażby te ostatnie, jak drugi sezon "Sexify", "Pewnego razu na krajowej jedynce" czy "Gang zielonej rękawiczki" to porządne średniaki (6-6.5/10) których odpowiedniki u konkurencji jak "Odwilż" czy inny "Kryptonim Polska" (słabszy zreszta od tych wcześniej wymienionych i zrobiony z filmu) pojawiają się raz na kilka miesięcy jako wielkie wydarzenie, a w przypadku HBO to w ogóle jeden na 2 lata i wiele więcej nie będzie bo już jak wiemy "Warszawianka" poszła do Sky ;). W Netflixie takie tytuły są co miesiąc.

I przy okazji te produkcje z Netflixa są dobre techniczne, mają szeroki przekrój aktorów i sporo debiutów (jak i powrotów, popatrzmy chociażby na "Gang...") i podobają się za granicą (i potem mamy np. Macieja Musiała także w zagranicznych hitach).

A jak ktoś chce podyskutować o prawdziwych paździerzach to zapraszam może do innego tematu - jest taka tegomiesięczna premiera canalplusowego Kino Świat w kinach, "Dzisiaj śpisz ze mną" (3.5/10 Filmweb i już nagroda "paździerza roku" od Sfilmowanych), no i kolejny przerobiony na serial film - "Niewidzialna wojna" (1.9/10 ;)). Tak więc bije nawet wspomniane "365 dni".

41 minutes ago, Cinemaniac4K said:

Myślę że 25zł... to byłaby akceptowalna cena za 4K na jedno urządzenie (bez żadnych profili). Ta usługa, pomimo tego, że dużo produkuje, nie jest więcej warta. Ostatnio to tylko "Wednesday" była dobra i długo nic. Nie ukrywajmy że 70% materiału to szambo. Moim  zdaniem póki do tego nie dorosną (1 urządzenie 4K), to stracą ... a nawet zbankrutują bo już balansują na skraju przepaści. Umożliwienie założenia 5 profili od podstaw miało nakręcać do dzielenia, przyzwyczaić i w końcu zablokować. To trochę jak z Allegro - wyobrażacie sobie jak teraz w Smart ktoś by wam doliczał za paczkę? Może na innym rynku... ale nie za 60zł u Nas. Jak zablokują to mogą się u Nas zwijać. Wszyscy uciekną to zatoki. A oni o tym dobrze wiedzą... bo u Nas prawie 100% dzieli konto.

Przecież sprzedawcy płacą za te paczki i wliczają w te "smart" ceny. 90% rzeczy z Allegro kupisz taniej gdzie indziej, z odbiorem osobistym ;).

I to też podsumuje ile warte są te Twoje wyliczenia, że nagle wszyscy dzielący konto zaczęliby płacić 25 zł za jeden profil 4K i jeszcze to by opłacało się Netflixowi.

Nie, im (i przy okazji operatorom internetu) opłaca się, żebyś robił 2 Mbps na planie HD za 29 zł, a nie 18 na 4K za 25 zł. To tyle w kwestii matematyki :D.

 

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Cinemaniac4K napisał(a):

Myślę że 25zł... to byłaby akceptowalna cena za 4K na jedno urządzenie (bez żadnych profili).

Jakie 25zł za 4K. 😂🤣 Przecież jeszcze nie tak dawno, co niektórzy uzasadniali konieczność pozostawienia pakietu w SD i to w cenie większej od Twojej proponowanej za 4K ze względu na to, że widocznie chętni się znajdują, a dzięki takiej, a nie innej cenie i pakietyzacji mam dostęp do wysokiej klasy "kĄtĘtu". No cóż. Pozostaje oczekiwać, że "Miłość do kwadratu 2" dostanie od recenzentów chociażby z takiego Filmwebu więcej niż 2,1 ;). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bgmnt napisał(a):

A jak sprzedaje tylko 10 z "rodziny", ale takiej w kraju to już jest fair? :)

Nie wiem czy teraz piszesz o sharingu czy o udostępnianiu Netflixa. Doprecyzuj.

 

BTW ciekawe czy Ci "prawi" nie korzystający z rodzinnych kont tak sumiennie wypełniają np. obowiązek płacenia abonamentu RTV.

13 godzin temu, k05 napisał(a):

@Arkon dla większości jest spoko, bo te 60zł dzielą na 4. Wychodzi po 15zł. Patrząc po wpisach jednego z userów jestem dziwny, że sam płacę za serwis i sam go oglądam. No, bo przecież jak tu nie skorzystać z okazji i podzielić się kosztami? 🤣😂 

Nie jesteś dziwny. To Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Pawel said:

Nie wiem czy teraz piszesz o sharingu czy o udostępnianiu Netflixa. Doprecyzuj.

Napisałeś, że sharingowiec udostępnia stu osobom, więc zapytałem czy jeśli udostępni tylko 10 ze swojej teoretycznej "rodziny" tak jak hasło do Netflixa to już będzie ok? :)

 

4 minutes ago, Pawel said:

BTW ciekawe czy Ci "prawi" nie korzystający z rodzinnych kont tak sumiennie wypełniają np. obowiązek płacenia abonamentu RTV.\

Ciekawe czy prawi co płacą abonament zawsze wyrzucają papierki do kosza i nigdy nie przekroczyli prędkości :).

W takie absurdy już nie brnijmy. Zwłaszcza, że mówimy o czymś czego zakup i korzystanie jest dobrowolne.

 

 

I żeby nie było - niew widzę problemu w dzieleniu konta na kilka osób, wymianami serwis za serwis itd.

Mam problem z cwaniactwem, odsprzedawaniem dostępu do kont na OLX, Allegro itd.

I myśle, że taki sam problem ma Netflix ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekanie raczej tutaj za dużo nie pomoże.. po prostu Netflix padł ofiarą swojego sukcesu i próbuje to jakoś teraz 'naprawić' aby wyjść na 'swoje'.

 

Widać że zwiększa funkcjonalność pakietu Premium więc raczej nie ma co liczyć na te funkcjonalność i jakość w jakimś tańszym, mniejszym, okrojonym pakiecie.. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bgmnt napisał(a):

Napisałeś, że sharingowiec udostępnia stu osobom, więc zapytałem czy jeśli udostępni tylko 10 ze swojej teoretycznej "rodziny" tak jak hasło do Netflixa to już będzie ok? :)

 

Ciekawe czy prawi co płacą abonament zawsze wyrzucają papierki do kosza i nigdy nie przekroczyli prędkości :).

W takie absurdy już nie brnijmy. Zwłaszcza, że mówimy o czymś czego zakup i korzystanie jest dobrowolne.

 

 

I żeby nie było - niew widzę problemu w dzieleniu konta na kilka osób, wymianami serwis za serwis itd.

Mam problem z cwaniactwem, odsprzedawaniem dostępu do kont na OLX, Allegro itd.

I myśle, że taki sam problem ma Netflix ;).

Sharingowiec udostępnia i na tym zarabia. To należy jak najbardziej tępić. Cwaniactwo o którym piszesz wyżej również. Tutaj pełna zgoda. Myślałem, że proceder sprzedaży na allegro czy olx skończył się wraz z zakończeniem udostępniania darmowych okresów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...