Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Zamieniłem miejscami karty i działa jak w ruskim zegarku! Ale wyskoczył następny problem z EPG dla TVP1 i TVP2. Przy przeglądaniu spisu programu i przejsciu do następnego dnia dekoder się zawiesza i restartuje. Ale chyba już gdzieś czytałem o tym problemie. Dla wszystkich innych programów z tnk jest O.K.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, używam Technisata od grudnia 2007 i jeszcze ani razu mi się nie zawiesił na jakimkolwiek EPG

Mi tam też się nigdy jeszcze nie zawiesił a mam go także od grudnia 2007.

Teraz po tych poprawkach w sofcie jest według mnie jednym z najlepszych odbiorników PVR HD do Cyfry+, CP, TNK i np. MTV na raz w jednym boxie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie!!

Nie chodzi mi o nagrywanie 2 programów kodowanych w formie już rozkodowanej, bo już mam taką wiedzę, że to aktualnie niemożliwe. Chodzi o nagrywanie (nawet w formie zakodowanej) w tym samym czasie 2 programów kodowanych, ale z 2 różnych transponderów np. Canal + i HBO na jednym module takim jak np Aston aktulnie 2.19 (ja mam 2.18).

Śledze Technisata od momentu jego wejścia na polski rynek i wiem, że miał z tym problem (sam się kontaktowałem z polskimi przedstawicielami Technisata). Wiem, że Satsklep wysłał swego czasu nawet do Technisata moduł Astona, żeby na jego bazie informatycy Technisata popracowali nad problemem.

Ponadto sam Hollex, jak jeszcze miał Technisaty w ofercie, pisał na swojej stronie przy tym tunerze o tym problemie i że trwają prace nad jego rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MARHOR13

??? Jest jakaś sprzeczność w tym o co pytasz. Jeszcze raz...

Po pierwsze to technicznie, do nagrywania programów zakodowanych nie jest potrzebny ŻADEN moduł, tylko odpowiedni soft. Moduły są do rozkodowywania, a nie do jakiejś innej obróbki strumienia danych! Technisat NIE WSPIERA i nigdy nie wspierał równoczesnego dekodowania dwóch strumieni na jednym module. Nigdy nie twierdzili, że to się da zrobić w tym dekoderze i milczy na ten temat instrukcja. Moim zdaniem się po prostu nie da... To co pisał SatKurier było niestety nieścisłością. Pisali o tym jako o błędzie, tymczasem nie był to błąd tylko taka funkcjonalność odbiornika.

Po wtóre Technisat NIE WSPIERA i nigdy nie wspierał nagrywania zaszyfrowanych programów i późniejszego ich odkodowania. To jest świadomy wybór producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :jupi:

Mam tego TechniSata do 1,5 miesiąca i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z jakości obrazu . Poprzednie moje dekodery to z Cyfry Philips HD, potem Humax też HD następnie Ferguson 8900 HD ale żaden nie miał tak czystego obrazu jak TechniSat . Połączenie mam tyko przez HDMI (złote końcówki :twisted: )

a telewizor Pioneer 42" plasma. Nic się nie zawiesza kanały zmienia płynnie , kupiłam go z allegro od dystrybutora tej firmy .

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MARHOR13

??? Jest jakaś sprzeczność w tym o co pytasz. Jeszcze raz...

Po pierwsze to technicznie, do nagrywania programów zakodowanych nie jest potrzebny ŻADEN moduł, tylko odpowiedni soft. Moduły są do rozkodowywania, a nie do jakiejś innej obróbki strumienia danych! Technisat NIE WSPIERA i nigdy nie wspierał równoczesnego dekodowania dwóch strumieni na jednym module. Nigdy nie twierdzili, że to się da zrobić w tym dekoderze i milczy na ten temat instrukcja. Moim zdaniem się po prostu nie da... To co pisał SatKurier było niestety nieścisłością. Pisali o tym jako o błędzie, tymczasem nie był to błąd tylko taka funkcjonalność odbiornika.

Po wtóre Technisat NIE WSPIERA i nigdy nie wspierał nagrywania zaszyfrowanych programów i późniejszego ich odkodowania. To jest świadomy wybór producenta.

Potwierdzam to samo. Mogę tylko dodać jeszcze to, o czym także pisano wielokrotnie, że dwustrumieniowość Astona można włożyć między bajki i nie zadziałała ona jeszcze na żadnym tunerze sat. Jedynym modułem gdzie działa dwustrumieniowość i to tylko w ograniczonym zakresie, bo tylko na kanałach z tego samego transpondera, to PowerCamPro. Natomiast opcja dwustrumieniowego odkodowywania w Technisacie działa jak najbardziej przy PowerCamPro (ale z jednego transpondera) i jest tam również na wypadek, gdyby pojawił się taki moduł, który rzeczywiście odkodowywałby kanały z dwóch różnych transponderów. Według mojej wiedzy na dzień dzisiejszy takiego modułu nadal nie ma i chyba nieprędko będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o.k. skoro taka jest funkcjonalność Technisata, ale dla mnie to jest istotna jego wada skoro nie mogę nagrywać w jednym czasie dajmy na to CANAL+ i HBO na jednej karcie Cyfry + włożonej do Astona 2.18 (czy nawet do PowerCam Pro).

Rozumiem, że mógłbym powyższe kanały nagrywać jednocześnie, ale jeden kanał na karcie Cyfry + np. w Astonie, a drugi kanał na karcie CP w dedykowanym tej karcie module.

Tylko do powyższego musiałbym posiadać praktycznie najbogatsze pakiety z obu platform cyfrowych.

Obecnie wszystkie inne tunery typu TWIN czy SD czy HD pozwalają mi nagrywać oba powyższe kanały korzystając z jednej karty i modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]

No to ciekawostka przyrodnicza. Może byś tak nazwał te wszystkie inne tunery, które rzekomo pozwalają ci nagrywać z jednego modułu jednocześnie 2 kanały kodowane. Poza Humaxem iCordem, który podkreślam, że nagrywa w formie zakodowanej nie słyszałem, aby jakikolwiek inny to potrafił, ale może mam nieaktualne informacje. Chętnie się dowiem, które to tunery takie rzeczy potrafią, bo już miałem zamawiać drugi tuner Technisata do drugiego pokoju. Tylko nie próbój mnie namawiać na Humaxa :jupi: . Natomiast tak naprawdę to wydaje mi się, że liznąłeś trochę teorii, a w praktyce nie miałeś do czynienie z żadnym "innym tunerem typu twin".

A jeśli masz nadal jakieś problemy to sobie przeczytaj to https://satkurier.pl/news/43616/digicord ... ntest.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ronnie!!!!!!!

Pisałem też o tunerach SD. Użytkuje od bardzo długiego czasu 2 tunery SD typu TWIN z twardym dyskiem (Inerto 700 PVR - 160 GB i ARION 9400 HDMI PVR - 750 GB) i na obu na karcie Cyfry + w Astonie 2.18 nagrywam jednocześnie 2 programy kodowane z 2 różnych transponderów, jak pisałem np. Canal + i HBO, TVP 1 i Cinemax i inne.

ARION daje mi dodatkowo taką możliwość jak ma ICord HD tj. mogę nagrywać 4 różne programy kodowane w tym samym czasie z ograniczeniem, że muszą pochodzić z nie więcej jak 2 transponderów.

 

Tak więc jeśli przynajmniej chodzi o tunery SD TWIN to wiem o czym piszę. Z nimi mam duże doświadczenie.

 

Jeśli zaś chodzi o tunery HD Twin to oprócz ICorda HD, o którym wspomniałeś także Topfield HD czyli obok Technisata dwa dominujące na rynku tunery HD mogą nagrywać jednocześnie 2 programy z różnych transponderów. Nie chodzi mi o to czy nagrywają w formie zakodowanej (jak Icord) czy już rozkodowanej, ale w ogóle to potrafią.

 

Na zakup tunera HD z twardym dyskiem jeszcze się nie decyduje, bo wszystkie dostępne na rynku, jak śledzę na bieżąco forum, są nadal co tu dużo gadać jeszcze w pierwotnej fazie rozwoju, mimo że przecież są dość długo na rynku. Zarówno ICord HD (tutaj sytuacja wygląda najgorzej - masz rację i nie namawiam Cię na jego kupno, bo to chyba największy obecnie bubel, jak sądzę), Technisat (który dopiero po 10 m-cach wypuścił nowy soft ) jak i Topfield HD mają zbyt dużo niedoróbek.

 

Poczekam może z biegiem czasu tunery te jeszcze dojrzeją, a producenci może wreszcie zaczną szanować polskich klientów i jeden z najchłonniejszych rynków w Europie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mogę tylko dodać jeszcze to, o czym także pisano wielokrotnie, że dwustrumieniowość Astona można włożyć między bajki i nie zadziałała ona jeszcze na żadnym tunerze sat. Jedynym modułem gdzie działa dwustrumieniowość i to tylko w ograniczonym zakresie, bo tylko na kanałach z tego samego transpondera, to PowerCamPro. ....

 

Nie do konca jest tak jak piszesz.Działa dwustrumieniowość Astona np. podczas funkcji PIP w tunerze Inverto jednak tylko na kanałach z tego samego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MARHOR13

Soft do Technisata jest wypuszczany co około 2 miesiące. Ostatni był z lipca, w październiku były 2. Chciałbym, żeby soft do Topfielda, którego używam na co dzień był tak często uaktualniany. Mogę tylko o tym pomarzyć.

Ponownie... Nie znam odbiornika - także SD - który potrafi rozkodowywać równocześnie dwa strumienie danych na jednej karcie, z dwóch transponderów. Zaryzykuje następującą tezę: TAKI ODBIORNIKI NIE ISTNIEJE W NASZYM ŚWIECIE. Być może jest taki model w jakimś świecie równoległym... ;)

Decyzja Technisata od niewspieraniu zapisywania kanałów zaszyfrowanych jest dla mnie zrozumiała. Dlaczego? Wystarczy poczytać wątek o iCordzie.

Nie rozumiem Twojej uwagi, że musisz mieć dwa najwyższe pakiety, żeby nagrywać dwie rzeczy. Wystarczy mieć jeden najwyższy pakiet. Chyba, że chcesz naraz nagrywać z HBO, a oglądać HBO2. Wydaje mi się to jednak lekko sztucznym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mogę tylko dodać jeszcze to, o czym także pisano wielokrotnie, że dwustrumieniowość Astona można włożyć między bajki i nie zadziałała ona jeszcze na żadnym tunerze sat. Jedynym modułem gdzie działa dwustrumieniowość i to tylko w ograniczonym zakresie, bo tylko na kanałach z tego samego transpondera, to PowerCamPro. ....

 

Nie do konca jest tak jak piszesz.Działa dwustrumieniowość Astona np. podczas funkcji PIP w tunerze Inverto jednak tylko na kanałach z tego samego transpondera.

 

Działa i w technisacie, tylko kol.Ronnie twierdzi, że skoro u niego nie działa to u innych też nie ma prawa działać :shock:

 

 

@MARHOR13

 

Ponownie... Nie znam odbiornika - także SD - który potrafi rozkodowywać równocześnie dwa strumienie danych na jednej karcie, z dwóch transponderów. Zaryzykuje następującą tezę: TAKI ODBIORNIKI NIE ISTNIEJE W NASZYM ŚWIECIE.

 

Owszem istnieje i rozkodowuje 2 dowolne kanały. Warunkiem jest umieszczenie karty kodowej w slocie technisata a nie w module CI.

 

Offtop: odnoszę wrażenie, że niektórzy nie czytają postów ze zrozumieniem albo w ogóle nie czytają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI - jeśli masz racje to była nieścisłość. Nie ma odbiornika z tak działającą obsługą modułów CI. Faktycznie nie doczytałem Twojego postu, że w czytniku karta TNK działa przy nagrywaniu na dwóch transponderach. Co jest zresztą bardzo ciekawe muszę - to sprawdzić. To jest tuner, którego używam incydentalnie - no to mam właśnie nowy temat do sprawdzenia. :) Zaciekawiło mnie czy to nie jest przypadkiem temat kodowania w Conax, a sprawdzałeś jak to się zachowuje TNK po włożeniu do PowerCama? Musiałbym wtedy odszczekać swój ostatni post. Zresztą z przyjemnością... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś najnowsze oprogramowanie stąd http://www.technisat.de/index979c.html? ... uktID=1807 . Super, wreszcie zapamiętuje ustawienia audio na poszczególnych kanałach, ma dodatkowo tryb natywny obrazu (przełączanie kanałów jest wtedy wolniejsze) oraz nowy "optymalny 16:9", który chyba najbardziej mi pasuje, a jednocześnie nie rozciąga obrazu na kanałach nadających w 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet lepiej. Usunięto błędy w tłumaczeniu menu, a także rozpoznaje kanały 16/9 w każdym przypadku konwersji obrazu (nie tylko w trybie Optymalny 16/9). Wreszcie nie trzeba zmieniać ręcznie ustawień po wejściu na kanał HD. No teraz ten dekoder zaczyna pokazywać Power. :brawo: BTW. Znacie jakąś metodę, żeby po wgraniu nowego softu nie rozwalała się list TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chyba najlepiej oglądać w trybie natywnym i 16:9, gdzie wszystkie kanały są wyskalowane do 16:9, nie obcięte góra i dół. Trzeba się tylko przyzwyczaić do dłuższego przełaczania między kanałami gdzie następuje zmiana rozdzelczości 1080i i 576i. W ramach tej samej rozdzielczosci kanały przełączają się szybko. Chyba więc wszystkie kanały HD umieszczę w jednej grupie, bo mam je teraz wymieszane. Z listami TV nie mam absolutnie żadnych problemów po aktualizacji, ale używam tylko jednej listy ulubionej. Po tym ostatnim updacie faktycznie Technisat rulez :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy jak podłącze dysk zewnętrzny do tego tunera przez post usb to czy będzie można nagrywać na niego programy? Czy będzie można z tego dysku zewnętrznego zrzucić wszystko na kompa? Jak można zaaktualizować moduł aston 2.18 do najmnowszej wersji 2.19? I jeszcze jedno czy będzie można nagrywać na nagrywarke dvd poprzez wyjście hdmi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz podłączać zewnętrzny dysk? Przecież Digicorder HD S2 jest sprzedawany z wbudowanymi dyskami twardymi, a przenosić nagrania z tych dysków na komputer mozna przez sieć bo tuner ma złącze ethernet. Jeśli chodzi o aktualizacje Astona to o ile moje informacje sa nadal aktualne raczej nie można tego zrobić przez satelitę, a informacja na www Astona w tym temacie jest nieaktulna od ok. 2 lat. Można zrobic to u polskiego dystrybutora, co kosztuje chyba nadal 50 zł. Jeśli nagrywarka ma wejście i wyjscie HDMI, to wydaje mi się, ze nie powinno byc problemów z nagrywaniem, choć tego nie sprawdziłem bo mam nagrywarkę bez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...