Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Unicable tzn. z jednym wyjsciem? Konverter jest twin ale podlaczony jest tylko jeden kabel... Podlacze drugi i zobacze... A moze poprostu jeden z modulow jest zepsuty i doprowadza do spiecia, czy jakos tak? , Zastanawiam sie... Wyprobuje! Powiem wiecej, dekoder byl juz w naprawie (otwierali go - KATASTROFA!!!!) i nic nie znalezli. Dlugo zastanawialem sie nad kupnem dekodera HD, analizowalem ostatnie modele a tu taka wpadka... Wybralem ten, wyglad zewnetrzny oraz jakosc obrazu i glosu przewazyly! :(

 

Z tym glosem to jest jakies dziwne, dekoder robi co chce, raz tak, raz tak... Na wiekszosci kanalow gdzie wystepuje Audio1 i Audio2 etc... Rowniez na Discovery World i Discovery Science (z Cyfry+ i CP)... Przelacza na angielska wersje, czyli Audio2...

 

Prosze o pomoc...

 

Pozdrawiam! :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja mam jakiś pechowy egzemplarz albo nie wiem co....

Kolejna ciekawostka:

Budzę się dziś rano a na wyświetlaczu Technisata zamiast godziny widnieje --:--

Załączam a tam grafika po niemiecku i komunikat, że nie istnieje żadna lista kanałów. Rzeczywiście w nocy wszystkie listy kanałów zostały wyzerowane. Musiałme na nowo wyszukiwać kanały, programować ustawienia LNB oraz pozostałe.

Nie wiem co się stało ale wyglądało to tak jakby odbiornik samoczynnie przywrócił ustawienia fabryczne.

Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja mam jakiś pechowy egzemplarz albo nie wiem co....

Kolejna ciekawostka:

Budzę się dziś rano a na wyświetlaczu Technisata zamiast godziny widnieje --:--

Załączam a tam grafika po niemiecku i komunikat, że nie istnieje żadna lista kanałów. Rzeczywiście w nocy wszystkie listy kanałów zostały wyzerowane. Musiałme na nowo wyszukiwać kanały, programować ustawienia LNB oraz pozostałe.

Nie wiem co się stało ale wyglądało to tak jakby odbiornik samoczynnie przywrócił ustawienia fabryczne.

Dziwne.

 

Czesc!

 

Byc moze wylaczyles Technisatka bezposrednio guziczkiem na dekoderku i w nocy nie bylo pradu albo wyciagneles wtyczke. Mi zdarzylo sie to 2 razy a przyznam, ze moja listka kanalow "full polish package" (z Cyfry plus, Cyfrowego Polsatu i MTV Unlimited) byla najlepsza! Szlag mnie trafil, co za glupia logika! Kto na to wpadl, zeby tak latwo mozna bylo zrestowac cala liste kanalow!!!? Czy to ta niemiecka precyzja?

 

Ja swoj dekoderek odnosze spowrotem do satshop'u, jest na gwarancji i chce nowy! Ten sam, tylko taki co funkcjonuje, jak powinien! :)

 

Pozdrawiam Wlascicieli HD S2! :))

 

Unicable - SCR jest obsugiwane.

 

A co oznacza SCR??? He, he! Single Carrier Receive moze??? Bo nie wiem sam juz??? Tego nie wiem, to byl dosc drogi Twin Samsunga! Ale teletext tez nie laczy, tylko na tvn i tvn7 zawsze! (???) Myslisz kolego, ze to od konwertera? Hmm... Ide z dekoderkiem w poniedzialek d sklepu i pokaze mu to, jezeli u niego bedzie chodzil, to chyba miales racje! :)) Przyznam, ze wole zebys nie mial racji, bo mi go w naprawie porysowali i wole teraz nowy! :)) (Zart) Ale co z ta telegazeta???

 

Anybody knows? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie! :smile:

 

No wiec tak dostalem autentycznie nowy dekoder od Technisata! No lepszego serwisu nie oczekiwalem! Nie mieszkam w Polsce i ciekaw jestem czy Technisat zrobil by w PL to samo? Niestety teletext na polskich kanalach sie dalej zawiesza, z audio sa dalej problemy! Testowalem dekoder na innym konverterze w sat shop'ie i bylo to samo. Jak to wyglada u Was?

 

Dla przykladu! Sprawdzcie program DW-TV Europa na Hotbirdzie, czy nie wybiera wam na tym kanale Audio 2 zamiast Audio 1. Na Audio 2 jest pusty nosnik, czyli nie ma glosu i nie slychac nic. zapamietac na stale Audio 1 nie mozna w tym dekoderze, bo po ponownym starcie dekodera dekoder wybiera znowu Audio 2! Tak samo jest na przyklad na CNNi z C+ oraz na wloskim Coming Soon rowniez z HB. Dzieje sie to jeszcze na kilku innych kanalach ale tam na nosniku 2 jest wlaczony glos do programu, wiec to nie przeszkadza specjalnie! Poprawnie odbierany natomiast jest glos z wszystkich niemieckojezycznych kanalow (dziala rowniez teletext bez zarzutow) oraz na polskojezycznych kanalach, jezeli wybiore w menu preferowany jezyk audio Polski!

 

Mysle, ze softem mozna to bedzie zmienic ale tego jeszcze nie maja!

 

Jezeli N'ka wprowadzi minipakiet Npak, to moze okazac sie ten dekoder bardzo ciekawy na Polskim rynku. Odbieram Cyfre+, CP, MTV Unlimited i mam jeszcze jeden wolny slot Conax'a na Npak. Kanaly tvn'owski powinny odbierac a jezeli N'ka wylaczy te kanaly z C+ oraz CP, to bedzie to chyba TEN alternatywny dekoder! Wersja Conaxu Npak'a bedzie ta sama co przy MTV Unlimited, bo wlaczyli ja juz na TVP1, TVP2 oraz Info z C+!

 

A W TYM TKWI CALY PROBLEM WLASNIE, BO KARTA MTV UNLIMITED GRYZIE SIE Z PROGRAMAMI TVP Z C+! Dzialaja dopiero, jak wyciagne karte MTV! Odbieram teraz TVP 1, TVP 2 z CP oraz TVP Info niekodowane z Astry! Takie rozwiazanie narazie moze byc!

 

Czy ma ktos z Was ten sam problem?

 

Pozdrawiam! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Miałem w Technisacie w jednym czytniku kartę MTV unlimited i wczoraj w drugim aktywowałem kartę TNK.

Nie wiem czy objaw ten występuje tylko u mnie, ale przy włożonych dwóch kartach conax po wyjęciu wtyczki z kontaktu i ponownym włożeniu karta w górnym slocie nie jest widziana a tylko widzi tą w dolnym.

Po wyjęciu karty z dolnego slotu i zostawieniu tej w górnym jest wszystko w porządku.

Gdy są dwie karty po ponownym załączeniu zasilania trzeba wysunąć tą z górnego i wsunąć ponownie i wtedy ją znowu zobaczy do ponownego zaniku zasilania.

Proszę o infornację czy ktoś jeszcze tak ma, czy jest to wada tunera ponieważ w grudniu kończy mi się gwarancja zakładając że jest ona na 12 miesięcy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest w Polsce ale Technisat daje 2 lata gwarancji. Jezeli zarejstrujesz odbiornik na stronie

 

http://www.technisat.de/indexef0c.html? ... rung,de,97

 

to gwarancja przedluza sie o rok, czyli otrzymasz w sumie 3 lata. Podobny problem mialem z 2 kartami Technisat - Smart Card/TeviStar. Na jednej odbieralem Technisat Radio a na drugiej MTVunlimited. Karty zaklócaly sie na wzajem. Chce dokupic karte tnk i zastanawiam sie, czy nie nastapi tutaj ten sam problem? 49zl mozna zaryzykowac... :roll:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym najnowszym softem u mnie nie ma problemu z TVP1 i TVP2 z tp. Cyfry.

Tak jak pisałem jest tylko problem po starcie odbiornika po braku zasilania i wtedy nie jest rozpoznana karta w górnej kieszeni.

Świstak napisz jak będzie u Ciebie jak sobie sprawisz kartę TNK?

A może ktoś z Sat Kuriera np. Mr.Orbita by to sprawdził bo przecież odbiornik ma dwa sloty na karty by je używać a nie po to aby były i ładnie wyglądały w folderach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytamy ponownie naszego Mr. Orbita! Czy pytanie jest tym razem rozpoznane? :mrgreen:

 

Sprawdzilbym jutro sam ale dopiero za 2 tygodnie bede w PL, wiec z karta tnk, musze troche poczekac... Po wgraniu nowego softu i wlozonej karcie MTVunlimited, kanaly TVP z Cyfry+ nadal nie dzialaja u mnie. Mysle, ze karta tnk to rozwiaze...

 

Jezeli i CP dogada sie i bedzie (jak Nka) pobieral kanaly TVP od C+, to Technisat bedzie mial problem! Chyba ze to wina Astona a rozkodowanie TVP rozwiaze modul CP? Czy ma ktos ten problem np z modulem PowerCam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Świstak przyznaję Tobie rację rzeczywiście karta w conax blokuje kanały TVP1 i 2 z tp. cyfry nawet z włożoną kartą TNK nie jest możliwe ich odkodowanie chyba że wysuniemy moduł Aston lub wysuniemy karty w conax ale to chyba nie o to chodzi.

I druga rzecz o której pisałem we wcześniejszych postach to problemy gdy używamy dwóch kart w conax to po restarcie odbiornika ta z górnego slotu nie jest widziana i trzeba ją wysunąć i jeszcze raz włożyć.

Soft do poprawki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest chyba wina Astona? Probowalem z Matrix Reborn i wystepuje ten sam problem z tvp... Ten dekoderek to niezly inwalidek. :censored: Same dwie karty Conax nawet nie dzialaja poprawnie! Zastanawiam sie jak Niemcy odbieraja np. Premiere i MTVunlimited na tym dekoderze? U nich chodza 2 karty Conax? Jak juz pisalem wczesniej, 2 karty Technisat-Smart Card zakłócają sie nawzajem!

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet z włożoną kartą TNK nie jest możliwe ich odkodowanie chyba że wysuniemy moduł Aston

 

A to moze jest to jednak wina Astona? Aston 2.18 sprawial juz wiele problemow. A przy wlozonym module CP MTV i tnk nie zaklócaja sie? Ciekawe, jak to wyglada na module PowerCam? Zastanawialem sie juz, czy go nie kupic ale co ja z tymi modulami wszystkimi bede robil? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Rafixie! Pisze z zagranicy i nie mam polskiej klawiatury. Po za tym! Wyjechalem z Polski miejac 11 lat. Czy naprawde uwazasz, ze moj jezyk "ojczysty" (zastanawiam sie tak naprawde, ktory nim wlasciwie jest) jest naprawde az taki zly? Chcialbym widziec, jak Ty bys pisal, czy wogole bys??? Znam dzieci polskiej Polonii na zachodzie bardzo dobrze!

 

Pozdrawiam! :wink:

Cały czas popełniasz ten sam błąd ortograficzny. Zamiast pisać "zaklocaja", to piszesz "zaklucaja". A co ma ten ortograf do używanej klawiatury? Czytaj ze zrozumieniem. Pozdr. /RafiX

 

P.S. A to, ze wogole dzis tak dobrze wladam Polskim, to zasluga mej pierwszej obracanej antenki "na korbke"... z balkonu od sasiada i 30m kablem! :lol2::lol2::lol2: Czyli TV Polonia - tak sie zaczela moja przygoda z antenkami.... Kiedy to bylo 1992??? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rafix! Lapiesz teraz za slowka a to juz mi jest troche "typical polish"! To proste! Nie wiem, jak po polsku pisze sie zaklocac, bo sie nigdy nie kloce! :mrgreen: Te polskie uwagi sa malomiasteczkowe. Wyobraz sobie na zachodzie Europy narody sa tak wymieszane, ze nikt na takie blachostki nie zwraca uwagi. Nie wazne jak sie mowi i pisze ale aby wszyscy sie dobrze zrozumieli a w PL to jes tak, ze wszyscy poprawnie pisza i mowia ale nikt sie nie rozumie... i sie wtedy wszyscy kloca... :lol2::lol2::lol2: Ciao Professore... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak dobrze pamiętam to jest temat o Technisacie i ja osobiście nie mam problemów ze zrozumieniem Swistaka i mi to nie przeszkadza jak kto pisze.Rozmawiajmy merytorycznie o sprzęcie a nie zajmujmy się poprawianiem błędów ortograficznych czy stylistycznych bo według mnie ważniejsze są dla mnie informacje odnośnie użytkowania sprzętu jakie wniesie kolega Swistak a nie styl czy przez jakie u czy ó zostanie coś napisane.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie odezwał się do mnie Pan z supportu Technisata i pytał o problemy z kanałami TVP1 i TVP2 z 10892 i potwierdziłem jak jest czyli że mimo posiadanych uprawnień przy jednoczesnym włożeniu karty conax i karty cyfry nie da się ich odkodować.

Pan obiecał zająć się sprawą i napisać na naszym forum o rezultatach.

pozdrawiam i czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...