Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce podłączyć dysk zewnętrzny bo ten jest już pełny a nie mam czasu na przegrywanie. Mam jeszcze jeden problem podczas nagrywania filmu na hbo hd obraz zacina się na chwilę i ginie dźwięk i tak kilka razy w ciągu jednego filmu. Czy to wina tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączysz ale nie ma możliwości nagrywania na dysku zewnętrznym. HBO że swoją jakością pozostawia wiele do życzenia i to jest wina operatora. Z Astonem dawno już dałem sobie spokój bo to badziewie i kupiłem PowerCama i jest ok.

 

Czy ktoś używał Mediaport 1.3.1 z nowym softem w tunerze bo u mnie nie ma komunikacji z tunerem na Mediaporcie, łącze jest poprawne bo komp widzi połączenie kablem z tunerem, ale Mediaport nie widzi tunera, na poprzednim sofcie było wszystko ok.

Zauważyłem jeszcze że po włączeniu EPG na TVP1 z platformy Polsatu tuner wiesza się, na innych kanałach ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej ostatniej zmiany softu często zawiesza się tuner na EPG . W tym tygodniu zawiesił mi się 5 razy ale tylko na Tvp 2 z C+. I zauważyłem też inny problem gdy chce odtworzyć jakiś film z dysku to głos pojawia się dopiero po 10 sek od rozpoczęcia filmu. Wcześniej nie miałem takiego problemu głos startował razem z obrazem. Czy Wy też tak macie? Mam nadzieję że to poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej ostatniej zmiany softu często zawiesza się tuner na EPG . W tym tygodniu zawiesił mi się 5 razy ale tylko na Tvp 2 z C+. I zauważyłem też inny problem gdy chce odtworzyć jakiś film z dysku to głos pojawia się dopiero po 10 sek od rozpoczęcia filmu. Wcześniej nie miałem takiego problemu głos startował razem z obrazem. Czy Wy też tak macie? Mam nadzieję że to poprawia.

Widocznie ma uczulenie na "publiczną" :lol: A tak poważnie to po ostaniej zmianie softu u mnie wszystko chodzi swietnie. Może coś sie stało w trakcie aktualizacji, skok napiecia czy coś w tym stylu?

 

Chce podłączyć dysk zewnętrzny bo ten jest już pełny a nie mam czasu na przegrywanie. Mam jeszcze jeden problem podczas nagrywania filmu na hbo hd obraz zacina się na chwilę i ginie dźwięk i tak kilka razy w ciągu jednego filmu. Czy to wina tunera?

Co do HBO HD to zauważyłem, że bywają problemy z transmisją z transpondera 12265, natomiast z transpondera 11278 chodzi bez problemu, ale z kolei tutaj nie ma EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam buga związanego z zawieszaniem EPG na kanałach TVP.

U mnie konkretnie na TVP1 i co dziwne z obu trp. na których TVP nadaje (cyfry i polsatu), i zwiecha następuje przy wejściu w tryb przeglądania (raz natychmiastowo - pusta tablica SFI a tuner po chwili zamraża obraz, raz z kilkusekundowym opóźnieniem). Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki. Soft ostatni 1124.

Reset tunera, przywracanie ustawień fabrycznych, wgrywanie softu na czysty tuner nic nie pomaga. Ostatni bezproblemowy pod tym względem soft to 856h, zaś następny po nim 856i to katastrofa: po wciśnięciu SFI tuner samoczynnie się resetuje!

 

Dziwny jest fakt, że nie u wszystkich problem występuje (może różnice hardware- ja mam ver.28.0). Coś jednak Technisat namieszał w sofcie bo powtórzę: na wersji 856h ten problem nie występuje.

 

Ogólnie nowy soft jest krokiem we właściwym kierunku, zawiera dużo użytecznych zmian ale też i dużo rzeczy do poprawek jak choćby ogólne spowolnienie dzałania przy przeglądaniu nagrań (a SFI na TVP wręcz do natychmiastowej poprawki ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drifter

to akurat nie jast babol ale od początku w pełni zamierzona przez Technisat funkcja uruchamiania nagrywania (!) - patrz instrukcja rozdział 8.1.1 jako druga z możliwości korzystania z Timeshift. Co nie zmienia faktu iż uruchomienie nagrywania poprzez wciśnięcie "play/pause" jest rozwiązaniem dość ... zaskakującym :> ( i to oględnie mówiąc)

 

Trzeba przyznać, że filozofia obsługi tunerów Technisata jest zdecydowanie odmienna od dominujących na rynku produktów dalekowschodnich, że tak się wyrażę.

Z drugiej jednak strony trudno odmówić tejże filozofii pewnej logiki i konsekwencji. Kwestia gustu i przyzwyczajeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wgrałem wczoraj nową wersję oprogramowania, nie miałem zbyt wiele czasu aby testować, zdążyłem tylko wypróbować tryb "optymalnie 16:9"i natywną rozdzielczość. Jeśli chodzi o "optymalnie 16:9" to obraz chyba jednak trochę rozciągnięty (nie lubię zniekształconego obrazu), natomiast natywna rozdzielczość u mnie (telewizor PIONEER PDP-428XD) to u mnie porażka - dziwne zakłócenia przy zmianie kanałów, także przy kanałach o tej samej rozdzielczości, uciekający obraz. Może to kwestia kabla - spróbuję jeszcze na innym.

Zauważyłem natomiast że nagrywanie uruchamia się troszeczkę szybciej, a nagranie nie ma uciętego początku jak dotychczas - zwykle odtwarzanie zaczynało się od 9-tej sekundy a teraz w zasadzie od początku za to dźwięk pojawia się po 3 sekundach.

 

Ale mam pytanie czym się różni rozdzielczość "natywna" od dotychczasowej "automatycznej" ?

I czy mógłby ktoś skomentować pozostałe zmiany ? Bo SatKurier napisał tylko tyle :

 

Zmiany wprowadzone w wersji 2.35.0-1124:

- ogólne poprawki

- nowa funkcja: dostęp do dysków sieciowych lub folderów (protokół CIFS służący udostępnianiu zasobów komputerowych)

- nowa funkcja: reset synchronizacji AV za pomocą klawisza "0"

- nowa funkcja: import nagrań

- nowa funkcja: zdalny dostęp do odbiornika z poziomu interfejsu WWW

- nowa funkcja: timer programowania nagrań poprzez interfejs WWW

- nowa funkcja: tryb obrazu "optymalnie 16:9"

- nowa opcja: automatyczne oznaczanie kanałów

- nowa opcja: natywna rozdzielczość HDMI

- nowa opcja: wyłączanie dysku twardego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drifter

to akurat nie jast babol ale od początku w pełni zamierzona przez Technisat funkcja uruchamiania nagrywania (!) - patrz instrukcja rozdział 8.1.1 jako druga z możliwości korzystania z Timeshift. Co nie zmienia faktu iż uruchomienie nagrywania poprzez wciśnięcie "play/pause" jest rozwiązaniem dość ... zaskakującym :> ( i to oględnie mówiąc)

 

Dla mnie nie - jeśli chcę iść do toalety naciskam pause i "zatrzymuję" bieżący program. Program się nagrywa a po powrocie włączam play żeby oglądać dalej. Przecież to jedyna słuszna filozofia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgadzam się z TWTW. Mamy taki sam hardware: DigiCorder HD S2 + plazma PDP 428XD + soft 1124 i potwierdzam, że przy ustawieniu Tryb powiększenia "oryginalny" i rozdzielczości "native" też mam dziwne zakłócenia a C+ Film HD jest znacznie rozszerzony. Potwierdzam też problem z SFI na TVP1 a także przy odtwarzaniu nagranych filmów z dysku: obraz jest pokazywany w innej rozdzielczości, co ciekawe czasami wszystko jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da sie w tym tunerze obsluzyc przelacznik diseqc 8/1?

 

Da się, potrzebny jest tylko opowiedni switch obsługujący diseqc w wersji 1.2, np. coś takiego: http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=40&id=63

 

Ale mam pytanie czym się różni rozdzielczość "natywna" od dotychczasowej "automatycznej" ?

 

"auto" - niby automatycznie dopasowuje skalowanie do parametrów telewizora

"native"- puszcza sygnał do TV tak jak jest nadawany, bez żadnej obróbki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki momo, a wiec przez ustawienia obrotnicy, bo diseqc 1.1 nie jest w tym tunerze obslugiwany. na tej stronce wyczytalem jeszcze, ze Technisat wydluza czas przelaczania w takiej konfiguracji (nie jestem pewien, czy to dotyczy tez HD S2), bo wstawia przerwe, tak jakby na czas obrotu obrotnicy. szkoda, bo wlasnie wolniejszego przelaczania z obrotnica chcialem uniknac. pozostane w takim wypadku jednak przy 4/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki

czy dziala wam zgrywanie listy programow z tunera?

probowalem wszystkimi wersjami techniportu, jakie znalazlem: TechniPort 3.2, TechniPort_Loader, TechniPortXV i za kazdym razem transfer sie rozpoczyna, na telewizorze wyswietlany jest komunikat o transferze danych z tunera i w pewnym momencie transfer sie przerywa z komunikatem na PC, ze nastapil blad. Probowalem roznych ustawien portu szeregowego i nic.

Znalazlem jednak jeszcze programik SatEditTechnisat 1.11 i nim poszlo wszystko jak zloto. Zadnego zaciecia, lista wgrala sie do komputera i moge ja edytowac. Problem tylko w tym, ze SatEdit nie jest darmowy :(

Czy ktos mial podobne problemy albo czy komus dziala zgrywanie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam taki sprzecik do Technisacika: antena Wavefrontier T90 oraz Diseqc 10/1 ASAT! Funkcjonuje z tym dekoderem bez problemu.

 

Stronka: http://www.satshop24.de/satshop24_s/asa ... _10_1.html

 

Sumujac Cyfre Plus, Cyfrowy Polsat, Telewizje na karte oraz MTV Unlimited, to wszystkie karty wspolpracuja razem bez najmniejszego zarzutu. Od wgrania najnowszego softu ani raz mi sie nie zacial! EXTRA!!! Dekoder zdaje egzamin! Kto wie czy nie jedyny w swym rodzaju na rynku w pl. Zobaczycie, ze jezeli N'ka zdecyduje sie rozprowadzac same karty, to beda one chodzic wlasnie na Conaxie Technisatu. Czekam na ten moment! :brawo:

 

Nie wiem, czy zauwazyliscie ale z nowym softem wgrano rowniez mozliwosc zapamietywania audio manualnie, czyli poprostu przez przestawienie sciezki glosu na dekoderze! Tego bardzo brakowalo a nie jest to zaden luxus. Telegazeta na Polskich kanalach tez sie juz nie zacina...

 

Staje sie bardzo zadowolonym nabywca tego sprzetu i nie zaluje zakupu (mialem powoli watpliwosci) a wrecz przeciwnie - polecam!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial podobne problemy albo czy komus dziala zgrywanie bez problemu?

 

A i owszem, miałem podobnie. Żeby problem ustąpił trzeba przywrócić ustawienia fabryczne ale wtedy wszystkie ustawienia z listami włącznie trafił szlag i trza ustawiać wszystko na nowo (ale przynajmniej z pomocą komputera). Ja po tym numerze zgrywam sobie gotową listę TechniLoaderem jako backup.

 

PRZYDATNE: Pełen reset tunera (z flashem włącznie) z przywróceniem ustawień fabrycznych robimy tak:

1.wyciągamy wtyczkę z kontaktu

2.wciskamy jednocześnie przycisk zasilania i kierunkowy w górę na panelu czołowym i nie zwalniając ich wkładamy wtyczkę do kontaktu

3.puszczamy klawisze jak wyświetlacz pokaże ustawienie fabryczne

 

pozostane w takim wypadku jednak przy 4/1.

 

Eee.. nie zniechęcaj się. To co podałem to był pierwszy, lepszy przykład. Kol.Swistak podał sprzwdzony przez siebie model i dzięki, że przetestował na swojej skórze.

 

@Swistak

Jak długo trwa przełączanie z róznych satelit?

 

Info z serwisu Technisata: problem z EPG na TVP jest znany i "jest na tapecie" działu rozwoju softu. Notabene identyczny problem występuje też w modelu HD8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby problem ustąpił trzeba przywrócić ustawienia fabryczne ale wtedy wszystkie ustawienia z listami włącznie trafił szlag i trza ustawiać wszystko na nowo (ale przynajmniej z pomocą komputera). Ja po tym numerze zgrywam sobie gotową listę TechniLoaderem jako backup.

 

zrobilem to kurcze juz wczesniej, bo przy pierwszych testach tez zauwazylem ten problem. po koleji:

1. wgralem jakas liste programow do tunera

2. przy probie jej zgrania z tunera wysypalo blad

3. przywrocilem ustawienia fabryczne poleceniem z menu

4. przeskanowalem jakis transponder i sprobowalem wgrac liste do komputera i zadzialalo

5. zachecony przeskanowalem 4 satelity i wstepnie ustawilem kanaly w tunerze

6. przy probie zgrania do komputera znowu blad

 

i w tym momencie jestem w kropce, bo juz nie wiem jak uzyskac liste programow, ktore bede mogl bezproblemowo zgrywac, edytowac i wgrywac. jest to ewidentnie blad oprogramowania TechniPortu, bo tak jak pisalem SatEditem mozna bezproblemowo zgrac liste. wydaje mi sie, ze moze miec zwiazek z wlaczeniem funkcji wielu list ulubionych, ale nie bede prowadzil na razie glebszych badan, bo szkoda mi stworzonej listy programow ;)

ma ktos dojscie do Technisata, zeby poinformowac ich o tym bledzie i moze byliby zainteresowani naprawa? w koncu program niespelnia funkcji, do ktorej zostal stworzony, dosyc podstawowy blad ;)

 

@Swistak

Jak długo trwa przełączanie z róznych satelit?

 

przylaczam sie do prosby o testy czasu przelaczania miedzy satelitami i jak bardzo rozni sie od przelaczania w obrebie tego samego satelity?

 

Nie wiem, czy zauwazyliscie ale z nowym softem wgrano rowniez mozliwosc zapamietywania audio manualnie, czyli poprostu przez przestawienie sciezki glosu na dekoderze!

mi brakuje jeszcze zapamietywania opcji wlaczonych / wylaczonych napisow przy odtwarzaniu nagrania z dysku. skoro pamieta juz pozycje, w ktorej zaprzestalem odtwarzenie nagrania, to to by sie tez przydalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje to przywracanie ustawień fabrycznych, poprostu soft nie do końca dopracowany, choć z drugiej strony dużo poprawia. TechniPort Loader działa z i do tunera, ale co z tego jak nie można edytować listy, TechniPort XV działa mi tylko z tunera, do tunera wyskakuje błąd, MediaPort nie działa wcale.

 

Nie wiem do końca jak to jest z tą roadzielczością HDMI, jaką najlepiej ustawić, co za różnica 1080i czy 720p, bo ta native to długo przelącza kanały. Telewizor mam plazme Panasonic 42".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje to przywracanie ustawień fabrycznych

Spróbuj mojego sposobu. Przywracanie ustawień za pomocą menu ponoć do końca nie czyści flasha z ew."farfocli"

 

poprostu soft nie do końca dopracowany, choć z drugiej strony dużo poprawia

Pełna zgoda, też o tym pisałem.

 

MediaPort nie działa wcale.

Eee.. przesada. Coś tam w nim działa :) . Kwestia dopasowania do konfiguracji używanej sieci.

 

Nie wiem do końca jak to jest z tą roadzielczością HDMI, jaką najlepiej ustawić, co za różnica 1080i czy 720p, bo ta native to długo przelącza kanały. Telewizor mam plazme Panasonic 42".

To raczej wina TV a raczej standardu HDMI. Drobna zmiana w parametrach sygnału wymusza "dopasowanie" połączenia urządzeń na nowo.

Czy przy "native" czas przełączania z sd na hd i z sd na sd są takie same? SD też się różnią czasem rozdzielczością poziomą (trzeba sprawdzić w zakładce status/audiovideo)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @momo101, przywracanie ustawień robiłem "twoim" sposobem i z poziomu menu i to samo, "twój" sposób jest chyba tylko jakby się tunek zawiesił tak że nie da rady wejść w menu, ale to jest to samo.

Co do MediaPortu to PC widzi tuner jak podłącze kabel, czyli ustawienia są OK i test też pokazuje że komunikacja dobra, ale w samym MediaPorcie nie ma połączenia, a na wcześniejszym sofcie było OK.

Z tym standartem HDMI jeszcze poeksperymentuje, ale który jest lepszy 720p czy 1080i, czym się różnią ?

 

Ogólnie tuner jest super :brawo: nie ma co narzekać, a to że softy się pojawiają to znaczy że się coś dzieje ze strony producenta, tylko przydałby się na polski rynek soft z jednym czytnikiem seca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w samym MediaPorcie nie ma połączenia, a na wcześniejszym sofcie było OK.

Spróbuj w Mediaporcie wklepać ręcznie adres IP tunera wyszukany przez kompa (menu Extras/Verbindungen...). W okienku po wklepaniu adresu IP wcisnij "Prufen". Powinien połączyć i ten adres już zapamiętać.

 

ale który jest lepszy 720p czy 1080i, czym się różnią ?

Zakładając, że plazma nie jest fullHD to bez wdawania się w szczegóły: 720p - skalowanie do tej wersji sygnału SD wymaga tylko pojedynczego deinterlacingu i dzięki temu widać mniej artefaktów - tu teoria potwierdza praktykę, sygnał 720p nie wymaga żadnej obróbki a przy sygnale z satelity 1080i i tak raczej różnicy nie będzie widac bo plazma jest HDready

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię w tym MediaPorcie i dostaję takie info: Auf der angegebenen IP Adresse kann keine Verbindung zu einem Technisat Receiver hargestellt werden!

 

Rozumiem że jeżeli połączenia HDMI używam tylko do kanałów HD to ustawiam 1080i, bo i tak to nie ma znaczenia bo SD oglądam przez Eurozłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię w tym MediaPorcie i dostaję takie info: Auf der angegebenen IP Adresse kann keine Verbindung zu einem Technisat Receiver hargestellt werden!

U mnie czasem też nie łapie połączenia za pierwszym razem ale pomaga wyłączenie i włączenie tunera (bez wylączania Mediaporta).

Spróbuj jeszcze z wiersza poleceń: ping

Właśnie, a jakim sposobem ustalasz IP tunera? Jak masz ustawioną opcję DHCP w tunerze a jak w sieci (router)? Jaka wersja Mediaporta? Sorry za tyle pytań ale możliwości jest wiele bo ostatni soft zmienił sposób konfiguracji karty sieciowej w tunerze i jeśli jak piszesz wszystko dotąd działało to tam bym szukał przyczyn.

Istnieje też rozwiązanie-proteza: ustawić na sztywno adres sieciowy w tunerze i kompie (cytat za innym forum-sam tego nie sprawdzałem):

Odczytujemy adres IP tunera:

Menu główne/Ustawienia/Specjalne funkcje/Sieć

IP mode -Statyczny- np. 192.168.003.011

Wychodzimy z menu tunera

Konfiguracja komputera Win XP:

Start/Panel sterowania/Połączenie sieciowe/Połączenie lokalne/Właściwości/Protokół internetowy/Właściwości/Użyj następującego adresu IP.

W pozycji Adres IP wpisujemy adres odczytany z tunera zmodyfikowany o ostatni człon np. 010 zamiast 011.

 

Jam mam sieć zarządzaną przez router z włęczonym serwerem DHCP więc wszystkie urządzenia w sieci ustawiam jako DHCP client (Digicorder też) i wszystko ładnie hula automatycznie.

 

Rozumiem że jeżeli połączenia HDMI używam tylko do kanałów HD to ustawiam 1080i, bo i tak to nie ma znaczenia bo SD oglądam przez Eurozłącze.

Przy takiej konfiguracji jak piszesz jest OK. Co prawda są też kanały HD (jest ich niewiele), które nadają 720p i wtedy tuner je przerabia na 1080i i niby jest strata na jakości ale czy zauważalna na twojej plazmie? Musisz sprawdzić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...