Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem programów hd C+ po zmianie FEC [6 pażdziernika].Wymienilem powerCam na modul hd cyfry i

też programów hd brak [mozajka obraz zamrożony].Czy ktoś ma podobny problem z digicorderem hd s2- czy u kogoś w

digicorderze hd s2 pracuje prawidlowo modul hd cyfry po zmianie FEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie posiadam tego odbiornika ale aby moduł C+ (po zmianach FEC) poprawnie współpracował musi mieć aktualizację nr 11. Takie jest oficjalne stanowisko działu technicznego C+. Natomiast w praktyce to wygląda nieco inaczej bowiem w przypadku Humaxa iCorda HD u jednych "działa" u innych nie (niestety należę do tych drugich). Również ponoć u jednej z osób używających Humaxa "idzie" moduł C+ z starą aktualizacją nr 7 (cuda się dzieją).

Ja mam takie same (w Humaxie) objawy jak opisujesz. Ponoć w tym przypadku pozostaje tylko moduł Astona i to z sfotem powyżej 2.21 a najlepiej najnowszym 2.22

Co do PowerCama to pozostaje albo używanie go z innymi kartami kodowanymi w innym systemie albo wy[beep]e do kosza albo próba reklamacji. Powodem problemów jest ponoć wbudowany hardware i co ciekawe sprzedawcy twiedzą iż nie jest to ich wina. Jednak zgodnie z prawem sprzedawca odpowiada wobec kilenta za wady towaru. Jeżeli więc sprzedawca reklamował PowerCam PRO jako moduł który ma poprawnie dekodować SECA to jeżeli nie zmieniła się specyfikacja kodowania tego systemu na inną (a nie zmieniła się) to jest to wina ewidentnie modułu (obojętnie czy soft czy hardware) a tym samym produkt był wadliwy od początku. Tylko fakt iż C+ zmieniła parametry kodowania niektórych programów (ale dalej jest to zgodne ze obowiązującą specyfikacją SECA) ujawił ta wadę modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisując informacje o braku kanałów hd C+ w ukladzie digicorder dh s2 i moduł hd cyfry próbowałem i skanować transponder i wpisywać ręcznie .Wykasowałem wszystkie z tego transpondera.Nie kasowalem całej listy -mam polsat i tnk Nadal mam pytanie czy ktoś ma taki układ j/w czyli digicorder hd s2 i moduł hd cyfry z oprogramowaiem 2.11 i ma

prawidłowy odbior kanalow hd cyfry [canal+film hd i canal+sport hd] lub inny nr. oprogramowania modułu i ma prawidłowy odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hdtvfan.pl napisał " Ponoć w tym przypadku pozostaje tylko moduł Astona i to z sfotem powyżej 2.21 a najlepiej najnowszym 2.22.

Mam moduł Astona z softem 2.18 i pracuje doskonale.Wcześniej zmieniłem FEC oraz PIDy.

PowerCam Pro działa ,lecz tylko w SD, ale wystarczy przejść przez kanały HD i zawiesza odbiornik.

Dlatego zrezygnowałem z tego modułu.

Spróbuję jeszcze z Diablo.

Jako ciekawostka - Technomate 6900 Super Combo poprzez Cardsplittera działa doskonale./czytnik uniwersalny/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hekal nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi :roll: . Co to jest moduł HD Cyfry + . Ja też mam TechniSata DigiCorder HD S2 i wkładam kartę Cyfry + do niego i wszystko mi elegancko chodzi . Posiadam pakiet prestiżowy + wszystkie kanały HD. Jedyne zgrzyty to jak Cyfra zmieni transporter ale już się nauczyłam ustawiać , dzięki Kolegom z Forum :brawo:

Tyle o Cyfrze. Mam jeszcze moduł CAM Polsatu w drugiej kieszeni który nie zawsze startuje więc robię tak :evil::evil::evil: NO, wyciągam po kolei moduły a potem programy zaskakują , jest to wina modułu CAM Polsatu bo na początku wszystko grało dobrze ale mi wyłączyli bo nie miałam zapłacone za 1 miesiąc :oops: i po włączeniu są takie numery

Pozdrawiam Nana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wkladasz kartę cyfry -musisz mieć jakis moduł i do modułu dopiero można wlożyć kartę cyfry -tak jak polsatu.Mam pytanie jaki masz moduł -z tego co mi wiadomo to po zmianie FEC chodzi tylko moduł ASTON a ja mam moduł hd cyfry.

Jest to moduł dekodująccy tylko jednego systemu tylko dla CYFRY+ i do nabycia tylko w autoryzowanych punktach CYFRY tylko z umowami na programy hd.Modul ASTON jest moułem wielosystemowym podobnie jak PowerCam Pro tyle że ten drugi po zmianie FEC przestał dekodować programy hd cyfry.Piszesz że czasami wyjmujesz moduły-to mam prośbe zobacz co masz

-napewno jest coś na module napisane.

Pozdrawiam hekal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest do końca prawda. Zależy od wersji modułu Cyfry i wersji softu Technisata. Mam HD8, ale to ten jest praktycznie ten sam soft. Najpopularniejsza chyba wersja modułu Cyfry to wersja z tzw. aktualizacja 4, która działa z obecnym firmware. Druga popularna wersja to moduł z aktualizacją 11, ale tego modułu nie mam i z kolei nie wiem jak działa z tym dekoderem. Tylko równocześnie trzeba pamiętać, że soft Technisata się zwija , a nie rozwija. Niestety najlepsza, stabilna wersja softu do dekodera to ta z listopada z 2008r. która nie działa wcale z modułem Cyfry. Tymczasem to ta wersja softu Technisata jest naprawdę ok (praktycznie nie ma błędów) i w sumie odradzam wgranie późniejszych. Nic nie wnoszą istotnego, a dekoder się zaczyna robić niestabilny. Czyli jednym słowem kiszka. Możesz sobie wgrać najnowszą wersję softu, ale ryzykujesz, że odbiornik się zrobi niestabilny i do tego stracisz EPG Cyfry, albo zostaniesz na starym stabilnym sofcie, ale moduł Cyfry nie działa. Jak widać problemy z modułem nakładają się na problemy z softem Technisata. Niestety moim zdaniem żadna wersja softu do HD8 (czyli pewnie i do HDS2) po listopadzie 2008 nie jest stabilna (w każdej coś nie działa jak powinno, dość obszernie jest to opisane w wątku o HD8). W tym kontekście najsensowniejszym rozwiązaniem zdaje się rzeczywiście Aston i soft z listopada 2008. Najgorsze jest to, że akurat tylko Moduł cyfry ma w tej chwili certyfikację Nagravision, bo jest produkowany przez SCM, czyli spółkę z tej samej grupy kapitałowej. Za chwilę się więc może okazać, że Aston też przestanie działać - vide problem z PowerCam Pro. A bać się jest czego od momentu jak system Seca został zastąpiony przez Nagravision 3. Jak wiadomo teraz mamy hybrydę, czyli Nagravison z interfacem w standardzie Seca (tzw. Seca 4) . Tylko czekać na kolejne problemy...

Czyli kiszka do kwadratu. Albo raczej załamka. :( Ale na dziś rekomenduje jak wyżej: Aston + soft z listopada 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 11 działa z HD8-S, działała z DigiCorderem HD S2 do czasu kiedy Cyfra+ zmieniała FEC z 2/3 na 3/4 na transponderze 12278 MHz, teraz mogą wystąpić problemy z odbiorem kanałów HD (HD S2). Również polecam Astona w wersji 2.22. Z tego co mi wiadomo Technisat ma się tym problemem zająć.

 

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nic w tym sofcie nie widze nowego, poza tym że tuner przy poprzedniej wersji nie zawieszał sie, przy tej już dwa razy jednego dnia miał zwiechy. Trzeba było go resetować.

 

Tuner działa tak samo jak w poprzedniej wersji. Jedynie nastąpiły pewne zmiany w inicjalizacji karty w czytniku wbudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dzięki nowemu softowi, czy C+ coś zmieniła, ale wreszcie działa EPG na kanałach C+.

 

 

Na programach C+ CANAL+FILM HD i CANAL+SPORT HD tylko na dwie audycje a na POLSAT HD brak EPG.

Czy to tylko u mnie [digiCorder hd s2 ,soft z 12 .11.2009]-???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...