Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w odbiorniku będą dwa camy ncam i aston z kartami to powinno się dać np. oglądać tvp2 i nagrywać MGM HD. Musi tak być że oglądamy jeden kanał który jest w ofercie tnk hd a nagrywamy drugi który jest w cyfrze.

 

PS!!!!

Na stronie technisat.pl jest nowe oprogramwanie do wersji hds2 Software Version 2.43.0.3-1193j

Wieczorkiem wgram i zobaczymy co się zmieniło.

Opis ze strony po niemiecku:

Anpassungen für den Betrieb mit dem Legacy-Modul (Empfang von

Programmen der HD+ Plattform)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia - teraz już wiem czego mogę się po takiej konfiguracji spodziewać i jak ewentualnie to sobie skonfigurować.

Czekam również na info, czy nowy soft do S2 HD niczego przypadkiem nie psuje i będę aktualizował :)

PS. Jest też aktualizacja listy programów (PL) z 06.12.2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten nowy soft, na razie nie zauważyłem żadnych różnic. EPG na TVNach 3 dni, polsat 24h.

Niestety przy włożonych dwóch modułach CP i N cam czasami wyskakuje komunikat brak smartkarty i kanał się nie chce odkodować - częściej z n cm niż z modułu CP. Mam nadzieję że Technisat to wkrótce poprawi bo przecież chwalił się o wzorowej współpracy z modułami TNK HD i dlatego wróciłem znowu po parunastu miesiącach do Technisata HD S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja sumujac tunery Technisat moge tylko powiedziec, ze nigdy wiecej sie nie skusze na to niedopracowane badziewie. Co dla mnie najwazniejsze: jak tuner, za ktory zaplacilem swego czasu 890sfr moze nie miec diseqc 1.1??? Dla mnie to jest poprostu zalosne. Z tymi antenkami, co ja mam, to sie juz kanalow miedzy satelitami nie da przelaczac, bo mam wrazenie, ze z tym nowszym softem przelaczanie miedzy kanalami jest jeszcze dluzsze. Szlag juz trafia. Niemcy tez o tym pisza na forach. Jak to mozliwe, ze taki Ferdek Ariva 200 ma Blindscan, disceqc 1.1, mozliwosc zmiany nazw kanalow oraz opcjonalnie nawet program do pisania list kanalow na kompie a taki "luxusowy" Technisat takich podstawowych rzeczy nie ma? Nigdy wiecej Technisat! To wybrakowany sprzet dla starych zacofanych niemieckich dziadkow aby ARD i ZDF ogladac. Dobry obraz mi nie wystarczy. Mialem wtedy poczekac trzy miesiace, doplacic 300sfr i mialbym dzis Dreamboxa 8000 a teraz sie przymiezam i przymiezam. Mimo to mojim dzisiejszym faworytem jest Vantage VT-1, ktory nie tylko ma super upscaling SD do HD do 1080i, Twin HD-tuner, super obraz, wymienialna HDD w formie kasety, na linuxie i jeszcze 2 F-przelotowki abym mogl podlaczyc dekoder Cyfry Plus. Jezeli ktos jest nie zadowolony z Technisata, to polecam ta strone: http://www.vantage-digital.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kurczę, to sprzedaj ten tuner i kup sobie inny. Miałem Już w sumie z 10 tunerów SAT i "tylko" 3 Technisaty (S2, HD S2, teraz HD S2X plus) i w życiu bym tego ostatniego nie zamienił na jakiś koreański brzęczący i zawieszający się szmelc. I nie porównuj tunera na Linuxie, domyślnie przeznaczonego do łamania telewizji kodowanej (nie czarujmy się, to jest główny cel tych wynalazków) z tunerem typu Technisat, gdzie nic nie trzeba wgrywać i wszystko samo działa, bez żadnych dziwnych czynności konfiguracyjnych. Zrób ankietę, komu jest potrzebny Blindscan i DiseqC 1.1 - zdziwisz się pewnie, jak mało osób płacze z braku tych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy wreszcie spokój z tą rzekomą super jakością tych tunerów. HDS2 po pewnym czasie brzęczy, sprzęt też się potrafi zawiesić, padł mi jeden po pół roku używania, a niedoróbki softu są... żenujące. Nie za bardzo wiem na czym ma polegać ta przewaga wykonania nad np. Topfieldem - made in Korea. Tuner ma zalety i wciąż go używam, ale bez przesady. Są lepsze. Ale w tym wątku jest na ten temat masa. Mam inne pytanie. Czy zdarza Wam się na nowym sofcie, że tuner gubi ustawienia FEC? Dotyczy to FEC 5/6, kiedy to po jakimś (nieokreślonym) czasie nagle gubi ustawienia i na liście kanałów robi się 3/4 . Oczywiście efektem jest ciemność. Ponowne skanowanie transpondera pomaga, ale efekt mam niestety w kółko. Wydaje mi się, że problem powstał w najnowszym sofcie - ma ktoś jakieś podobne obserwacje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie na HD S2 nie zauważyłem tych problemów z FEC. Często oglądam kanały z 11158v i jeszcze nigdy nie wystąpił ten problem, mam soft najnowszy z listopada 2010.

Kkuba a jak masz tą ciemność na kanale i dasz info o tp to co masz fec 3/4 zamiast 5/6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź co do FEC: TechniSat w oprogramowaniu aktywnie korzysta z danych zawartych w NIT w strumieniu DVB. W założeniu miało to pomagać w sytuacji, gdy zmienią się parametry przekazu - wtedy nadawca aktualizuje dane transpondera w strumieniu i TechniSat poprawia je samemu (oraz przy skanowaniu - jest w stanie wyszukać kanały z transponderów, których nie ma w pamięci, bo dopisuje je w trakcie skanowania). Wspaniałe, ale w Niemczech, gdzie SES Astra ściga nadawców za każdą rozbieżność ze stanem faktycznym czegokolwiek w strumieniu, ale nie w Polsce, gdzie na Hot Birdzie oprócz nas są setki egzotycznych nadawców z różnych krajów ze śmietnikiem w danych ;) TechniSat zaliczył już przez to zgrzyt z odbiornikami TNK przy zmianie FEC, gdy Cyfrowy Polsat zrobił sobie aktualizację "z wyprzedzeniem" rozwalając listę kanałów w modelach Digit.

 

Dla 11,158 GHz, pol. V zły FEC (3/4 zamiast 5/6) w danych NIT leci m.in. na transponderach włoskiego SKY Italia, więc jeśli przełączysz na jakiś kanał z tamtych rejonów i jakimś cudem odbiornik pobierze dane (tablica jest spora, może nie łapać szybko), to przypuszczalnie podmieni FEC. Możesz poeksperymentować...

 

EDIT: Drobne info - w sieci znalazłem przypadkiem program DigiExtractor do wyciągania nagrań z dysków DigiCorderów. Projekt jest OpenSource, pisany w Javie. Strona domowa: http://www.digiextractor.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie wiem co się dzieje na stronie www.technisat.pl ale jak wejdę w dział download i wyszukam Technisat HD S2 to nie pokazuje żadnych plików do pobrania?

Jak zmieniłem na model HD S2 Plus to jest to samo. Nie ma co dbałość o klienta jest wspaniała w Technisat.

Na stronie niemieckiej w prawdzie znajduję jakieś broszurki ale softu też nie znalazłem chyba że coś źle robię - wchodzę w dział download, następnie wyszukuję na lewej liście odbiorniki cyfrowe i potem satelitarne i na prawej model i daję żółty klawisz na dole po prawej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi działa, ale faktycznie coś zmieniali na stronie, może kwestia przeglądarki. Wchodzę tak: U góry z menu Service & Downloads wybieram Downloads, z listy u dołu po lewej wybieram Odbiorniki cyfrowe i Satelitarne (DVB-S), znajduje model po prawej i klikam plusik po lewej przy nazwie i "ALLGEMEIN".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunery Technisata jesli chodzi o obsługe i jakos obrazu nie maja sobie równych, jednak sama firma jest do bani, zainstalowałem tych tunerów naprawdę sporo gdyż mam grono klientów bardzo wymagających, nie liczących sie z kasą a jednocześnie niezbyt kumatych (lubią proste rozwiązania), a technisat jest solidny prosty, drogi a wiec spełnia te warunki, niestety nie obsługuje prawidłowo dwóch modułów jednocześnie, taka firma a nie potrafi wprowadzic szybko poprawki, klienci chcą mnie za ja*a powiesić bo coś nie działa jak powinno, ja się musze tłumaczyć, dzwonie do technisata od kilku miesiecy, obiecują poprawki ale to juz trwa za długo, gdyby była marka tunerów o tej samej jakosci ale lepiej obsługująca 2 moduły to bym chętnie olał technisata, za dużo nerwów mi juz popsuli. Sprzęt robią OK ale olewają klientów na MAXA, jak juz kupisz to się męcz, teraz pracują nad nowymi modelami wiec stare będą mieli totalnie w [beep]** a to są tunery nie po 500zł tylko po 2000zł plus koszt modułów bo nawet nie potrafią zrobić swojego modułu do cyfry tylko dają zarobić astonowi który mam wrażenie niezbyt dobrze współpracuje z tym tunerem ehh mógłbym tak długo, ogólnie firma mnie wpienia ale co tu wymagać, to są szwaby, oni zanim coś ruszą to sie 10000 razy zastanowią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a technisat jest solidny prosty, drogi a wiec spełnia te warunki, niestety nie obsługuje prawidłowo dwóch modułów jednocześnie,

Tu się akurat nie zgodzę. Ja akurat mam model DigiCorder HD S2X Plus a w nim moduły Cyfry+ (Aston 2.20), Cyfrowego Polsatu i w czytniku Telewizję na kartę. Tuner ten mam od końca października, więc prawie 5 miesięcy i muszę powiedzieć, że współpraca modułów Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu jest rewelacyjna. Przez ten okres nie miałem żadnych zwiech. Wcześniej używałem Golden Interstara GI 980 HD 2CI 2CR i tam ta współpraca była wręcz tragiczna. Dodam tylko, że tego Golden Interstara używałem zaledwie miesiąc i przesiadłem się na Technisata. Zapłaciłem za niego sporo. Ale powiem krótko. Sprzęt wart swojej ceny. Może udał mi się model, ale jeśli poczyta się fora użytkowników Fergusona, Golden Interstara czy nawet Humaxa (chociaż tu nastąpiła znaczna poprawa w tym zakresie), to tam dopiero idą narzekania na jednoczesną współpracę modułów Cyfry+, Cyfrowego Polsatu czy TnK HD. Na forum Technisata takich wpisów jest zdecydowanie najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to smiesznie brzmi ale trafiłeś na dobrą sztukę, bo jak wspominałem odpaliłem tego sporo i fakt faktem ze u jednych działa a u drugich mimo iż ten sam sprzęt i ta sama konfiguracja i sie wszystko sypie na MAXA, dlatego ja juz mam dosc dzwonienia do serwisu i tłumaczenia się klientom, nie wiem co ma na to wpływ, dziś byłem u gościa któremu odpalałem HD8SX i jest masakra totalna, co chwile jest brak karty, wysune moduł polsatu i śmiga normalnie, inny klient mówi że sie to stanie ale raz na kilka tygodni, no i jak to wytłumaczyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Digicorder hd s2 -miałem moduł polsatu i moduł aston [ multipakiet c+] i kartę tnk i było ok.

Zmieniłem moduł polsatu na tnk hd i ...nie jest ok.[zaplanowac nagranie to ryzyko].Myślę że Technisat

ma ból głowy.Mam nadzieję że to poprawią.

Mam pytanie: czy ma ktoś w/w zestaw w digicorderze hd s2 tzn.dwa moduły,

moduł tnk hd i moduł aston z multipakietem c+ i jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W TechniSacie DigiCorder HD S2 po 3,5 roku użytkowania padł mi dysk twardy WD5000AAJS (500 GB, SATA-2, 7200 rpm, cache: 8 MB)

Rozglądam się za nowym dyskiem. Czy do tego dekodera można włożyć jakikolwiek dysk twardy SATA, czy może jest jakiś wybredny odnośnie firmy, wielkości dysku, cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wymianę dysku przeprowadzam w trzech etapach bardzo prostych, dysk dobieram z serii wolnych dysków o porównywalnym zapotrzebowaniu na prąd zasilania 5v, 12v w stosunku do dotychczas zainstalowanego. Dobrze dobrany dysk poznać po tym, że w czasie ogladania programu HD i jednoczesnego startu nagrywania z innego programu tuner zachowuje się normalnie. Jeśli zaś rozruch dysku powoduje zakłócenie trwałe pracy tunera to znaczy, że zasilacz nie wyrabia i należy dobrać inny dysk.

1. wyłączam tuner , wyciągam stary dysk

2. włączam tuner bez dysku , aby zapamiętał ,że nie ma dysku po czym go wyłączam z pilota

3. zakładam nowy dysk po czym go tuner wykrywa , więc go formatuje, spawdzam i ponownie wyłączam z pilota

Zakładałem nawet dyski 1 TB i pracują poprawnie już ponad 6 m-cy. Dla uczulonych na głos rozruchu dysku w czasie snu polecam syski SSD, które aby długo przeżyły należy zapisywać po kolei do końca pojemności i formatowąć.

 

Nie znalazłem na forum, więc opisuję z własnego doświedczenia, że tuner DigiCorder HD zapisuje, odtwarza bez problemu obraz 3D nadawany przez N, CYFRE+. Próbę przeprowadziłem z pomocą telewizora z promcji CYFRY : LG CINEMA 3D. To samo potrafi każdy tuner FERGUSON HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...