Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Te dwa programy Mediaport i Techniport to jakas porazka zaden nie dziala poprawnie z tunerem Technisat DigiCorder HD S2.

Mediaport laczy sie z tunerem ,ale transfer z tunera na PC albo wcale sie nie rozpoczyna albo za chwile przerywa kopiowanie .

Tak samo jest z Techniport loteria raz zgra liste z tunera na PC raz nie. Lipa dziwie sie ze taki drogi i w zasadzie dobry sprzet ma takie badziewie programy i to programy Technisata.

Kopiowanie przez USB na pendrive jest OK.

Moze ja cos zle robie ?

Mam tuner kilka dni

Moze wypowiedza sie uzytkownicy tego tunera i potwierdza lub zaprzecza mojejgo spostrzezenia.

 

PS Tuner mam podlaczony do Routera.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zły dekoder tylko z nieistniejącym supportem. Taka już uroda tego sprzętu - trzeba się przyzwyczaić. :) Co nie znaczy wcale, że to jest zły dekoder.

Mediaport nie działa- nigdy nie działał. Zarówno na HD S2 jak i na HD8-S. Trochę lepiej działa na Windows 7, ale tylko trochę. W HD8-S można zalogować się do Windows z pozomu dekodera - ale tylko do XP. Technisat nie potrafi od dwóch lat poprawić błędu w procedurze logowania do Windows 7. Przerosło ich to. BTW jak by otwarli kod źródłowy pewnie sam by to poprawił, albo dowolny student informatyki. W HD8-S można użyc DigiExtractora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Media Port 1.3.9 z Diginova 10 HD+ siostrzanej firmy Telestar.

Na PC mam Windows 7 64-bit i transfery są poniżej 5 MB/s.DM800 przez FTP leci chyba nawet wolniej.

Procki w odbiornikach są jednak dość cienkie.

Na starej instalcji Windowsa miałem jednak problemy z Mediaport których po kilku dniach przestał funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

@kkuba dzieki za podpowiedz.

Co tyczy sie tunera jest OK obraz super szybki tez jest ogolnie fajny sprzet.Choc powstal juz jakis czas temu nadal ma to co powinien poza tym co pisalem wczesniej

Mam jeszcze jedno pytanie jakim programem najlepiej dokonac konwersacji nagranego materialu tak zeby bylo mozna odtworzyc na komputerze ,lub nagrac na plytke i w stacjonarnym DVD odtworzyc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo robisz na piechotę różnymi dziwnymi narzędziami, albo przestajesz się oszukiwać i kupujesz DVR-Studio HD. Jest wersja trial, możesz sobie przetestować. Jest w nim pełne wsparcie dekoderów Technisata. Wersja 2.x zawiera dodatkowo moduł do robienia menu płyt, poza tym niczym się nie różni. Jak masz do tego inne narzędzie np. Nero Vision czy Video Studio, możesz sobie darować i kupić wersję 1.x Za zaoszczędzone pieniądze można iść np. na obiad lub siłownie (jeśli się akurat odchudzamy) . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Z modułem CP (tym starym w CI) sprawuje się dość dobrze, było by idealnie ale czasami na kanałach z 12265 występują zatrzymania obrazu ale ja tego już dawno nie sprawdzałem ponieważ w tej chwili nie mam wykupionego żadnego pakietu z cP. Ogólnie działa to stabilnie.

Nagrywa ze wszystkimi ścieżkami, nagranie można potem zgrać na pendrive i w kompie przekonwertować do potrzebnego formatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wielokrotnie pisało: tak. Jest też na forum opis jak i czym.

Przedarłem się przez bodajże trzy wątki w dziale Technisata i nie natknąłem się na odpowiedź na moje pytanie. Wiem, ze nierzadko użytkownicy forum pytają o te same rzeczy aż do znudzenia, jednak tutaj największym problemem wydaje się być jednoczesne nagrywanie kanałów zakodowanych, a nie kwestia odtwarzania ich w komputerze. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Niemniej jednak dzięki za odpowiedź. :smile:

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze na poprzedniej stronie tego wątku... :/ DVR Studio jest pełne wsparcie dla Technisata HD S2, program rozpoznaje natywny format nagrań. Pliki ts są także rozpoznawane (nawet bez obróbki) przez VLC. Ale jak chcemy edytować nagrania optymalne jest DVR Studio. Reszta na poprzedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Czy testował ktoś już współpracę Technisat HD S2 z tymi nowymi modułami Cyfrowego Polsatu CI+ (Legacy)? (najlepiej jeszcze z Astonem w drugim CI dla Cyfry+).

Chodzi o to czy działa płynnie taki zestaw.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja używam tego zestawu ktory podałes. Niestety moduł CP CI+ nie dziala poprawnie. To znaczy odkodowuje wszystkie kanały ale gdy przełącza sie kanały po kolei moduł jakby sie zawieszal i kanały sa zakodowane. Pomaga reset CI lub wyciągnięcie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Mam taki problem z tunerem TechniSat DigiCorder HD S2 a mianowicie na module Cyfrowego Polsatu zatrzymuje, przerywa obraz [tz. siadkowanie] na kanałach tvp1,tvp2,tvn wszystkie HD i tylko na tych. Sama antena jest dobrze ustawiona, na karcie cyfry+ czy TnK niema tego problemu. Czy ktoś się spotkał z tego typu problemem i jak go rozwiązać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...