Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienie na 720p nie koniecznie powoduje stratę jakości. Ale to temat na inna dyskusję. Ogólnie lepiej sprawdzić to empirycznie. A co drugiej kwestii. Nawet jeśli używasz DHCP, to możesz wpisać na sztywno adres tunera - byle nie wszedł obszar adresów przydzielany przez serwer DHCP. Ten obszar można odczytać - zmienić na routerze. Większość routerów rezerwuje dla klientów DHCP zakres xxx.20 - xxx.255 - ale to się da ustawić - parametr jest konfigurowalny. Jest tak dlatego, że istnieją urządzenia które muszą mieć stały adres IP nawet przy aktywnym DHCP - przykładowo Print Servery. Z tego możesz właśnie skorzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa rozwiązanie-proteza, poprostu zmieniłem końcówkę IP w PC na 010, w tunerze zostało 011 i Mediaport odrazu widzi tuner, :brawo: @momo101.

Teraz pozostaje tyko problem TechniPort XV nie działa do tunera, czyli zedytowanej listy nie można posłać.

Jeszcze pytanie do @momo101; jak robisz ten backup, piszesz:

"Ja po tym numerze zgrywam sobie gotową listę TechniLoaderem jako backup."

czyli rozumie że masz zapisaną listę wraz z ustawieniami tunera i póżniej w razie potrzeby możesz ją załadować do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumie że masz zapisaną listę wraz z ustawieniami tunera i póżniej w razie potrzeby możesz ją załadować do tunera.

Tak jest, tak właśnie działa TechniPort Loader-nie jest edytorem, potrafi tylko zgrać z tunera i wgrać z powrotem.

Ten programik to wszystko co mi do szcześcia potrzeba bo edytuje się listę programów z rzadka (tuner wystarczy) a znika strach przed ew. utratą i wklepywaniem wszystkiego od nowa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam kilka pytań odnośnie tego tunera. Mam zamiar kupić nagrywarke samsunga z usb i hdmi. Czy przez port usb będę mógł przesłać nagrania z tunera na dysk nagrywarki? Czy przez hdmi będę mógł nagrywać bo w opisie sprzętu nie ma nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie bardzo widzę sens kupowania tej nagrywarki mając ten tuner, no ale każdy ma prawo do swoich decyzji. Przedewszystkim nie wiemy jakie pliki obsługuje ta nagrywarka, ale zawsze można z technisata skopiować nagranie na dysk kompa i przekonwertować na taki plik jak potrzeba w nagrywarce i po USB wysłać do nagrywarki, oczywiście jak nagrywarka przez ten port przyjmuje pliki (czytaj instrukcję nagrywarki). Jeśli chodzi o to HDMI to Technisatowi to nie robi różnicy czy ten sygnał wysyła do TV czy nagrywarki DVD, więc jeśli nagrywa przez HDMI to nagra z Technisata, ale co to za różnica czy nagrywa przez HDMI czy Euro to i tak to samo bo to nie jest nagrywarka HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego dekodera. Czy możecie mi dać znać jak to właściwie jest - można nagrywać/oglądać 2 programy z Cyfry+ jednocześnie, czy nie można?

 

Czy muszę do tego mieć 2 karty (albo splitter) i dwa muduły CI? Jeśli tak, to czy muszą to być identyczne moduły (np. 2x PowerCam.Pro?) czy lepiej 2 różne (np. PowerCam+Aston)?

 

Z góry dzięki za info. :-)

A tak, w ogóle, to może jednak polecacie Humax iCord?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo walkowane do bulu w poprzednich postach, poczytaj, informacje w pelni aktualne.

w skrocie:

można nagrywać/oglądać 2 programy z Cyfry+ jednocześnie, ale tylko jesli masz 2 karty albo splitter i dwa muduły CI.

Moduly nigdy takie same, bo sie gryza. Zawsze dwa rozne. Najbardziej ceniony jest Powercam. Do niego mozesz dobrac Astona lub cos innego.

Nie sadze, aby ktokolwiek z osob udzielajacych sie w tym watku polecil ci iCord ponad Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo walkowane do bulu w poprzednich postach, poczytaj, informacje w pelni aktualne.

w skrocie:

można nagrywać/oglądać 2 programy z Cyfry+ jednocześnie, ale tylko jesli masz 2 karty albo splitter i dwa muduły CI.

Moduly nigdy takie same, bo sie gryza. Zawsze dwa rozne. Najbardziej ceniony jest Powercam. Do niego mozesz dobrac Astona lub cos innego.

Tak też się doczytałem, ale wolałem jednak na wszelki wypadek potwierdzić... To droga zabawka i lepiej sprawdzić 2 razy. :-)

 

bylo walkowane do bulu w poprzednich postach, poczytaj, informacje w pelni aktualne.

Nie sadze, aby ktokolwiek z osob udzielajacych sie w tym watku polecil ci iCord ponad Technisata.

 

Ogólnie rzecz biorąc, to teoretycze możliwości iCorda znacznie bardziej mi odpowiadają, ale po tym co o nim się naczytałem, to jednak bezproblemowego TechniSata. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć karte C+ z modułem np. PowerCam Pro ew. Diablo (Astona ne polecam) i kartę TNK w czytniku, wtedy możesz nagrywać/oglądać np. TVP1 i Canal+. Jest to o tyle rozwiązanie tańsze i nie wystaje żadne badziewie z tunera i klapka zamknięta.

Co do tego gryzienia się modułów jednakowych to jak pamiętam było to testowane na Astonach, a to wydaje mi się zależy od modułu i pewnie z PowerCamami nie byłoby problemu, sam kiedyś testowałem dwa Diablo z kartami C+ i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić nagrywarke z hdd i wejściem usb. W instrukcji nagrywarki pisze że można przesyłać przez usb pliki w fat 16 i fat 32. Czy będę mógł z hdd technisata hd s2 przesyłać nagrania na dysk twardy nagrywarki? Proszę o odpowiedź bo niewiem czy wydawać kasę na ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiadomo o co pytasz. Domyślając się, że chodzi Ci o to czy można połączyć te dwa urządzenia bezpośrednio kablem USB, to jest to oczywiście niewykonalne. Jak sobie wyobrażasz połączenie dwóch portów USB to Device? No chyba, że chcesz sobie spalić porty w w obu urządzeniach. Generalnie to zresztą w ogóle nie ma sensu (nawet gdyby gdzieś był port USB to Host), ze względu na format zapisu. Nagrywarka i dekoder zapiszą dane w inny sposób - i tak to musisz skonwertować na komputerze. Za to kupno nagrywarki wcale nie jest bez sensu. O ile zależy Ci na wykonaniu kopii zapasowej nagrywasz na nagrywarce, o ile jest to 574 odcinek CSI to na dekoderze. Sam tak to właśnie robię. Musisz to sobie jeszcze raz przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,mam pytanie dotyczące współpracy technisata z modułem polsatu. W moim dekoderze moduł bardzo się nagrzewa i po 3 ,4 godzinach pracy zaczynają sie zawiechy .Zastanawiam się czy to wina modułu czy też problem leży gdzie inndziej,może ktoś z użytkowników hd s2 miał podobne problemy? :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tuner HD S2 od ponad dwóch miesięcy i tak ogólnie jestem z niego zadowolony,ale zdarzyła mi się już na nim następująca usterka,otóż na kilku programach nie mam sygnału i brak obrazu i dżwięku,ale jak wyciągnę wtyczkę z gniazdka i po chwili z powrotem włączę.to te programy z powrotem działają,zdarzyło mi się to już dwa razy.Wydaje mi się że to napewno wina tunera,ale nie wiem czym to jest spowodowane i czy tuner nadaje się już do serwisu,a może to wina softu,posiadam obecnie software 2.35.03.(986),a może jest nowszy, jeśli tak to prosiłbym o podanie go.Mam jeszcze pytanie mam ustawioną rozdzielczość na 576 p i video scaling na oryginalny żeby na ekranie format 4:3,oglądać na całym ekranie bez bocznych pasów,ale czy przez to nie tracę na jakości obrazu,bo z tego co wiem niektóre kanały HD nadają w rozdzielczości 720p lub 1080i,a ja mam ustawioną na stałe rozdzielczość 576p.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco. Zakupiłem technisata digicorder. Obraz powalił mnie w negatywnym słowa tego znaczeniu - zalamalem sie. Jest kiepski. Ogladałem dotychczas Cyfre dzieki dedykowanemu Philipsowi - nieporownywalnie lepszy obraz. Korzystam z modulu Aston 2.19. Jakośc sygnalu z antey jest bardzo wysoka ale na wszystkich kanalach obraz jest nieostry - jakby za mgielka.

prosze o wskazowki co z tym fantem - może to wina ustawien? Sprzet kupilem w HEMMie - nie zmienialem ustawien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr. Orbita za odzew. Technisata łącze za pomoca HDMI z LCD Sony Bravia 32V. Sprawdzałem prze component, euro i nic. Po paru godzinach róznych prób - bez sukcesu, podpiąłem spowrotem philipsa i oniemiałem - dobra dotychczas jakość obrazu (z philipsa)- popsuła się, choć przez 2 lata była dobra. Co może byc przyczyną? Odsuwałem także na pewna odleglość tunery od tv sprawdzajac czy nie ma jakiś nowych zakłoceń (dysk twardy). Bez zmian. Jade w tej chwili po nowy konwerter (ten aktualny ma 3 lata).

 

Czy wpływ może mieć karta Cyfry? Czy cos jej mogl "zrobic" Aston?

 

Sprawdzalem także na tv koneskopowym - tam nie zauwazam zadnych objawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...