Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam Was! :)

 

Chce ostrzec Wszystkich, ktorzy sa zainteresowani kupnem Technisata HD S2 i odbiorem 2 najwiekszych polskich platform (czyli Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego) na tym wlasnie jednym dekoderze. MODUL ASTON 2.18 "GRYZIE" SIE Z MODULEM POLSATU CYFROWEGO, PO PRZEZ CO OBRAZ NA KANALACH POLSATU PO PARU SEKUNDACH ZATRZYMUJE SIE! POTWIERDZA SIE TO, CO PISZA INNI FORUMOWICZE. Doprowadzalo mnie to do szalu, czlowiek placi abonament, jest zwiazany z umowa a tu nici z ogladania! Bardzo podobala mi sie wypowiedz jednego z konsultantow na hotline Cyfrowego Polsatu, kazal mi on poprostu przy zmianie kanalu, ciagle wyjmowac jeden z modulow! To byl juz chyba szczyt cha*stwa tych Panow! He, he! Probowalem rozne tricki, lecz nic to nie przynioslo a mozecie tylko uszkodzic dekoder! Wszystko razem suma-sumarum droga zabawa, wiec szkoda kaski, poniewaz modulek Astona, jak na polskie warunki, do najtanszych nie nalezy a mozecie miec niezlego pecha i ten Astonik w sumie na nic sie Wam potem nie przyda, lepiej od razu kupic za te same pieniadze modul PowerCam. Bylem tym bardzo zaskoczony, myslalem, ze niemiecka technika nie zawodzi a dzis to wogole bym sie zastanowil, czy jeszcze raz bym ten dekoder kupil. Jak na moje wymagania, to tylko jakosc obrazu i dzwieku usprawiedliwiaja zakup, po za tym mialbym jeszcze wiele zyczen. Nie do konca uwazam, ze ten dekoder przystosowany jest na polski rynek, Niemcy lekko przesadzili z tymi reklamami. Dlugo czekalem na update'y software'u ale nic nie poprawili. A szkoda, bo Niemcy niestety nie doceniaja tak ogromnego polskiego rynku! Obecnie odbieram (niestety) Cyfre+ na tanim module Matrix Reborn i funkcjonuje z modulem Polsatu bez najmniejszych zarzutow. Jest tylko taki problem i ten chyba najwazniejszy, ze modul Matrix Reborn nie dekoduje programow HD a po to w koncu kupilismy chyba ten dekoder? Modul T-Rex rowniez nie polecam, poniewaz i ten nie dekoduje kanalow HD. Objektywnie piszac mysle, ze na te moduly, to bedziemy musieli jeszcze poczekac. Zamowilem wlasnie francuski PowerCam modul, wyprobuje jeszcze definitywnie i opisze go tu juz po wakacjach.

 

Ciekaw jestem natomiast, jak funkcjonuje nowy modul HD Polsatu, ktory sie wlasnie ukazal? Testowal ten juz, ktos na Technisacie? Bardzo bym sie ucieszyl z odpowiedzi! Byc moze bedzie tak, ze modul HD Polsatu juz nie bedzie sie nawzajem zaklucal z Astonem 2.18, to by bylo oczywiscie optymalne rozwiazanie, probowal juz ktos?

 

Nastepny pomysl, to odbior N'ki na HD S2 razem z Cyfra+ i Polsatem, myslalem dokupic 2 pakiety a przedewszystkim sportowy. Modul Conax mam jeszcze jeden wolny a kanaly N'ki mi wczytal. Probowaliscie juz? Jaka reakcja? Niedlugo bede w Polsce, zabieram Technisata ze soba i postaram sie to wyprobowac, wiec napisze! Moze ktos wlasnie tym tematem bedzie zainteresowany?

 

Pozdrowienia z Zachodniej Europy! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! :)

 

....MODUL ASTON 2.18 "GRYZIE" SIE Z MODULEM POLSATU CYFROWEGO, PO PRZEZ CO OBRAZ NA KANALACH POLSATU PO PARU SEKUNDACH ZATRZYMUJE SIE! POTWIERDZA SIE TO, CO PISZA INNI FORUMOWICZE. ....

 

:>

No to mnie zmartwiłeś bo planowałem dokupienie modułu CP. Z moich doświadczeń oraz wielu wypowiedzi posiadaczy tunerów sat wynika, że rózne moduły gryzą się ze sobą we wszystkich tunerach. Zależy to tylko od kombinacji modułów. Jest to dziwne i chętnie bym przeczytał jakieś techniczne wyjasnienie na ten temat. Nadal nie ma doskonałego tunera, a Humax iCord, który miał być taki dobry okazał się fiaskiem. Być może Dreambox DM 8000 będzie takim doskonałym tunerem, że żadne moduły nie będą się ze sobą gryzły, ale czy ten tuner widmo sie wreszcie pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja obecnie używam modułu CP i Astona 2.18 w technisat hd s2 i nie mam żadnych problemów w odbiorem kanałów. Na początku jak zainstalowałem moduły to było tak jak napisał kolega wcześniej. Wcale nie wyciągalen modułów tylko resetowalem w menu dekodera. Po 2 tygodniach wszystko było ok i do tej pory działają moduły bez zarzutu. Moduł CP na górze Aston na dole. Daj znać czy pomogło u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja obecnie używam modułu CP i Astona 2.18 w technisat hd s2 i nie mam żadnych problemów w odbiorem kanałów. Na początku jak zainstalowałem moduły to było tak jak napisał kolega wcześniej. Wcale nie wyciągalen modułów tylko resetowalem w menu dekodera. Po 2 tygodniach wszystko było ok i do tej pory działają moduły bez zarzutu. Moduł CP na górze Aston na dole. Daj znać czy pomogło u Ciebie.

A jak masz ustawiona dekryptyzację? Podwójną CI1+CI2 czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno chciałem podzielić sie informacją na temat pewnego fenomenu w tym odbiorniku lub moim egzemplarzu, ale czekałem jeszcze na wypowiedzi znajomych, którzy potwierdzili moje spostrzeżenia. Jak wiadomo wszyscy się borykają z problemem ograniczonego skalowania obrazu na telewizorze, gdy zewnętrzny tuner sat jest połączony z telewizorem przez HDMI i przy ustawieniu rozdzielczości na 1080i lub 720p. Ponieważ nie znoszę pasów po bokach próbowałem różnych ustawień i w swoim Technisacie odkryłem rzecz następującą. Mając tuner połączony z TV po HDMI, gdy w ustawieniach obrazu dam HDMI resolution - 576p i Video scaling/Zoom - original, mam wszystkie opcje skalowania obrazu na telewizorze (Sharp LC-46 XL2E), a więc mogę sobie ustawić panoramę pozbywając się bocznych pasów, nie mając przy tym zbyt zniekształconego obrazu, a co najważniejsze mając obraz 1080i. Sprawdzałem to wielokrotnie na różnych kanałąch HD i po weryfikacji znajomych, którzy tak jak ja stwierdzili, że nie widzą żadnej róznicy gdy dam w ustawieniach HDMI resolution 1080i czy 576p, oświadczam, że obraz HD jest świetny i taki sam. Oczywiście w przypadku transmisji 4:3 na kanałach HD pasy po bokach się pojawiają, ale na wszystkich kanałach SD pasów bocznych nie mam i nic mi nie wyjeżdza poza ekran. Nie wiem na czym to polega, ale mi to pasuje. Podkreślam: przy ustawieniu 576p mam obraz na telewizorze w takiej samej rozdzielczości jak przy 1080i. Ciekaw jestem opinii innych użytkowników tego tunera, czy ten trick u nich też działa. Ciekaw jestem też jak można by to wytłumaczyc od strony technicznej. Czyżby Technisatowi przez przypadek coś takiego się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! :)

 

Chce ostrzec Wszystkich, ktorzy sa zainteresowani kupnem Technisata HD S2 i odbiorem 2 najwiekszych polskich platform (czyli Cyfry+ i Polsatu Cyfrowego) na tym wlasnie jednym dekoderze. MODUL ASTON 2.18 "GRYZIE" SIE Z MODULEM POLSATU CYFROWEGO, PO PRZEZ CO OBRAZ NA KANALACH POLSATU PO PARU SEKUNDACH ZATRZYMUJE SIE! POTWIERDZA SIE TO, CO PISZA INNI FORUMOWICZE. ..........

Pozdrowienia z Zachodniej Europy! :>

Zaryzykowałem i kupiłem właśnie przedpłacony moduł HD Cyfrowego Polsatu dodatkowo do modułu Aston 2.18 i pakietu Cyfry+. Jestem bardzo mile zaskoczony, bo moduł CP HD działa mi w Technisacie HD S2 ( od ponad pół godziny) razem z modułem Aston 2.18 i Cyfrą+ bez żadnego problemu! Mam w Cyfrze pakiet prestiżowy, a w Polsacie pakiet familijny. Próbowałem specjalnie przełączać na kanały w Simulcrypcie, które mam opłacone w Cyfrze, a nie mam w Polsacie jak np. wszystkie AXNy, Cinemax 1 i 2 i nic się nie zawiesza, ani nic się nie gryzie. Wszystko działa tak jakby szło z jednego modułu. Polsat Sport HD również.

Przypuszczam, ze twoje problemy moga sie brać z tego, że masz uszkodzony moduł Astona. Też miałem podobne problemy na innym i obecnym tunerze. Myslałem, że to wina tunerów, ale okazało się, że Aston działał nieprawidłowo, aż pewnego dnia całkiem padł.Musiałem kupić nowy. Niestety moduły psują się częściej niż tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie dla znawców. Posiadam ten odbiornik który współpracuje z modułem (nowym) cyfrowego polsatu. Odbiornik jest podłączony dwoma sygnałami. Prawie wszystko działa bez zarzutu z wyjątkiem funkcji polegającej na oglądaniu zakodowanego programu i jednoczesnego nagrywania innego zakodowanego sygnału (to samo jest z PIP dla dwóch zakodowanych sygnałów). Dodam że dekryptyzacja jest ustawiona na "auto". Podejrzewam, że być może moduł CI CP nie obsługuje funkcji podwójnego dekryptażu - jak jest u WAS lub kto ma wiedzę (sprawdzoną ) w tym temacie. W przypadku gdy jeden program jest zakodowany a drugi odkodowany to problemu nie ma.

Dodam że z odbiornika jestem zadowolony a gdyby rozwiązać ten problem to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KALTAM

Ponieważ Technisat nagrywa od razu w formie rozkodowanej, mozliwości jednoczesnego nagrywania i oglądania kanałów kodowanych są bardzo ograniczone. Jedyny działajacy moduł dwustrumieniowy umozliwiajacy odkodowanie 2 kanałów jednocześnie to PowerCamPro, ale ograniczone to jest do ew. jednoczesnego nagrywania i ogladania kanałów kodowanych z tego samego transpondera i nie działa gdy np. nagrywa się kanał HD. Ja osobiście zniwelowałem ten problem tym, że mam moduł do Cyfry (PowerCamPro)z pełnym pakietem i moduł Cyfrowego Polsatu(tylko z pakietem Familijnym). W ten sposób nagrywam np. coś z Cyfry na Canal+ lub HBO lub FilmBox, a jednocześnie ogladam kanały z Cyfrowego Polsatu lub odwrotnie. Sporo kanałów jest w simulkrypcie tzn na tej samej czestotliwości w różnych systemach (Nagravision 3, Mediaguard) np. kanały TVN może ci w danym momencie rozkodowywać moduł CP lub za chwilę moduł Cyfry. To, że Technisat nagrywa tylko w formie rozkodowanej ma swoje wady, ale ma też i zalety. Gdy następuje zmiana kluczy w Cyfrze, nagranie masz nadal zachowane, w przeciwieństwie do Humaxa icorda, gdzie jeszcze wystepują inne problemy zwiazane z odtwarzaniem opisywane na tym forum i HDTV Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Satkurier za bardzo pochwalił Technisata w swoim teście, że tacy świetni, bardzo poważnie traktują nasz rynek i bardzo szybko reagują na niedociągnięcia w odbiornikach, a było to już ponad 7 m-cy temu (test Technisata Digocordera), tak więc widać jasno jacy oni świeni i jak szybko reagują, w końcu ostatni soft jest aż z grudnia 2007r.

A dodatkowo podobno Satsklep już bardzo dawno temu przekazał im nawet moduł Astona do usunięcia braku nagrywania 2 kodowanych programów z różnej częstotliwości. I do dzisiaj nie mogą się z tym uporać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Miałem już nawet zamówiony ten tuner, ale jak się dowiedziałem o powyższym to odpuściłem.

DZIĘKUJEMY TECHNISATOWI!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko przewidzieć jak producent będzie zachowywał się w przyszłości - oceniamy stan aktualny w momencie pisania testu (w trakcie pisania wyszła nawet jedna aktualizacja). Aktualnie DigiCordera i w Hollexie kupić się nie uda (ew. na specjalne życzenie jak ktoś bardzo chce, bo na stanie brak), bo jak nie było reakcji na zgłaszane przez nas problemy, to widać mają problem nie do przeskoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drobne ale... Soft jest z 18.07.08. Tylko angielska stronę im się zapomniało uaktualnić. Nawiasem mówiąc to żenada, pokazująca jak tam działa support Technisata... :)

Natomiast problem z Astonem tkwi w samym Astonie, a nie w Technisacie. Skopany jest soft Astona, nie istnieje dekoder w którym moduł działa jako wielostrumieniowy. Temat przewijał się przez różne fora dyskusyjne (to też). Zresztą i tu supportu nie ma. Soft jest w becie i nie rozwijany od prawie dwóch lat. Mam wrażenie, że to jest już moduł w stanie - legacy - nie rozwijany, ale za to z błędami :) Miejmy tylko nadzieję, że z Seca 3 pójdzie bez problemu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner kilka miesięcy i jestem zadowolony (oczywiście nie ma tunera co by nie można mu coś zarzucić), mam moduły Powercam Pro i Diablo i nie ma problemów z podwójnym dekodowaniem. Nie rozumiem czego można oczekiwać i jakigo podwójnego dekodowania, jeżeli jest to tuner który nagrywa program rozkodowany, kupując taki tuner trzeba mieć świadomość żeby to działało muszą być pewne warunki spełnione (moduły, karty, splitter), a co za tym koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem komu tutaj zależy na wprowadzaniu w błąd. Mam ten tuner od grudnia 2007, Od tego czasu były 2 czy nawet 3 aktualizacje (nie pamiętam dokładnie bo zasysa mi automatycznie z Astry. Jeśli porównuję to z Humaxem, to Humax Technisatowi w tym względzie do pięt nie dorasta. Oczywiście kkuba ma rację - moduł Astona jest winowajcą i nigdy jego rzekoma dwustrumieniowość nie działała z żadnym tunerem. Z kolei niemieckie strony netowe w wersji angielskiej są z reguły rzadko uaktualniane i Technisat nie jest tu wyjatkiem, a wiem to, gdyż współpracuję z wieloma niemieckimi firmami. W takim przypadku zawsze warto zajrzeć na wersję niemiecką, nawet nie znając niemieckiego (w końcu od czego są translatory).

Obecnie używam 2-ch modułów jednocześnie: PowerCamPro z Cyfrą i Polsat Cyfrowy HD. Zrezygnowałem z Astona mimo, że trochę szybszy od PowerCamPro, ale zbyt często się po prostu psuje.

Technisat Digicorder HD S2 na pewno nie jest ideałem, ale z doświadczeń moich i moich znajomych mogę stwierdzić, że w tej chwili jest najlepszym i najbardziej stabilnym tunerem sat na rynku. Czekam na Dreamboxa DM 8000 HD-PVR-DVD, ale Dream Multimedia dopiero przekazuje go beta-testerom więc trzeba będzie jeszcze poczekać.

Natomiast ciekawi mnie bardzo jakie są powody tego, że Hollex nie ma obecnie Technisata w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z kol. @Ronnie :brawo: , a laicy kupują tuner dwu głowicowy i najlepiej jakby :lol: bez żadnych modułów i kart był dostęp do wszystkich kanałów kodowanych jednocześnie. Myślę że w Hollexie nie ma tych tunerów bo :lol2: tak dobbrze się sprzedają i nie nadążają z dostawą nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka:

Jak wiadomo HBO HD ma iść z tp. Cyfrowego Polsatu (12,265) i już jest tam uruchomiony przekaż w Seca dla C+.

Mój Technisat z dwoma modułami (Aston i C+) podłączonymi tak we wiadomym celu nie jest w stanie poprawnie odebrać tego kanału. Odbiera tylko głos bez obrazu. Dopiero po wyjęciu jednego z modułów pojawia się obraz. Nie ma znaczenia, który moduł jest wyjęty.

Problem ten występuje tylko na tym jednym konkretnym kanale. Nie ma go na również kodowanym w multicrypcie Filmboxie z tp. N.

Czy ktoś tak jeszcze ma, czy tylko mnie to dotyczy?

Ciekawe w czym tkwi problem? Czyżby w tym, że z transpondera tego nadawane są inne kanały w MPEG2 podczas gdy HBO HD idzie w MPEG4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ponownie, witam! :)

 

Wiec tak! Po wgraniu nowego softu HD na stary modul CYFROWY POLSAT ODBIERA JUZ BEZ ZADNEGO PROBLEMU! Yeah! :) Czyli Cyfra+/Aston z CP funkcjonuja wreszczie bez zarzutow! Moge sobie strzelac po kanalkach i prawie sie nie zawiesza, no prawie! ;) Wiec jezeli ktos chce miec Cyfre+/Aston i CP/modul HD razem, to moge, po tej okropnej nerwowie, polecic! Dekoderek w sumie bardzo mi sie podoba ale borykam sie z nastepnymi problemami i prosilbym teraz o Wasza pomoc! Czy macie problemy z telegazeta? Bo u mnie juz tylko dobrze na tvn-owskich kanalach odbiera a na innych kanalach pokazuje sie tylko czarna rama i nic. Chodzi mi o podlaczenie przez Eurozlacze a nie przez HDMI! Dopiero dziala, jak wyciagne wtyczke z kontaktu! Ma ktos taki problem? Nastepny problem, to np. na Kanale CNNi czy TraceTV (jak i wielu innych, ktore nadaja wiecej sciezek glosowych i gdzie wystepuje opis nosnika glosu "Audio1" lub "Audio2" a nie np. "Polski" czy "Angielski") wybiera mi po ponownym wlaczeniu w tym samym dniu "Audio2" a nie glowny sciezke? Na CNNi jest to problem bo tam jest radio CNN i musze ciagle manualnie przestawiac! Szlag mnie trafia! Od czego to jest??? Czy moj dekoder jest zepsuty?

 

Pozdrawiam Fanow DigiCodera! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...