Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, dobrze. Więc niech będzie "typ konwersji". Niestety również filmy Blu-ray mają pasy - najczęściej dół+góra. Właśnie przed chwilą tuner pobrał nowe oprogramowanie. Przeleciałem po różnych opcjach i żadnych widocznych zmian nie zauważyłem (oprzednia wersja rozszerzyła ilość opcji). Pozostał również ten - niech będzie - bug, że przy włączeniu "full zoom" lub "stretch", rozciąga również obraz na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie oprogramowania zauważyłem jedą zmianę a mianowicie lepiej działają moduły dostępu. Używam Astona 2.18 i moduł CP. Wcześniej nie działały dobrze często kanały po zmianie na któryś kanał z oferty CP obraz po kilku sek zacinal się i był zakodowany. Teraz już wszystko działa bez zarzutu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. @drifter

 

drifter napisał:

"Zastosowałem taki trik, włączyłem nagrywanie na jakimkolwiek kanale nie HD, kodowany lub nie, obojętne, następnie włączyłem nagrywanie na kanale HD i poszło ok, po chwili wyłączyłem nagrywanie nie HD, a kanał HD nagrywa się dalej ok bez zacięcia"

Ten trik działa na kanałach HD Cyfry bo są DVB-S i tuner głupieje bo to nietypowe. Od jutra ma być DVB-S2 i już nie powinno być z tym problemu.

 

Mam diabła i astona i z nowym softem nie idzie nagrywać (czy z palca czy z timera) - wracam do poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czytam wcześniejsze posty w sprawie problemów z wyszukaniem kanałów HD C+ .Miałem ten sam problem dekoder z automatu nie wyszukiwał transpondera nr.4 ,ale po wpisaniu ręcznym parametrów programów dekoder wyszukuje je błyskawicznie.Kanały hd przełączają się dosyć szybko i jak narazie jakość jest rewelacyjna <12Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mający ten tuner i jednocześnie moduł PowerCamPro spotkał się z takim fenomenem, że po przełączeniu na kanał z innego transpondera pojawiają się na sekundę zielone, duże piksele na ekranie telewizora. Potem już nie ma problemu, obraz cały czas jest stabilny i wszytko OK, aż do kolejnego przełączenia na inny transpoder. Z Astonem nie miałem takich dziwactw, ale mój pięcioletni Aston w końcu padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach na kanałach cyfry+ nadal jest problem z kanałami HD przy nagrywaniu jak są dwa moduły, testowałem Diablo, Astona, PowerCama. Teraz nie nagrywa jak zaprogramuję timerem nagrywanie na kanale HD jak są dwa moduły, przy nagrywaniu z ręki nie ma problemu, jak jest jeden moduł jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem masz jak są dwa moduły i w nich karty splittera pod Cyfrę, żeby móc nagrywać i oglądać jednocześnie różne programy zakodowane? Mnie się tak zdarzało gdy miałem Astona + ZetaCam z kartami splittera. Natomiast jak mam np. Astona z kartą Cyfry (lub splittera) i PowerCamPro z kartą innego nadawcy (nie Cyfry) to problemu nie ma. W tym wypadku chyba niezbędnym warunkiem jest, aby w module wielosystemowym powyłączać nieużywane systemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze TechniSat z dwoma różnymi modułami pozwala nagrywać i oglądać dwa rózne kodowane kanały z dwóch transponderów już napisano.

Ja dziś spróbowałem jak działa układ Aston 2.17 i Moduł Cyfry+. No i generalnie działa dobrze - tzn. można nagrywać i oglądać. Nie zauwazyłem problemu z nagrywaniem HD i oglądaniem innego HD (np. C+ Film HD i C+ Sport HD). Czasami jest problem w układzie nagrywanie HD oglądanie SD (działa kiedy chce).

Tuner z dwoma włożonymi modułami i przy użyciu SmartWi ma jednak dłuższy "rozruch" niż z jednym modułem. W momencie włączania wykrywa oba moduły, ale tak jakby na chiwlę wariował i przez kilka sekund na przemian instaluje moduły. Potem wygląda to tak, jakby moduł C+ był w jakiś sposób "nadrzędny" wobec Astona. Przy przełączaniu kanałów czasami pojawia się na 2-4 sekundy napis z modułu C+ "włoż kartę abonencką" albo "brak uprawnień". Jednak po tych kilku sekundach dekoduje już bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, moja pomyłka. :oops: Nie ma możliwosci nagrywania dwóch HD. Pomyliły mi się wersje HD z SD. :oops: Ale przy nagrywaniu HD i oglądaniu SD też nie zawsze działa poprawnie.

Sprawdziłem za to dokładnie ile trwa rozruch tunera z Astonem i modułem C+ (licząc wszystkie klilkusekundowe komunikaty w stylu "inicjowanie CI ", czy "włóż kartę abonencką" etc.) i wyszło mi ok 20 sekund. To dużo, gdyż z załadowanym tylko Astonem uruchamiał się szybciej.

 

Ponadto przy przełączaniu na kanał Trace TV pojawia się komunikat "Nie masz suprawnień do oglądania tego kanału". Pomaga ponowne przełączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka z użytkowania w tunerze jednocześnie Astona i modułu C+:

Zauważyłem, że TechniSat potrafi się samoczynnie wyłączyć na 3-4 sekundy do stanu czuwania, po czym znów samoczynnie się załącza. Takie zjawisko obserowowałem z 3 razy. Serie tych samoczynnych wyłączeń i włączeń powtarzały się co około minuty i trwały około 5 minut. Z nagrywaniem i oglądaniem kodowanych programów nie było problemów (nawet w układzie HD-SD). Dziwne zjawisko zanikło kiedy wyjąłem moduł C+. Ciekawi mnie co jest przyczyną, bo to, że tkwi ona w module C+ raczej nie wątpię. Może moduł C+ się przegrzewa???

 

A zatem: nie polecam nikomu użytkowania TechniSata z Astonem i jednocześnie modułem C+. Układ taki obfituje w dziwaczne problemy.

Dwa moduły tak, ale Boże uchowaj od używania modułu C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś używa złącza ethernet w Technisacie do transferu nagrań na komputer używając programu Mediaport na komputerze i czy to dobrze działa? Przymierzam się do zakupu mostka (ethernet/WiFi) żeby go podlączyć do Technisata. Byłoby to dla mnie rewelacyjne rozwiązanie móc bezprzewodowo transferować nagrania. Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dopiero teraz przeczytałem :oops: . Wydaje mi się jednak, że być może program Mediaport nie przewidywał w momencie tworzenia, że Technisat HD S2 będzie miał łącze ethernet. Inne, wcześniejsze digicordery zdaje się go nie miały. Jaki bowiem sens ma uwaga w 1 punkcie helpu Madiaportu, że " Also a USB to ethernet adapter would be supported."? Po co podłączać adapter USB/Ethernet do Technisata HD S2 i dalej łączyć się z pecetem w sieci przez ethernet skoro można to zrobić bezpośrednio z gniazdka ethernet tunera? Jeśli więc oprogramowanie Mediaport obsługuje taki układ z adapterem USB-Ethernet, to teoretycznie powinien również obsłużyć układ gniazdko ethernet w tunerze + mostek (adapter) Ethernet/WiFi + router WiFi + PC.

Ciekaw jestem, czy ktoś ma taki układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że tu jest potrzebny dobry transfer danych i być może kabel USB host to host to zapewnia (kosztuje ok. 30$). Program ten podczas transferu robi kompresję do wybranego formatu i teraz jeśli masz nagrany film w HD ok. 2 godz. to 12GB, a do zwykłego DVD musi skompresować do 4GB i może to trochę potrwać. Film w SD ok. 2-3 GB przeniesiesz np. na pendrivie do kompa i przekonwertujesz jakimś innym programem i robisz dalej co chcesz, ale z HD to już zaczynają się problemy. Ten temat przerabiałem dośc pobieżnie, ale myślę że na niemieckich forach by się dowiedział coś więcej bo tam mają tych tunków sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...