Skocz do zawartości

TechniSat DigiCorder HD S2


TWTW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie mnie oświecić dlaczego na niektórych kanałach C+ EPG (SFI) jest tylko dla audycji bieżącej i następnej, a nie tak jak w niektórych przypadkach na kilka dni? Oczywiście są też kanały, które w ogóle go nie mają. Generalnie mówi sie o przewadze Technisata nad Humaxem, także z tego powodu że TEchnisat ma EPG Cyfry, no ale chyba nie do końca działające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie EPG tez nie dziala poprawnie na polskich kanalach. Niemieckie EPG funkcjonuje bezblednie. Na Canal+ trzeba poprostu troche poczekac. Zaznaczam, ze na samych Mediasatach Cyfry czas oczekiwania jest dosc dlugi. Wiec na kanalach C+ radze troche cierpliwosci a EPG powinno sie pojawic!

 

Czy aktywowal z Was juz ktos na HD S2 nowe karty CP? Jak poszlo? Otrzymalem dzis karte i bez pomocy Polsatu chyba sie nie obejdzie. Karta nie chce odpalic. Na dekoderze pojawia sie meldunek: "Blad 04 modul zablokowany". Modul ma oczywiscie nowy soft. Technisacik sie zablokowal i nie mozna bylo przelaczyc kanalow. Probowalem roznych sposobow ale nic nie przynioslo skutku...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swistak zrób tak: przełącz na kanał Dla Abonentów i oczywiście włóż nową kartę a potem zadzwoń na 222444666 i wybierz cyfrę 1 a potem szybko wpisz numer karty i jak dobrze pamiętam naciśnij krzyżyk zresztą automat powinien cię poprowadzić.

Mi w ten sposób się udało aktywować kartę CP ale robiłem to na Technomate a nie na Techniwsacie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ WilkuTVSAT, dziekuje - funkcjonuje! Karta po 3 minutach odpalila. :) Czyli napewno nie jest to wada dekodera.

 

Radio Zlote Przeboje nadal nie odbiera, poniewaz nie pozwala na to Aston. :locked: RZP jest kodowane dodatkowo w Mediaguard i w tym musi byc problem. Zamowie jednak w satshopie modul PowerCam. Chyba sie nie obejdzie niestety! Ciekawe, czy rozkoduje TVP z Cyfry+ (karty: Tnk-MTV-C+)? Wtedy z czystym sumieniem bede mogl polecic do HD S2 ten modul. A Aston to chyba naprawde mala pokraka, tak jak juz gdzies czytalem! Mowa oczywiscie o wersji 2.18, bo jest juz 2.19 a jak ta funkcjonuje nie wiem..?

 

Pozdrowienia dla Fanow DigiCodera! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odbywa się deszyfracja nagranych wcześniej w formie zakodowanej pozycji na Technisacie (podczas oglądania, jak w ICordzie, czy można wybrać np. porę kiedy chce się żeby nastąpiła deszyfracja)?

 

Zdecydowałem się na zakup tunera HD i sprawa powyższa jest dla mnie jedną z istotniejszych, stąd też podobne pytanie wystosowałem w przypadku ICorda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale Digicorder z jedną(!) kartą TnK w slocie może dekodować niezależnie 2 kanały tej platformy (czyli ogłądanie i nagrywanie innego lub nagrywanie 2 różnych) ... i to z różnych transponderów !!!

 

Oczywiście to żadne novum (załączona karta MTV do odbiornika tak działa(ła)...) ale mi to sprawiło radochę (koniec kombinacji ze splitterami, zabawami z modułami dual itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu Digicordera z 500gb dyskiem. Już od dawna śledzę ten wątek, jak i o icordzie i doszedłem do wnioski ze te „byki” technisata będą dla mnie mniej uciążliwe niż te w humaxie.

Czytając różne wątki na polskich i niemieckich forach stwierdzam delikatny plus technisata.

 

By mieć 100% pewność, co do wyboru chciałbym się dowiedzieć jak teraz, z aktualnym softem, się technisat prezentuje. Były problemy z zapamiętaniem ścieżki dźwiękowej na danych kanał, np. ustawienie języka polskiego na Dyscovery jest kasowane po zmianie kanały (wraca na angielski). Czy ten błąd jak i inne dosyć istotne zostały wreszcie poprawione?

Czy napisy na pakietach filmowych Cyfry dobrze działają (np. w icordzie są z tym poważne problemy).

 

Krótko mówiąc.....Czy ktoś może mi w skrócie powiedzieć jak teraz na co dzień się technisat sprawdza ?

 

I ostatnie pytanie, jaki moduł działa najlepiej (prędkość przełączania, zawieszanie itp.) w technisacie z karta Cyfry (pakiet HD)? power cam pro czy Aston 2,19 ?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@echolon

Osobiście uważam, że to dobry wybór. Własnie zamierzam kupić drugiego Technisata HDS2 500Gb do drugiego pokoju (pierwszy ma tylko 160 Gb i jest to za mało). Technisat ma parę denerwujących wad, ale uważam je za pryszcz w porównaniu do problemów z promowanym tu innym "highendowym" odbiornikiem. Technisat nadal nie zapamiętuje wyboru języka po jego wyłączeniu lub po przejściu do nagrań i powrocie na kanał gdzie jest kilka ścieżek dźwiękowych i wraca na "domyślny" język lub format dźwięku wg tylko sobie znanych kryteriow. Przy zwykłym lataniu po kanałach wybór jest zapamiętany. Co do napisów w Cyfrze to bywa z tym różnie. Jakość tłumaczeń jest czasami tragiczna, ale to wina Cyfry. Są polskie czcionki. Czasami dziwnie się napisy obsuwają w czasie, wtedy trzeba wyjść z odtwarzanego nagrania na cokolwiek i powrócić do odtwarzania. Poza tym nie ma żadnych innych problemów. Świetne jest natomiast to, że nie trzeba nic "przewijać" i po przełączeniu na nagranie wracasz do miejsca gdzie skończyłeś, nawet po kilku dniach. Gdy używałem Technisata tylko z jednym modulem, nie zawiesił mi się ani razu przez pół roku. Od pary miesięcy używam 2 modułów: Cyfrowego Polsatu HD i PowerCamPro z kartą Cyfry+. Może raz na miesiąc coś się potrafi zaciąć, wtedy trzeba zresetować moduły z menu odbiornika, a raz musiałem je wyjąć na chwilę. W ciągu łącznie 10 miesięcy używania odbiornika zwiecha zdarzyła się tylko 4 razy. Mialem 2 moduly Astona, ale padły. PowerCam Pro jest trochę wolniejszy przy przełączaniu kanałów, ale nie przysporzył mi jak dotąd żadnych problemów. Używam SmartWi z kartą Cyfry+ - działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na stronie http://www.technisat.de w dziale download jest nowa wersja softu dla naszego tunerka Software-Version 2.35.0-1124. W tej chwili jestem poza domem i nie wiem czy na satce też jest udostępniona ta wersja.

Ciekawe czy wyeliminowano w tej wersji znane błędy z poprzednich wersji.

pozdrawiam

 

Wklejam loga ze zmianami ale po niemiecku, niestety nie władam tym językiem:

Allgemeine Verbesserungen

Neue Funktion: Zugriff auf Netzwerk Laufwerke bzw. Ordner (CIFS)

Neue Funktion: AV Synchronistationsanzeige zurücksetzen mit Taste "0"

Neue Funktion: Aufnahmen Import

Neue Funktion: Fernzugriff über Webinterface

Neue Funktion: Timerprogrammierung über Webinterface

Neue Funktion: Bildeinstellung "optimal 16:9"

Neue Einstellung: Automatische Sendungsmarkierung

Neue Einstellung: HDMI Auflösung "nativ"

Neue Einstellung: Festplattenabschaltung

 

Zrozumiałem że poprawiono HDMI i można poprzez sieć i web interface zaprogramować audycje do nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ we dwójkę z Mr Orbitą męczyliśmy support Technisata (w tym osobiście na targach), to support Technisata napisał dziś do mnie, że ten nowy soft usuwa błąd z TVP (generalnie Conaxem i multicryptem). A jednak sukces... :) Nie mam tego jak sprawdzić przed weekendem, ale jakbyście sprawdzili czy to prawda, to w razie czego można im dać znać, że jeszcze coś jest nie tak - akurat mamy kontakt na dział techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też męczyłem przedstawicieli Technisata na targach Sat Krak i jeszcze telefonicznie w tej sprawie rozmawiałem z p. Łuczakiem.

Po wgraniu tego najnowszego softu okazuje się że wszystko jest w porządku i działają bez problemów kanały TVP z 10892.

Dwie karty w conax też się nie zakłócają i jeszcze do kompletu oprócz Astona z kartą Cyfry mam moduł CP i też działa.

Na to czekałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywałem poprzez pendrive usb czyli przez HDD usb też powinno pójść.

Skopiowałem pliki ze ściągniętej paczki a potem w trybie standby podłączyłem pena.

Po włączeniu odbiornika przyciskiem power zamigała diodka na penie, odbiornik znowu się wyłączył i zaczął aktualizację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam ten dekoder z 2 kartami (TnK i MTV Unlimited). Wczoraj wgrałem nowy soft i prawie wszaystko działa O.K., ale zauważyłem problem z TVN 24. Czasami po przełączeniu na tę stację obraz działa ale brak głosu. Nawet ręczne ustawienie języka na 'polski' nie pomaga. Po kilku próbach udało mi się stwierdzić, że chwilowe 'przeskoczenie' na VH1 classic z pakietu MTV unlimited i powrót do TVN 24 likwiduje ten problem. Nie wiem czy jest to kwestia nadawania samej stacji, czy też 'bug' dekodera.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Ronnie, czy splitter SmartWi masz bezprzewodowy, jak tak to czy da się zamknąć klapkę w Technisacie jak karta w module i czy zmieszczą się dwie karty jedna pod drugą w dwóch modułach ?

Oczywiście SmartWi splitter jest bezprzewodowy. Używając SmartWi nie da się zamknąć klapki, więc albo jedno albo drugie. Natomiast bez problemu mieszczą się dwa moduly jeden nad drugim i w jednym z nich włożona karta splittera, obojętnie czy w Astonie czy PowerCamPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponawiam jedno z pytań Luke102, bo sam jestem zaintersowany tym problemem.

Czy na Astonie można już nagrywać w tym samym czasie 2 programy kodowane z różnych transponderów, bo wcześniej to był jeden z większych problemów Technisata.

I czy na PowerCam Pro jest podobnie?

Czy Technisat wprowadził już listę programów na polski rynek - ISIPRO (wcześniej odbiornik ściągał i aktualizował o ile wiem tylko listę pod niemieckiego odbiorcę)?

Jak wygląda sprawa z EPG na polskich kanałch (w Technisacie to jest chyba SFI), na ile dni jest na Cyfrze i na CP, bo wcześniej to EPG dla polskich kanałów było też szczątkowe (2 audycje?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację!

 

A mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić, czy działa też po wyjęciu modułu CP? Wtedy będę miał pewność, że nie dotycy toi tylko mojego dekodera.

 

pozdr

 

Sprawdziłem i po wyjęciu modułu CP TVN24 wskakuje bez problemu. MTV w górnym czytniku a karta TNK w dolnym.

Może jak nic u ciebie nie pomoże to wykasuj ten kanał z listy i na nowo go przeskanuj z tp. 11393.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponawiam jedno z pytań Luke102, bo sam jestem zaintersowany tym problemem.

Czy na Astonie można już nagrywać w tym samym czasie 2 programy kodowane z różnych transponderów, bo wcześniej to był jeden z większych problemów Technisata.

I czy na PowerCam Pro jest podobnie?

Czy Technisat wprowadził już listę programów na polski rynek - ISIPRO (wcześniej odbiornik ściągał i aktualizował o ile wiem tylko listę pod niemieckiego odbiorcę)?

Jak wygląda sprawa z EPG na polskich kanałch (w Technisacie to jest chyba SFI), na ile dni jest na Cyfrze i na CP, bo wcześniej to EPG dla polskich kanałów było też szczątkowe (2 audycje?).

Dziwny post bo na temat napisano już mnóstwo. Powtarzam więc jeszcze raz, jak dotąd żaden tuner satelitarny nie pozwoli na jednoczesne odkodowanie i nagrywanie dwóch kanałów z Astona czy PowerCamPro (w formie rozkodowanej) i to nie jest "problem Technisata". Jedyny, znany mi tuner, który teoretycznie miał pozwalać na nagrywanie więcej niż jednego kanału kodowanego i nawet jednoczesne oglądanie innego kodowanego to Humax iCord HD, który jednak robi to tak, że nagrywa w formie zakodowanej i rozkodowuje dopiero w trakcie odtwarzania. Jak to wygląda w praktyce to radzę zajrzeć na wątek o iCordzie na tym forum lub na innych, gdzie aż roi się od skarg na ten temat. Z kolei jeżeli nie obejrzy się na iCordzie np. nagranego kanału z Cyfry przed kolejną zmianą kluczy, to już się go nie obejrzy.

Co do funkcji ISIPRO to aktualizuje wszystkie kanały z satelity natomiast kwestia tego kto co sobie wstawi z nich do swojej listy TV czy to w Polsce czy we Francji, to jego sprawa.

EPG działa w Technisacie tak jak nadają na poszczególnych platformach i kanałach. NA CP i Cyfrze do 7 dni, ale to zależy też od kanału, na niektórych może być mniej lub nawet w ogóle. Są polskie czcionki. Nagrywanie z EPG jest bardzo proste, wystarczy najechać na wybrana audycję i nacisnąc czerwony przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...