Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Nasir napisał(a):

Babiarz stał się dziennikarsko martwy z chwilą gdy stanął z poparciem dla Kurskiego na "słynnym" zdjęciu.

Ten fragment wywiadu rzeczywiście przez analogię bralem rownież pod uwagę. Nie wiem czy więcej w nim krytyki Babiarza czy jego obrony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Babiarza jest tu komentowany od soboty, ale chciałem napisać coś innego. Szacun dla Jarosława Idziego za dzisiejsze komentowanie szermierki. Niezbyt się interesuję tą dyscypliną, ale to jakie specjalistyczne słownictwo używał Idzi to dla mnie mistrzostwo świata.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nasir napisał(a):

Babiarz stał się dziennikarsko martwy z chwilą gdy stanął z poparciem dla Kurskiego na "słynnym" zdjęciu.

Nie zauważyłem żeby ten incydent wpłynął na jego warsztat. Tak samo jak nie zauważyłem żeby od tamtego czasu przemycał w swoim komentarzu podczas wydarzeń sportowych jakieś proprawicowe treści i poglądy. Diabelskie rogi od tamtego czasu też mu nie wyrosły, ja przynajmniej nie zauważyłem. Tylko ludzie skrajnie nawiedzeni - polską polityką - skreślają człowieka na podstawie jednego zdjęcia czy jednej decyzji. Takim ludziom można jedynie współczuć.

 

I tak jak napisałem. Dla jednych złem wcielonym jest polityk z obozu prawicowego, dla innych z lewicowego, a jak wiemy dziennikarzy powiązanych z tą lewą opcją jest pewnie nawet więcej niż z prawą.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaranowicz bardzo ładnie to ujął:

'Komentator sportowy sprzedaje głównie emocje i opowiada o pięknych momentach sportu. Gdybym ja zaczął nagle politykować, jednego dnia straciłbym połowę widowni. Tym bardziej że Polska jest dziś podzielona"

 

Szanuję konserwatywne poglądy ale poparcie takiej persony jakim był i jest Kurski było życiowym błędem Babiarza.  Babiarz dużo wizerunkowo na tym stracił. To co robimy, za czym stoimy - nas określa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

O sprawie wypowiedział się W. Szaranowicz, który nazwał słowa Babiarza niepotrzebnymi, ale reakcję uznał za zbyt gwałtowną i uważa, ze Przemysława Babiarza powinno się przywrócić https://sportowefakty.wp.pl/la/1136956/szaranowicz-bez-watpliwosci-w-sprawie-babiarza-mowi-co-powinna-zrobic-tvp

 

100% podpisuję się pod tym. Wiele osób bezmyślnie przekleja "Lennon sam tak powiedział", łącznie ze Stanowskim i innymi mu podobnymi, w ogóle nie odczytując tego co Babiarz zrobił i kompletnie pomijając kontekst. Jednak widać różnicę klas na korzyść Włodzimierza Szaranowicza. Jako komentator czasami mnie denerwował, bo mamy dekorację z udziałem Polaka, a ten gada i gada. Ale tutaj, jeśli chodzi o trzeźwe spojrzenie na sprawę, nie tylko Babiarza, tego co zrobił i samego zawieszenia, jak i zachowania reszty, bije od niego zdrowy rozsądek.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Project_ALF napisał(a):

Nie zauważyłem żeby ten incydent wpłynął na jego warsztat. Tak samo jak nie zauważyłem żeby od tamtego czasu przemycał w swoim komentarzu podczas wydarzeń sportowych jakieś proprawicowe treści i poglądy. Diabelskie rogi od tamtego czasu też mu nie wyrosły, ja przynajmniej nie zauważyłem. Tylko ludzie skrajnie nawiedzeni - polską polityką - skreślają człowieka na podstawie jednego zdjęcia czy jednej decyzji. Takim ludziom można jedynie współczuć.

 

I tak jak napisałem. Dla jednych złem wcielonym jest polityk z obozu prawicowego, dla innych z lewicowego, a jak wiemy dziennikarzy powiązanych z tą lewą opcją jest pewnie nawet więcej niż z prawą.

To że dziennikarze są powiązani z KO jest manipulacją PiS. Prędzej dziennikarze TVN i Polsatu stanęli przeciw Tuskowi np. Wprost Olejnik pierwsza atakowała niż dziennikarze Republiki staną przeciw PiS np. jak chcieli dziennikarzy z sejmu wyrzucać

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mbas napisał(a):

100% podpisuję się pod tym. Wiele osób bezmyślnie przekleja "Lennon sam tak powiedział", łącznie ze Stanowskim i innymi mu podobnymi, w ogóle nie odczytując tego co Babiarz zrobił i kompletnie pomijając kontekst. Jednak widać różnicę klas na korzyść Włodzimierza Szaranowicza. Jako komentator czasami mnie denerwował, bo mamy dekorację z udziałem Polaka, a ten gada i gada. Ale tutaj, jeśli chodzi o trzeźwe spojrzenie na sprawę, nie tylko Babiarza, tego co zrobił i samego zawieszenia, jak i zachowania reszty, bije od niego zdrowy rozsądek.

Czyli jeśli Szaranowicz powiedział coś zupełnie przeciwnego, co nie zgadzałoby się z linią twojego rozumowania to nadal byłby kimś kto cię denerwuje, ale że powiedział coś zgodnie z twoim tokiem myślenia jest już innym (fajnym) człowiekiem? Ze skrajności w skrajność.

 

Babiarz i tak powiedział za mało w porównaniu do tego co działo się na ekranie. Pewnie gdyby wiedział, że beknie za tych kilka słów to bardziej by się naprodukował, bo aż się prosiło, gdyż nie była to normalna ceremonia otwarcia. Sporo było w niej motywów, które aż się prosiły o komentarz i to w moim odczuciu również ten bardzo gorzki. Mam pretensję do Babiarza i Idziego, że skomentowali tą ceremonię bardzo smętnie i bezbarwnie co pewnie ma związek jak już wcześniej pisałem z kneblowaniem ust dziennikarzom wedle jakichś nowych standardów TVP. Właściwie ktoś kto nie zna Francji nic z tego ich komentarza nie wyniósł, a niektóre motywy przekazu artystycznego mogły być dla takich osób zupełnie niezrozumiałe. 

 

Tekst nt. komunizmu Babiarza można było sprytnie przesunąć na inne tory dot. Francji, ale co ja tam wiem. Sam już nie mam pojęcia o czym można już głośno mówić, a czego nie. Musiałbym się chyba zapytać Kwiatkowskiego albo tego prezesa TVP, który wrócił z 8-letniego zesłania. Oni są podobno lepiej doinformowani, chętnie zobaczyłbym ich kodeks dziennikarski co jeszcze wolno, a czego już nie.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tyrla napisał(a):

Temat Babiarza jest tu komentowany od soboty, ale chciałem napisać coś innego. Szacun dla Jarosława Idziego za dzisiejsze komentowanie szermierki. Niezbyt się interesuję tą dyscypliną, ale to jakie specjalistyczne słownictwo używał Idzi to dla mnie mistrzostwo świata.

Też to zauważyłem, komentarz Idziego był specjalistyczny, ale z drugiej strony to przekazano w taki sposób, że było zrozumiałe dla odbiorcy, który niewiele wiedział o szermierce, a właśnie dzięki wyjaśnieniom komentatora mógł się kilku ciekawych rzeczy dowiedzieć. Taki walor edukacyjny przy okazji transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według pani radcy prawnej TVP zawieszając Przemysława Babiarza złamała prawo:

 

https://businessinsider.com.pl/prawo/praca/zawieszenie-przemyslawa-babiarza-czy-tvp-zlamala-prawo/5f00ly2

 

Nie zdziwiłoby mnie więc to gdyby ta cisza z jego strony wynikała z tego, że omawia swoją sytuację z prawnikami.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Project_ALF napisał(a):

Babiarz i tak powiedział za mało w porównaniu do tego co działo się na ekranie. Pewnie gdyby wiedział, że beknie za tych kilka słów to bardziej by się naprodukował, bo aż się prosiło, gdyż nie była to normalna ceremonia otwarcia. Sporo było w niej motywów, które aż się prosiły o komentarz i to w moim odczuciu również ten bardzo gorzki. Mam pretensję do Babiarza i Idziego, że skomentowali tą ceremonię bardzo smętnie i bezbarwnie co pewnie ma związek jak już wcześniej pisałem z kneblowaniem ust dziennikarzom wedle jakichś nowych standardów TVP. Właściwie ktoś kto nie zna Francji nic z tego ich komentarza nie wyniósł, a niektóre motywy przekazu artystycznego mogły być dla takich osób zupełnie niezrozumiałe. 

 

Tekst nt. komunizmu Babiarza można było sprytnie przesunąć na inne tory dot. Francji, ale co ja tam wiem. Sam już nie mam pojęcia o czym można już głośno mówić, a czego nie. Musiałbym się chyba zapytać Kwiatkowskiego albo tego prezesa TVP, który wrócił z 8-letniego zesłania. Oni są podobno lepiej doinformowani, chętnie zobaczyłbym ich kodeks dziennikarski co jeszcze wolno, a czego już nie.

Poprzednie standardy były spoko, gdzie całe TVP robiło w Wiadomościach kampanię Dudzie, ale że tutaj Babiarz, jako komentator sportowy, próbuje przemycić jakiś podprogowy przekaz, to już jest zamach na wolność słowa. Niech założy Twittera i tam sobie interpretuje po swojemu, a podobni mu niech mu przyklaskują. Jego komentarz można porównać do sytuacji, gdzie ktoś mówi "pedofile uwielbiają dzieci". No co, nie jest to prawdą? Rzucając takie komentarze bez dalszego wyjaśnienia jest niczym innym niż manipulacją.

 

W ogóle to oni, pewnie z racji wieku, dużo przemilczeli, bo nie wiedzieli do czego nawiązują Francuzi. Ten ich "tajemniczy biegacz" to przecież nawiązanie do serii gier Assassin's Creed, tworzonych przez francuskie studio Ubisoft, a konkretnie do części Unity, której akcja toczyła się w Paryżu podczas Rewolucji francuskiej. Też nie wiedzieli, że gra tam Gojira, znany na całym świecie francuski zespół metalowy. Nie mam do nich o to pretensji, ale jednak na przyszłość to tam powinien być jakiś większy zespół, który pokrywa więcej obszarów kultury kraju gospodarza, zwłaszcza jeśli jest ona tak bogata, jak francuska.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tyrla napisał(a):

Szacun dla Jarosława Idziego za dzisiejsze komentowanie szermierki. Niezbyt się interesuję tą dyscypliną, ale to jakie specjalistyczne słownictwo używał Idzi to dla mnie mistrzostwo świata.

Dokładnie @tyrla odniosłem takie samo wrażenie, po raz pierwszy w życiu oglądałem szermierkę i dowiedziałem się naprawdę dużo na temat jej przepisów.Brawo dla tego Pana za tak wartościowy komentarz no i oczywiście dla Polek za walkę do samego końca i w efekcie sukcesu życiowego zakończonego zdobyciem brązowego medalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Project_ALF Nie rozumiesz jednej rzeczy. 

Jeśli wyrażasz jako twarz telewizji, znany dziennikarz jakąś opinie w telewizji i nie podkreślasz że to Twoje prywatne zdanie, to takie zdanie o sztuce narzucasz widzowi który ten przekaz ogląda.

Sztuka ma to do siebie że każdy dostrzega to co chce dostrzec.

To widz powinien mieć przestrzeń do odbioru sztuki, bo w końcu każdy z nas potrafi samodzielnie myśleć.

Nie ma tu miejsca na prywatny punkt widzenia komentatora, wyrażony w taki sposób jakby to była prawda.

A już komentowanie w sytuacji kiedy się nie ma pojęcia o czym się mówi, co wykazywali nie tylko użytkownicy tego forum, ale również znani krytycy jest wprowadzaniem widza w błąd.

W takiej sytuacji albo lepiej nie rozwijać swoich myśli, albo posadzić na stanowisku komentatora znawcę i krytyka sztuki.

A już uciekanie w komentarzu do wycieczek politycznych wynikających ze swoich osobistych poglądów jest podwójnie nieetyczne.

I choćbyś nie wiem jak próbował to tłumaczyć, tego się nie da obronić.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie największym problemem Babiarza było to że zamiast tylko dyscyplin sportowych komentował też ceremonie olimpijskie czy nawet wydarzenia państwowe. Uważam że jak ktoś jest komentatorem od wszystkiego to najczęściej od strony merytoryki jest do niczego. Lepiej jest więc skupić się na tym czym się zna czyli na przykład swojej pasji (w przypadku Pana Przemysława jest to sport) a nie łapać kilka srok za ogon. 

Mnie osobiście najbardziej ciekawi mnie czemu TVP przyczepiło się do pracy Przemysława Babiarza podczas Igrzysk Olimpijskich ale już nie komentarzy Artura Orzecha czy wcześniej Aleksandra Sikory podczas obu Konkursów Piosenki Eurowizji. Przecież tam słowa wygłaszane przez komentatorów to w głównej mierze opinie które to często nawet sugerują na jaką piosenkę trzeba głosować. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Babiarza głos zabrał premier Tusk

https://wiadomosci.wp.pl/tusk-skomentowal-afere-wokol-babiarza-nie-wiem-co-bylo-glupsze-7055018760694304a?utm_source=combreak

Cytat

"W sumie nie wiadomo, co było głupsze: komentarz pana Babiarza czy decyzja jego przełożonych. W obu przypadkach olimpijski poziom" - napisał Tusk w na platformie X.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na IO zaczyna się lekkoatletyka? Przypuszczam że się pogodzą. TVP będzie istnieć bez Babiarza ale lepiej go mieć niż nie mieć. On jest twarzą wielu programów sportowych które powstały przez lata. Wszystkie one musiałyby iść na półkę gdyby go wywalili z TVP. Babiarz powie że się zagalopował. Szefostwo TVP powie że pośpieszyli się z decyzją o odsunięciu i wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciekawy ruch TVP odwieszą PiS i inni powiedzą, ze od początku było to polityczne zawieszenie i zdecydował tweet Premiera o tym, ze wrócił. TVP nie odwiesi i swiat pójdzie przekaz zobaczcie jesteśmy niezależni od polityków, Premier nas krytykuje, a my robimy swoje wbrew jego opinii. 

Lekkoatletyka startuje jutro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, G2000 napisał(a):

Kiedy na IO zaczyna się lekkoatletyka? Przypuszczam że się pogodzą. TVP będzie istnieć bez Babiarza ale lepiej go mieć niż nie mieć. On jest twarzą wielu programów sportowych które powstały przez lata. Wszystkie one musiałyby iść na półkę gdyby go wywalili z TVP. Babiarz powie że się zagalopował. Szefostwo TVP powie że pośpieszyli się z decyzją o odsunięciu i wszystko będzie OK.

Ja rozważam zupełnie inny scenariusz gdyż zawieszenie i to na tak dużej imprezie jak IO to nic innego jak cios w twarz i to dla tak znanego dziennikarza jak Przemysłsw Babiarz. Przewiduje więc że ten dzienniikarz odejdzie z TVP i na dodatek będzie się sądził z nadawcą który to też sam może go zwolnić. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszelkie wątpliwości zostały rozwiane po tym co zostało ujawnione. Ciekawe rzeczy wypływają.:)

Jednocześnie Szkolnikowski traci wiarygodność jeśli artykuł opisuje stan faktyczny z tamtego okresu. 

Cytat

28 lipca, komentując zawieszenie Babiarza, Szkolnikowski napisał na portalu X (dawniej Twitter - red.):

 

"Największym sukcesem TVP Sport było to, że nie dawaliśmy się wplątać w plemienne polityczne wojenki, tylko rzetelnie wykonywaliśmy swoją pracę.

Cytat

"Dyr. Marek" z kartki podanej Babiarzowi to według naszych rozmówców z TVP Marek Szkolnikowski, w latach 2017 - 2023 dyrektor TVP Sport. Jest dziś dyrektorem ds. sponsoringu sportowego w firmie InPost.

Prosiliśmy go o stanowisko za pośrednictwem kilku kanałów. Nie odpowiedział, za to zablokował dziennikarza wysyłającego pytania w serwisie LinkedIn.

 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fanbonda napisał(a):

XD Kwiatkowski chce sie wybielić robiąc marnej jakości przecieki do zaprzyjaźnionych mediów. 

Lepiej poczytaj jak się przez te dwa dni Szkolinowski właśnie wybielał na twitterze, jaka to jego telewizja była wolna od polityki. 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...