Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O czym Ty piszesz? Mecze retransmitowane są w TVP 3 codziennie o 23.00 , następnego dnia po 9.00 w TVP1 i około 11.40 w TVP2. Oczywiście powtórki spotkań są w TVP SPORT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to TVP nie ma pełnych praw transmisyjnych? Publiczna pokazuje wszystkie spotkania w SD i HD, część spotkań w 4K na spółkę z C+ oraz posiada możliwość retransmisji meczów na następny dzień, które jak wspomniał wislok zazwyczaj pokazywane są rano. Do tego TVP ma prawa do transmisji internetowych na terenie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor Marek Szkolnikowski o TVP Sport w Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

Cały czas trwają rozmowy z Emitelem na temat MUX8, żądania są bardzo wygórowane i w tej chwili nie wiem na jakim są etapie. Po mundialu TVP Sport na pewno zostanie na MUX, ale nie wiem czy będzie w SD czy w HD. Oczywiście mamy pełną świadomość, że sport musi być w HD, ale przypominam, że ci, którzy mieli TVP Sport w kablówkach i sieciach satelitarnych, nadal mają ten kanał w HD, więc to dotyczy tylko telewidzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Bardzo proszę o cierpliwość, bo walka o to, żeby TVP Sport w ogóle był w NTC trwała dwa lata, więc i tak zrobiliśmy krok do przodu. Lepiej mieć jeszcze przez jakiś czas TVP Sport w SD, niż znów w ogóle go nie mieć.

Źródło: http://sport.tvp.pl/37946521/szef-tvp-sport-o-komentatorach-ekspertach-i-szaranowiczu

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ganiam studio w TVP Sport to dziś muszę ich zdecydowanie pochwalić. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy z historii drużyny Urugwaju, jak i Mundialu rozgrywanego w tym kraju, a zaproszeni goście w końcu wiedzieli o czym mówią. Było interesująco i merytoryczne. Można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listkiewicz i Szczęsny aż się pokłócili w studio. Tego się po studiach w publicznej nie spodziewałem :D

 

O co poszło?

 

Czyli w praktyce TVP nie ma pełnych praw do MŚ, przez co lekko się skompromitowała w oczach widzów, którzy zostali pozbawieni możliwości obejrzenia części meczów, choćby jako retransmisji.

 

Po czym stwierdzasz, że nie mają pełnych praw? Czy jak pokazują 100 % to nie są pełne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia do 12-14 to ogólnie inna półka niż te przed- i pomeczowe/wieczorne. ;)

Mocno nad tym ubolewam, szkoda że TVP woli zaprosić na ważniejszy moment studia gości, którzy nie mają nic do powiedzenia ale mają w miarę znane nazwisko typu Rasiak niż kogoś, kto ma wiedzę i potrafi ją przekazywać. Lubię włączyć rano TVP Sport i oglądać ich studio w tym godzinach. 

Za to studia przed meczem albo zaraz po nie oglądam, po kilku minutach słuchania ekspertów pokroju Rasiaka, Listkiewicza czy Janasa mnie wykańcza. A już o Szczęsnym nie mówię, on to nawet nie musi nic mówić  :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Szkolnikowski śledzi social media i czyta te wszystkie opinie. Chwali się pozytywnymi, ale mam nadzieję, że wyciągnie też wnioski z negatywów. Każdy ma swój gust, ale jeśli 9 na 10 osób pisze, że zdecydowanie lepiej słucha się Kwiatkowskiego czy nawet Bugaja niż Jasiny czy Jońcy, że lepsi w studio Kotleszka, Rabij, Sadomski czy Mierzejewski niż Engel z Janasem - to chyba warto wziąć to pod uwagę. Chwała mu za to, że trochę przewietrzył zatęchłe studia na Woronicza, to na pewno najlepiej opakowana impreza w TVP w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wywiady to są mówione pod ludzi, którzy je czytają. Tak chwali niby Kwiatkowskiego, to dlaczego ten już nie komentuje spotkań Mundialu? Powiedzmy sobie szczerze mało kto ogląda studia o 8.00 , bo tak jak ja pracują, najwięcej ludzi ogląda podczas spotkań studio,a tam królują Tomaszewski, Engel, Listkiewicz , Janas itd. czyli stara gwardia. Do tego oczywiście bardzo dużo reklam,że jest ich tam po 6-8 osób i nawet dwóch zdań złożonych nie mają czasu powiedzieć. Króciuteńke studio po ostatnim meczu. Gdyby było tak jak mówi to przy meczach byli by najlepsi eksperci, a TVP była by otwarta także na tych , którzy wyrażają inną linię niż "Wiadomości( przykład Twarowskiego), tak to co by nie robił Szkolnikowski zawsze wielkim cieniem będzie się rzucać ta cenzura personalna i poglądowa. Brak audiodeskrypcji, czyli dyskryminacja osób niepełnosprawnych, nieważne są słowa Szkolnikowskiego ,że nie dyskryminujemy- czyny, nie słowa- nie ma audiodeskrypcji jest dyskryminacja . Jakby były wyciągane wnioski to finału MŚ nie komentowałby Szpakowski. Więc trudno mi uznać,że Szkolnikowski to znacząca różnica na plus w stosunku do swoich poprzedników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...