Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że ważą się losy MUX-8 !

Jeśli tam nie trafi teraz TVP SPORT, ten mux umrze, jak kolega napisał powyżej.

Jak TVP SPORT trafi na MUX-3, to również będzie to oznaczało koniec MUX-u 8, bo nic go już nie podniesie na nogi.

Emitel musi mieć to na uwadze i koniecznie musi przycisnąć TVP aby na ósemce był TVP SPORT, nigdzie indziej. W przeciwnym wypadku spakują im się wszyscy z tego mux-u i definitywny koniec jakiegokolwiek zarobku.

Jak będzie tam TVP SPORT, modyfikacja anten przebiegnie błyskawicznie bez zbędnych dyskusji (wszyscy co chcą uzupełnią swoje instalacje), bo ciśnienie na rynku aby to mieć będzie wielkie.

Dla Emitela skończy się problem ze ściąganiem należności i będą mogli za jakiś czas planować kolejny MUX w paśmie VHF ;) Na tą chwilę wydaje się to nierealne, ale TVP SPORT może tak to pociągnąć - co ciekawe, w tej sytuacji dużo więcej do zyskania w przyszłości ma Emitel niż TVP  :mrgreen:  Muszą sobie zdawać z tego sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR, myślę,że jeśli TVP Sport trafi do MUX to na 8. Przecież TVP nie ma miejsca już na MUXie 3, by wprowadzić kanał musiałby wywalić dwa kanały, a nie sądzę by wywalił TVP ABC, TVP Kultura czy TVP Historia, bo po TVP Rozrywka by "nikt" nie płakał.

I tak przecież będą musieli coś przenieść z MUX-3 do MUX-8, aby zrobić miejsce w celu podniesienia TVP 3 do jakości HD.

Jeśli TVP Sport trafi do oferty naziemnej od początku czerwca, to prezesowi będzie szczególnie zależało, aby podczas mundialu dostęp do tego kanału był jak największy. Wielokrotnie wspominał o kiepskim zasięgu MUX-8, umieszczenie tam tego kanału byłoby zatem nielogiczne.

 

P.S. TVP ABC jest w MUX-1, więc ewentualna przeprowadzka może spotkać jedynie TVP Rozrywkę, TVP Kulturę, TVP Historię. :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za szeroki bo serio z MUX 8 jest problem w niektórych miejscach poczytaj trochę o tym.

Dokładnie. Wystarczy poczytać na forum Emitela o problemach z odbiorem.

Niektórzy generalizują, że ludziom nie chce się kupić anteny VHF, albo obrócić jej do pol. V i stąd się biorą problemy z odbiorem.

A prawda jest taka, że MUX w tym pasmie rzeczywiście jest bardziej podatny na zakłócenia. Wszelkie odbicia bardzo mocno wpływają na jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR, myślę,że jeśli TVP Sport trafi do MUX to na 8. Przecież TVP nie ma miejsca już na MUXie 3, by wprowadzić kanał musiałby wywalić dwa kanały, a nie sądzę by wywalił TVP ABC, TVP Kultura czy TVP Historia, bo po TVP Rozrywka by "nikt" nie płakał.

Akurat TVP ABC pojawiło się w ramach konkursu na kanał bajkowy a nie że TVP dostało to z automatu, więc ten kanał jest na 100% bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nowego kanału nie będzie - wszystko co im się udało renegocjować umowami na kanał otwarty będzie w TVP SPORT a reszta najprawdopodobniej na TVP HD, który zdaje się być reaktywowany w kwestii sportu (12 maja ma być ponoć finał WTA w Madrycie na tym kanale)

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zapewne z myślą, że TVP Sport będzie kanałem otwartym pokusili się właśnie o letnią GP i biegi narciarskie. Bo po co by mieli brać zwłaszcza to drugie, żeby znowu puszczać jak to się parę razy zdarzało w ostatnich 2 latach z retransmisji w nocy? ;) Żeby tylko (jeśli oczywiście do otwarcia dojdzie) nie podkusiło ich wtedy robić co weekend dubli skoków zimą w TVP Sport...

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w TVP Sport miałoby nie być tenisa? Transmisja 12 maja jest w TVP HD ale w tym samym czasie w TVP Sport jest na żywo piłka ręczna. Transmisje się nakładają więc zostaje wykorzystany kanał TVP HD. I oby częściej. W najlepszej sytuacji byliby abonenci Cyfrowego Polsatu: TVP Sport w MUX 8 a TVP HD jest już w pakiecie Darmowym HD.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR, myślę,że jeśli TVP Sport trafi do MUX to na 8. Przecież TVP nie ma miejsca już na MUXie 3, by wprowadzić kanał musiałby wywalić dwa kanały, a nie sądzę by wywalił TVP ABC, TVP Kultura czy TVP Historia, bo po TVP Rozrywka by "nikt" nie płakał.

Tutaj pisałem jakie opcje kanałowe ze strony TVP, moim zdaniem byłyby nie najgorsze i które wydają się na realne pod względem technicznym i logistycznym w moim mniemaniu(nie wiem jak pod względem finansowym): https://forum.satkurier.pl/topic/10632-mux-viii/page-119?do=findComment&comment=1366933

A tutaj przytoczona jest cała wypowiedź Prezesa Kurskiego odnośnie m.in. TVP Sport w NTC, wraz z linkiem do źródła, czyli do wideo: https://forum.satkurier.pl/topic/261-nc-cp-o-tnk-tvp-sport/page-540?do=findComment&comment=1367387

I myślę, że każdy na swój rozum i sposób może przemyśleć i rozumieć tę sprawę i kwestię, biorąc również pod uwagę wypowiedź Dyrektora TVP Sport w m.in. tej sprawie, z tego tygodnia: http://sport.tvp.pl/36935784/szef-tvp-sport-o-szpakowskim-smokowskim-i-tsubasie

 

Mam nadzieję, że jeżeli już to, że kanał TVP Sport w HD trafi na MUX-3, a nie na MUX-8... Dla dobra tego kanału...

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KanaŁ TVP Kultura moim zdaniem nie do ruszenia z MUX-3 - to kanał misyjny , zresztą podobnie jak TVP Historia. Myślę,że obie te dziedziny są ważne dla obecnego kierownictwa TVP. No i to była by strata dla widzów - bo to wartościowe kanały.  Nieprzypadkowo wszystkie mecze Mundialu będą w TVP1/TVP2 podobnie jak transmisje z inauguracji LGP. Duble będą , bo Kurski doskonale wie,że dostępność MUX-8 jest słaba w praktyce.

Dziwi mnie zakup biegów narciarskich. Co ciekawe Szkolnikowski wspomniał,żeby chciał nabyć snowboard , saneczkarstwo i chyba bobsleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego nowego kanału nie będzie - wszystko co im się udało renegocjować umowami na kanał otwarty będzie w TVP SPORT a reszta najprawdopodobniej na TVP HD, który zdaje się być reaktywowany w kwestii sportu (12 maja ma być ponoć finał WTA w Madrycie na tym kanale)

Dokładnie.

 

Na TVP HD będzie więcej sportu być może będzie dostępny w tańszych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze względów technicznych nie ma możliwości, żeby polaryzacja z V na H została zamieniona w przypadku MUX8? Nie rozwiązałoby to problemu anten?

Ciekaw jestem kampanii reklamowej TVP na temat jak odbierać ich kanały, po dogadaniu się z Emitelem co do obecności na tym multipleksie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że nie wydaje mi się, że problemem są anteny, tylko zasięg. Tak jak mówiłem za analoga dało się odbierać i TVP1 i TVP2, Info TVN i Polsat, które np. z Kosztowych nadawało i w VHF (TVP1) i w UHF (cała reszta) i nie trzeba było za przeproszeniem milion anten, tylko jedna. Inna kwestia, że kiedyś nie trzeba było zasilacza i innych [beep]ereli i nawet można było w przyzwoitej jakości odbierać TVP1 i TVP2 na... Palcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były, to od razu by nadawali w polaryzacji H, ale nie ma i nie będzie. Albo V, albo wcale...

 

 

Toż to nieprawda - w Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Białymstoku i w kilkunastu innych miastach MUX-8 jest w pol. H - prosze spojrzeć w wykazy!

 

Wielu osobom nie odbiera, bo pokupowali anteny dziwolągi, które wogóle tego pasma nie obsługują, więc jak mogą cokolwiek odebrać w tym paśmie. Po prostu instalatorzy źle im doradzili

 

Poza tym sama polaryzacja to nie problem - lepiej przekręcić na V i odbierze się pozostałe MUX-y bo one są z dostatecznie dużą mocą nadawane , że polaryzacja nie wpłynie na odbiór (z wył. gospodarstw odległych od nadajnika). Problem polega na tym, że trzeba tu ruszyć mózgiem (nie tylko anteną i odbiór będzie)

 

@luka96

Chyba piszesz o antenach siatkowych, które w kwestii DVB-T wydaja się być złotym środkiem jakkolwiek brzmi to absurdalnie - niby śmietnikowa konstrukcja zbierające w analogu wszystkie szumy w promieniu kilkunastu km 360 stopni dookoła a jednak...

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...