Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes TVP, Jacek Kurski na temat m.in. obecności kanału TVP Sport na MUX'ie, czyli w Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

 

"[...] Natomiast... jeszcze jedna ciekawa informacja Panie Maćku, taka, że my na czas Mundialu, a mam nadzieję, że nawet od początku czerwca chcemy być z TVP Sport na MUX'ie. Rozpoczęliśmy rozmowę, rozmowy na ten temat z Emitelem. Chcemy, jesteśmy bardzo zdeterminowani, liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i że będziemy mogli za uczciwe pieniądze, wykupić nasze zarezerwowane sloty. Po to właśnie, żeby z, ze sportem mieć tę, ten komfort, prezentacji w otwartej antenie dla każdego posiadacza odbiornika telewizyjnego w Polsce, żeby ta dostępność techniczna TVP Sport wynosiła 100 %. My wszystko co mogliśmy w tej sprawie zrobić, zrobiliśmy. Czekamy teraz na decyzję Emitela. I to już będzie czas kiedy będziemy na MUX'ie z, czas Letniego Grand Prix w związku z czym dostępność będzie nieograniczona. Chociaż planujemy w all'owych naszych antenach TVP1, ale możliwość tej tej poduszki w postaci rezerwowej anteny ogólnej, naziemnej jest wielkim komfortem zwłaszcza, że niektóre transmisje czasem trwają w sposób, który łamie ramówkę. W związku z czym to też była wielka moja ambicja, żeby ze sportem wejść na MUX'a. Ja myślę, że to już wkrótce. W związku z czym jestem przekonany, że będzie dodatkowa jeszcze oprawa tego startu Letniego Grand Prix w Wiśle na który oczywiście zapraszam wszystkich naszych widzów z całego serca, a wcześniej Mundial, Mundial i mam nadzieję, że niezapomniane przeżycia. Wszystkie 64 mecze w Telewizji Polskiej w TVP1, w TVP2, na MUX'ie będzie dodatkowo jeszcze studio mundialowe, no bo, czasem te mecze wchodzą nam w czas, no takich sztywnych pozycji ramówkowych, jak chociażby "Wiadomości", w związku z czym będziemy się tym bardziej posiłkować, naszą dodatkową anteną sportową, w związku z czym wiele, wspaniałego sportu w Telewizji Polskiej i z całego serca wszystkich Państwa zapraszam."

 


 


Czyli raczej negocjacje odnośnie MUX-8 trwają "w myśleniu" o umieszczeniu tam kanału TVP Sport ? Moim zdaniem niekoniecznie. Nie ma konkretnie powiedziane o TVP Sport w kontekście MUX-8, rozmowy odnośnie tego MUX'u mogą trwać w związku z innym kanałami TVP, a że TVP Sport będzie umieszczony być może na MUX'ie ogólnie mówiąc(ale nie wiadomo którym). Choć z drugiej strony jest mowa o rozpoczęciu rozmów na "ten temat" z Emitelem, czyli sądząc na podstawie wcześniejszego zdania z przed tego: "[...] Rozpoczęliśmy rozmowę[...]"- na temat TVP Sport na MUX'ie oraz myśląc tak na podstawie, w kontekście informacji o rozpoczęciu negocjacji TVP z Emitelem w sprawie MUX-8(w zeszły piątek, 20 kwietnia 2018 roku). Ale... zależy jak to przeczytać(posłuchać), co Prezes TVP miał na myśli mówiąc te słowa itd.

Nie jest też powiedziane, czy będzie to TVP Sport w wersji HD, choć myślę, że na 99 % tak(o ile w ogóle będzie).

Nie ukrywam, że dla dobra tego kanału w NTC, wolałbym, żeby znalazł się on w MUX-3(tak myślę)


 

A to wszystko być może będzie, o ile dojdzie do porozumienia i o ile TVP będzie miała takie możliwości finansowe. Takie jest moje zdanie na ten temat.

 

Moim zdaniem, najważniejsze z tej wypowiedzi:

 

"[...] Rozpoczęliśmy rozmowę, rozmowy na ten temat z Emitelem. Chcemy, jesteśmy bardzo zdeterminowani, liczymy na to, że Emitel urealni swoje oczekiwania i że będziemy mogli za uczciwe pieniądze, wykupić nasze zarezerwowane sloty. [...]" oraz

"[...] My wszystko co mogliśmy w tej sprawie zrobić, zrobiliśmy. Czekamy teraz na decyzję Emitela. [...]"

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli Emitel nie urealni swoich oczekiwań (czytaj: nie obniży opłat) i będzie chciał takie same stawki, jak płacą komercyjni? Będzie kolejna wymówka i będzie na kogo zrzucić winę, dlaczego to jednak TVP Sport nie może znaleźć się w NTC.

Było już tyle obietnic, że uwierzę, jak zobaczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli Emitel nie urealni swoich oczekiwań (czytaj: nie obniży opłat) i będzie chciał takie same stawki, jak płacą komercyjni? Będzie kolejna wymówka i będzie na kogo zrzucić winę, dlaczego to jednak TVP Sport nie może znaleźć się w NTC.

Było już tyle obietnic, że uwierzę, jak zobaczę...

Ale problem dotyczy wszystkich kanałów TVP, które mają znaleźć się na MUX-8. Nie tylko TVP Sport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W negocjacjach to Emitel ma problem, nie TVP. Jak nie obniży cen, zostanie rozpisany nowy konkurs, a wątpię, żeby była masa chętnych za dzisiejsze pieniądze przy dzisiejszych wynikach tego MUX-u.

 

TVP ma do zaoferowania sporo. TVP Sport poważnie uatrakcyjniłaby ten multipleks. Bez TVP multipleks umrze, Emitel doskonale to wie

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę za szeroko idący wniosek wyciągnąłeś na podstawie jednej rodziny. ;)

 

W negocjacjach to Emitel ma problem, nie TVP. Jak nie obniży cen, zostanie rozpisany nowy konkurs, a wątpię, żeby była masa chętnych za dzisiejsze pieniądze przy dzisiejszych wynikach tego MUX-u.

 

TVP ma do zaoferowania sporo. TVP Sport poważnie uatrakcyjniłaby ten multipleks. Bez TVP multipleks umrze, Emitel doskonale to wie

Jeżeli TVP Sport trafi do MUX-8 i ludzie się o tym dowiedzą to jestem niemal pewny, że wyniki MUX-8 poszybują w górę. TVP Sport może być takim kołem zamachowym dla MUX-8.

 

Tak, ale negocjować można długooooo i zawsze można powiedzieć: "Nie możemy dojść do porozumienia z Emitelem, więc na razie TVP Sport w naziemnej nie będzie."

Ale nie wydaje mi się, aby TVP przeciągała negocjacje ze względu na TVP Sport. Po prostu chcą ugrać jak najniższą cenę u EmiTela za MUX-8. Edytowane przez Taz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale nie wydaje mi się, aby TVP przeciągała negocjacje ze względu na TVP Sport. Po prostu chcą ugrać jak najniższą cenę u EmiTela za MUX-8.

Nie chodzi o przeciąganie negocjacji ze względu na TVP Sport, ale dopóki się nie dogadają w sprawie MUX-8, to nie będzie żadnego TVP Sport czy to w MUX-8, czy to w MUX-3 a wyraźnie w informacji TVP widać, że sprawa rozbija się o kasę. Więc ktoś tu musi ustąpić a może to stać się szybciej, lub później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli TVP Sport trafi do MUX-8 i ludzie się o tym dowiedzą to jestem niemal pewny, że wyniki MUX-8 poszybują w górę. TVP Sport może być takim kołem zamachowym dla MUX-8.

I właśnie dlatego nie trafi do MUX-8. W interesie TVP z całą pewnością nie jest promowanie konkurencji (Zoom TV, Nowa TV, WP, Metro), co wielokrotnie sugerował prezes Kurski. :wink:

Ponadto mowa jest o dostępności technicznej 100%, więc prezes na pewno ma na myśli MUX-3. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR, myślę,że jeśli TVP Sport trafi do MUX to na 8. Przecież TVP nie ma miejsca już na MUXie 3, by wprowadzić kanał musiałby wywalić dwa kanały, a nie sądzę by wywalił TVP ABC, TVP Kultura czy TVP Historia, bo po TVP Rozrywka by "nikt" nie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...