Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, cały czas słyszę o przekazie satelitarnym. Nie ma czegoś takiego jak przekaz światłowodowy, po kablu? Nadal wszystkie ważne imprezy lecą przez satelitę? Przecież teoretycznie obraz z każdej kamery mógłby zostać puszczony kablem w świat i tam poszczególne telewizje by sobie go montowały. Droższe od satelity to chyba by nie było?

 

Niektóre mecze NBA były w ten sposób realizowane czy nawet program Dzień Dobry TVN był tak realizowany nawet jest i dalej tak realizowany.. Na miejscy nie ma wozu transmisyjnego tylko wszystkie sygnały (obraz z kamer, dżwięk itd) są przesyłane po światłowodzie do siedziby oddalonej od studia o kilka albo nawet kilkanaście kilometrów. Na takiej imprezie nie wyobrażam sobie przesłać sygnał HD-SDI po światłowodzie z kilkudziesięciu kamer do nadawców. HD-SDI zapewnia skuteczną wydajność transmisji danych w formacie cyfrowym z prędkością do 1,485 Gb/s. Jakie to światłowody musiały by mieć przepustowość.

 

To rozwiązanie jest stosowane, ale lokalnie. Np: transmisje z meczów naszej ligi są taką drogą przesyłane do siedziby Canal Plus. Ale dla międzynarodowych nadawców cały czas używany jest dosył satelitarny. To dlatego też kablówki wolą pobierać sygnał z satelity nawet kosztem lepszej jakości po kablu, bo jest to po prostu cały czas tańsze i łatwiejsze niż podpięcie się pod światłowód. Chodzi po prostu o koszta.

 

W obrębie kontynentu najbardziej popularny jest przesył sygnału po satelicie. Natomiast między kontynentami to światłowód ze względu na mniejsze opóźnienia. Mecze NHL jest przesyłane do Europy światłowodami Intelsatu. ESPN przesyłał sygnał z IBC w Warszawie do siedziby w Bristolu w USA podczas Euro 2012 za pomocą światłowodu (kilka sygnałów jednocześnie). Generalnie przesył światłowodem stosuje się przy wielkich imprezach (między kontynentami) oraz lokalnie w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESPN stać na takie rozwiązania, tak samo robią z X-games. Teraz, gdy mecze NHL będą sprzedawane do pojedynczych krajów, na pewno pojawią się dosyły. Tak jest taniej i łatwiej niż wtedy gdy musiałbyś wszystkich nadawców podłączyć do światłowodu.

Powiem ci, ze w najbliższych latach Bundesliga( a dokładniej producent czyli Sportcast) planuje realizować swoją ligę w formacie o którym piszesz w przypadku Dzień dobry TVN( tzw Remote Production). Juz w zeszłym roku odbyły się testy. W ten sposób chcą się uniezależnić od wozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy więc powrócę jeszcze do tenisa.

 

Nie sprawdziłem na jakich kortach grała Agnieszka Radwańska, wierzę na słowo. Jednak oskarżając mnie o hejt sami zastosowaliście go wobec mnie nie skupiając się na istocie problemu, czyli braku transmisji. Pokazywanie LA na dwóch kanałach jest pozbawione sensu skoro do jednego z nich zasięg jest powszechny i na dodatek w HD, a drugi kodowany w marnym SD. Nawet przy równoległej transmisji LA w TVP 1/2 i TVP Sport można mecze pokazać z odtworzenia i na żywo tam gdzie nie ma kolizji z inną transmisją. Tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy więc powrócę jeszcze do tenisa.

 

Nie sprawdziłem na jakich kortach grała Agnieszka Radwańska, wierzę na słowo. Jednak oskarżając mnie o hejt sami zastosowaliście go wobec mnie nie skupiając się na istocie problemu, czyli braku transmisji. Pokazywanie LA na dwóch kanałach jest pozbawione sensu skoro do jednego z nich zasięg jest powszechny i na dodatek w HD, a drugi kodowany w marnym SD. Nawet przy równoległej transmisji LA w TVP 1/2 i TVP Sport można mecze pokazać z odtworzenia i na żywo tam gdzie nie ma kolizji z inną transmisją. Tak się nie stało.

TVP uznało,że większość osób wybierze LA i się nie mylilo. Gdybyś był naprawdę zainteresowany transmisjami tenisa to byś się po prostu orientował jakie mecze mogą być pokazane w telewizji. Pamiętaj też,że TVP1 czy TVP2 relacjonowało nie całą sesję popołudniową, więc gdyby nie było transmisji w TVP Sport pewnie bym usłyszał narzekania,że nie transmitują LA od początku.

Inna sprawa,że i tak znaczna część osób zainteresowana tenisem wybierze kanał Super tenis HD , gdzie jest jakość HD zamiast SD i ten kanał jest FTA,a TVP Sport jest w drogich pakietach. Wie o tym i TVP.

Z kolejnego turnieju w New Heaven TVP Sport przeprowadzi 5 transmisji,a łącznie pokaże 6 spotkań, włoski kanał pokaże 8 meczów Live. Zabraknie relacji z dwóch spotkań rozegranych w środę. Najpierw ważniejsze okażą się gadające głowy przed meczami piłkarskimi i mecz będzie z odtworzenia(podejrzewam,że live może być na stronie internetowej) ,kolejnego meczu nie pokażą w obawie,że mógłby się przedłużyć i wejść na zaplanowaną transmisję meczu o Superpuchar Hiszpanii, który będzie równolegle w TVP1 . Meczu nocnego nie pokazują. Na plus TVP można zapisać,że pokazują mecze od 1/4 i to rozgrywane w nocy,co nie miało miejsca przy turniejach WTA Na Eurosporcie i że mecze są dostępne za darmo na ich stronie internetowej, jednak Eurosport pokazywał rozgrywki WTA "super" między innymi nie transmitując finałów turnieju WTA w Tokio i Dubaju(z Dubaju pokazano live jedynie końcówkę spotkania) w 2012r.( pech dla polskiego kibica polegał na tym,że akurat tak się złożyło,że w obu grała A.Radwańska). Podejrzewam,że TVP za coś takiego by rozjechano,ale Eurosport pokazywał" super" rozgrywki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok - nie oceniaj czy jestem zainteresowany tenisem czy nie. Nie oglądam bo nie ma takiej możliwości na polskojęzycznej telewizji. Super Tennis nie jest żadnym argumentem, zapaleńcy wybiorą ten kanał. Jako przeciętny kibic odpuściłem bo ważny jest dla mnie polski komentarz, nie znam języków obcych. Można było na TVP Sport transmitować właśnie ten początek MŚ, którego nie było w ogólnodostępnych kanałach TVP. Później przenieść się na kort. Nie sądzę by TVP brała pod uwagę obecność kanału Super Tennis.

 

Eurosport nie jest idealny ale o tym w tym wątku nie chcę rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument znajomości języka nie jest moim zdaniem kluczowy bo znajomość jeżyków nie jest niezbędna przy oglądaniu transmisji sportowych. Ok, nie jesteś wielkim fanem tenisa, bo tacy uwierz mi oglądają niemal wszystko co się da i tak naprawdę kompletnie im nie przeszkadza fakt czy coś jest w telewizji czy nie- grunt by się znalazł stream. Wiele osób narzeka na TVP, ale trudno było się spodziewać po TVP 10 godzin transmisji z tenisa czy relacji po nocy kiedy nie grają Polacy. W sumie można by zaskoczonym,że starają się nadawać wszystkie mecze od 1/4. Ci,którzy znają rynek jak np.Karol Stopa od razu twierdzili,że kibice tenisa stracą na wyprowadzce WTA z Eurosportu i będzie właśnie po 2 transmisje dziennie. I z wielu turniejów liczba tych transmisji jest dużo mniejsza(chodzi o sygnał telewizyjny).

O Eurosporcie pisałem,bo jestem na tym forum tez od pewnego czasu i wtedy kiedy Eurosport nie transmitował tych przecież najważniejszych meczów to głos ów oburzenia nie było i tak w 2012 r. była znaczna poprawa,bo w latach wcześniejszych brak transisji spotkań finałowych był u Eurosportu w normie. Dlatego krytykując TVP należy też pamiętać o tym jak było w przeszłości,a dla mnie akurat najważniejsze są mecze 1/4, 1/2 i finał,a nie mecze 1 rundy. Te TVP Sport nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok znalazłem trochę bardziej dokładnie informacje. Otóż turniej w Cincinati jest turniejem z grupy Premier 5. Zgodnie z wymogami WTA: www.wtatennis.com/SEWTATour-Archive/Arc ... f#page=384 , z tego turnieju Host Broadcaster musi wyprodukować minimum 15 spotkań, w tym 4 1/4, 2 1/2 i finał. Jak łatwo policzyć na pozostałe dni zostaje 8 spotkań, czyli rozkładając na na 4 dni wychodzi po 2 spotkania na dzień. W tym turnieju wyprodukowano sygnał z 16 spotkań( 15 to minimum, może być więcej ) . W tym dokumencie można poczytać też jak produkowane są pozostałe turnieje. I nie ma co się spierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas20 przecież doskonale wiesz,że awantura wynikła z tego,że zarzucono mi kłamstwo podczas gdy ja podałem stan faktyczny i wyjaśnienie dlaczego TVP nie emituje wszystkich spotkań.

Dzięki za link. Czyli stacje transmitują teraz niezbędne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP ponoć jest niezadowolona z wyników oglądalności i jeśli się nic szczególnego nie wydarzy(jakiś spektakularny sukces Polki na US Open czy w turniejach, które pozostały) to TVP nie będzie zainteresowana zakupem praw na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o spektakularny sukces Polki, który by sprawił boom na Radwańską(czytaj zwycięstwo Wielkoszlemowe). Poza maratonem jest jeszcze Masters w Stambule i transmisje są w bardzo dobrych porach z tego akurat turnieju mistrzyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jakiś spektakularny sukces .

Tak samo było z Małyszem zdarzył się sukces i odrazu kupili prawa ( potrafili nawet wykupic konkursy LGP :shock: ) nie ma już Adama i " obcinaja " konkursy ( mimo że mamy mistrza swiata i 3 druzynę na świecie ) , tak samo było z Justyna Kowalczyk czy Tomaszem Sikorą ,teraz jest z Radwańską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z Małyszem zdarzył się sukces i odrazu kupili prawa ( potrafili nawet wykupic konkursy LGP :shock: ) nie ma już Adama i " obcinaja " konkursy ( mimo że mamy mistrza swiata i 3 druzynę na świecie ) , tak samo było z Justyna Kowalczyk czy Tomaszem Sikorą ,teraz jest z Radwańską .

 

wiesz, tylko skoki latem, to nie to samo zimą. lubię oglądać zimowe konkursy, latem nie jest to już to samo bo ci wielcy, morgi, gregor odpuszczają sobie lato. kamil wygrał ale jak sam mówi to nie jest już szczyt formy. przypomnę poprzedni sezon. lato piękne, wszyscy już twierdzą, że stoch będzie od początku wygrywał, a tu klapa. kompromitacja drużyny, kamil nie awansuje do 30. kruczek już był przez media zwalniany. kilka tygodni później kompletna zmiana. kamil zaczyna być na podium, później zostaje mistrzem Świata, drużyna prawie wygrywa konkurs, później zdobywa medal na MŚ. Kruczek bohaterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z Małyszem zdarzył się sukces i odrazu kupili prawa ( potrafili nawet wykupic konkursy LGP :shock: ) nie ma już Adama i " obcinaja " konkursy ( mimo że mamy mistrza swiata i 3 druzynę na świecie ) , tak samo było z Justyna Kowalczyk czy Tomaszem Sikorą ,teraz jest z Radwańską .

 

wiesz, tylko skoki latem, to nie to samo zimą. lubię oglądać zimowe konkursy, latem nie jest to już to samo bo ci wielcy, morgi, gregor odpuszczają sobie lato. kamil wygrał ale jak sam mówi to nie jest już szczyt formy. przypomnę poprzedni sezon. lato piękne, wszyscy już twierdzą, że stoch będzie od początku wygrywał, a tu klapa. kompromitacja drużyny, kamil nie awansuje do 30. kruczek już był przez media zwalniany. kilka tygodni później kompletna zmiana. kamil zaczyna być na podium, później zostaje mistrzem Świata, drużyna prawie wygrywa konkurs, później zdobywa medal na MŚ. Kruczek bohaterem.

 

Poprzedni sezon pokazuje, że Polacy powinni mieć trochę więcej pokory, bo zbyt pochopnie oceniają innych. Sam posypuję głowę popiołem i przepraszam, bo z tego co pamiętam też "zwalniałem" wtedy Kruczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek 27 sierpnia

20:40 Legia - Steaua TVP 1

 

Środa 28 sierpnia

22:55 Barcelona - Atletico TVP 1, TVP Sport

 

Piątek 30 sierpnia

20:40 Bayern - Chelsea TVP 1

 

Sobota 31 sierpnia

08:00 Wioślarstwo, Mistrzostwa Świata - Korea Południowa: dzień 1 TVP Sport

20:05 Sporty walki, Gala zawodowa "Only One" - Ustroń Śląski, cz. 1 TVP Sport

 

Niedziela 1 września

08:00 Wioślarstwo, Mistrzostwa Świata - Korea Południowa: dzień 2 TVP Sport

 

Więcej informacji w rozpisce Sport w TV oraz na stronie Tele-Sport.pl. Zapraszam również na oficjalny fan page i proszę o klikanie Lubię to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...