Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem i czekam właśnie na platformę TP. Dziwne, że jak wchodziła N to nie pojawiały się nawet takie przypuszczenia. Poza tym wtedy też nie do oferty nie weszły kanały, które były na wyłączność, a już najlepszym przykładem na to jest HBO, które oglądamy dopiero od stycznia. Podpisywanie umów na wyłączność tylko ze wskazaniem 2 czy 3 platform byłoby głupie i nierozsądne, trudno mi uwierzyć w coś takiego, o czym pisałem w innym wątku. No ale może ktoś był tak głupi i taką umowę podpisał...

 

Ale może wróćmy do tematu konferencji wrześniowej i tego co N może zaproponować. Ja myślę, że powinni pomyśleć o połączeniu nboxa z komputerem. Od wczoraj mam nowy komputer z Vistą i miałem okazję korzystać z Windows Media Center. Stworzenie z Nboxa takiego Media Center byłoby ciekawym wyjściem. Czyli za pomocą złącza internetowego czy tam USB zrzucamy na dysk Nboxa muzykę, filmy, zdjęcia, a potem szalejemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arsenal - masz szczęście (albo to ja mam szczęście :P), że herbaty nie piłem, bo bym zapluł monitor :lol:

Już był multiroom - skończyło się na antenie

Już nawet było "podwójnie domowo" - skończyło się na dwóch filmach na VOD

 

Okres od ogłoszenia konferencji do samej konferencji jest najbardziej ciekawy :)

Kanały HD? Tak... będzie o nich mowa na 100%. Podam Wam nawet ich nazwy: Eurosport HD i TVP HD 8)

 

Nowe kanały nic Nce nie dadzą... Ofertę kanałów mają moim zdaniem bardzo dobrą. Ludzie chcą tylko jeszcze magnesów, a takimi nie są ani nowy kanał dziecięcy, ani lifestylowy. No chyba, że to będzie sama górna półka jak NG...

Myślałem, że może powalczą o NBA i Ligue1, ale to wszystko wziął OS, więc cel który niejako postawiłem przed N nie został zrealizowany...

Euroliga, którą się nikt nie chwali (pewnie 2 września się ktoś pochwali :P ) to tylko mały dodatek ;)

A przypomnę, że Sojka gadał o sporcie z USA w HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą NFL w większej ilości to będzie bardzo git, bo uwielbiam ten sport. Tyle tylko, że na platformie n już jest NFL na kanale NASN. Też liczyłem na NBA a tu lipa ;( Mogliby dać football irlandzki i tego typu sporty, które są bardzo ciekawe do oglądania... Skończy się pewnie na jakiejś lipie, a szkoda. Nsport to obecnie jedno z największych badziewi. Kanał w ogóle nie potrzebny. Ligę Mistrzów mogliby dawać na TVN Turbo (wiem wiem - kanał ogólnodostępny a tu chcą zachęcić do wykupu platformy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przy takich okazjach przypominam, żeby się zbytnio nie nakręcać, bo później jest duże rozczarowanie. Chyba przyznacie mi rację, że lepiej poczuć się mile zaskoczonym, gdy oczekiwało się na mniej, niż solidnie rozczarowanym, gdy liczyło się na gwiazdkę z nieba ;)

 

PS: To nie jest kierowane do nikogo - póki co widzę, że dyskutujecie sobie spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie artykuł z Rzeczpospolitej:

http://www.rp.pl/artykul/176414.html

Największa na polskim rynku platforma cyfrowa Cyfrowy Polsat ma już 2,29 mln abonentów. Tylko w tym roku przybyło jej 220 tys. klientów. Wzrost liczby użytkowników to zasługa m.in. czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

 

– Spodziewaliśmy się takiego wyniku – przyznaje Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu i dodaje: – Oczywiście cieszyliśmy się z zainteresowania Euro 2008, ale interesuje nas pozyskiwanie klientów, którzy zostaną z nami na kolejne lata, a nie takich, którzy po zakończeniu mistrzostw zwiększą nam wskaźnik odłączeń.

 

Nowych klientów zyskiwała też Cyfra+ (obecnie ma 1,1 mln klientów) i platforma „n” (326 tys. klientów). Łącznie od początku roku wszystkim im przybyło 296 tys. klientów. I wciąż spodziewają się nowych. Prezes TVN Piotr Walter zapowiedział już, że „n” do końca roku ma mieć 520 tys. klientów. Ma się to udać dzięki pakietom premium.

 

Cyfrowy Polsat ma więcej powodów do zadowolenia. Średni miesięczny przychód na klienta w II kw. 2008 r. wzrósł z 34,7 zł przed rokiem do 35,3 zł. W platformie „n” ten wskaźnik na koniec roku ma wynieść 56 zł.

 

Wzrost liczby klientów przekłada się na wzrost przychodów. Przychody Cyfrowego Polsatu z działalności operacyjnej w II kwartale urosły o ponad 60 proc., do 277,3 mln zł, a zysk netto zwiększył się o 67,6 proc., do 79,8 mln zł. Wraz ze wzrostem liczby abonentów i rozbudową firmy skoczyły także koszty działalności operacyjnej, które wynosiły 177,9 mln zł – o ponad połowę więcej niż rok wcześniej. Na podane wczoraj wyniki inwestorzy zareagowali jednak pozytywnie: na zamknięciu kurs spółki wzrósł o 1,86 proc., do 13,7 zł. Konkurencja na rynku niedługo się zaostrzy. We wrześniu ruszy platforma TP, a jesienią 2009 r. TVP.

176414,183530,3.jpg

 

i powiedzcie co oznacza to że ma się udać dzięki pakietom premium. Czyżby na najbliższej konferencji jako kanały premium dołączono wszystkie Canal+? Przypominam że są one sprzedawane oddzielnie od oferty Cyfry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedzcie co oznacza to że ma się udać dzięki pakietom premium. Czyżby na najbliższej konferencji jako kanały premium dołączono wszystkie Canal+?

Niemożliwe? Miałoby to jedną zaletę. Dekodery HD z Cyfry+ musiałyby mieć cenę z n-ki i na takich samych warunkach być użyczane, lub za niewielkie pieniądze, musiałaby umożliwić ich sprzedaż. W innym przypadku Cyfra+ miałaby wiele do stracenia. Niemożliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, trzymanie kanałów tylko wyłącznie dla danej platformy powinno być zabronione, każdy kanał powinien być wyceniony i udostępniany wszystkim platformom.

Wiadomo, że np. kanały TVN w "n"ce były by tańsze dla abonentów "n"ki niż dla pozostałych operatorów TV sat.

 

Cyfrowy Polsat ma więcej powodów do zadowolenia. Średni miesięczny przychód na klienta w II kw. 2008 r. wzrósł z 34,7 zł przed rokiem do 35,3 zł. W platformie „n” ten wskaźnik na koniec roku ma wynieść 56 zł.

Wnioskując z tego raportu, klienci tych platform mają więcej powodów do narzekań, bo są bardziej przez tych operatorów oskubywani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o przeniesienie części wydatków reklamowych z obecności zewnetrznej na promocje wśród abonentów. Zobaczcie, że N daje np. w tej chwili 3 miesiące HBO w prezencie wszystkim tym, co chcą, a w mediach trochę ucichła jej promocja. Ciekawe, ile % tych osób wyłączy później ten pakiet... Jeżeli N chce zwiększyć do 56zł przychód z abonenta to powinna liczyć 3 pakiety razem z opcjami dodatkowymi *(chodzi o 6zl oplaty za informacje i rozrywke) - wtedy nawet wychodzi jaka konfiguracja powinna byc standardowa oferta dla klienta N - czyli 2 pakiety + HBO ;-).

 

Nie rozumiem tylko dlaczego Polsat ma niby więcej powodów do zadowolenia - oni oczywiście siłę mają w ilości abonentów i wyniki finansowe bardzo dobre, lecz przychód z abonenta na poziomie 34zł nie napawa raczej dumą... Szczególnie wobec planów osiągnięcia przez N przychodu na poziomie 56zł (Chociaż ciekawe ile brakuje im teraz do tych 56)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą NFL w większej ilości to będzie bardzo git, bo uwielbiam ten sport. Tyle tylko, że na platformie n już jest NFL na kanale NASN.

 

Dadzą cały sezon 2008 w HD, nawet lecą reklamy na nSporcie: "nfl sezon 2008 tylko w nSport". A na NASN jest tyle, że w SD i bez polskiego komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli N chce zwiększyć do 56zł przychód z abonenta to powinna liczyć 3 pakiety razem z opcjami dodatkowymi *(chodzi o 6zl oplaty za informacje i rozrywke)

Całkiem prawdopodobne, że w tym tempie podwyżek, "n"ka wprowadzi obowiązek posiadania 3 płatnych pakietów + płatna "bezpłatna" informacja i rozrywka i osiągnie te swoje 56 zł.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego Polsat ma niby więcej powodów do zadowolenia - oni oczywiście siłę mają w ilości abonentów i wyniki finansowe bardzo dobre, lecz przychód z abonenta na poziomie 34zł nie napawa raczej dumą... Szczególnie wobec planów osiągnięcia przez N przychodu na poziomie 56zł

Lepiej mieć 2,2mln abonentów płacących abonament po 34 zł. niż 0,2 mln po 56 zł. czy dwóch co by płacili nawet po 2 mln. zł. ;)

 

"n"ka wprowadziła technologiczną rewolucję, czas na operatora, który wprowadziłby możliwość kupowania każdego kanału z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiedzcie co oznacza to że ma się udać dzięki pakietom premium. Czyżby na najbliższej konferencji jako kanały premium dołączono wszystkie Canal+? Przypominam że są one sprzedawane oddzielnie od oferty Cyfry+

 

imo chodzi o HBO. Pewnei sądzi, że to ono ściągnie nowych klientów.

 

Co do konferencji to nie licze na wiele. Pewnie wejdzie Disney, ale itak nie mam tego pakietu. Chciałbym jakiś nowy kanał w pakiecie "Kultura, Nauka, Swiat". No i mam nadzieje, że ceny zostaną na tym samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko konferencja będzie tyczyć:

-Włączenie do pakietu dzieci kanału Disney Channel

-Włączenie do pakietu Nauka kanałów DOQ i The Fishing & Hunting Channel bo ten pakiet to szkoda gadać za 16zł za same Discovery

-Podadzą info o abonentach

-O nowych filmach w VOD moze dojdzie HBO Digilalle

 

To będzie cała konferencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując dziś poczynania działu sprzedaży N doszedłem do wniosku, że N potrzebne jest "coś więcej" niż wejście Disney Channel... Krzywa sprzedaży w pierwszym półroczu mocno wyhamowała - choć wygląda na to, że sprzedaż N jest na równi z Cyfrą+ - tj. na poziomie ok. 50 tys. nowych dekoderów. Przynajmniej tak wnioskuję z komunikatów Cyfrowego Polsatu, Cyfra+ nie odnosiła się do danych przedstawionych przez CP, więc albo sprzedaż rzeczywiście jest na tym poziomie, albo jest mniejsza. Gdyby była większa - to wydaliby komunikat jak N.

 

Zastanawiając się, co może się pojawić na konferencji należy złożyć wszelkie informacje, jakie do tej pory się pojawiły:

1. N chce podnieść do 56zł przychód z abonenta

2. Rozpoczęto kodowanie Disney Channel w Conax

3. We wrześniu rusza MTV HD

4. Maciej Sojka informował o nowych usługach internetowych N na jesieni

5. Podpisana została umowa z Bilix

6. Podpisana została umowa współpracy z Netią

 

No to teraz pytanie ile z tych informacji przełoży się na wrześniową konferencję, bo podejrzewam, że w listopadzie możemy spodziewać się kolejnej konferencji. Być może jest tak, że N chce zdobywać klientów przede wszystkim jesienią, ale może się mylę - w każdym razie to realny scenariusz. Na wrześniowej konferencji spodziewam się więc:

1. Dołączenia Disney Channel do pakietu "Dzieci" - pewniak

2. Zapowiedź grudniowego startu Disney Cinemagic HD w pakiecie "Dzieci" - mało realne, sprzeczne doniesienia z samego Disney Worlwide

3. Dołączenie MTV HD do pakietu "Style Moda Muzyka" - bardzo realne

4. Dołączenie Nickelodeon do pakietu "Dzieci" - realne, kanały w pakiecie zawsze kupuje się taniej, widoczna tendencja w N

5. Dołączenie kanałów IKO - realne, póki co w ofercie N są Sportkluby z IKO, pytanie czy kanały rzeczywiście wejdą do Polski

6. Dołączenie kanałów National Geographic - bardzo mało realne, ale każdy lubi niespodzianki :lol2:

7. Poinformowanie o wprowadzeniu faktur elektronicznych w ramach systemu Bilix - bardzo realne, system już działa, a N ma umowę

8. Nowe usługi w NPortal - bardzo realne, biorąc pod uwagę plany N

9. Usługa 3play/2play - być może jej wstępny zarys bądź zaproszenie użytkowników do testów w Warszawie i Wrocławiu

10. Podwyżka - raczej nie tym razem, najpierw trzeba nałapać 200k użytkowników, jeśli już to od stycznia

11. Paczka BBC w N - nierealne, kanały jeszcze długo na wyłączność w Polsacie

12. Nowości technologiczne, np. nowy sprzęt - chciałbym

 

Zastanawiam się ewentualnie nad The History Channel HD, lecz problemem jest tutaj z jednej strony istnienie Discovery Historia i być może blokujący zapis w umowie, a z drugiej brak uregulowanych stosunków z ChelloZone. Podobnego braku uregulowania nie ma z FOX International Channel - to chyba ostatnia wielka firma, ze stajni której N ma tylko 1 kanał (Baby.TV). Tymczasem FOX ma ogromny potencjał - ot choćby mogliby wprowadzić Next HD, FX czy nawet Fox Life HD. Ciągle brak też chociaż TV4 - Cyfra+ posiada ten kanał w ofercie, czyli jest on być może w zasięgu N.

 

Odnośnie usług interaktywnych - to spodziewam się jeszcze jednej rzeczy - na konferencji w maju 2007 była o tym mowa. Otóż chodzi o telewizję internetową. W obliczu startu Eska TV, Kiss TV czy RMF Maxxx TV istnieje możliwość ich dołączenia w formie podobnej do NRadia. Być może i sama N coś uruchomi w tej kwestii.

 

Natomiast muszę w ogólnie skrytykować całą Grupę TVN, która najpewniej wykorzystuje wszystkich swoich możliwości - być może teraz, po zakupie 25% N to się zmieni. Sam doradzałbym przede wszystkim szperanie w archiwum - zarówno wśród starych programów i filmów, jak i wśród nowych, niewyemitowanych, wykupionych pozycjach. Takie ruchy skrzętnie wykorzystuje Canal+ - z jednej strony premierowe produkcje w Canal+, a potem ich ponowne wykorzystanie w Ale Kino!, a nawet Kuchnia.tv. Ja wiem, że może to nie jest dla nas, abonentów, aż tak całkiem dobrze, ale wiadomo też, że telewizja powtórkami stoi. Czemu nie stworzyć ryczałtowej kolekcji VOD za ok. 30zł prezentującą X filmów, które w tVOD pojawiły się pół roku temu czy nawet rok temu? Oczywiście pytam, bo być może umowy zawarte z N tego zabraniają - w każdym razie sygnalizuję coś takiego. Kolejna rzecz to archiwum TVN - np. umowa z Warner Bros. TVN mógłby wyemitować na jej podstawie seriale The CW - Supernatural, Smallville czy wkrótce 90210. Może udałoby się to wyemitować w HD? Taki oNe HD czy nawet w dobrym SD byłby fajnym wykorzystaniem archiwum, z którego TVN i tak póki co nie korzysta.

 

Dziwię się (a może jednak coś takiego się wydarzy), że nie uruchomiono jeszcze Plejady TV ;-). Celebryci na topie, a tu nic w Nce ;-) A w sumie może i amerykańską wersję Tańca z Gwiazdami sporo osób chciałoby obejrzeć?

 

Wiadomo, że to, co napisałem to całościowe spojrzenie i z tego ogromnego wora pojawi się tylko kilka rzeczy, ale dobre i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak gdybamy to:

-inwestycje w nowe pojemnosci na transponderach (nie mam pojecia skad je wyczaruja, na 100% TVN analog do wy[beep]a i oczyszczenie z kanalow "smieci" typu HBO SD-ktory jest totalnie zbedny)

-motorem napedowym powinny byc "stare kanaly SD", ktore przechodza w HD np. Animal Planet, Universel Ch, Sci-Fi

-oczywiscie nowe kanaly HD (bajki, historia, muzyka)

-kanaly SD to juz ew. rodzynki typu Disney Ch

-poprawa jakosci nadawanych kanalow SD i HD

-optymalizacja oprogramowania

-nowe VoD (PB do wy[beep]a na rzecz HD w Premierach VoD), obowiazkowo moim zdaniem, zamawianie filmow z Premier VoD przez dekoder!

-uruchomienie USB do podlaczenia zewnetrznego dysku dla archiwizacji nagran (gdyby sie udalo w HD) ;) , przegladanie zdjec itd.

-zarzadzanie wlasnym kontem z poziomu nBoxa (platnosci zarzadzanie pakietami, uslugami itd)

-zarzadzanie nBoxem przez net np programowanie nagran.

-DD5.1 na maxa gdzie tylko sie da

-multiroom

 

Ha Ha, troche sie nakrecilem, ale fajnie sie pisalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1

Moim zdaniem to popełnili błąd na samym początku. Powinni zacząć nadawać z 2 pozycji satelitarnych (Astry). Mieliby pojemność na nowe kanały, a i mogliby coś pożyczyć (np. paczka MTV). Teraz żeby zapewnić każdemu abonentowi sprzęt żeby odbierać 2 satelity to już po ptakach, za duże koszty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś napiszę, może trafię :wink:

Obsługa Unicable + nowy soft do nBoxów

Multiroom

Nowe kanały SD (iTVN, Disney Channel, albo inne)

Nowe kanały HD (The History Channel HD, MTV HD, Sci-Fi Channel HD etc.)

Uruchomienie portu USB (możliwość przeglądania zdjęć, ładawania komórki, albo MP3 lub MP4)

Nowe umowy z wytwórniami i nowe filmy w VOD

Nowa kolekcja VOD (HBO Digital lub jakaś inna)

Wprowadzenie jakiegoś kanału premium z zagranicy, nieznanego u nas

Nowe serwisy interaktywne

Poprawienie stacji radiowych "Miasta Muzyki" w nRadio

Poprawki/zmiany w EPG

Ogólna liczba abonentów

Szczegóły o współpracy z Netią i Bilix

Nowe promocje dla nowych i obecnych abonentów

Start jakiegoś kanału z własnej stajni, czyli z TVN, albo z n

 

No to chyba wszystko. A wiadomo, czy ta konferencja będzie na jakimś kanale transmitowana? Albo o której godzinie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu gdzieś słyszałem, że opcja programowania nagrań przez internet miała wejść w jakimś nieodległym czasie, więc jest to chyba realne. Chodziło też chyba także o programowanie nagrań przez SMS - co jest o tyle przydatne, że nie raz zdarzyło mi się zapomnieć czegoś nagrać, bądź nie chcąc tracić fajnego spotkania nie wracałem na czas do domu ;-) NBok w dekoderze - to chyba bardzo realne, skoro serwisy NPortalu potrafią bardzo dobrze odszyfrować abonenta N.

 

A co do możliwości sprzętowych to mam już daleko idące "marzenia", więc w pełni zgadzam się z uruchomieniem USB chociażby.

 

No tak, przecież zapomnieliśmy o TVN Warszawa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...