Skocz do zawartości

Konferencje platformy n


melman-x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tam myślę tak itvn nie dojdzie ponieważ jest to wersja dla polaków za granicą , to że można była go oglądać dzięki błędów nki nie znaczy że dojdzie

Myślę że zostaną dodane MTV HD , Disney Channel , Animax (o którym dawno ucichło a jak wiadomo n lubi niespodzianki)

History Channel Hd :) tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś napiszę, może trafię :wink:

Wprowadzenie jakiegoś kanału premium z zagranicy, nieznanego u nas

 

Niby jakiego?

Nawet jakby się dogadali (jak kiedyś kilka osób pisało) ze Starz! to przecież mieliby prawa tylko do nazwy, cały kontent musieliby organizować we własnym zakresie, a jak wiadomo wszystko już jest rozdysponowane miedzy HBO i C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zapowiedzą Unicable, odblokowanie USB i samodzielne wyszukiwanie kanałów.

Na pewno będą nowości w VoD. Z kanałów... Może The History Channel, MTV HD (raczej pewniak), Disney Channel, Voom HD. Marzyłyby mi się wszystkie mutacje regionalne TVP. Ale to raczej nierealne. Może ruszyć się coś w sprawie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś napiszę, może trafię :wink:

Wprowadzenie jakiegoś kanału premium z zagranicy, nieznanego u nas

 

Niby jakiego?

Nawet jakby się dogadali (jak kiedyś kilka osób pisało) ze Starz! to przecież mieliby prawa tylko do nazwy, cały kontent musieliby organizować we własnym zakresie, a jak wiadomo wszystko już jest rozdysponowane miedzy HBO i C+.

Przecież jest super program TV 1000 w CP i co z tego ,tylko co ma u nas za program w porównaniu z oryginalnym.Podobnie Laki 13 byłyby z każdym innym nazwa byłaby super ale zawartość byle jaka.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nka moze nam zaproponowac jak kazdy wie z kanałów hd: mtv hd,history hd,voom hd,fox life hd,13th street hd,disney hd,rush hd,next hd lub luxe hd a z kanałów sd: nick pl,disney,tvn warszawa,itvn,eska tv,jimjam,tvp historia,nat.geo.wild,spectrum,viasat history/explore,mtv music i chyba to tyle co moze nas zaskoczyc :jupi:a jeszcze rozdzielą kanały tcm z cartoon network

iti zwołało konferencje bo konkurencja tpsa wchodzi na rynek

zobaczymy co na to cyfra i cp a póżniej platforma sat tvp a w dalszym czasie dvb-t

ceny w dół a jakość w górę :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odniesiecie się do informacji SatKuriera? Dosyć dużo szczegółów, ciekawe ile trafień... Jeden TP może pomieścić ok. 15-17 kanałów SD i 2 kanały HD. Jeżeli N przejmie rzeczywiście analogowy TP TVNu to znaczy, że trafi tam najpewniej 1 z tych 3 nowych kanałów HD, 10 kanałów, które nadają z TP BT i zostaje miejsce na ok. 5 kolejnych, nowych kanałów. Może być jeszcze tak, że na tym TP pojawi się 6 kanałów z TP Eurosportu, ale to byłby niezły sajgon - choć nasze platformy są zdolne do takich działań :-). Gdyby było jednak tak, że czeka na nas 5 nowych kanałów SD i 3 kanały HD to warto oglądać najbliższą konferencję N. I dobrze, że lista nowości się rozszerza. Do pewniaków należą dziś TVN Warszawa, Disney Channel i Patio TV, o którym ciągle zapominamy. Jako bardzo realne można już określić dołączenie MTV HD, Disney Cinemagic HD, Nicka. Jako realne - dołączenie The History Channel HD (jeśli rozbudowany zostanie pakiet dokumentalny), a może Luxe.tv (Ktory polskiej wersji nie ma, a pasuje do pakietu lifestylowego). To już co najmniej 8 nowości - mam nadzieję, że będzie ich więcej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie oczekiwoaniom dolaczenia kanalow typu iTVN, TVN Warszawa, Luxie HD to nie sa kanaly do platnej platformy sat.

Generalnie - kanaly SD to zadna pociecha i jedynie naprawde pojedyncze wartosciowe kanaly mozna tolerowac w SD. Sa kanaly ktore powinny byc wywalone - np. HBO SD, Movies 24. Motorem napedowym powinny byc kanaly HD (nadajece obecnie w SD przechodza na HD i nowe HD) i nowosci technologiczne.

Potencjal ITI jest wykorzystany w sladowych ilosciach na platformie N - maja co robic poprawiac, naprawiac, wprowadzac innowacyjne technologie! i tego nalezy oczekiwac od "instytucji" zwanej - telewizja nowej generacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie oczekiwoaniom dolaczenia kanalow typu iTVN, TVN Warszawa, Luxie HD to nie sa kanaly do platnej platformy sat.

Generalnie - kanaly SD to zadna pociecha i jedynie naprawde pojedyncze wartosciowe kanaly mozna tolerowac w SD. Sa kanaly ktore powinny byc wywalone - np. HBO SD, Movies 24. Motorem napedowym powinny byc kanaly HD (nadajece obecnie w SD przechodza na HD i nowe HD) i nowosci technologiczne.

Potencjal ITI jest wykorzystany w sladowych ilosciach na platformie N - maja co robic poprawiac, naprawiac, wprowadzac innowacyjne technologie! i tego nalezy oczekiwac od "instytucji" zwanej - telewizja nowej generacji!

Otóż to! Innowacyjne technologie w pełnym tego słowa znaczeniu. Włącz ciekawość. Włącz! Czy włączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy kolejny kanał filmowy na tą chwilę będzie zapchajdziurą. Razem w n można oglądać 11 kanałów w 'hity filmowe' oraz 8 kanałów premium, co daje łącznie 19 stacji, co i tak jest już maksimum. Uważam, że jeśli dodawać kanały to tylko do pakietu 'style moda muzyka', który jak na razie wygląda bardzo blado w porównaniu z innymi pakietami platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie oczekiwoaniom dolaczenia kanalow typu iTVN, TVN Warszawa, Luxie HD to nie sa kanaly do platnej platformy sat.

Generalnie - kanaly SD to zadna pociecha i jedynie naprawde pojedyncze wartosciowe kanaly mozna tolerowac w SD. Sa kanaly ktore powinny byc wywalone - np. HBO SD, Movies 24. Motorem napedowym powinny byc kanaly HD (nadajece obecnie w SD przechodza na HD i nowe HD) i nowosci technologiczne.

Potencjal ITI jest wykorzystany w sladowych ilosciach na platformie N - maja co robic poprawiac, naprawiac, wprowadzac innowacyjne technologie! i tego nalezy oczekiwac od "instytucji" zwanej - telewizja nowej generacji!

 

Pewnie, ja sam pisząc o TVN Warszawa piszę to, bo wiem, że tak będzie, a niekoniecznie dlatego, że tego oczekuję. Przynajmniej nie w pierwszej kolejności, bo programy lokalne również by się w Polsce przydały. Dobrze byłoby też, gdyby nie powstawały tylko w koncernach, bo to pobudza do oryginalności i innowacyjności. Zresztą mamy przykłady ciekawych lokalnych projektów - jak WTK czy TVS.

 

Innowacyjność? Pewnie, że tak! N powinna już myśleć o kolejnej generacji dekoderów - typu nbox media center - który mógłby oprócz usługi telewizyjnej być konsolą gier, może mógłby dostarczać filmy i muzykę, być przechowywalnią zdjęć z czytnikiem kart pamięci, mógłby dostarczać usługi internetowe, a jednocześnie być może odtwarzaczem DVD i Blue Ray. Marzenie? Chyba niekoniecznie, bo nie widzę póki co innej możliwości rozwoju. Kolejne zwiększenie rozdzielczości - jakkolwiek duże by ono nie było - nie będzie prawdopodobnie już tak zauważalne jak przejście SD-HD. Skoro mówimy o dominacji contentu w najbliższych latach to to jest najlepsza droga rozwoju.

 

To, że N nie wykorzystuje potencjału Grupy ITI to jasne. Pisałem o tym w moim poprzednim poście przywołując przykład umowy z Warner Bros (choć wiedzę na jej temat również czerpię tylko z komunikatow prasowych). Myślę, że dobrym wykorzystaniem potencjału byłoby uruchomienie np. one HD, programu serialowo-filmowego, być może urozmaicone o programy rozrywkowe w HD. TVN na pewno nie wykorzystuje całej biblioteki filmowej, jaką kupił. Zresztą ja bym chętnie zobaczył Shreka czy Pottera w HD, nawet jeśli są to starsze produkcje. A już na pewno w HD chciałbym zobaczyć seriale - czy to Smallville czy Gossip Girl.

 

Ale to wykorzystanie może być zarowno na wyższym poziomie, jak i na tym niższym, jak np. uruchomienie Plejady TV. Kto wie, być może wiele abonentek N chciałoby zobaczyć kanał o gwiazdach, może wzbogacony o emisję brytyjskiej czy amerykańskiej wersji Tańca z Gwiazdami? Nie wszystkich to interesuje - to fakt, ale ofertę trzeba mieć dla wielu grup społecznych i taki kanał z pewnością byłby ciekawym uzupełnieniem oferty - i tanim w dodatku. Budującym dodatkowo markę Plejady. Dziwne, że takich możliwości nie widzi też dział marketingu, bo to przecież doskonałe miejsce na pranie nam mózgu i tworzenie nowych gwiazdek i gwiazdeczek :lol2:

 

Tymczasem 13th Street się nie spodziewam - przynajmniej nie w SD. Ten kanał mógł wejść do Polski,ale wybrano model Universal+Sci Fi i długo się to nie zmieni - tak myślę. Podczas tej konferencji spodziewałbym się raczej uzupełnienia pakietów Kultura, Nauka, Świat, Style, Moda, Muzyka oraz Dzieci. Ciekawe, czy możemy spodziewać się programu dla dorosłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom i opcji dodatkowej Canal+HD. Tego głównie się spodziewajcie na jesieni.

Jeśli jesteście optymistami.

 

Ach! W interesie C+ jest szukanie takich dróg dotarcia do klientów, żeby mógł -podobnie do HBO- mieć tą możliwość dotarcia do jak największej liczby, 'potencjalnych' klientów...

Czy wystarczy 'Multipakiet', pokaże przyszłość 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kanały to tylko półśrodki. Z tych wartościowych kanałów które już są na polskim rynku to nie mają tylko Disneya i NG. Więcej im do szczęścia nie trzeba.

Większą furorę zrobiliby mówiąc, że wygrali przetarg na NBA. Na Disneya nikt nie poleci, a na NBA część osób może by się skusiła...

Z każdym kolejnym kanałem HD cena pakietów staje się mniej elastyczna dla ITI... czuję, że nieuchronne będą rozbicia pakietów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...