Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Wina leży raczej po stronie naszych sąsiadów. Kadry z kibicami wyglądały ok.

Dokładnie myślę tak samo jak ty. Trzeba było nie zmieniać kanału na TVP Sport HD w czasie przewy,  tylko oglądać piękne Rosjanki.

Wtedy byście wiedzieli co jest 5. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam transmisja na tvp 1 HD jest z dzwiekiem 5.1 ?? Podłaczyłem tv optykiem do kina ale tylko jest stereo na dwóch sciezkach.

 

 

Jest normalnie DD 5.1 a może w dekoderze zmień dźwięk bo są dwie możliwości :)

 

Zmień sobie na dźwięk oryginalny tam jest 5.1

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest tylko jedna transmisja z mundialu. Nagrywana w 4K i przesyłana w SD, HD i 4K w zależności od oczekiwań lokalnego nadawcy. Kamera nie ma tu nic do rzeczy. Dziwna jakość obrazu może mieć związek z brakiem doświadczenia w pracy z używanym muxerem. Może ma źle ustawione parametry. Od samego początku widać, że dla TVP jest to eksperymentalna transmisja. W następnych dniach na pewno będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, jęczki. Liczcie na cuda z Canal+ .

A nie przyszło wam do głowy, ze z otrzymanego materiału bicza nie ukreci.

Np. na ARD HD obraz blady jak nieboszczyk (choć niezłej jakości szczegółów). Absolutna róznica od tego , do czego Niemcy przyzwyczaili. Na TVP 1 HD też obraz wyprany.

Ja mecz ogladam na TRT4K i też cudów nie ma. Otwarcie super na krótkich planach.

Kamera głowna też nie powala jakością.

Obraz dość ciemny, dość nasycony.Krótsze plany obraz BDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk też jest lepszy na TVP Sport HD. Lepiej słychać trybuny, a to poprawia wrażenia z oglądania meczu.


Oj, jęczki. Liczcie na cuda z Canal+ .

A nie przyszło wam do głowy, ze z otrzymanego materiału bicza nie ukreci.

Np. na ARD HD obraz blady jak nieboszczyk (choć niezłej jakości szczegółów). Absolutna róznica od tego , do czego Niemcy przyzwyczaili. Na TVP 1 HD też obraz wyprany.

Ja mecz ogladam na TRT4K i też cudów nie ma. Otwarcie super na krótkich planach.

Kamera głowna też nie powala jakością.

Obraz dość ciemny, dość nasycony.Krótsze plany obraz BDB.

 W reklamach obiecywali cudowny przekaz z mistrzostw (Iwan i spółka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

W reklamach obiecywali cudowny przekaz z mistrzostw (Iwan i spółka)

Tylko gdzie teraz  znaleźć Iwana? Znając życie znajdą się tutaj tacy co będę chcieli reklamacje składać.

Bo obraz nie taki, jaki obiecywano. :lol2:  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać zwrot za najem dekodera za Czerwiec :)


Może reklamacje to nie.Ale jeżeli ten obraz miałby kogoś przekonać do przesiadki na dekoder i tv 4K to pewnie by tego nie zrobił.

 

Po jednym meczu nie ma co robić paniki ,  trzeba poczekać aż z dwa mecze pokażą przynajmniej  :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Może reklamacje to nie.Ale jeżeli ten obraz miałby kogoś przekonać do przesiadki na dekoder i tv 4K to pewnie by tego nie zrobił.

Odpalą HDR będziesz co innego pisał.

Pierwsza ich transmisja , tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie teraz  znaleźć Iwana? Znając życie znajdą się tutaj tacy co będę chcieli reklamacje składać.

Bo obraz nie taki, jaki obiecywano. :lol2:  ;)

 

Nie wiem co Cię tak śmieszy. Nie po to brałem dekoder,żeby oglądać mecze na TVP Sport. I do tego jeszcze haracz przez 30 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A morze będzie jak Polacy będą grali hehehehe


Nie wiem co Cię tak śmieszy. Nie po to brałem dekoder,żeby oglądać mecze na TVP Sport. I do tego jeszcze haracz przez 30 miesięcy.

 

 Wyluzuj trochę, to pierwszy mecz a po drugie TVP nie jest właścicielem transmisji a Rosjanie i to oni tak nadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie wiem co Cię tak śmieszy. Nie po to brałem dekoder,żeby oglądać mecze na TVP Sport. I do tego jeszcze haracz przez 30 miesięcy.

No to masz problem. ;)

Wiedziałem , ze będzie z tego niezła afera. Obejrzysz na Canal+4K to zapomnisz o haraczu. ;)

Jeden mecz z ponad 50 i już sie zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.live-production.tv/news/sports/production-equipment-fifa-world-cup-2018-russia%E2%84%A2.html

Warto poczytać, pomimo że po angielsku o tym jak jest produkowany sygnał z Rosji.

Nie ma już sygnału w SD. Ba , najniższa rozdzielczość to 1080p.

Rosjanie nie mają nic wspólnego z produkcją sygnału. Za wszystko odpowiada Fifa(HBS). Na wszystkich stadionach te same kamery. Są dwa sygnały 4K: SDR i HDR.

https://www.sportsvideo.org/2018/06/14/2018-fifa-world-cup-kicks-off-new-workflows-var-at-the-forefront/

Tu jeszcze jeden reportaż.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jutro jak będzie.Tvp sie uczy i może być tylko lepiej, dzisiaj jeszcze ogladam w HD a jutro aktywuje moduł to się wypowiem co i jak.A HDR jednak nie ma, jak pisałem wcześniej czy transmisje będą z HDRem to większość pisała że będą ja jakoś byłem sceptyczny.Zobaczym w kolejnych dniach, może na C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem. ;)

Wiedziałem , ze będzie z tego niezła afera. Obejrzysz na Canal+4K to zapomnisz o haraczu. ;)

Jeden mecz z ponad 50 i już sie zaczęło.

A czym miałby się rożnić sygnał na C+? Przecież też będzie od TVP i wyjdzie z tego samego enkodera ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jutro jak będzie.Tvp sie uczy i może być tylko lepiej, dzisiaj jeszcze ogladam w HD a jutro aktywuje moduł to się wypowiem co i jak.A HDR jednak nie ma, jak pisałem wcześniej czy transmisje będą z HDRem to większość pisała że będą ja jakoś byłem sceptyczny.Zobaczym w kolejnych dniach, może na C+.

Nikt tu nie pisał że wszystkie mecze będą w HDR a teraz wychodzi że będą ale te wybrane te ważniejsze dla oglądalności. Mam nadzieję że jakiś mecz Polaków się załapie na HDR:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przełączyli do studia?Coza amatorka..

Złóż CV i pokaż im jak to się robi :) Naprawdę, przygnębia mnie ten hejt pozbawiony w dodatku jakiejkolwiek sensownych argumentów (jak zacytowany wpis). Stacja nadaje pierwsze godziny, uruchomiona została w błyskawicznym tempie, w czasie, w którym TVP jest jeszcze - niestety - w tyle z głupim HD przez wieloletnie zaniedbania... Podejrzewam, że jutro/pojutrze będzie już wszystko ok. Trochę cierpliwości. Najprościej recenzować w kapciach z fotela :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...