Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten efekt o którym piszecie, może wynikać z tego, że nie wszystkie kamery to opcje 4k. Takich kamer jest tylko 8. Reszta  pracuje w 1080p, i dalej jest upscalowane.

https://www.svgeurope.org/blog/headlines/football-production-summit-close-up-look-at-2018-world-cup-russia/ Tu o tym trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten efekt o którym piszecie, może wynikać z tego, że nie wszystkie kamery to opcje 4k. Takich kamer jest tylko 8. Reszta  pracuje w 1080p, i dalej jest upscalowane.

https://www.svgeurope.org/blog/headlines/football-production-summit-close-up-look-at-2018-world-cup-russia/ Tu o tym trochę.

 

 

Dodam jeszcze, że powtórki sytuacji przy transmisji UHD/4K są konwertowane z 1080p do UHD/4K

 

Nie wszystkie kamery pracują w natywnym UHD/4K. A jest ich 34 na każdym meczu.

 

 

 

Od strony technicznej Mistrzostwa Świata. Ciekawe informacje.

 

https://img.fifa.com/image/upload/mkufbi2b3iofmeokfwvj.pdf

Edytowane przez pawel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były jaja z dźwiękiem, komentator darł sie najgłośniej w lewym tylnym głośniku. Prawy tył przestał grać w ogóle jak już włączyli polski komentarz, przednie czyli lewy, prawy oraz centralny grały OK. Na tvp1 było dobrze jak zawsze na ścieżce org, komentarz z centralnego, tyły tylko stadion ewentualne spiker. Dziwne to ale mam nadzieję, że to poprawią.

 

Czy ktoś zna jakiś kanał z HB lub Astry FTA, który coś nadaje w EAC3? Bo mój apmli taki dźwięk obsługuje, domyślam się że ultrabox 4k również. Chciałbym sobie to sprawdzić żeby ewentualnie wykluczyć problem po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweł21 tak samo jest oczywiście z kamerami bezprzewodowymi. To tylko upscal z 1080p. Upscalowanych z 1080p do UHD HDR jest sygnał z 15 kamer. Pozostałe tylko do UHD.

 

 

Dlaczego FIFA nie zdecydowała się na pełną produkcje meczów w 4K/UHD (szczególnie wszystkie kamery przewodowe). Wygląda to trochę przy takiej imprezie niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie było HDR więc nie ma co przestawiać.

Tak na marginesie lubie Robie Wiliamsa ale to nie jest utwór MŚ.

Gdzie się podział Will Smith? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweł21 z tego co pamiętam jakiś czas temu nie było pewne czy wogóle będzie produkcja tych MŚ w 4k. Zdecydowano się na jakiś pośredni wariant, być może pod naciskiem nadawców. Wiesz dobrze jak sprzedaje się teraz to, że mundial jest w 4k. Produkcja 4k cały czas się rozwija. Ostatnio pojawiły się dopiero opcje bezprzewodowe ale to dopiero testy. Generalnie większość wozów 4k, nawet tych na 30-40 kamer, może operować tylko na kilku-kilkunastu kamerach 4k ( max chyba 22 AMP Visual). Reszta to też upscal ( większość Slo-Mo). Także zgodzę się z tobą, jeśli nie byli gotowi to mogli po prostu dać 1080p może z HDR. Ale przyznasz, że świetnie się to sprzedaje a umówmy się- mało ludzi zdaje sobie sprawę, że to upscal.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie pisał że wszystkie mecze będą w HDR a teraz wychodzi że będą ale te wybrane te ważniejsze dla oglądalności. Mam nadzieję że jakiś mecz Polaków się załapie na HDR:)

Jest HLG trzeci format HDR. Czyli HDR jest. Przynajmniej jak przełączyłem na HLG obraz jest żyleta.

Edytowane przez Kummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz dalej beznadziejny. Ciekawe jak jutro będzie na CANAL+ 4K?

 

Beznadziejny ? Zazdroszczę dyplomacji :wink: To, co próbowałem obejrzeć w to jakaś jakościowa tragedia. [beep]nie delikatnie mówiąc.. I nie chodzi tu o hejt ( podobnie pewnie w większości krytycznych wypowiedziach ) , tylko o zwykłe stwierdzenie faktu/oceny.

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweł21 z tego co pamiętam jakiś czas temu nie było pewne czy wogóle będzie produkcja tych MŚ w 4k. Zdecydowano się na jakiś pośredni wariant, być może pod naciskiem nadawców. Wiesz dobrze jak sprzedaje się teraz to, że mundial jest w 4k. Produkcja 4k cały czas się rozwija. Ostatnio pojawiły się dopiero opcje bezprzewodowe ale to dopiero testy. Generalnie większość wozów 4k, nawet tych na 30-40 kamer, może operować tylko na kilku-kilkunastu kamerach 4k ( max chyba 22 AMP Visual). Reszta to też upscal ( większość Slo-Mo). Także zgodzę się z tobą, jeśli nie byli gotowi to mogli po prostu dać 1080p może z HDR. Ale przyznasz, że świetnie się to sprzedaje a umówmy się- mało ludzi zdaje sobie sprawę, że to upscal.

Upscal czy nie upscal, ale mecze z LM wyglądały o wiele lepiej.

Złóż CV i pokaż im jak to się robi :) Naprawdę, przygnębia mnie ten hejt pozbawiony w dodatku jakiejkolwiek sensownych argumentów (jak zacytowany wpis). Stacja nadaje pierwsze godziny, uruchomiona została w błyskawicznym tempie, w czasie, w którym TVP jest jeszcze - niestety - w tyle z głupim HD przez wieloletnie zaniedbania... Podejrzewam, że jutro/pojutrze będzie już wszystko ok. Trochę cierpliwości. Najprościej recenzować w kapciach z fotela :)

Wydaje mi się, że teraz to już nie jest czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest HLG trzeci format HDR. Czyli HDR jest. Przynajmniej jak przełączyłem na HLG obraz jest żyleta.

Nie będę się mąndrował bo ani nie mam TV 4K ani dekodera 4K i dlatego się pytam czy jest HDR a skoro mogła być inna wersja HLG HDR to chyba dekoder by pokazał w info danego kanału???

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie masz racji w Samsungu też jest. Było nieaktywne bo mecz nie był w HDR.

HLG to tryb telewizyjny i automatycznie włącza się w naszych TV jak jest transmisja HDR.

Tak jest w przypadku kolekcji BBC w NC+.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...