Skocz do zawartości

TVP 4K


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mejveno napisał(a):

Natomiast zastanawiam się, czy mając odpowiedni sprzęt, który odbiera wielokanałowy dźwięk te poziomy głośności komentarz-stadion by się bardziej wyrównały.

Nie wyrównają się. Mam amplituner z zestawem głośników 5.1. jest dużo ciszej z lektorem. Na tej ścieżce dobrze słychać stadion i ma się głębsze wrażenie bycia w środku akcji, ale momentami gdy ze stadionu jest głośniej, lektorów prawie w ogóle nie słychać.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mejveno napisał(a):

@dvbtowiec Dokładnie tak samo jest przez SAT, obie są z polskim komentarzem. Natomiast zastanawiam się, czy mając odpowiedni sprzęt, który odbiera wielokanałowy dźwięk te poziomy głośności komentarz-stadion by się bardziej wyrównały.

 

Polska ścieżka jest w 2.0, zaś oryginalna w 5.1. No i obie są z polskim komentarzem. Jest tak zarówno na TVP1, TVP2, jak i TVP 4K. Różnica jest tylko taka, że polska ścieżka w TVP1, TVP2 nie jest w DD.

 

Ja nie wiem co musi się stać, żeby w końcu nastała jakaś normalność. W Niemczech nie mają z tym żadnego problemu i dźwięk jest perfekcyjny. Dlaczego my zawsze musimy wykazywać swoją nieudolność. W TVP jak się już jakimś cudem uda ustawić 5.1, to najczęściej komentarz ginie gdzieś w dźwiękach trybun albo jest zbyt głośny. Tak jakby w ogóle nie dostosowywał się do dynamiki czy amplitudy dźwięków z trybun.

 

A jeszcze bardziej mnie martwi to, że chyba nikomu to nie przeszkadza. Może nikt nie ma w Polsce kina domowego albo każdy ustawia 5.1 stereo, mając na efektowych głośnikach komentarz z całym stadionem i myśli, że tak ma być. Nie wiem, nie rozumiem tego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andrzejgratis napisał(a):

Studio tez ok. 😉można ? można.

 

Tak, studio wygląda w porządku przynajmniej od wczoraj wieczora (żadnego z piątkowych meczów nie oglądałem) - jest 50 klatek i upscaling jest poprawny.

 

1 godzinę temu, MarioPL napisał(a):

Czekamy na naszą wyrocznię @piotrek.przY Ta maruda, znajdzie pewnie martwy piksel i też będzie to wina TVP 😉

 

Szczerze mówiąc tę marudę w kontekście Twojej wypowiedzi traktuję jako komplement 😉 To niedowidzący powinni chodzić do okulisty i troszczyć się o wzrok, a nie Ci, którzy nie mają z nim problemów i są spostrzegawczy.

A co do samej transmisji to co ja mogę napisać? Uważasz, że transmisja była wolna od błędów? Nie widzisz zgubionych klatek i tearingu? To ciesz się w takim razie jakością wspaniałego kanału TVP 4K, bo - tak jak pisałem w jednym z wcześniejszych postów - trochę nawet Tobie i innym osobom którego tego nie widzą zazdroszczę, bo też chciałbym tego nie widzieć 😪 Dzisiaj starałem się skupić bardziej na meczu i emocjach, ale - dla Twojej informacji - wypisałem sobie na kartce bodajże 8 momentów, w którym przycięcia były widoczne, wróciłem przed chwilą do nagrania i dosłownie w każdym z tych momentów jest tearing (większość sytuacji) lub zgubione klatki (bodajże 1/2 sytuacje). Było tu już kilku takich w temacie, którzy zarzekali się że w TVP 4K w NTC wszystko jest super i błędów nie ma i wszystkie problemy to wina np. C+ (przedstawiając 0 dowodów), ale od momentu, w którym ja udowodniłem że jest inaczej chyba się pochowali i siedzą cicho, bo nie widzę ich w temacie 🤔

Mnie osobiście jest trochę żal, bo to, że transmisje sportu w 4K da radę robić porządnie udowodnił już i Canal+ i Eleven Sports (u nich wprawdzie niestety brakuje HDRa, ale i tak 50 klatek bez przeplotu i wyższy bitrate robią robotę w stosunku do kanałów 1080i50), natomiast już się z tym pogodziłem, że TVP nie ogarnie sprawy, więc z każdym dniem boli mnie to mniej 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam TVP 4K z naziemnej i na sony android tv znika mi od czasu do czasu HDR i widać chwilowe pogorszenie jakości. Wyłączyłem X-tended Dynamic Range ale to nic nie dało i czasami kontrast wyraźnie się zmienia i znika HDR.

Czy ktoś zaobserwował coś podobnego u siebie?

Wina sygnału czy coś ze sprzętem szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czerstwy napisał(a):

U mnie na Sony obraz zmienia sie na ciemniejszy i jaśniejszy w trakcie meczu.  Ale nie sprawdzałem czy wtedy jest HDR. Dodatkowo juz kilka razy zrobił sie całkiem czarny ekran i tv nie reagował na pilota.

U mnie też kilka razy TV się zawiesił i albo sam resetował albo musiałem nawet odłączyć od gniazdka.

Przywróciłem ustawienia fabryczne i odpiąłem dodatkowe urządzenia od TV czekam czy znowu się zdarzy jakaś zwiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czerstwy napisał(a):

Może to dlatego że HDR gaśnie i odpala wielokrotnie podczas meczu.

Przed chwilą też miałem reset.

Model ten sam.

Może ktoś mądry nam podpowie dlaczego tak się może dziać. 🙂

Masz jakiś sprzęt podłączony pod HDMI ARC?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 09:53, aandin napisał(a):

Wczoraj kolejny dzień z transmisjami bez żadnych problemów z anteny naziemnej. Obraz super, dźwięk bez zastrzeżeń.

Ja tez z naziemnej. Jedynie dźwięk podczas niektórych reklam nie działał jakby był na innych kodekach(??) chociaz nie wiem jak ta sprawa wygląda w tv, czy wszystko jakoś program  emisyjny "łyka" czy jakoś kompresują wcześniej..  co do obrazu nie mam zadnych zastrzezeń. 🙂🙃🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...