Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ci którzy twierdzą, że w programach publicystycznych i informacyjnych TV Trwam jedynie wychwala się PiS, a krytykuje rząd zapraszam do obejrzenia wspomnianych programów. Dziennikarze TV Trwam są do przekazywanych informacji nastawieni neutralnie, po prostu je przekazują. To, że być może w informacjach politycznych (które jednak są tylko częścią z informacji) przeważają nieprzychylne dla rządu może wynikać z tego, że TV Trwam skupia się na ważnych problemach, np. gospodarczych, a inne stacje często skupiają się na tematach mających im nabić oglądalność, typu matka Madzi, czy "krakbomber".

 

Tak, TV Trwam można oglądać za pomocą internetu - jest nawet link na stronie stacji. Niestety wszystkie programy są spłaszczone do 4:3.

 

Tu się w tej kwestii zgodzę. Dzisiaj u nas na Mszy ksiądz stwierdził, że dla TV Trwam należy się miejsce w DVB-T, ponieważ... przekazuje prawdę lepiej, niż TVP, TVN i Polsat razem wzięte. :) Tak więc już lepiej dać TV Trwam do DVB-T i niech będzie spokój dla wszystkich.

Świętą prawdę mówi twój ksiądz - polać mu mszalne za to ! Sam na miejscu pana na literę D wyrzuciłbym najgorszy kanał na rynku czyli ATM Rozrywkę z DVB-T. Zresztą moje plany wobec DVB-T są bardziej rozbudowane od tych słabych którymi dysponuje miłościwie nam panująca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fałszywy przyjaciel Kościoła to niby ja? Sprecyzuj bo nie do końca rozumiem...

Z resztą konkurs był ustawiony ewidentnie pod TV Trwam co kiedyś nawet jednoznacznie stwierdził jeden z członków KRRiT.

 

Skoro chcesz aby dostali koncesję to nie zasługujesz na to miano... ;) Miałem na myśli tych ze świecznika.

Co do drugiego stwierdzenia to nie dałbym złamanego szeląga za słowo tego członka :lol2:. Może dlatego że to nie on/oni tak naprawdę będą decydować?

Trwam to jest sprawa polityczna i politycy nie tego garnituru będą decydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zgodzić, że jest to sprawa polityczna ale czy powinna taka być? Katolicy to również osoby popierające PO jak i PiS. Dlaczego wartościujemy kto jest większym katolikiem, większym patriotą? KRRiT da koncesję dla TV Trwam dla świętego spokoju bo za dużo się zaczęło dziać wokół tej sprawy a w KRRiT też chcą mieć spokój. Nie walczę o TV Trwam w DVB-T bo mi na tym kanale nie zależy ale jak komuś zależy to dlaczego miałbym mu na złość ten kanał zabierać. KRRiT zebrała falę krytyki nie tyle co za brak TV Trwam to za takie gnioty jak Polo TV, ATM Rozrywka i kolejny kanał TVN.

 

Poza tym nie zapominajmy, że nikt nie umożliwi oglądania TV Trwam. Każdy może ten kanał oglądać. Każdy może zakupić tuner satelitarny i antenę. Koszt najtańszego zestawu to niewiele ponad 200 zł. Nie jest to ogromny majątek. Dostosowanie starego telewizora kosztuje nieco mniej ale też trzeba ponieść wydatek.

 

PS. Co do manipulacji. Od 20:20 Różaniec, o 20:50 felieton gdzie dokopujemy rządowi, o 21:00 Apel Jasnogórski, później znów dokopujemy rządowi. Po co to? Jak TV Trwam stoi po stronie prawdy to dlaczego ta prawda zawsze musi stać tylko po jednej stronie. Mendy i złodzieje są wszędzie, i w PO i w PiS. TV Republika będzie stać też po jednej stronie ale mnie to zupełnie nie będzie przeszkadzać bo nikt nie będzie wiarą wycierał butów. Nie przeszkadza mi głoszenie różnych poglądów - po to walczyli nasi ojcowie. Boli mnie religijno-jednostronny politycznie charakter tej stacji. I nawet nie chodzi o to czy są to słuszne poglądy czy nie bo gdyby wychwalali PO pod niebiosa a ganili PiS to też by mi się to nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie zapominajmy, że nikt nie umożliwi oglądania TV Trwam. Każdy może ten kanał oglądać. Każdy może zakupić tuner satelitarny i antenę. Koszt najtańszego zestawu to niewiele ponad 200 zł. Nie jest to ogromny majątek. Dostosowanie starego telewizora kosztuje nieco mniej ale też trzeba ponieść wydatek.

 

200 zł to względnie nie majątek. Dla osób,które mają emeryturę w wysokości 800 zł ta kwota jest duża. Dla mnie też to kwota dość pokaźna gdyby założyć,że miałbym wyżyć za 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie do TV Trwam? Jako jedyna stacja mówi o prawdzie, głosi prawdę, itp... A wy jeszcze się jej czepiacie? Dajcie szansę tej stacji, przecież nie każdy ma odbiornik DVB-S, i antenę skierowaną na Astrę 1, by znaleźć ten kanał. DVB-T to druga możliwość dotarcia do odbiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie szansę tej stacji, przecież nie każdy ma odbiornik DVB-S, i antenę skierowaną na Astrę 1, by znaleźć ten kanał.

To dlaczego Ojciec Dyrektor przez te lata nie dał jej szansy i nie pojawił się na HB? Na dzień dobry miałby ok. 5-6 mln. potencjalnych "odbiorników". Czy dlatego że nie mógłby wtedy wciskać tunerów FTA ze 100% marżą (jeśli nie większą :) ). Czy dlatego że nie miałby wtedy pieniążków od niemieckich widzów. HB nie jest popularny w Niemczech, tam rządzi Astra. TV Trwam, RM i Rydzyk więcej zyskują jako "męczennicy". Oni nie chcą być w DVB-T. Co z tego że będą mieć jakąś tam oglądalność jeśli nie będzie reklamodawców. Kto będzie się chciał tam reklamować? Target TV Trwam jest mocno niekonsumencki :) Pewnie rok po starcie w DVB-T będą apele o wspomaganie finansowe bo wrogie siły chcą ich usunąć z naziemnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 16:30 TV Trwam miała problemy z nadawaniem. Mimo pełnego sygnału z transpondera występowała pikselizacja i zaniki. Po około dwóch minutach sytuacja wróciła do normy. Przez dwa ostatnie dni oglądałem Informacje dnia. Często się zdarzało, że kompletnie tonął w kwadratach obraz. Raczej winiłbym tu dosył z Warszawy niż samą jakość nadawania z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu macie odpowiedź po co wszystkim telewizja naziemna.

Be89, z jednej strony piszesz że nie ma reklam, a z drugiej pomstujesz że Rydzyk w jakiś sposób chce zrobić telewizję kosztem (dobrowolnym) odbiorców. Więc może podpowiesz mu jakieś trzecie wyjście?

Ja myślę że gdyby pojawili się w naziemnej i koncesja nie zabraniała to na pewno z czasem będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by zwrócić uwagę jeszcze na to, jaka to reklama. Poza tym, że SKOK Stefczyka w jakiś sposób współpracuje z Fundacją Lux Veritatis, to jeszcze warto podkreślić, że jest to polska instytucja. A poza tym Franciszek Stefczyk, do tradycji którego odwołuje się SKOK niewykluczone, że zostanie błogosławionym. Inicjatywa rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego już jest i poparł ją m.in. metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki. Nie nam o tym sądzić, czy słusznie, ale faktem jest, że TV Trwam byle kogo nie zareklamuje. Wymogi są dość specyficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej będzie jeśli TV TRWAM :evil: nie dostanie koncesji w DVB-T.Jest to kanał bez wątpienia szkodliwy społecznie,który robi wode z mózgu zwłaszcza tym starszym.Podobnie zresztą jak np.TVN 24 tylko,że w drugą stronę.W polsce oczywiście jest potrzebny kanał religijny,ale bez polityki i naciągania na kasę.Dobrym wzorcem jest włoski TELEPACE. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś KRRiT wydała raport nt. TV Trwam i Radia Maryja. Napisała w nim, że 92% w tych stacjach to modlitwa itp, 7% to są różne inne sprawy, a 1% to publicystyka w tym można powiedzieć, że polityka. Więc rzeczywiście kanał społecznie szkodliwy, niepotrzebny, tylko czemu 2,5 mln ludzi podpisało się pod wnioskiem do wspomnianej już rady... nie tylko byli to ludzie w podeszłym wieku, ale również i młodzi, na marszach widać było cały przekrój społeczny, więc chyba komuś potrzebny jest ten kanał. Ktoś pewnie zapyta, pokaż mi ten raport, oczywiście nie wiem gdzie on jest, faktem jest też to że góra z dwa lata temu wspomniana już rada poprosiła LV aby dostarczyła im w całości materiał z całych 7 dni(RM i TV TRWAM), co w Polsce jest precedensem, nigdy tego nie było, zawsze był wybierany np. jakiś program, co do którego ktoś miał zastrzeżenia. Także, widać dlaczego jest jak jest, nie ma co się złościć na nikogo, tylko włączyć myślenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w TV Trwam były i telezakupy Mango i reklamy z trochę szerszych kręgów (np. kremu Corega, czy mennici Polskiej), ale teraz rzeczywiście jakoś zamknęli się tylko na SKOK-i. Być może główną przyczyną są dość wysokie w sotsunku do mierzalnej widowni ceny reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kiedyś KRRiT wydała raport nt. TV Trwam i Radia Maryja. Napisała w nim, że 92% w tych stacjach to modlitwa itp, 7% to są różne inne sprawy, a 1% to publicystyka w tym można powiedzieć, że polityka.

To musiał to być raport na zlecenie posłanki Elżbiety Kruk albo Witolda Kołodziejskiego, którzy swojego czasu byli przewodniczącymi KRRiT.

 

Być może główną przyczyną są dość wysokie w sotsunku do mierzalnej widowni ceny reklam.

Swojego czasu mieli droższe reklamy niż TV Puls. :)

 

Tyle, że ta druga strona już jest w DVB-T, więc dlaczego ma nie być Trwam

Jaka druga strona? W NTC nie ma żadnego kanału o charakterze "edukacyjno-poradniczym i religijnym". :D

 

PS. Witam po przerwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś KRRiT wydała raport nt. TV Trwam i Radia Maryja. Napisała w nim, że 92% w tych stacjach to modlitwa itp, 7% to są różne inne sprawy, a 1% to publicystyka w tym można powiedzieć, że polityka.

To musiał to być raport na zlecenie posłanki Elżbiety Kruk albo Witolda Kołodziejskiego, którzy swojego czasu byli przewodniczącymi KRRiT.

 

Być może główną przyczyną są dość wysokie w sotsunku do mierzalnej widowni ceny reklam.

Swojego czasu mieli droższe reklamy niż TV Puls. :)

 

Tyle, że ta druga strona już jest w DVB-T, więc dlaczego ma nie być Trwam

Jaka druga strona? W NTC nie ma żadnego kanału o charakterze "edukacyjno-poradniczym i religijnym". :D

 

PS. Witam po przerwie. :)

Druga strona w wymiarze politycznym. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, ale przecież TV Trwam to nie kanał o profilu politycznym, a edukacyjno-poradniczym i religijnym. :)

 

@Mr. Music

Przepraszam. Musiałem nie zrozumieć określenia "druga strona". Mógłbyś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...