Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś teraz powie, po ch*j w telewizji katolickiej aż tyle polityki? Po co im komisje śledcze? No teraz zdziwię się, jeśli ktoś powie, że TV Trwam nie jest telewizją, która miesza się w politykę.

 

No tak,przecież sprawy polityczne lepiej zostawić dla "obiektywnych" mediów tj. TVN i POLSAT ale zmartwię cię ponieważ od tego tygodnia POLSKI PUNKT WIDZENIA będzie nadawany nie 4 a 6 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś teraz powie, po ch*j w telewizji katolickiej aż tyle polityki? Po co im komisje śledcze? No teraz zdziwię się, jeśli ktoś powie, że TV Trwam nie jest telewizją, która miesza się w politykę.

 

Dziwisz się? W końcu to telewizja propagandowa ojca dyktatora. [beep]ry muszą być "uświadamiane" na kogo mają głosować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,przecież sprawy polityczne lepiej zostawić dla "obiektywnych" mediów tj. TVN i POLSAT ale zmartwię cię ponieważ od tego tygodnia POLSKI PUNKT WIDZENIA będzie nadawany nie 4 a 6 razy w tygodniu.

Moim zdaniem chyba każda ogólnotematyczna telewizja jest bardziej obiektywna niż TV Trwam. W ogóle bezsensem jest zajmowanie się polityką przez kanał katolicki. W tym momencie relacje z komisji śledczej pasują do TV Trwam równie dobrze jak do MTV czy Mango24. Szkoda tylko, że szanowne [beep]rki tego nie dostrzegają i nadal wpłacają pieniądze na konta Ojca Złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasłem przewodnim TV Trwam jest

Telewizja - środek społecznego komunikowania, nie masowego manipulowania!

Więc naturalnym jest rzetelne przedstawianie przez tą telewizję spraw polityczno-społecznych :D I dobrze że jest taka telewizja jak TV Trwam, jest przynajmniej jakaś przeciwwaga dla jakże obiektywnego TVN-u, TVP czy Wydarzeń. Ciekawe że Ci co najgłośniej krzyczą o równości i odmienności, czyli np. homoseksualiści i inne środowiska wyzwolone, równie głośno krytykują odmienne stanowisko TV Trwam jak i całego Kościoła. Żądają tolerancji ale tolerancji tylko dla ich poglądów. Taka drobna niekonsekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle bezsensem jest zajmowanie się polityką przez kanał katolicki.

Rozumiem, że jesteś osobą głęboko wierzącą i tak to cię wkurza. Zawsze możesz zmienić kanał.

Szkoda tylko, że szanowne [beep]rki tego nie dostrzegają i nadal wpłacają pieniądze na konta Ojca Złodzieja.

A co jest powodem twego oburzenia?

Wyluzuj...

Przecież to ich pieniądze. Mogą sobie robić z nimi co im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś teraz powie, po ch*j w telewizji katolickiej aż tyle polityki? Po co im komisje śledcze? No teraz zdziwię się, jeśli ktoś powie, że TV Trwam nie jest telewizją, która miesza się w politykę.

 

Dziwisz się? W końcu to telewizja propagandowa ojca dyktatora. [beep]ry muszą być "uświadamiane" na kogo mają głosować :lol2:

 

To nie jest telewizja wyłącznie religijna. Nawet w Wikipedii już o tym wiedzą. Dawniej pisało, że to stacja katolicko-narodowa, teraz zmienili zdanie i jest "katolicko-społeczna". Są bliscy prawdy. Telewizja ta skierowana jest głownie do grupy Polaków, którzy są prawdziwymi katolikami i patriotami. Ja z przymrożeniem oka patrzę na krytykę tej telewizji, jak i innych dzieł O.Tadeusza Rydzyka, bo wiem, że w mediach trwa nieustanna walka o widza, a "mocherowe berety" jak są nazywani ludzie skupieni wokół Redemptorystów to spora grupa widzów. Zastanawiam się od czego zaczęła się wzajemna "wymiana ognia" pomiędzy TVN-em a RM, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zboczę trochę z tematu, ale muszę parę zdań napisać

 

Ciekawe że Ci co najgłośniej krzyczą o równości i odmienności, czyli np. homoseksualiści i inne środowiska wyzwolone, równie głośno krytykują odmienne stanowisko TV Trwam jak i całego Kościoła. Żądają tolerancji ale tolerancji tylko dla ich poglądów. Taka drobna niekonsekwencja.

Zapominasz GieKa o pewnej rzeczy. Kościół katolicki nakłania do wiary istnienia Boga. Nie widzieliśmy go, a musimy w niego wierzyć, jeśli chcemy być wyzwoleni. W przypadku odmienności seksualnych i innych osób fakt jest dokonany. Ci ludzie są, byli i będą do końca istnienia rasy ludzkiej. Nie możemy tego lekceważyć. Akceptujemy u innych ludzi religię, kolor skóry i kulturę, więc dlaczego nie możemy zaakceptować orientacji seksualnej? Boisz się, że ona wpłynie tak bardzo na twoje życie i otoczenie. Na środowisko w którym przebywasz? Czy naprawdę musimy robić to co jest napisane na papierze?

Tv trwam nigdy nie nauczy człowieka bycia katolikiem, bo właściciel ma zbyt dużo jadu w sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tolerancji

dzisiejszatolerancja.th.jpg

 

Tv trwam nigdy nie nauczy człowieka bycia katolikiem, bo właściciel ma zbyt dużo jadu w sobie

Kluczowe pytanie - ile godzin dziennie oglądasz TV Trwam że wydajesz takie osądy? TV Trwam nadaje 24 godziny na dobę. Programów stricte politycznych jest w tym kilka godzin. Reszta to programy religijno-społeczne. Programy w których nikt nikogo nie obraża, nikt z nikogo nie kpi, nikt nie nabierze ochoty by kogoś upokorzyć. Niestety przeciętny gimnazjalista czy wykształciuch woli oglądać programy w stylu Kuba Wojewódzki w których każdy poruszony temat sprowadza się do okolic krocza. W tych programach TV Trwam widzę analogię, dobre, stare polskie bajki kontra współczesne filmy animowane. Mądre i nieatrakcyjnie podane kontra atrakcyjne opakowanie a w środku g... znaczy pustka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur- twoje argumenty co do istnienia Boga są na baardzo niskim poziomie. Ja na przykład nie widziałem ciebie, a nie zarzucam od razu,że nie istniejesz. Ostatnio w kazaniu mój proboszcz mówił, że takie myślenie przeminęło już dawno(mówił to w kontekście słów Gagarina, który jakieś pół wieku temu powiedział, że był w kosmosie i Boga nie widział, więc go tam nie ma), widocznie się mylił. Wybij sobie nareszcie z głowy, że nigdy nie zobaczymy tam starca z białą brodą, który powie nam, że istnieje. Bóg jest wszechmocny i widocznie nie chce się ujawniać. Każdy ma prawo do prywatności, nasz Stwórca w szczególności :D . A tak w ogóle, to im ktoś rozmawia na niższym poziomie intelektualnym, tym więcej obraża Boga, Kościół katolicki i Ojca Rydzyka. Warto się nad tym zastanowić. Poza tym, ja, gdyby nie te nachalne wmawianie, że TV Trwam jest "niedobre" to nawet bym na to środowisko nie zwrócił uwagi, a dzięki temu chyba przybliżam się do nich coraz bardziej i dostrzegam, że stereotypy o "[beep]rowych beretach" są mocno przesadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV TRWAM nie jest telewizją obiektywną bo prezentuje punkt widzenia w odniesieniu do religii czyli jest ideologiczna,co nie znaczy że inne telewizje tj. TVP,POLSAT i TVN są obiektywne-one prezentują laicki punkt widzenia i zawsze jest on polityczny.

Jeden z forumowiczów nazwał o.Rydzyka złodziejem-no to ciekawe co wiele osób powiedziało by na temat śp.Jana Wejherta?Rydzyk-zły,Wejhert-dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraża Boga, Kościół katolicki i Ojca Rydzyka.

Właśnie obraziłeś Boga - porównałeś go do tej łachudry z Torunia.

 

Oczywiście, że muszę w tym przypadku postawić na Jana Wejcherta. Sorry, ale w żaden sposób nie możesz przesterować moich poglądów. Co do Ojca Rydzyka wypowiem się krótko - robi zamieszanie, zarówno w polityce, jak i wśród słuchaczy.

 

Przykładów mógłbym wymieniać wiele, jednak nie chcę z powodu tego oszusta niepotrzebnie przywoływać osoby mojej ś.p. babci. Jednak powiem Ci tak - tak zamieszał jej w głowie, że mimo, iż była osobą bardzo religijną, przestała chodzić do kościoła. Dzięki słowu o. TR doszła do wniosku, że wystarczy modlić się do "Radia Maryja" i to będzie tak samo, a nawet lepiej, niż iść do kościoła. To samo tyczy się wszystkich wieczornych modlitw - zamiast modlić się do Boga, słowa kierowała do księży prowadzących audycje. Takie zaufanie "katolickiemu słowu" wypływającemu z eteru doprowadziło do zmiany jej poglądów na bardzo skrajne i wielu niedomówień. A nie daj Boże jak chciałeś sobie posłuchać RMF FM... Katastrofa.

 

Myślę, że takich przypadków w całej Polsce jest dużo więcej. Przecież nie przeczę, że koncepcja istnienia i działalności RM jest zła - wręcz przeciwnie, jest świetna. Szkoda tylko, że medium katolickie wykorzystywane jest co jakiś czas do walk politycznych, promowania polityków, szerzenia homofobii, antysemityzmu i zarabiania kasy. Bo zasada jest prosta: wzbudzić zaufanie wśród słuchaczy, a później zrobić z ich armię.

 

Jeszcze jedna sprawa. Niech będzie, że "GW" czy TVN są nieobiektywne, atakują Radio Maryja i TV Trwam... Wasze zdanie. Ale czy to ok, gdy na Jasnej Górze operatorów i dziennikarzy TVN obrzuca się wyzwiskami albo atakuje się pięściami? Szczerze. Jeśli tak, to w ten sposób propagujecie przemoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do spraw technicznych :) TVP zapowiadało że 15 grudnia wyłączy swój transponder w MPEG2. Czy to nadal aktualne? Znikną wtedy Biełsat, INFO, Kultura (tutaj jest d uplikat na HB), Historia no i przede wszystkim TV Trwam. Jakieś informacje uświadamiające widzów TV Trwam powinny się pojawić dużo wcześniej. Transmisja z nowego transpondera tez powinna się już rozpocząć. Chyba że TVP nie wyłączy tego transpondera a to będzie oznaczać dalszą stagnację z platformą TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przypominam sobie informacji o wyłączeniu transpondera. Mówiono o wyłączeniu kanałów TVP w MPEG-2, a to różnica. W ich miejsce miałyby pojawić się kanały w MPEG-4, ale dalej w DVB-S z TV Trwam i TVP Polonią na pokładzie w MPEG-2. Swoją droga, jeśli TVP decyduje się na pozostawienie TVP Polonia w MPEG-2, mogliby wyłączyć ją w MPEG-4 - szkoda miejsca na dubel!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraża Boga, Kościół katolicki i Ojca Rydzyka.

Właśnie obraziłeś Boga - porównałeś go do tej łachudry z Torunia.

 

Przeczytaj jeszcze raz i się zastanów. Nie porównałem Boga do O. T. Rydzyka, bo (jak uczą na lekcjach j.polskiego) w porównaniach używa się słów takich jak: "jak" , "jakby" itp., a ja tylko wymieniłem.

 

 

Przykładów mógłbym wymieniać wiele, jednak nie chcę z powodu tego oszusta niepotrzebnie przywoływać osoby mojej ś.p. babci. Jednak powiem Ci tak - tak zamieszał jej w głowie, że mimo, iż była osobą bardzo religijną, przestała chodzić do kościoła. Dzięki słowu o. TR doszła do wniosku, że wystarczy modlić się do "Radia Maryja" i to będzie tak samo, a nawet lepiej, niż iść do kościoła. To samo tyczy się wszystkich wieczornych modlitw - zamiast modlić się do Boga, słowa kierowała do księży prowadzących audycje. Takie zaufanie "katolickiemu słowu" wypływającemu z eteru doprowadziło do zmiany jej poglądów na bardzo skrajne i wielu niedomówień. A nie daj Boże jak chciałeś sobie posłuchać RMF FM... Katastrofa.

 

Piszesz o Radiu Maryja tak, jakby to była jakaś sekta, a tak nie jest. To,że twoja śp.babcia doszła do takiego wniosku to tylko jej wina. Nie mogę sobie wyobrazić jak do tego doszła :shock: . Moja rodzina również jest bardzo religijna, mój śp.dziadek słuchał RM, słucha go też moja mama , ja od czasu do czasu i nikomu z nas nie przyszło do głowy, żeby przestać chodzić do kościoła, przeciwnie, niektóre programy (i w RM i w TV Trwam) zbliżają mnie do Boga i Kościoła.

 

Jeszcze jedna sprawa. Niech będzie, że "GW" czy TVN są nieobiektywne, atakują Radio Maryja i TV Trwam... Wasze zdanie. Ale czy to ok, gdy na Jasnej Górze operatorów i dziennikarzy TVN obrzuca się wyzwiskami albo atakuje się pięściami? Szczerze. Jeśli tak, to w ten sposób propagujecie przemoc.

 

W tej sprawie to chodzi o to,że jedni (TVN) twierdzą to co napisałeś, a drudzy (RM), że to kłamstwo i tak naprawdę do niczego takiego nie doszło. Ja tam nie wiem komu wierzyć, ale żeby katolicki kapłan napadł na dziennikarza TVN-u to by było coś dziwnego :shock: .

 

Wracając do spraw technicznych :) TVP zapowiadało że 15 grudnia wyłączy swój transponder w MPEG2. Czy to nadal aktualne? Znikną wtedy Biełsat, INFO, Kultura (tutaj jest d uplikat na HB), Historia no i przede wszystkim TV Trwam. Jakieś informacje uświadamiające widzów TV Trwam powinny się pojawić dużo wcześniej. Transmisja z nowego transpondera tez powinna się już rozpocząć. Chyba że TVP nie wyłączy tego transpondera a to będzie oznaczać dalszą stagnację z platformą TVP.

 

Ja stawiam na to,że wszystko zostanie po staremu. Nowe władze TVP nie mają predyspozycji do takich wielkich spraw, jaką jest platforma cyfrowa TVP :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem mój post był długi, ale mógłbyś czytać ze zrozumieniem. Już kolejny raz napisałem w nim,że nie jestem zagorzałym widzem i słuchaczem mediów Ojca Rydzyka. Słucham czy oglądam je sporadycznie i nie uważam, ani za jakoś lepsze, ani za jakoś gorsze. A co do tego filmiku, to takie zachowania są w naszym narodzie popularne (tak to ujmę) i to nie tylko u "[beep]rowych beretów", a nawet bardziej popularne u np.: młodzieży, kiboli itp. Być może nie wspominałeś o kapłanach, ale kiedyś słyszałem,że jeden z ojców z RM był posądzany o pobicie i wyzwiska do dziennikarza TVN-u i myślałem, że o to ci chodzi.

 

Wracając do prawidłowego tematu to chciałbym powiedzieć, że spodobały mi się filmy fabularne i familijne emitowane w TV Trwam od czasu do czasu. Są one w większości produkcji amerykańskiej i niemieckiej. Całkiem miło je się ogląda, a poza tym wplecione są w nie wątki religijne, co jest fajną alternatywą do filmów serwowanych nam przez szeroko rozumianych nadawców komercyjnych (czy, jak kto woli innych nadawców komercyjnych). Nie znam ich tytułów, bo trafiam na nie przypadkowo, "latając" po kanałach z rana lub po południu.

 

EDIT: Ktoś mówił, że do mediów O.Rydzyka nie są zapraszani posłowie PO. Obalam ten mit. Odnalazłem link do nagrania, z programu w RM, w którym brał udział O.Rydzyk (w większości :P) i jakiś poseł PO : http://bi.gazeta.pl/im/8/6318/m6318528.mp3 . Ojciec tak się rozgadał,że nie dał dojść do głosu Panowi z PO :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę (ok. 16) oraz wczoraj (ok. 13) zauważyłem przy jakimś programie dokumentalnym nadawanym na TV Trwam nowe oznaczenie - nowy znaczek oznaczający ograniczenie wiekowe... od 14 lat... :>

Dla mnie to on wyglądał jakby był robiony w paincie, no ale to tylko moja refleksja... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...