Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie skutek słabego PR-u. A może go w ogóle nie posiadają, stąd niespodzianka. 8)

Jeśli chodzi o PR w TV Trwam, to tak naprawdę ogranicza się to do słowa głoszonego przez Ojca Dyrektora oraz innych prowadzących programy głównie w Radiu Maryja. Prawda jest taka, że my nie musimy wiedzieć o nowościach w TV Trwam, ale słuchacze RM wiedzą właśnie z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam wprowadziła nową oprawę graficzną .

To oni mają oprawę graficzną :shock:

 

Od teraz już mają. Tak właściwie to ta obecna nie jest nowa , tylko pierwsza :D , bo wcześniej były tylko nieraz jakieś przerywniki (tak bym to nazwał , bo z oprawą nie miały nic wspólnego) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że (już dosyć dawno) poprawiono logo TV Trwam na takie bez czarnej obwódki, dzięki czemu jest dobrze widoczne nie tylko na ciemnym tle.

Zamiast obwódki ma dołożony cień. Ale ta zmiana zaszła już hohoho temu. Więc miło, że zauważyłeś tą arcyważną zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał wybrać między religią.tv a tv trwam to bym wybrał tv trwam jest o wiele lepsza programowo, ale gorsza jakością do religii bo religia jest kanałem wszystkich wiar min. prawosławna.....

TV Trwam nie jest tylko kanałem religijnym, pełni także funkcję kanału polonijnego i ogólnego, stąd oprócz transmisji z mszy czy wspólnych modlitw przez telefon, także programy publicystyczne, informacje, muzyka czy filmy dla dzieci. Religia.tv to kanał typowo tematyczny, stąd chyba nie da się ich porównać.

 

Zamiast obwódki ma dołożony cień. Ale ta zmiana zaszła już hohoho temu. Więc miło, że zauważyłeś tą arcyważną zmianę.

Logo jest jedną z ważniejszych spraw podczas oglądania stacji, tym bardziej jeśli ma nam się wypalić na telewizorze. Zmiana zaszła dawno temu, dlatego napisałem o tym w nawiasie, ale jak widać starasz się nie dostrzegać tych rzeczy, tylko szukasz gdzie by tu komuś dogryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w takim formacie dostali film od dystrybutora, a nikt nie zwrócił uwagi że jest to 16:9. Zapewne leciał on bez WSS? Podobne numery czasem zdarzają się w innych telewizjach - np. muzycznych. Kiedyś Polsat Play puszczał filmy z Godzillą, które otrzymał w dziwnym formacie - było to 16:9, ale obraz kinowy wypełniał cały ekran (był naciągnięty w pionie) i stacja miała problem z jego wyemitowaniem - głównie chodziło o logo i WSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film mógł być w 16/9, ale logo pewnie było dostosowane do normalnego formatu 4/3. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu w ten sam sposób można było oglądać filmy w Polsacie, TV4 i TVN Siedem - rozciągnięte w pionie mordki.

 

Jeśli chodzi o format kinowy to z tym często jest problem. Aby film mógł zostać wyemitowany musiałby zostać przekonwertowany do formatu 16/9 - znaczy się należałoby odpowiednio "ścisnąć" i ponownie nagrać w nowy format - ale tak nie wolno z uwagi na to, że nie pozwalają na to dystrybutorzy. Generalnie najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest letterbox - mimo gorszej jakości, pomaga przy formatach kinowych. Przykładem tego jest TV4 i filmy z Bruce'm Lee. Logo i tak jest bezsensownie obniżane pod górny czarny pas, co jest bez sensu. Przecież i tak po przełączeniu telewizora panoramicznego do formatu 16/9 pasy u dołu i góry będą widoczne, a logo niepotrzebnie zasłania resztki użytkowanego ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom taki ruch drogi Karolu jest dobry. Co prawda posiadaczy telewizorów w formacie kinowym jest mniej niż błąd statystyczny, to jednak na pewno będą się pojawiały z czasem (jasne, nadal marginalnie, ale jednak). Mnie strasznie denerwuje np. mecz w TVP2 gdzie wynik i logo jest na czarnym pasie i oglądam w 14:9 (ucina logo, ledwo miesci sie wynik + czarny paseczek). Skoro Ci nadal robią takie głupoty, to cieszy mnie że Czwórka chucha na zimne :). Inna sprawa że bardzo mnie cieszy jak czwórka nadaje coś w formacie kinowym. 4:3 to barbarzyństwo na filmie, ale i 16:9 to tylko kompromis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem , że TV Trwam rozwija swoją stronę internetową :shock: . Można oglądać wybrane programy w trybie VOD (dział videoStream) , a także widzę , że strona prezentuje się ładnie graficznie i nie jest [beep]likatem innej , jak to było wcześniej (gdy posądzano , raczej słusznie o podobieństwo do strony TV Puls , która od tego czasu też przeszła zmianę graficzną) . Jedynym bublem (jaki na razie zauważyłem) jest odtwarzacz - brzydko wygląda , a do tego nie ma opcji "Pełny ekran" :!: . No , ale jak na TV Trwam , to i tak dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niewiem co was tak śmieszy?Lepiej spójrzcie na pseudoreligijny kanał Religia.tv.Tak się składa że mam cyfrową UPC i posiadam zarówno TRWAM jak i RELIGIA i powiem szczerze że pod każdym względem TRWAM jest lepsza :D Stacja towarzysza Waltera jest po prostu nudna,nawet tzw.postępowi katolicy nic tam ciekawego dla siebie nie znajdą.A jeżeli chodzi o TRWAM to do najlepszych jej pozycji należą Informacje Dnia,Reportaże,Rozmowy Niedokończone,Polski Punkt Widzenia,PO STRONIE PRAWDY,programy tłumaczone z amerykańskiego EWTN czy naprawdę całkiem niezła muzyka(nie tylko religijna) :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zaczeła nadawać program wędkarski pt."Z wędką nad wodę" oraz ,,Jak my to widzimy"- program publicystyczny z Chicago-Trwam nadaje go od kilku miesięcy.Ale ja polecam w szczególnośći dwa amerykańskie programy:Refleksje o.Leo Clifforda oraz "Powrót do domu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Krytykowanie bez sensu tego kanału jest po prostu głupie. Miałem okazję podejrzeć tą stację i wcale nie jest taka zła. Znajdzie się w niej miejce na ciekawe dokumenty. Jakość obrazu również przyzwoita. Trwam jest 10^100 bardziej wartościowe niż jakieś [beep]skiem Mango 24, które można nazwać syfem, a nie porządnym kanałem telezakupowym. Ale to nie ten temat. ;)

Nie wszystko w kanale mi się podobało, ale ogólna ocena jest dobra. Stawiam 4- :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...