Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co wy złego widzicie w TV Trwam (nie wszyscy , ale spore grono osóB)
Bo w mediach już tyle uchowało się różnych karykatur/prześmiewczych epitetów na temat założyciela i głównych odbiorców kanału, że z tego powodu wiele osób, które to widziało nie potrafi już w sposób "normalny" wyrazić własnego zdania o tej stacji. No oczywiście założyciel TV Trwam sam sobie jest winien, który lubi być w centrum uwagi i to nie tylko wśród '[beep]rowej społeczności' :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz oglądam transmisję z XVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy . Kilka razy , w tym przed transmisją była promowana sieć "w Rodzinie" . A teraz , od 10:00 jest... uroczyste wręczenie [beep]rowych berecików :D . Ktoś z kręgu Radia Maryja wpadł na świetny pomysł , żeby odwrócić stereotyp i nazwa "[beep]rowy beret" jest teraz "zaszczytem i wyróżnieniem" . Zauważyłem , że na każdą pielgrzymkę , w TV Trwam przygotowują specjalną oprawę graficzną transmisji , o wiele lepszą od zwykłej oprawy TV Trwam . W tym roku , jak zwykle wykonali moim zdaniem kawał dobrej roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TV Trwam to bardzo ciekawy kanał. Ostatnio oglądałem program "Rozmowy niedokończone". Tematem była infrastruktura oczyma opozycji. Zaproszeni byli dwaj Panowie z PiS-u. Oczywiście obydwaj Panowie o działaniach rządu w sprawie infrastruktury wypowiadali się w samych "superlatywach". Nie mówię, że obecne działania rządu dotyczące infrastruktury są wspaniale, ale zastanawiam się kiedy zaproszą jakiegoś reprezentanta rządu, aby mógł przedstawić swoje argumenty.

Wcześniej program ten poświęcony był szkołom waldorwskim(czy jakoś tak), była zaproszona starsza siostra, a także katechetka oczywiście siostra i katechetka krytykowały tę szkołę. Tylko szkoda, że nie było żadnego reprezentanta tej szkoły, który także mógłby przedstawić swoje argumenty za takimi szkołami. Podsumowując TV Trwam jest bardzo obiektywna i każdy oglądając ten kanał może wyrobić swoje zdanie na temat danego problemu pod warunkiem, że jest ono takie same jak TV Trwam.

 

Tak, każdy wie, że tak działa TV Trwam i ja też o tym słyszałem, ale nigdy wcześniej nie oglądałem tego kanału. Postanowiłem obejrzeć kilka programów i samemu wyrobić swoje zdanie na temat tego kanału. Więc wyrobiłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
TV Trwam ma swoje argumenty i je przedstawia.

I tylko je, żadnych innych.

 

A czy stacje pokroju TVN czy Polsatu są obiektywne?

Chociaż zapraszają reprezentantów wszystkich stron, a nie tylko jednej. Np. TVN nie zaprasza tylko PO, a także PiS czy SLD. Nawet TVP zaprasza PO, a nie tylko przedstawicieli Libertas-u(choć tych wcale nie zaprasza :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla obiektywizmu lepiej nie zaprosić? Chyba żartujesz. Ojciec Rydzyk i jego media zawsze słynęły z nawoływania do popierania tych formacji politycznych, które im pasowały. Myślę, że jeden z rządów PiS w naszym kraju nastał właśnie dzięki zasłudze RM i TV Trwam. To jest ten obiektywizm? Zresztą, aby być medium obiektywnym, trzeba rozmawiać właśnie z różnymi partiami politycznymi, a nie samym PiS. Poza tym sam starałeś się przed chwilą udowodnić, że TV Trwam jest obiektywna, stwierdzając jednocześnie, że wyraża swoje argumenty i je przedstawia. Co prawda taka metoda nigdy nie jest zakazana, ale nie można wtedy wykazywać, że Trwam jest w porządku wobec nie tylko polityków, ale także innych mediów czy polityków.

 

Porównując całość do "Kropki nad i" nie rozumiesz formuły tego programu. Polega ona na wywiadzie z bohaterem dnia, bądź też osobą, która stoi najbliżej wydarzeń istotnych dla Polaków w danym dniu. Generalnie nie jest to rozmowa typu "Warto wiedzieć" czy "Teraz my", gdzie sprowadza się różne opcje polityczne na raz, tylko rozmowa z jedną osobą, która niekoniecznie pochodzi ze świata polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś cie obrażał , rzucał kłody pod nogi , oczerniał , to też być go zaprosił , dla obiektywizmu? Myślę , że nie . Dlatego właśnie TV Trwam nie zaprasza posłów PO , członków rządu i osób związanych z TVN-em czy innymi ogólnodostępnymi telewizjami . A może , to oni po prostu nie chcą przyjść , żeby ktoś taki jak eMTi czy Karol myśleli , że ich nie zaproszono . Tak w ogóle , to zapraszanie polityków PO itd. kłóci się z ideologią stacji , która właśnie przed nimi Polaków przestrzega . Mi to wygląda na wojnę dobra ze złem , a który jest który , to sami oceńcie . I żeby nie było - nie jestem zwolennikiem PIS-u . Raczej chciałbym , żeby do sejmu weszła jakaś inna partia , która odpowiada mojej ideologii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl6 wyjął mi z ust to co miałem napisać (Twoje 1 zdanie). Ja mam prośbę. Zakończmy może wątek polityczny bo to chyba powoli łamanie regulaminu forum Sat Kuriera. A po drugie życie jest za krótkie aby się sprzeczać o takie sprawy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łamiemy regulaminu forum, bo temat dotyczy stacji.

 

pav6: Stwierdzenie kto jest dobry a kto zły w całej walce pomiędzy mediami Ojca Rydzyka a resztą świata, pozostawiasz nam. Jednak nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś.

 

A gdyby ktoś cie obrażał , rzucał kłody pod nogi , oczerniał , to też być go zaprosił , dla obiektywizmu?

W tym zdaniu zdaje się, że bierzesz pod obronę TV Trwam, której według Ciebie wszyscy starają się zaszkodzić i ją obrażają. Dziwne, bo jakoś nie przypominam sobie aby o. Rydzyk składał pozwy do sądu, w których oskarżałby innych o oczernianie - wręcz przeciwnie. Sam takie sprawy przegrywał, gdy posądzano jego - i jakoś średnio kwapił się przepraszać. I uważam, że politycy partii nie związanych programowo z PiS w ogóle nie są zapraszani - jakoś nie wyobrażam sobie, że ktoś na kogo raz na jakiś czas (aczkolwiek nieregularnie) puszcza się na antenie całe wiązanki obraźliwości i kłamstw, pojedzie potem do Torunia na rozmowę z wiecznie uśmiechniętym księdzem Andrukiewiczem. Myślę, że z takiego założenia wychodzi także TR dlatego na 99% nie zaprasza przedstawicieli PO, PSL czy SLD, woli się ograniczać do rozmów w Sejmie, które emitowane są w "Informacjach dnia" czy jak to się tam teraz nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pavl6

Przedstawiłem dwie sytuacje: jedną polityczną, a drugą niepolityczną. Jeśli masz ochotę to możesz się odnieść do tej niepolitycznej. Raczej żaden z przedstawicieli tej szkoły nigdy nie obrażał TV Trwam, Radia Maryja czy O. T. Rydzyka? Więc czemu TV Trwam nie była skora zaprosić przedstawiciela tej szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik jest na youtube już od baaardzo dawna , a poza tym dodałbyś coś od siebie , m.in. dlaczego akurat podajesz link do tego filmiku czy coś .

 

Myśle że nie zostali zaproszeni dlatego iż prezentują inne poglądy niż nauka Kościoła a TV Trwam to przecież telewizja katolicka a program ten był programem publicystycznym a nie informacyjnym.

 

Chyba masz rację . A poza tym stali widzowie stacji raczej woleliby taką wersję programu jaka jest niż taka jaką chcą przeforsować niektórzy forumowicze . Przecież TV Trwam , tak jak każda inna telewizja musi dbać o stałych widzów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Krytykuję gdyż oglądam. Nie mam w naturze krytykować czegoś czego nie znam.

Myśle że nie zostali zaproszeni dlatego iż prezentują inne poglądy niż nauka Kościoła a TV Trwam to przecież telewizja katolicka a program ten był programem publicystycznym a nie informacyjnym.

Piszesz, że nie zaprosili dlatego iż prezentują inne poglądy niż nauka Kościoła, to po co o nich dyskutowali? Przecież jak ktoś jest wierzącym, praktykującym katolikiem to się nie zbliży do takich szkół bo od razu skojarzy mu się z np. sektą i poczuje jakieś niebezpieczeństwo czy zagrożenie.

Przecież TV Trwam , tak jak każda inna telewizja musi dbać o stałych widzów :) .

Fajny sposób dbania o stałych widzów poprzez atakowanie, oczernianie, wyśmiewanie tych co mają inne poglądy, a także kitowanie swoim stałym widzom i wyłudzanie od nich ostatnich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sposób dbania o stałych widzów poprzez atakowanie, oczernianie, wyśmiewanie tych co mają inne poglądy, a także kitowanie swoim stałym widzom i wyłudzanie od nich ostatnich pieniędzy.

 

Przecież wszyscy tak robią . A jakoś TVN-u , Polsat-u itd. się nie czepiasz . Może oni mogą wyłudzać? No cóż , w Polsce nawet telewizja katolicka musi działać (żeby przetrwać) na nie zawsze katolickich zasadach . I nic tego nie zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emti nie masz racji ponieważ inne stacje też zapraszają często gości którzy opowiadają się za jedną stroną(np. w sprawach aborcji,antykoncepcji czy seksu).Po drugie Tv Trwam utrzymuje się głównie z datków a nie jak inne wielkie koncerny medialne(TVN,Polsat) które utrzymują się z reklam.Podobnie oskarżano kiedyś(a może i jeszcze się oskarża) amerykańską telewizję katolicką EWTN która dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Emti nie masz racji ponieważ inne stacje też zapraszają często gości którzy opowiadają się za jedną stroną(np. w sprawach aborcji,antykoncepcji czy seksu).

Nigdy się nie spotkałem z taką sytuacją, aby inne stacje zapraszały do dyskusji tylko jedną stronę. Przedstaw jakiś przykład to wtedy przyznam się do błędu, a nawet jak się zdarzają takie sytuacje to na pewno nie na tak wielką skalę jak w TV Trwam.

Po drugie Tv Trwam utrzymuje się głównie z datków a nie jak inne wielkie koncerny medialne(TVN,Polsat) które utrzymują się z reklam.

A co stoi na drodze, aby TV Trwam też utrzymywała się z reklam. Ma sporą, wierną widownię więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie Tv Trwam utrzymuje się głównie z datków a nie jak inne wielkie koncerny medialne(TVN,Polsat) które utrzymują się z reklam.

Źródłem finansowania TV Trwam oficjalnie nie mogą być datki ponieważ nie posiada ona statusu nadawcy społecznego. W zasadzie musi utrzymywać się z reklam, których i tak nie nadaje - pojawiały się natomiast przez jakiś czas pasma telezakupowe, a nie wiem jak jest teraz. Już chyba więcej reklam można usłyszeć "na lewo" w Radiu Maryja w ramach ogłoszeń i jakichś propozycji, jednak jako nadawca społeczny nie może tego robić oficjalnie - dlatego ma znacznie zaniżone wszelkie opłaty koncesyjne a koszt jego nadawania jest dużo mniejszy niż RMF FM czy Zetki.

 

koncerny medialne(TVN,Polsat) które utrzymują się z reklam.

Przypomnę, że TV Trwam należy do Fundacji LuxVeritatis, która szasta nie małymi pieniędzmi i kilkoma podmiotami nastawionymi na zysk:

- TV Trwam

- Geotermia Toruńska

- Nasz Dziennik (oficjalnie wydawany przez inną spółkę)

- wRodzinie - telefonia komórkowa

 

Jeśli nie nazwiecie tego koncernem medialnym, to spokojnie możecie uznać to za jego zalążek. Bo jeszcze przyjdzie czas gdy Rydzyk będzie się w naszym kraju znów liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...